آیا می خواهید چوب سخت را برای پله ها استفاده کنید ؟

استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی

” آیا می توانیم چوب سخت را روی پله ها نصب کنیم ؟ ” ما هر از گاهی این حرف را می شنویم و همیشه باعث وحشت ما می شود .

استفاده از چوب سخت روی پله ها – اشتباه شماره 1

خب ، ما تصمیم گرفتیم که این کار را انجام دهیم .

این یک پروژه یک روزه است ، درست است ؟ – اشتباه شماره 2

ما آن را به عنوان یک روز کاری قیمت گذاری کردیم ( اشتباه شماره 2) و کار را برنامه ریزی کردیم .  اما این کار طولانی است . انتظار نداشته باشید چند ساعته تمام شود ، این عملیات چند روز طول می کشد .

منتظر خروجی زیبا هستید ؟ – اشتباه شماره 3

وقتی کار تکمیل شد چگونه به نظر می رسید ؟ ناامید . از آنجایی که ما در هر پله ای که باید برش می دادیم ، تخته های جداگانه را می بریدیم . و در حالی که تنوع رنگ روی زمین خوب به نظر می ‌رسید ، تخته های چوبی نصب شده روی پله ها به خوبی تخته های چوب سخت روی زمین نبودند .

پس پله های از پیش ساخته شده را انتخاب کنید :

اکنون می‌ توانیم در مورد روش صحیح اجرای پله ‌ها صحبت کنیم . پله های از پیش ساخته شده را بخرید ! کف پله دارای دماغه داخلی است ، بنابراین خیلی بهتر به نظر می رسد و ضایعات آن بسیار کمتر است .

همچنین ، کف ها از چوب درجه بالایی ساخته شده اند ، بنابراین رنگ آن ثابت است . این امر همچنین به رنگ شما کمک می کند تا بهتر با کف مطابقت داشته باشد .

آیا رایزر شما مطابقت خواهند داشت ؟

بسیاری از مردم دوست دارند که رایزرهایشان رنگ زده شود تا با کف ها مطابقت داشته باشد ، در حالی که برخی دیگر کنتراست رایزر رنگ شده را ترجیح می دهند . گزینه دیگر استفاده از یک رایزر طبیعی با رنگ کف تیره تر است .

کف ها در عرض از 108 سانتی متر تا هر قدری که نیاز دارید ، معمولاً با افزایش 18 سانتی متر عرضه می شوند . محبوب ترین اندازه ما یک کف 48 سانتی متر است . اطمینان حاصل کنید که هر مرحله را اندازه بگیرید ، زیرا ممکن است تغییرات جزئی در اندازه وجود داشته باشد .

انتخاب کفپوش چوبی برای پله ها :

استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی

قبل از انتخاب گزینه کفپوش چوبی که ممکن است برای پله های شما مناسب باشد ، ایده خوبی است که دوباره بررسی کنید که آیا یک راه پله چوبی به طور ایده آل برای نیازهای کل خانواده شما مناسب است یا خیر . در حالی که یک راه پله چوبی خوب و با کیفیت می تواند خیره کننده به نظر برسد ، اگر فرزندان خردسال ، حیوانات خانگی یا اعضای مسن یا ضعیف در خانواده خود دارید ، ممکن است در واقع بهتر باشد که پله ها را فرش کنید . از نقطه نظر ایمنی ، یک راه پله چوبی ، در عین حال که عالی به نظر می رسد ، بدون شک گزینه ای لغزنده تر از فرش است . بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی ، ایمنی کل خانواده خود را در نظر داشته باشید .

