فاصله سر پله – حداقل فاصله سر , ضوابط راه پله

استاندارد پله
استاندارد پله

خلاصی از سر پله موضوعی است که اگر در حال ساخت خانه شخصی خود هستید یا در حال اضافه کردن یک راه پله به ملک هستید ، باید به دقت در مورد آن فکر کنید .

اگر در حال تبدیل اتاق زیر شیروانی خود به اتاق هستید و پلکانی برای دسترسی به فضای اتاق زیر شیروانی جدید نصب می کنید ، یا اگر در حال جایگزینی یک راه پله قدیمی آسیب دیده با یک راه پله جدید هستید ، پس باید از قوانین و دستورالعمل های پیرامون راه پله آگاه باشید .

 فاصله سر :

اگر شما یک سازنده هستید یا شغل تان ساخت و ساز است ، فاصله سر پله چیزی است که احتمالاً از قبل با آن آشنا هستید ، اما اگر لازم است اندازه گیری های خاصی را در مورد حداقل فاصله سر در پله ها دوباره بررسی کنید با ما همراه شوید .

قوانین ساخت سر پله به منظور جلوگیری از آسیب دیدن افراد هنگام استفاده از پله ها مهم است . یک فاصله مناسب تضمین می ‌کند که افراد می‌ توانند از پله ‌ها بالا و پایین بیایند بدون اینکه خطر کوبیدن سرشان به سقف یا تیرچه بالا وجود داشته باشد .

از آنجایی که پله ها عامل اصلی حوادث و صدمات در داخل ساختمان هستند ، این بخشی از ساخت و ساز است که توسط کارشناسان به دقت بررسی شده است تا وقوع چنین حوادثی به حداقل برسد .

این قوانین باید برای املاک مسکونی و تجاری برای محافظت از هر کسی که از آنها استفاده می کند رعایت شود .

حداقل فاصله مورد نیاز برای سر پله توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی ، آیین نامه بین المللی ساختمان و آیین نامه بین المللی مسکونی تعیین می شود .

آنها معتقدند که فاصله سر پله باید حداقل 186 سانتی متر در همه نقاط باشد . این معادل 80 اینچ ، 2032 میلی متر یا 203 سانتی متر یا 2 متر و 3 سانتی متر است .

استاندارد پله

اندازه گیری از لبه یا نوک هر پله در جهت عمودی مستقیم گرفته می شود . ارتفاع سقف یا هر سازه ساختمانی از بالای سر باید حداقل 182 سانتی متر از هر کف روی پله فاصله داشته باشد .

این فاصله تضمین می ‌کند که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از پله ‌ها استفاده می ‌کنند ، از هرگونه مانعی که ممکن است مانع استفاده از پله ‌ها شود یا باعث آسیب احتمالی شود ، رهایی خواهند داشت .

گزینه سر پله در سراسر جهان :

استاندارد پله
استاندارد پله

حداقل فاصله سر پله توسط اکثر مقامات ساختمانی در سراسر جهان مورد نیاز است یا توصیه می شود .

این بدان معناست که حداقل فاصله سر پله تعیین شده توسط IBC نیز حداقل فاصله سر پله مورد نیاز در اکثر کشورهای دیگر در سراسر جهان از جمله بریتانیا است که همچنین از کدهای تعیین شده توسط ICC و IBC استفاده می کند .

استثنائات گزینه سر پله :

استاندارد پله
استاندارد پله

مواردی وجود دارد که حداقل مقررات گزینه سر پله اعمال نمی شود ، اگرچه این موارد نادر هستند . یکی از این موارد زمانی است که از پله های مارپیچ در داخل ساختمان استفاده می شود . برای پله های مارپیچ ، حداقل فاصله ارتفاع سر چند سانتی متر کمتر از فاصله استاندارد ارتفاع سر مورد نیاز برای اکثر پله ها است .

هم اداره ایمنی و بهداشت شغلی و هم قوانین بین المللی ساختمان بیان می کنند که برای پله های مارپیچ حداقل ارتفاع سر 198 سانتی متر ضروری است .

