چرا راه پله چوبی انتخاب خوبی برای خانه شما است ؟

اگر راه پله ها موجودات زنده بودند ، تمایل خود را برای جلب توجه بیشتر صاحبان خانه ابراز می کردند . در پروژه های بازسازی ، صاحبان خانه اغلب بر روی کاغذ دیواری ، فرش جدید ، اضافه کردن فضای ذخیره سازی یا خرید مبلمان جدید تمرکز می کنند . عملاً پله ها اغلب نادیده گرفته می شوند . اگر می خواهید راه پله ها را تغییر دهید یا آنها را تعویض کنید ، چوب افزودنی عالی برای دارایی ارزشمند شما است . پله های چوبی می توانند تفاوت زیادی در نمای کلی خانه شما ایجاد کنند . آنها علاوه بر زیبا بودن ، چندین مزیت دیگر را نیز به همراه دارند . قبل از اینکه در مورد سرنوشت پله های خود تصمیم بگیرید ، ویژگی های پله های چوبی را بدانید .

این مقاله را تا انتها بخوانید …

چرا راه پله چوبی
چرا پله چوبی

تمیز کردن و نگهداری آسان : نظافت و نگهداری راه پله های چوبی آسان است . گردگیری و تمیز کردن منظم همه باعث می شود تا چوب سال ها ظاهر زیبای خود را حفظ کند . چوب های سایه تیره مانند چوب ساج ، رز و چوب ماهون می توانند کثیفی و گرد و غبار را پنهان کنند . آنهایی که سایه روشن دارند ، مانند کاج و گردو ، فضا را روشن می کنند . اما بدیهی است که برای روشن و زیبا ماندن نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد .

    به دکوراسیون داخلی حس طبیعی اضافه کنید : راه پله های چوبی می توانند با زاویه ای جدید و احساس تازگی به خانه شما رونق بخشند . آنها ساده ، سنتی و عنصری هستند . افزودن پله های چوبی خانه شما را گرم تر و دنج تر نگه می دارد . راه پله چوبی فضا را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد . علاوه بر این ، چوب لمس طبیعی به دکور می بخشد و در نتیجه جلوه ای خیره کننده به ملک شما می بخشد .

    ارزش خانه را افزایش دهید : نصب پله های چوبی به این معنی است که ارزش و پیچیدگی را به ملک شما می بخشد . پس از انجام هزینه اولیه ، مطمئناً می خواهید مبلغ را در زمان فروش خانه خود بازیابی کنید . یک راه پله الهام بخش می تواند راهی عالی برای جذب خریداران بالقوه به خانه شما باشد و می توانید انتظار ارزش فروش مجدد بیشتری داشته باشید . بدون شک داشتن پله های چوبی به ارزش خانه شما می افزاید و ملک را در بین رقبای شما متمایز می کند .

    موجود در اشکال و اندازه های مختلف : راه پله های چوبی در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند . آنها را می توان در تعداد زیادی از سبک ها ، شکل ها ، اندازه ها و طرح ها یافت که مطابق با نیاز هر خانه باشد . چوب به دلیل منحصر به ‌فرد بودن ، با محیط قدیمی و جدید به خوبی هماهنگ می ‌شود . چه ظاهری رسمی یا کلاسیک باشد ، می ‌توانید نوع پله ‌ای را پیدا کنید که با دکوراسیون خانه ‌تان مطابقت داشته باشد .

بنابراین چوب یکی از سنتی ترین و ارزان ترین راه پله های مورد استفاده در خانه های مدرن است . آنها قوی ، بادوام و محکم هستند و عنصر گرما را به خانه شما اضافه می کنند . پله های چوبی به درجه بالایی از کلاس و راحتی در برآورد پولی شما دست می یابند .

مزایای نصب راه پله چوبی در خانه شما :

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

هنگامی که خانه خود را تغییر می دهید ، انواع مختلفی از تعمیرات برای خانه وجود دارد که معمولاً در نظر گرفته نمی شوند . گاهی اوقات چیزهایی که نادیده می‌ گیرید می‌ توانند اساساً در رساندن خانه شما به سطح ایده آل تان بسیار تاثیر گذار باشند . بیشتر اوقات ما روی کاغذ دیواری کردن سالن ، فرش کردن مجدد یا اضافه کردن چند قسمت فضای ذخیره سازی تمرکز می کنیم ، اما به ندرت در مورد تغییر راه پله فکر می کنیم .