هنگامی که مطمئن شدید که یک راه پله چوبی کاملاً برای شما و خانواده شما مناسب است ، باید تصمیم بگیرید که آیا یک محصول کفپوش چوبی جامد یا مهندسی شده بهترین گزینه برای شما خواهد بود . می توانید جلوه های خیره کننده راه پله های چوبی را با کفپوش های جامد و مهندسی شده ایجاد کنید ، اما باز هم مهم است که انتخاب مناسبی برای شرایط اتاق خود داشته باشید . اگر در مورد تفاوت بین کفپوش چوبی جامد و مهندسی شده شک دارید ، در این مقاله اطلاعات مفیدی دریافت خواهید کرد .

هنگامی که بین کفپوش چوبی مهندسی شده و چوب خالص یک مورد را برای راه پله خود انتخاب کردید ، مهم است که در مورد نتیجه نهایی و نحوه ظاهر آن فکر کنید . نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر تخته های مهندسی شده را برای قرار دادن بر روی پلکان موجود خود انتخاب کنید ، یک راس برای مطابقت با کف مورد نیاز است . راس دماغه در واقع یک لبه است که روی قسمت بیرون زده هر پله قرار می گیرد تا ظاهری کامل به آن بدهد . اگر انتخاب شما چوب خالص برای راه پله تان است ، تخته های چوب جامد را می توان برای ایجاد یک راس یکپارچه کار کرد و شما را از داشتن راس پیش ساخته بی نیاز می کند ( اما این کار برای افراد غیر ماهر نیست ) .

 نکات مثبت و منفی راه پله های چوبی :

استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی

پله ‌های چوبی یک افزونه عالی برای خانه ‌هایی با کف ‌های چوبی سخت هستند . زیبایی کفپوش چوبی را افزایش می دهند و جلوه ای کامل و ظرافت و زیبایی جاودانه به مکان می بخشند . دلایل زیادی وجود دارد که چرا می خواهید پله های چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید .

با این حال ، این واقعیت نیز وجود دارد که پله های چوبی سخت مناسب همه نیستند . به طور طبیعی ، پله های چوبی دارای نکات مثبت و منفی هستند و اینکه آیا آنها را برای خانه خود انتخاب می کنید یا نه بستگی به ترجیحات ، خواسته ها و نیازهای شما دارد . در زیر فهرستی از چند مورد از نکات مثبت و منفی اصلی پله های چوبی را مشاهده خواهید کرد . نگاهی بیندازید ، پله های چوبی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که بهترین تصمیم را برای خانه خود می گیرید .

پله های چوبی حرفه ای :

پله های چوبی تمام نکات مثبت کف چوبی را ارائه می دهند و تضمین می کنند . اول از همه ، پله های چوبی بسیار زیبا ، ظریف و شیک هستند . آنها به راحتی می توانند با تعدادی از طراحی های داخلی مطابقت داشته باشند . از سنتی و کلاسیک جایی که در زیستگاه طبیعی خود هستند تا مدرن ترین ، جایی که می توانند ترکیبی جذاب بین سبک های مدرن و کلاسیک ایجاد کنند . علاوه بر این ، پله‌ های چوبی در انواع مختلفی از سبک ‌ها ، گونه ‌های چوبی ، طرح ‌ها ، رنگ‌ ها ، بافت‌ ها و درجه ‌بندی ‌ها درست مانند کفپوش ‌های چوبی ارائه می ‌شوند .

عملاً پله های چوبی کاملی وجود دارد که برای هر طراحی داخلی مناسب و تکمیل می شود . حتی می‌ توانید پله ‌های چوبی را انتخاب کنید که متفاوت از کف شما هستند تا کنتراست جذاب و زیبا ایجاد کنند یا می ‌توانید پله ‌های چوبی را با همان متریال کف انتخاب کنید تا از انتقال صاف و بدون درز در خانه ‌تان اطمینان حاصل کنید . پله های چوبی سخت علاوه بر ظاهر جذاب ، بسیار بادوام ، محکم و مقاوم هستند . حتی زمانی که پله‌ های چوبی در اثر ترافیک زیاد و پیاده ‌روی زیاد فرسوده می ‌شوند یا به هر طریق دیگری آسیب می ‌بینند ، پله ‌های چوبی را می ‌توان درست مانند کف چوبی سخت سنباده زد و اصلاح کرد و دوباره کاملاً جدید به نظر می‌ رسند .