این معادل 198 سانتی متر یا 1 متر و 98 سانتی متر است . استثنای دیگر برای پله های زیرزمین است . در بیشتر موارد ، پله های زیرزمین باید همان الزامات پله های دیگر را در مورد حداقل فاصله ارتفاع سر برآورده کنند . با این حال ، در شرایط خاصی که مربوط به راه پله های محوطه است ، نیازی به رعایت این موارد نیست .

سایر الزامات راه پله :

حداقل فاصله سر تنها چیزی نیست که باید در هنگام ساخت پله در نظر گرفته شود . حداکثر ارتفاع کل برای یک راه پله نیز قانون مهمی است که باید از آن آگاه بود ، زیرا اگر قصد دارید راه پله ای طولانی تر از حداکثر مجاز ایجاد کنید ، در این صورت باید برای شکستن پله ها برای قسمت فرود نیز در نظر بگیرید .

حداکثر ارتفاع کلی پلکان باید از سطح زمین تا سطح فرود بعدی یا انتهای راه پله 365 سانتی متر باشد . اگر راه پله بیشتر از 365 سانتی متر باشد ، باید توسط مناطق فرود شکسته شود .

یکی دیگر از نیازهای راه پله ها ، حداقل عرض و طول است . این قوانین برای اطمینان از ایمن بودن پله ها برای اکثر مردم وضع شده اند . گاهی اوقات عرض پله با عمق کف پله اشتباه گرفته می شود . عرض از چپ به راست یا بالعکس اندازه گیری می شود .

عرض پله حداقل 86 سانتی متر توصیه می شود ، اگرچه در بیشتر موارد حداقل عرض 91 سانتی متر رعایت می شود . هنگامی که صحبت از فاصله بین دو دیوار در یک راه پله می شود ، این فاصله باید حداقل 91 سانتی متر از یک دیوار به دیوار دیگر در تمام نقاط بالاتر از ارتفاع نرده تا سقف باشد . این امر ارتفاع سر بدون مانع را در هر نقطه از راه پله تضمین می کند .

استثنا در این مورد ، راه پله های اضطراری است که باید حداقل عرض 111 سانتی متر داشته باشند . هنگام اضافه کردن نرده ‌ها به پله ‌های خود ، باید توجه داشته باشید که این نرده‌ ها باید از دستورالعمل ‌های خاصی پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که پله‌ ها را مهار نمی ‌کنند و آنها را به طور بالقوه نا امن نمی ‌کنند .

هنگامی که یک نرده در دو طرف راه پله اضافه می شود ، باید حداکثر در فاصله 12 سانتی متر از هر دیوار به داخل راه پله برود . وقتی یک راه پله فقط یک طرف آن نرده دارد ، قوانین کمی متفاوت است . در این مثال ، فاصله بین هر دو دیوار در زیر ارتفاع نرده دستی باید به جای 86 سانتی متر معمولی ، حداقل 76 سانتی متر باشد .

مزایای استفاده از نرده های چوبی برای پله ها چیست ؟

نرده ها اجزای مهم راه پله هستند زیرا پایداری و محافظت را برای شخصی که از پله ها بالا می رود ارائه می دهد . نرده ها نیز بخشی از دکوراسیون داخلی خانه هستند و نقشی حیاتی در ظاهر فضای نشیمن دارند . بنابراین ، مهم است که مواد را برای نرده ها با دقت انتخاب کنید . نرده های چوبی برای پله ها هرگز از مد نمی افتند . اگرچه ممکن است مواد مختلفی مانند فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم وجود داشته باشد که ممکن است برای نرده‌ ها استفاده شود ، اما چوب و الوار بهترین گزینه ‌ها هستند . افزودن نرده ‌های چوبی به پله ‌ها می ‌تواند پیچیدگی و زیبایی را به خانه بیافزاید .