با افزودن یک راه پله چوب طبیعی می توانید فوراً به خانه خود حسِ جدیدی را بیافزایید و به آن زاویه ای جدید و حسی تازه و مدرن بدهید . اگر قصد دارید یک راه پله چوبی سفارشی به خانه خود اضافه کنید ، با کارگاه ما تماس بگیرید ، ما در صنعت نجاری و راه پله پیشرو هستیم .

افزودن چوب به خانه شما می تواند با موفقیت محیط و فضای زندگی شما را تغییر دهد . با آوردن مواد طبیعی به خانه ، حسی از فضای باز به آن می بخشد ، توهم فضا را ارائه می دهد و به شما و مهمانان شما محیطی آرام تر ، طبیعی و ارگانیک تر ارائه می دهد .

در اکثر خانه ها ، پله ها یکی از اولین چیزهایی است که هر کسی هنگام ورود از درب ورودی متوجه آن می شود . حداقل ، سالن و لندینگ نقش ویژه ای در مرکز تجمع خانه شما دارند . بسیاری از راه پله ها مورد توجه قرار نمی گیرند و کهنه می شوند پس – می توان آنها را فرش کرد یا دوک ها را روی آنها قرار داد . اما آنها می توانند یک نقطه کانونی محکم برای هر خانه ای باشند – صرف نظر از اندازه یا شکل شان .

راه پله های چوبی سنتی در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و افرادی که سعی می کنند مواد طبیعی را برای تزئین و بهبود خانه خود تهیه کنند . این پلکان های دست ساز منفرد در اشکال ، سبک ها ، طرح ها و اندازه های مختلف موجود هستند . به این معنی که بدون شک یک مورد مناسب برای خانه شما وجود خواهد داشت . به دلیل منحصر به فرد بودن هر پله ، آنها به راحتی می توانند ویژگی های قدیمی و جدید را تحسین کنند . چه یک ظاهر تمیز و مینیمال مورد نظر شما باشد یا یک طراحی کلاسیک و قدیمی – نجارهای با تجربه همیشه به جزئیات توجه زیادی دارند که دقیقاً همان چیزی را که می خواهید در اختیار شما قرار می دهد . آنها واقعا برای انواع خانه ها مناسب هستند و قیمت آنها بسیار مناسب تر از آن چیزی است که بسیاری از مردم فکر می کنند .

اما جدا از شکوه بصری راه پله های چوبی . همچنین مزایای دیگری از نصب آن در خانه شما وجود دارد . برای شروع ؛ چوب ماندگاری دارد با نصب حرفه ای و درمان صحیح در طول زمان ، پله های چوبی می توانند سال ها بسیار عالی به نظر برسند و به راحتی از سایر مواد دوام می آورند . آنها همیشه برای ماندگاری ساخته می شوند و می توان آنها را لاک یا روکش کرد تا محافظت بیشتری داشته باشند . آنها همچنین به راحتی تمیز می شوند . – با یک راه پله چوبی می توانید مطمئن باشید که براش کردن ساده و تمیز کردن حداقلی آن را تمیز نگه می دارد .

یکی از فاکتورهای مهم نصب راه پله چوبی ارزشی است که به خانه شما می افزاید . پس از هزینه اولیه ، اگر زمانی برای فروش خانه خود بیایید ، مطمئناً آن مبلغ را جبران خواهید کرد . یک راه پله طبیعی الهام بخش می تواند کاتالیزور بسیار مورد نیاز برای هر خریدار بالقوه باشد . داشتن یک راه پله چوبی بدون شک ارزش ملک شما را افزایش می دهد و ملک شما را در یک بازار اشباع برجسته می کند .

متخصصان زیادی در زمینه طراحی و نصب این پله ها دانش زیادی دارند . تمام تولید کنندگان و نصاب های با کیفیت مطمئناً بهترین توصیه ها و راهنمایی های موجود را به شما ارائه می دهند .

نحوه نصب نرده چوبی پله از کیت .

