تفاوت بین چوب ماهگونی افریقا  و تیک هندوستان

تفاوت کلیدی:  ماهون یک چوب گرمسیری رنگ قرمز قهوه ای تیره است که بومی به آمریکای جنوبی، آفریقا و آمریکای مرکزی است. Teak چوب سختی است که از رنگ زرد تا قهوه ای تیره است. این بومی است به اندونزی، هند و آمریکای مرکزی.
خیا آبرنگ چوب خام افریقایی

چوب ماهگونی چوب ماهگونی
چوب ماهگونی

قرمز چوب سخت یک چوب سخت حاوی رنگ قرمز است. با توجه به کیفیت و الگوی ظریف دانه آن در ساخت بسیاری از محصولات چوبی مانند مبلمان، درب، کشتی، ابزار آلات، تخته سه لا، و غیره استفاده می شود.

از هر یک از سه گونه متعلق به جنس Swietenia در خانواده Meliaceae که از هندوراس mahogany، mahogany bigleaf و mahogany آمریکایی است، مشتق شده است. با این حال، Swietenia mahoganies id تنها به نام mahogany واقعی شناخته می شود.

رنگ ماهون با گذشت زمان تیره تر می شود. با استفاده از لهستانی، براق کننده قرمزی ظاهر می شود. با توجه به دوام و استحکام آن برای ساخت مبلمان و مقالات دیگر ترجیح داده می شود.

چوب تیک یک چوب سخت و ارزشمند است که برای دانه های تزئینی و گل های طلایی قهوه ای شناخته شده است. تیک از درخت برگریده متعلق به خانواده Vernenaceae مشتق شده است. این درخت بومی میانمار، هند و تایلند است.

تیک

این بسیار با دوام با توجه به وجود روغن طبیعی در آن، که حفاظت از آب و هوای مرطوب و سرد را فراهم می کند. به عنوان یک چوب جنگلی نزدیک، بسیار آسان است به طور موثر برش مفاصل. این یکی از قوی ترین و با دوام ترین در میان تمام چوب طبیعی است.

تیک گرانتر از چوب ماهون است. با این حال، ویژگی های Teak مانند آب و هوای مقاوم و زیبا، اغلب توسط افرادی که می توانند آن را تامین کنند ترجیح داده می شود. سختی تیک بیشتر از ماهون است. چوبهای چوبی و تیک معمولا بر اساس بافت و خواص چوب تفاوت دارند.

درخت ساج بومی کشورهای هندوستان، اندونزی و برمه است. واژه «ساج» در نام این درخت معرب «ساگ» است که از هندی به فارسی آمده و خود از کلمه هندی «ساگون» به معنی سبزه گرفته شده‌است. نام علمی شناخته شده برای این درخت Tectona grandis می باشد. درخت ساج از تیره نعناعیان و از راسته نعناسانان است.

مقایسه ماهگرانی و تیک:

ماهان

تیک

تعریف قرمز چوب سخت چوب سخت حاوی رنگ قرمز است. این مشتق از هر یک از سه گونه متعلق به جنس Swietenia در خانواده Meliaceae است. تیک چوب چوب بسیار ارزشمند است که از درخت برگریده متعلق به خانواده Vernenaceae گرفته شده است.
ظاهر این دارای رنگ قهوهای مایل به قرمز است و ممکن است نوار، نوار، خط شکسته، طناب، موج دار، طناب، فیشینگ یا شکلات تاول زرد به قهوه ای تیره به طور کلی دانه های سرخ مایل به قرمز، لکه های نازک و یا افسانه ای را نشان می دهد
خواص
  • قوی
  • ساختار منافذ یکنواخت
  • حلقه های سالم ضعیف تعریف شده است
  • بسیار سنگین، با دوام و قوی است
  • چاقو می کند
استفاده می کند Mahogany آکواریومی برای مبلمان و کارخانه های با کیفیت بالا، ساختمان قایق، وان تزئینی، کابینت آشپزخانه و غیره استفاده می شود.

Mahogany آمریکایی برای مبلمان و دکوراسیون طبقه بالا استفاده می شود. مورد استفاده برای حکاکی، ساخت مدل، کفپوش، ساخت قایق، آلات موسیقی و غیره

این مورد برای ساخت و ساز کشتی، مبلمان، طبقه بندی وینچینگ، کفپوش، تخته سه لا، درختکاری های تزئینی، تانک های شیمیایی و، بطری و غیره استفاده می شود.
نوع چوب جنگلی همیشه سبز همیشه سبز
نام گیاه شناسی Swientenia Macrophylla (ماهون واقعی) Tectona Grandis (کاکتوس تیک)
سختی نسبتا کمتر نسبتا بیشتر
شاخه های درخت کمتر از مقایسه با تیک بیشتر از در مقایسه با ماهون
برگها به راحتی تجزیه پذیر طول می کشد تا تجزیه شود
رشد در ماهجوی واقعی در جنوب مکزیک به مرکز آمریکای جنوبی رشد می کند معمولا در جنوب شرقی آسیا رشد می کند

 

مطالب مرتبط با معرفی انواع چوب :

WhatsApp us