استاندارد پله
استاندارد پله

اگر در راه پله نرده ای وجود نداشت ، به دلایل ایمنی و امنیتی ، نرده ها را اضافه کنید . نرده مناسب می تواند سطح ایمنی را بهبود بخشد . شما می توانید مهارت و خلاقیت خود را با انتخاب مواد چوبی به نمایش بگذارید . انتخاب متریال به طرز شگفت انگیزی ابعاد جدیدی به خانه می بخشد .

چرا باید در مورد جنس نرده انتخاب باشید ؟

اگر بتوانید چند مجله دکور را بررسی کنید ، طرح های بسیاری از نرده ها و گزینه های مواد نرده را خواهید یافت . گشت و گذار در  اینترنت می تواند طرح های بی شماری را به شما نشان دهد . اما ، شما نمی توانید هر ماده ای را که می خواهید انتخاب کنید . گزینه متریال باید مطابق با فضای داخلی خانه ، بودجه شما و مطابق با روند باشد . همانطور که روند لباس ها در حال تغییر است ، روند در طراحی داخلی نیز تغییر می کند . چوب یکی از این مواد است که هرگز از مد نمی افتد . می ‌توانید نرده‌ های چوبی را با انتخاب طرح ‌های بی‌ نقص و برخی وسایل در اینجا و آنجا تکمیل کنید . مطمئن شوید که نرده انتخابی شما برای پله ها مکمل طراحی کل خانه است . صرف نظر از روند فعلی ، نرده چوبی همیشه مد خواهد ماند .

چوب یک لمس مدرن و منحصر به فرد به خانه اضافه می کند :

انواع مختلفی از چوب ها وجود دارد که می توانید برای نرده ها استفاده کنید . نوع چوبی که انتخاب می کنید و رنگی که انتخاب می کنید به فضای داخلی خانه شما بستگی دارد . نرده های چوبی می توانند جلوه ای از کلاس را به خانه بیافزایند . بنابراین ، برای اینکه رنگی مدرن به خانه ببخشید و عنصری مدرن به خانه خود بیافزایید ، باید به سراغ نرده های چوبی برای پله بروید . چوب به ویژه برای نرده ها و ستون ها استفاده می شود . در واقع نرده چوبی برای دست ها محکم و برای حواس دلپذیر است .

نرده های چوبی بادوام هستند :

در مقایسه با سایر گزینه ها ، نرده های چوبی بادوام و محکم هستند و نسبت به سایر مواد استحکام بیشتری دارند . طراحی نرده را می توان مطابق با فضای داخلی انتخاب کرد . چوب می تواند وزن بیشتری را تحمل کند .

نکاتی در مورد نصب هندریل :

     هنگامی که نرده های چوبی را انتخاب می کنید یا هر گزینه دیگری را انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که ارتفاع آن معقول است . نرده نباید خیلی کوتاه باشد . در واقع ، اگر بچه ‌هایی در خانه هستند ، باید بیشتر مراقب طراحی و ارتفاع نرده ‌ها باشید .

     سعی کنید با نرده های چوبی طرح های زینتی ایجاد کنید و به راه پله ها یک فاکتور شگفت انگیز اضافه کنید . گزینه متریال انعطاف ‌پذیر است و بنابراین می ‌توانید در طراحی به تخیل خود اجازه دهید .

     اطمینان حاصل کنید که اندازه گیری به درستی انجام شده است . می توانید با یک متخصص تماس بگیرید و بدانید که نصب نرده ها باید به آرامی انجام شود .

پیش از این ، نرده برای پله ها فقط برای اهداف کاربردی بود ، اما اکنون آنها به عنوان قطعات تزئینی واقعی طراحی شده اند . آنها واقعاً امروزه به نوعی هنر تبدیل شده اند . می توانید ایده های طراحی منحصر به فرد را به صورت آنلاین بررسی کنید .