ظاهر و ایمنی نرده پله خود را بهبود بخشید :

نصب یک کیت نرده پله چوبی جدید می تواند گام مهمی در آماده سازی خانه برای ورود راه پله جدید باشد . اگر سیستم نرده موجود بین نرده ها فضای زیادی داشته باشد ، کودکان می توانند از آنها سر بخورند یا از آنها بالا بروند و به خود آسیب برسانند . یک کیت نرده چوبی جدید به شما امکان می‌ دهد آن شکاف‌ ها را ببندید و آسوده خاطر باشید ، زیرا می‌ دانید که می ‌توانید یک دروازه در ورودی راه پله نصب کنید و بچه ‌ها در بازی در اطراف نرده ‌ها کاملاً ایمن خواهند بود .

    مرحله 1

    یک فضای کاری پایدار آماده کنید .

    گام 2

    تعیین محل قرارگیری نیوئل ( ایستگاه و نرده ) پست و روزت ( نعلبکی ) .

    مرحله 3

    روزت ( نعلبکی ) را نصب کنید .

    مرحله 4

    نرده ها را به طول برش دهید و ریل پنجه را نصب کنید .

    مرحله 5

    مکان های نرده را تعیین کنید .

    مرحله 6

    سوراخ ها را برای پین های بلوستر آماده کنید .

    مرحله 7

    پیچ های آویز را نصب کنید .

    مرحله 8

    هندریل و پایه نیوئل ( ایستگاه ) را وصل کنید .

    مرحله 9

    مجموعه نیوئل و هندریل را تنظیم کنید .

    مرحله 10

    پایه و نرده های نیوئل را ببندید .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 1

یک فضای کاری پایدار آماده کنید .

بعد از اینکه نرده قدیمی را برداشتید و هرگونه رنگ آمیزی و لکه گیری لازم را انجام دادید ، باید سطحی ثابت داشته باشید که روی آن کار کنید . در این مورد ، می توان از یک میز کار قابل حمل استفاده می کند که به عنوان یک کمکی عمل می کند ، در این مورد از کیسه های پلاستیکی ، برای محافظت از پایه جدید خود که به تازگی تمام شده است استفاده کنید . از یک ضمیمه مرکز یاب برای مربع خود استفاده کنید تا نقطه مرده را در پایین پایه جدید مشخص کنید . در مرحله بعد ، یک سوراخ پایلوت را از طریق علامت مرکز مرده دریل کنید . این سوراخی است که پیچی را که براکت نصب را نگه می دارد دریافت می کند .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی
چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

گام 2

تعیین محل قرارگیری نیوئل ( ایستگاه پله ) پست و روزت .

با اطمینان از مربع بودن پایه شروع کنید . هنگامی که مطمئن شدید ، سوراخ‌ های پایلوت را از طریق براکت دریل کنید تا محل دقیق مکانی که قرار است پایه نصب شود را مشخص کنید . می توان از یک بیت با یک شفت انعطاف پذیر برای سوراخ کردن این سوراخ ها و به حرکت درآوردن پیچ ها استفاده کرد . این کار مانع از آسیب رساندن مته به پایان بندی پایه جدید می شود . اگر شفت انعطاف پذیر ندارید ، محل سوراخ های پیلوت را از طریق براکت با مداد علامت بزنید و سپس سوراخ ها را دریل کنید . از یک تراز برای انتقال نقطه مرکزی انتهای نرده روی پایه جدید ، به دیوار مقابل استفاده کنید . روزت در اینجا در مرکز قرار می گیرد و نرده دستی به روزت ختم می شود .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 3

روزت را نصب کنید .

برای نصب روزت از پیچ و مهره استفاده کنید . بعد از اینکه نقطه مرکزی را در مرحله 7 مشخص کردید ، پیچ را از پیچ ضامن از طریق روزت فشار دهید و به آن ضربه بزنید تا نقطه روی دیوار مشخص شود . روزت را بردارید و سوراخی ایجاد کنید که به جز پیچ ضامن باشد و آن را نصب کنید . مراقب باشید که پیچ ضامن را به آرامی سفت کنید تا به دیوار یا روزت آسیب نرسانید .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 4

نرده ها را به طول برش دهید و ریل پنجه را نصب کنید .