پله های چوبی نیز واقعاً آسان است که در شرایط عالی و تمیز نگه داشته شوند . بر خلاف پله های پوشیده شده با فرش ، به عنوان مثال ، پله های چوبی سخت گرد و غبار و کثیفی را جمع نمی کنند . یک جاروبرقی سریع و تمیز کردن گاه به گاه با یک دستمال مرطوب برای تمیز نگه داشتن پله های چوبی بسیار کافی است . اگر چیزی روی پله ‌ها ریخت ، می ‌توانید به سرعت آن را بردارید و بر خلاف زمانی که پله ‌ها با فرش پوشیده شده ‌اند ، دیگر نگران لکه ‌ها نباشید .

پله های چوبی –  نکات منفی :

پله های چوبی دارای نکات منفی زیادی نیستند ، با این حال ، قبل از سرمایه گذاری در پله های چوبی باید چند نکته را در نظر بگیرید . انتخاب معمولاً به سبک زندگی و ویژگی های خانواده شما بستگی دارد . به عنوان مثال ، هنگام خیس شدن ، پله های چوبی می توانند لغزنده شوند . حتی اگر خیس نباشند ، همیشه خطر سر خوردن روی سطح صاف پله‌ های چوبی وجود دارد که باعث می‌ شود برای خانه‌ هایی با کودکان خردسال و افراد مسن گزینه مناسبی نباشند . با این حال ، این نباید شما را از لذت بردن از پله های چوبی منع کند ، تنها چیزی که نیاز دارید نصب پله های غیر لغزنده است و این گونه مشکلات برای شما حل می شوند . یکی دیگر از مواردی که می خواهید در انتخاب پله های چوبی به آن توجه کنید این است که چوب سخت در سمت گران تر طیف مواد قرار دارد . در صورتی که بودجه شما محدود است ، بهتر است مواد مقرون به صرفه تری را برای پله ها انتخاب کنید و به جای آن ، کفپوش های چوبی را انتخاب کنید .

روکش پله چوب بلوط :

پله های بلوط به دلیل دوام ، کاربردی بودن ، نگهداری آسان و سبک ظرافت ، یکی از مطلوب ترین انتخاب ها برای بسیاری از صاحبان خانه است . با این حال ، طراحی و نصب یک راه پله چوبی کاملاً جدید می تواند بسیار گران باشد . همچنین ، در برخی از املاک قدیمی ، انجام این کار اصلاً امکان پذیر نیست . اگر پله‌ های چوب بلوط می‌ خواهید ، یک ایده جایگزین عالی این است که پله ‌های فعلی خود را با کف‌ پوش ‌های بلوط مهندسی شده بپوشانید .

به طور کلی ، روکش فلزی اصطلاحی است که به عنوان پوشش و محافظت از سطح با مواد دیگر توصیف می شود . روکش پله ( پوشش چوبی پله ها / کفپوش چوبی روی پله ها ) پله های موجود را با تخته های چوبی کف می پوشاند . مقرون به صرفه و آسان برای نصب است ، طراحی کلی را جذاب می کند ، و به ارزش ملک شما را می افزاید .

چرا روکش راه پله با کفپوش بلوط مهندسی شده را انتخاب کنید ؟

مزیت اصلی انتخاب کفپوش های چوبی مهندسی شده به جای چوب خالص برای بازسازی پله این است که ظاهری مشابه چوب جامد به شما می دهد ، اما ثبات بیشتری را اضافه می کند ، مقاومت در برابر اختلاف دما و رطوبت ایجاد می کند ، سایش و پارگی روزانه را کاهش می دهد و همچنین به طور قابل توجهی زیباتر و ارزان تر است .