ایده های سفارشی قطعه پله چوبی :

استاندارد پله
استاندارد پله

پله های چوبی فقط برای خانه های سنتی نیستند . برخلاف تصور عمومی ، یک پله چوبی می تواند با تم خانه مدرن مطابقت داشته باشد . با ایده هایی برای قطعات پله های چوبی ، می توانید پله های سفارشی متناسب با خانه خود ایجاد کنید .

نگهداری از پله های چوبی آسان بوده و مقرون به صرفه است . علاوه بر این ، آنها به فضای داخلی خانه شما زندگی می بخشند و آن را جذاب تر می کنند . اگر به دنبال موادی باکلاس هستید ، می توانید چوب را با مواد دیگر ترکیب کنید . همچنین ، می توانید تصمیم بگیرید که پله های چوبی خود را برای تغییر ظاهر رنگ آمیزی کنید .

انتخاب بهترین طرح برای پله های چوبی می تواند بسیار دشوار باشد . طرح های زیادی برای انتخاب وجود دارد که تصمیم گیری را سخت تر می کند . به همین دلیل است که ما در مورد ایده های برتر برای پله های چوبی بحث می کنیم . بیایید با بحث در مورد بهترین نوع چوب برای پله های چوبی شروع کنیم .

بهترین چوب برای پله های چوبی :

چوب ‌ها از بلوط تا کاج و گردو را شامل می‌ شود که همگی برای خانه شما مناسب هستند . به همین ترتیب ، چوب سخت تیره ، که شباهت زیادی به چوب ماهون دارد ، برای خانه شما ایده آل است . به طور معمول ، چوب سخت و چوب نرم انتخاب های درخشانی از انواع چوب برای پله های شما هستند . با این حال ، آنها در ظاهر ، هزینه و ترجیح متفاوت هستند .

در اینجا انواع مختلف چوب سخت و فواید آنها آورده شده است :

بلوط سفید :

یکی از محبوب ترین چوب های سخت که مردم برای قطعات پله استفاده می کنند ، بلوط سفید است . سخت است و در برابر فرورفتگی یا خراش مقاومت بالایی دارد . شما به راحتی می توانید چوب سخت بلوط را با نوار ببری منحصر به فرد آن تشخیص دهید .

رایج ترین ایده برای پله های چوبی که چوب سخت بلوط را در خود جای داده اند ،  محور چوب بلوط است .

چوب سخت بلوط به دلیل طول عمر و ظاهر قوی خود شناخته شده است . حسی طبیعی و باکلاس دارد و برای خانه های سنتی ایده آل است . بلوط های سفید در برابر آب مقاوم تر و سنگین تر از چوب نرم هستند .

گردو :

استاندارد پله
استاندارد پله

گردو به اندازه چوب بلوط سفید قوی و سنگین است . کار با آن آسان است و سال ها در ساخت دکوراسیون استفاده می شود . هنگامی که از گردو با سایر محصولات چوبی استفاده می کنید ، نتایج اغلب عالی هستند . شما همچنین عاشق رنگ تیره خواهید شد زیرا لکه ها را می پوشاند .

ساپله :

Sapele ویژگی های نزدیکی ، هم بصری و هم کاربردی ، با چوب ماهون دارد . ساپله نیز مانند چوب ماهون ، تحت فرآوری یکسانی قرار می گیرد و ویژگی های درونی یکسانی دارد . علاوه بر این ، ظاهری عجیب و غریب و دراماتیک دارد که آن را برای طراحی نرده راه پله ایده آل می کند . شما می توانید چوب ساپله خود را جلا داده یا آن را تکمیل کنید تا ظاهری درخشان به آن ببخشید .

نمونه های دیگر از چوب سخت که برای قطعات پله ایده آل هستند عبارتند از :

    خاکستر

    چوب پرایم شده سفید

    توس

    صنوبر

    افرا

یکی از مزایای استفاده از چوب سخت برای قطعات پله این است که دوام بیشتری نسبت به چوب نرم دارد . با چوب سخت ، احتمال اینکه قطعات پله شما به راحتی فرسوده شوند کمتر است . همچنین ، می توانید خراش های پنجه حیوانات خانگی یا کودکان را به خوبی پنهان کنید . خرید قطعات پله های چوبی یک سرمایه گذاری بلند مدت و با کیفیت است .

