چوب تیک یا ساج از درختانی در جنگهای استوایی بدست می آید . گونه از درختان گلدار . امروز می خواهیم به اندونزی جزایر جاوه برویم . جاوه یکی از جزایر کشور اندونزی است که پایتخت اندونزی در آن واقع شده است.

Teakwood , Tectona Grandis

در تمام دنیا مبلمان چوب ساج از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و جزع اولین آیتم های لوکس و لاکچری در جهان است . دلیل این ارزشمند بودن در دوام و ظرافت این چوب شگفت انگیز است .

فراتر از زیبایی این چوب دارای ویژگی هایی است که در چوب های دیگر به ندرت میتوانید نظیر این ویژگی ها را پیدا کنید . مانند مقاومت بسیار بالای این چوب در برابر رطوبت .

ارتفاع این درخت در حدود 40 متر و قطر آن به بیش از 1.5 متر می رسد , البته این قطر و ارتفاع بسیار کمیاب است . در منطقه جاوه یا جاوا اندونزی اغلب درختانی با قطر 40 سانت برای استفاده در مبلمان برش می خورند .

برگ های یک درخت ساج با اندازه های 15 تا 45 سانتیمتر به شکل بیضی هستند. گل های سفید با بوی خوب بر روی درخت رشد می کنند.

رنگ چوب درخت ساج ( چوب تیک اندونزی )

رنگ این چوب در ابتدایی که چوب برش می خورد و رطوبت آن بالا است به رنگ قهوه ای مایل به طلایی می باشد و به مرور که خشک و سن آن بالا می رود تیره می شود . مبلمان فضای بیرونی که با چوب ساج ساخته می شوند به مرور زمان به رنگ خاکستری رنگ تبدیل می شوند .

چوب ساج

بطور طبیعی مقدار زیادی روغن درون چوب ساج وجود دارد که آن را در برابر هر شرایطی محافظت می کند . خطوط تیره درون چوب ساج مسیر های روغنی را نشان می دهد .

WhatsApp us