فاصله بین پایه های جدید و روزت را اندازه بگیرید . با استفاده از اره میتر ، نرده پنجه را به طول مناسب برای هر دهانه ببرید . ریل انگشت پا را در جای خود قرار دهید و با استفاده از میخ های پایانی آن را نصب کنید . یک تفنگ میخکوبی برای این کار ایده آل است .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 5

مکان های نرده را تعیین کنید .

از آنجایی که دیدن مداد ممکن است دشوار باشد ، یک تکه نوار نقاش را روی ریل انگشت پا قرار دهید و از یک نشانگر جادویی برای قرار دادن مکان‌ های نرده استفاده کنید . پس از اینکه مشخص کردید چقدر باید از هم فاصله داشته باشند ، طولی از چوب را ببرید تا از آن به عنوان فاصله سنج استفاده کنید . به خاطر داشته باشید که حداکثر عرض بین عریض ترین نقاط نباید بیشتر از 12 سانتی متر باشد .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 6

سوراخ ها را برای پین های بلوستر آماده کنید .

برای دریافت پین ها در پایین نرده ها سوراخ هایی را در ریل پنجه سوراخ کنید . از بیل یا پارویی استفاده کنید که با اندازه پین در پایین نرده شما مطابقت دارد . به عقب برگردید و پس از سوراخ کردن ، نوار را بردارید . بعد ، محل انتهای نرده را روی پایه جدید علامت بزنید . با استفاده از یک جیگ یا یک ضمیمه پرس مته قابل حمل ، مطمئن شوید که یک سوراخ کاملا مستقیم در پایه جدید سوراخ کنید . این سوراخ پیچ آویز را دریافت می کند .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 7

پیچ های آویز را نصب کنید .

از Vise Grips برای نصب پیچ آویز در پایه جدید استفاده کنید و مراقب باشید که سطح پایه آسیب نبیند . یک سوراخ کاملاً مستقیم دیگر از انتهای نرده دریل کنید و سپس یک سوراخ بعدی 3 سانتی متر در پایین آن ایجاد کنید . این سوراخ آخر جایی است که مهره ها و واشر با پیچ آویز درگیر می شوند .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 8

هندریل و نیوئل ( ایستگاه و نرده ) را وصل کنید .

ریل را روی پیچ آویز بلغزانید و سپس واشر محدب و مهره همراه کیت را نصب کنید . متوجه خواهید شد که بهترین راه برای سفت کردن مهره استفاده از آچار مخصوصی است که به همراه کیت نرده پله چوبی شما ارائه می شود .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 9

مجموعه نیوئل ( ایستگاه پله ) و هندریل را تنظیم کنید .

اکنون آماده هستید تا مجموعه را در جای خود قرار دهید . پایه نیوئل را روی سوراخ های از پیش سوراخ شده قرار دهید . نرده را با احتیاط روی پیچ آویز نصب شده در روزت بکشید و سپس واشر و مهره را نصب کنید تا نرده را روی دیوار محکم کنید . ممکن است برای شما مفید باشد که چند نرده را در جای خود قرار دهید تا به شما در تثبیت مجموعه در حین سفت کردن این مهره کمک کند . هنگامی روزت را محکم کردید ، می ‌توانید نرده ‌های باقی ‌مانده را به خانه ‌هایشان برگردانید .

چرا پله چوبی
چرا پله چوبی

مرحله 10

پست و نرده های نیوئل ( ایستگاه ) را ببندی

پیچ ها را داخل سوراخ های از پیش سوراخ شده و از طریق براکت در پایین پست نیوئل بکشید ، این بار نیوئل را برای همیشه نصب کنید . بعد از اینکه نرده را مستقیماً تنظیم کردید ، شروع به نصب فاصله‌دهنده‌های کوچک به نام فیله در بین هر کدام کنید . اینها در شیار زیر ریل بالایی نصب می شوند . از یک میخ کوب استفاده کنید تا آنها را در جای خود قرار دهید . این فیله ها، همراه با یک میخ میخ شده به خود نرده ، فرآیند محکم کردن کیت راه پله چوبی جدید شما را تکمیل می کنند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : مزایای پله چوبی ، چرا پله چوبی ، طراحی پله چوبی


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us