به دور از چوب سخت ، می توانید چوب نرم را از یک درخت مخروطی تهیه کنید . به طور معمول ، چوب های نرم ، بر خلاف چوب های سخت ، چگالی کمتری دارند . همچنین ، اگر به دنبال ایده ای کم هزینه برای قطعات پله چوبی هستید ، آنها ایده آل هستند . یکی از مزیت های چوب نرم این است که کمتر مستعد آن هستند این است که راحت تر از چوب های سخت در دسترس هستند .

علاوه بر این ، چوب های نرم آزادی بیشتری از نظر طرح به شما می دهند زیرا می توانید به راحتی آنها را رنگ کنید . همچنین با انواع تکمیلی سازگاری زیادی دارند . شما می توانید چوب نرم را در مکان های مختلف پیدا کنید .

نمونه هایی از چوب نرم عبارتند از :

کاج

یکی از مزایای استفاده از چوب نرم کاج برای پله های شما مقرون به صرفه بودن آن است . همچنین ، چوب کاج به راحتی در دسترس است و به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک چوب خوب در بودجه خود تهیه کنید .

به همین ترتیب ، کاج رنگ و لکه را می پذیرد . می‌توانید  کف‌ های پله‌ های کاج خود را با پوششی سبک یا شفاف رنگ کنید . برای ایجاد رنگ های تیره تر ، لایه های بیشتری از رنگ ها را بمالید . علاوه بر  کف ، می توانید برای پله های خود از کاج نیز استفاده کنید .

شوکران :

اگر خانه شما محیطی سنتی دارد ، قطعات چوبی پله شوکران عالی خواهند بود . شوکران رنگی کلاسیک به خانه شما می بخشد زیرا به اندازه سایر چوب های نرم شکننده نیست . همچنین ، امکان رنگ آمیزی را فراهم می کند ، به راحتی  رنگ را می گیرد و پایانی عالی می دهد . اگر خانه‌ تان سنتی نیست ، می ‌توانید پله‌ های شوکران را به صورت امروزی یا مدرن انتخاب کنید .

شوکران دارای رنگ دانه ای مستقیم است که به رنگ طلایی زیبایی لاک می شود . بر خلاف سایر چوب های نرم ، شوکران به دلیل رنگ خود ، رنگ ها را به خوبی پنهان می کند .

ایده هایی برای قطعات پله های چوبی :

پلکانی که به درستی طراحی شده باشد ، جلوه ای خاص از خانه است . کیفیت و سبک پله ها می تواند جذابیت زیبایی منزل شما را کاهش یا افزایش دهد . بنابراین ، جای تعجب نیست که پله‌ های چوبی گزینه بهتری برای راه پله ‌ها هستند . چوب به دلیل ظاهر طبیعی ، کیفیت و دوام خود مشهور است .

پله های چوبی معمولاً دارای چندین قسمت هستند . قطعات به افزایش زیبایی و بهبود ظاهر کلی کمک می کنند .

کف ها :

کف ها را می توان به طور خلاصه به عنوان صفحات صاف و افقی که روی آنها راه می رویم توصیف کرد . بدون  کف ، بالا و پایین رفتن از پله ها غیرممکن خواهد بود . همچنین در بین این کف ها قطعات عمودی به نام رایزر وجود دارد .

بهتر است پله های خود را طوری بسازید که به شدت تقویت شده و محکم باشد . دلیل آن این است که کف‌ ها باید تردد زیادی را تحمل کنند . همچنین استحکام چوب یکی دیگر از عوامل مهمی است که هنگام انتخاب کف باید در نظر گرفته شود .