اگر تصمیم دارید پله های خود را با پوشاندن کفپوش های بلوط مهندسی شده بازسازی کنید – به پله های بلوط نیز نیاز خواهید داشت . یک دماغه پله در جلوی هر پله نصب می شود تا یک مفصل بی عیب بین کف و رایزر ایجاد کند . پله های چوبی به پله های چوبی جدید شما نه تنها ظاهر یکپارچه دقیقی می بخشد بلکه ایمنی را نیز بهبود می بخشد . از آنجایی که با ایجاد فضای اضافی برای قرار دادن پاهای خود ، کمی از لبه کف بیرون می‌آید ، بسیار قابل مشاهده ‌تر می ‌شود ، بنابراین اتفاقات احتمالی شامل لیز خوردن ، زمین خوردن و افتادن را به حداقل می ‌رساند . علاوه بر این ، دماغه پله بلوط پشتیبانی و دوام بیشتری می دهد ، لبه راه پله را در برابر شکستگی و آسیب محافظت می کند ، بنابراین پله های بلوط روکش دار جدید شما تا حد کامل تست خواهند شد .

شرکت ما ته پله های بلوط خالص را تولید و عرضه می کند تا بتوانید رنگ و پوشش پله های بلوط خود را به طور یکپارچه با کفپوش هماهنگ کنید . لطفاً طرح‌ های پروفیل دماغه ‌های پله را برای تکمیل کف ‌پوش بلوط با ضخامت 14.5 و 20 میلی ‌متر را در ادامه مشاهده کنید .

برای ضخامت 14.5 میلی متر برای ضخامت 20 میلی متر

استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی

طول پله های بلوط ما 1200 میلی متر است . آنها در سراسر طیف رنگی ما برای فروش در دسترس هستند ، از رنگ های سفید ، مایل به خاکستری مانند آبشاری ، عاج ، سفید فوق العاده ، اقیانوسی ، سفید نوردیک ، رنگ های طبیعی تر مانند خنثی ، بلوطی تا رنگ های تیره مانند آبنوس ، سیاه . اگر به دنبال رنگی سفارشی هستید تا به پله های بلوطی خود ظاهری مرتب و منحصر به فرد بدهید ، ما حتی دماغه های ناتمام پله را نیز عرضه می کنیم . لطفاً در پایان این مقاله طیف رنگی ما را بررسی کنید .

استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی
استفاده از چوب برای پله چوبی

دستورالعمل روش روکش پله چوب بلوط :

قانون اساسی روکش کردن پله ها با کفپوش بلوط مهندسی شده این است که تخته ها را از پایین به راه پله های موجود خود بچسبانید تا حداکثر پایداری و مهم تر از همه ایمنی را تضمین کنید .

به طور خلاصه ، اگر تصمیم به خرید کفپوش های چوبی مهندسی شده ما دارید ، باید روکش پله بلوط را نیز در نظر بگیرید . از نتیجه نهایی و دگرگونی خانه خود شگفت زده خواهید شد . با این حال  ، روکش کردن پله ها با کفپوش بلوط به تخصص حرفه ای و توجه به جزئیات نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که پله های قدیمی شما با کفپوش های چوبی جدید به خوبی ادغام می شوند و ظاهری فراتر از یکپارچگی خانه شما را تضمین می کنند . ما به تیم متخصص خود افتخار می کنیم که همیشه آماده کمک به پروژه بازسازی پله های بلوط شما هستند . برای اطلاعات بیشتر و قیمت با دفتر فروش ما در تماس باشید .

امیدواریم توانسته باشیم استفاده از پله ها را کمی برای شما ساده کرده باشیم . اگر می توانیم کمک بیشتری داشته باشیم ، لطفاً در تماس با ما دریغ نکنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : پله چوبی ، انواع پله چوبی ، روش نصب پله چوبی


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

WhatsApp us