اگر چوب سخت جزو طراحی های داخلی خانه شماست ، به شما توصیه می کنیم کف هایی را انتخاب کنید که کاملاً با هم ترکیب شوند . گزینه هایی برای استفاده از بلوط سفید یا گردو برای کف های ساختمان وجود دارد . با کف ها ، همیشه باید به دنبال زیبایی شناسی باشید تا قدرت .

استاندارد پله
استاندارد پله

این چوب ها عبارتند از  :

راش ، توسکا ، افرا سخت ، بلوط قرمز یا گیلاس آمریکایی .

یکی از ویژگی ‌های متمایز این سازه ها این است که اغلب از چوب‌ های شفاف ساخته می ‌شوند . چوب های شفاف چوب هایی هستند که هیچ گونه رنگ یا گرهی ندارند . می ‌توانید برای تکمیل نرده ‌های پایین پله ‌های خود از پله های چرخان استفاده کنید . همچنین می ‌توانید از پله‌ های منحنی یا مستقیم نیز استفاده کنید .

کار های جدید :

کارهای نیویل معمولاً بسیار محکم هستند . می توانید ستون های جدید را در بالا ، فرود یا پایین هر پله پیدا کنید . علاوه بر این ، آنها به عنوان لنگر برای نرده های پله شما عمل می کنند .

در حین ارائه لنگرها ، پایه های جدید استحکام و دوام را به کل طراحی راه پله ارائه می کنند . امروزه دیدن کلاهک در بالای کار جدید غیرعادی نیست . همچنین ، می توانید به دنبال یک ایده طراحی مدرن برای قطعات پله های چوبی یا تزئینی باشید .

پایه های نیویل به نرده های راه پله متصل می شوند . بنابراین ، هم کار های جدید و هم نرده های شما نباید دارای مواد متضاد باشند .

نرده ها :

به قسمت هایی از پله های چوبی که بین پایه ها قرار گرفته اند ، نرده می گویند . نصاب ها معمولاً نرده ها را به نرده ها و کف پله ها متصل می کنند .

نرده های چوبی در طرح های مختلف موجود است که گزینه های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد . ایده های رایج طراحی برای نرده های پله های چوبی شامل سنتی و نارنجی یا ساده تا مستقیم است .

نرده ها در مقایسه با کف ها به راحتی مستعد فرسودگی نیستند . مفهوم این امر این است که می توانید نرده ها را با استفاده از چوب سخت بسازید . با این حال ، انتخاب استفاده از نرده های چوبی یا آهنی کاملاً به شما بستگی دارد .

گردن غاز :

گردن غاز نرده ‌های عمودی هستند که نرده‌ های شیب دار را به نرد ه‌ای دیگر روی پله ‌های شما می ‌پیوندند . یک گردن غاز نیز نرده های بالکن را به هم متصل می کند . در حالی که گردن غاز در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است ، بهتر است قطعاتی را خریداری کنید که مطابق با نرده شما باشد .

می توانید از گردن غاز برای تغییر جهت روی نرده پله خود استفاده کنید . آنها همچنین روی زمین یا فرود مفید هستند .

بالابرهای راه پله :

بالابرها قسمت های عمودی راه پله های چوبی هستند که بین هر کف ، فاصله و ارتفاع ایجاد می کنند . بالابرهای پله ارتباط نزدیکی با پله دارند . دلیل آن این است که سازندگان باید رابطه بین پایین آمدن و بالا رفتن پله ها را در نظر بگیرند .

نرده ها :

نرده ها قسمتی از پله ها هستند که هنگام پایین آمدن یا بالا رفتن از پله ها به دستان خود تکیه می دهید . نرده ها معمولا به شکل گرد هستند تا به شما اجازه دهند راحت به دست خود تکیه دهید . بسته به طراحی داخلی خانه ، نرده شما می تواند سنتی یا مدرن باشد .

محور راه پله :

یکی دیگر از ایده ها برای قطعات پله های چوبی ، شمشیری پله است . تمام مسئولیت اطمینان از ایمن بودن هر طرف پله بر دوش ریسمان پله ها است . بنابراین ، در حالی که ریسمان های پله ای بیشتر جذاب هستند ، باید بادوام نیز باشند .

روزت :

اگر در نقطه‌ای که نرده‌ ای به دیوار شما ختم می ‌شود از نیم ‌نیول استفاده نمی ‌کنید ، می ‌توانید از روزت استفاده کنید . روزت ها قطعات تزئینی چوبی پله اختیاری هستند . روزت یک زینت اضافه شده یا یک جزئیات زیبایی شناختی است . آنها اتصال نرده به دیوار را به یک فرآیند آسان تبدیل می کنند .

اگر نرده شما ظاهری سنتی دارد ، روزت ها می توانند جزئیات مد روز را اضافه کنند . با این حال ، اگر می‌ خواهید ظاهری مدرن ‌تر داشته باشید ، می ‌توانید ایده‌ های جایگزین برای قطعات پله‌ های چوبی را امتحان کنید .

فاکتورهایی که در انتخاب طراحی نرده پله باید در نظر گرفت :

استاندارد پله
استاندارد پله

از فضای خانه گرفته تا مواد چوبی مورد علاقه شما ، این عوامل می توانند بر انتخاب قطعات پله چوبی شما تأثیر بگذارند . قبل از خرید قطعات چوبی پله ، باید نیازهای خانواده خود را در نظر بگیرید .

به عنوان مثال ، یک خانواده با یک فرد مسن ممکن است مجبور باشد پله های راحت تری را انتخاب کند . به همین ترتیب ، اگر کودکی در خانه باشد ، پله ها باید به اندازه کافی برای کودک ایمن باشند .

هنگام انتخاب طرح نرده پله ، بودجه بسیار مهم است .

در اینجا شرح مفصلی از عواملی که هنگام انتخاب طراحی نرده پله باید در نظر گرفته شود ، آورده شده است .

مقررات ساختمانی :

مهم است که قبل از شروع پروژه بازسازی راه پله ، مقررات ساختمانی در منطقه خود را بررسی کنید . اگر در مورد مقررات ساختمانی منطقه خود مطمئن نیستید ، از یک متخصص سؤال کنید . مقررات ساختمانی منطقه شما می تواند مواردی مانند گام ، ارتفاع ، عمق و اندازه راه پله شما را تعیین کند .

در اکثر کشور ها استفاده از نرده برای تمام طول پله های شما اجباری است . به همین ترتیب ، مقررات ساختمانی اکثر کشور ها شامل پله ها ، نرده ها و کار های جدید است .

نرده و اجزای آن :

هنگام انتخاب نرده برای پله های چوبی خود ، ابتدا باید طرح های ستون ، نرده و پیکت را ایجاد کنید . علاوه بر این ، بهتر است قبل از ادامه تصمیم بگیرید که از کدام روش نصب استفاده کنید .

به طور معمول ، بسیاری از صاحبان خانه از این کار استفاده می کنند . چیدمان گام  به گام یک چیدمان استاندارد نرده است و در بسیاری از خانه ها رایج است .

علاوه بر این ، اگر به دنبال چیزی غیر از طرح نرده استاندارد هستید ، می توانید یک طرح پیوسته درخواست کنید . می توانید با نصب کننده خود در مورد سایر گزینه های چیدمان موجود بیشتر صحبت کنید .

فضای شما :

اگر با فضای کوچکی کار می کنید ، حتما طرح های مناسب را در نظر داشته باشید . معمولاً بهتر است به سراغ ایده هایی برای پله های چوبی بروید که فضا را اشغال نمی کنند . به همین ترتیب ، اگر فضای کافی برای کار دارید ، می توانید به سراغ یک راه پله بزرگ بروید .

پله های مستقیم معمولاً فضای بیشتری را در طبقه پایین نسبت به طبقه بالا اشغال می کنند . در اتاق بالا ، پله های مستقیم فقط یک دهانه مستطیلی نازک و بلند را اشغال می کنند . اگر اتاق زیر بزرگ است ، می توانید پله های مستقیم را در نظر بگیرید .

علاوه بر این ، برای فضاهای کوچک تر در طبقه پایین ، پله های مارپیچ ایده آل هستند . فقط فضای کوچکی را در اتاق زیر مصرف می کند اما به یک دهانه دایره ای یا مربعی در اتاق بالا نیاز دارد .

طراحی پله های مارپیچ برای پله های چوبی ممکن است به فضای زیادی در اتاق بالا نیاز داشته باشد . شما همیشه می توانید پله های مارپیچ خود را به گوشه ای از اتاق فشار دهید و به شما این امکان را می دهد که کارهای بیشتری با فضای خود انجام دهید .

ترکیبی از کف های مارپیچ و مستقیم یکی دیگر از روش های منحصر به فرد طراحی پله های شما است . اگر دهانه پله های مارپیچ مناسب نیست ، یک پله دیگر را در نظر بگیرید .  به این ترتیب ، می توانید فضایی را که در اختیار دارید به حداکثر برسانید و همچنان از پله های مارپیچ خود استفاده کنید .

بودجه :

هنگام انتخاب بهترین ایده برای قطعات پله های چوبی ، بودجه یک فاکتور اصلی است . نوع موادی که قطعات پله شما به آن نیاز دارند و سبک آن به بودجه شما بستگی دارد . به عنوان مثال ، بسته به بودجه خود ، می توانید چوب و شیشه را برای پله های خود ترکیب کنید . همچنین برای بودجه ای مقرون به صرفه تر ، می توانید چوب و فلز را برای پله های خود ترکیب کنید .

با این حال ، شما نمی توانید به طور کامل بدون دریافت پیشنهاد از یک حرفه ای ، بودجه ای به دست آورید . بنابراین ، توصیه می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید و در مورد گزینه های خود صحبت کنید . انجام این کار مشخص می کند که آیا بودجه ای که در اختیار دارید برای طراحی نرده پله مورد نظر شما کافی است یا خیر .

ایمنی سرنشینان :

یک پله احتمالاً تردد زیادی دارد . به همین دلیل ، شما فقط باید از بهترین مواد برای پله های خود استفاده کنید . همچنین ، مقررات ساختمانی بیان می کند که پله ها نباید بیش از 100 میلی متر شکاف داشته باشند . عرض شکاف مورد نیاز تضمین می کند که کودکان نمی توانند از هیچ نرده ای بالا بروند .

علاوه بر این ، اگر شهروندان سالخورده در خانه هستند ، پله ها باید دارای نرده و کف فرود باشند . باید از ضد لغزش بودن مصالح استفاده شده در ساخت پله های چوبی در صورت سرریز اطمینان حاصل کنید . پله های مارپیچ همانطور که بسیاری فکر می کنند خطرناک نیستند و برای کودکان بی خطر هستند .

به طور خلاصه :

پله ها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی خانه شما هستند . پله ها می توانند تاثیری قوی بر مهمانان شما بگذارند . همچنین با توجه به اهمیت آنها ، تنها باید پله های چوبی خود را با بهترین متریال بسازید . انجام این کار به آن‌ ها کمک می‌ کند تا در طول سال‌ ها ساییدگی را تحمل کنند .

ایده های مختلف برای قطعات پله های چوبی می تواند به خانه شما کمک کند ظاهری متمایز ببخشد . با قطعات سفارشی ساخته شده از بهترین مواد ، پله های شما با کلاس و کیفیت صحبت می کنند .

دریافت بهترین کیفیت برای قطعات پله شما نیازی به دردسر ندارد . در  کارگاه ، قطعات پله ما فقط از بهترین مواد ساخته شده است . ما قطعات پله با کیفیت را برای پله های داخلی و خارجی ارائه می دهیم . امروز فروشگاه آنلاین ما را برای قطعات مختلف پله در طرح های مختلف بررسی کنید !

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :

www.homenish.com


مطالب مرتبط با موضوع استاندارد پله :

WhatsApp us