سی دو ایده و دکور جالب و خلاقانه ، هوشمند و..  برای استفاده در دفتر کار ، منزل ، کلاس درس و آشپزخانه یا هرجا که شما بفرمایید .

لطفا نظرتان را درباره این جمله بفرمایید ( تخته سیاه : دوست خوب برای اهل خانه یا محل کار ) به بهترین نظر یه تخته سیاه به ارتفاع 50 سانتی متر و عرض 70 سانتی متر (هدیه ، یادگاری ، جایزه هرچی شما بفرمایید )  اهدا میگردد .  

تخته سیاه در دکوراسیون داخلی منزل

تخته سیاه در تمام جوامع یک وسیله کنار رفته است ، اما اخیرا طراحان و ایده پردازان از تخته سیاه قدیم هویت جدید به سازه و دکوراسیون خود میبخشند .

در ادامه 32 تصویر از بهترین طرح هایی که در آن از تخته سیاه مدرسه استفاده گردیده را گرداوری کرده ام تا بلکه این طرح ها ایده ای نو در دکوراسیون ایرانی پدید آورد . اما قبل از دیدن تصاویر چند مزیت تخته سیاه که به ذهنم رسیده را باید بیان کنم . امیدوارم شما هم برایمان ایدهایتان را درباره استفاده از تخته سیاه بیان کنید . 

ایده هایی هوشمندانه از تخته سیاه در نقطه کانونی دفتر کار

از تخته سیاه میتوان بعنوان یک حرکت زیرکانه در اتاق مطالعه نیز استفاده کرد

بخصوص اگر تخته سیاه شما بصورت 100% واقعی برای نوشتن با گچ و پاک کردن با تخته پاک کن ، قابل استفاده باشد .

همانند یک دفتر بزرگ

در این حرکت سعی کرده ام حرکت زیرکانه طراح را از دید تک بعدی خودم بیان کنم ، خوشحال میشوم اگر نظرات شما را نیز بدانم .

از تخته سیاه در خیلی از مکانها میتوان استفاده کرد . مثلا فکر کنید دیوار حیاط یک مدرسه تماما تخته سیاه باشد ، یا باید دیده باشید در کافی شاپ ها و کافه یا ، قهوه خوری یک تخته سیاه در محلی که در مسیر رفت و آمد باشد ، قرار می دهند و از مراجعین و حتی رهگزاران درخواست میکنند تا نظر خود یا یادگاری خود را در آن تخته ، امضا کنند .

 یا یک ایده عاشقانه : در نهارخوری ، گوشه ای از پذیرایی جایی برای بیان احساس اهل یک خانواده در رابطه با یکدیگر ! نظر شما چیه ؟

یا مثلا فکر کنید تخته سیاهی را بشود در حمام قرارداد … البته بدلیل رطوبت نمیشود . اما برای کسانی که تمرین طراحی میکنند میتواند یک ایده غیر متعارف باشد . البته میشه ما در کارگاهمان از یکسری مواد برای ضد آب کردن چوب استفاده میکنیم که باید یک نمونه از این تخته سیاه ها را حتما برای منزل خودم ضد آب کنم و بزارم تو حمام .. 

اما از هر چیز که بگذریم از این که یک تخته سیاه یا حتی وایت برد در اتاق کودکان و نوجوانان میتونه استعداد های آنان را شکوفا کند .

تخته سیاه یک یار خوب برای اهل خانه یا محل کار .

استفاده از تخته سیاه برای ثبت رویداد ، تقویم ، یادآوری یا ثبت یک پیام و مطمئنا این دفتر یادداشت بزرگ و در معرض دید و نمیشه نادیده گرفتش ، پس میتونه بسیار مفید واقع شود بخاطر همینه که میگم تخته سیاه یار و یاور ما در زندگی ..

اگه تخته سیاه خواستید با ما تماس بگیرید .. اینم تبلیغ ما ، بله ! تخته سیاه برای درج تبلیغ و شعار یک گروه یا یک مغازه هم میتونه خیلی مفید باشه .

پس بریم سراغ تصاویر بی نظیر این مطلب :

جهت دانلود تصاویر دوبار تصویر را کلیک ( لود ) کنید تا به اندازه واقعی برسد . سعی شده تصاویر با کیفیت بالا در اختیار شما قرار گیرد .

عکس یک تخته سیاه عمومی

جناب انیشتین در حال نوشتن بر روی یک تخته سیاه

البرت انیشتن در کنار تخته سیاه
عکس البرت انیشتن در کنار تخته سیاه
عکس البرت انیشتن در کنار تخته سیاه
عکس البرت انیشتن در کنار تخته سیاه
تخته سیاه عمومی
تخته سیاه عمومی

تعجب نکنید اگر بدون مشکل بتوانید به راحتی روی دیوار بنویسید. این کار به سرگرمی جالبی برای بچه‌ها و مکانی برای گذاشتن یادداشت‌ها و محاسبات تبدیل خواهد شد.

به خصوص وقتی بتوانید در هر زمان با کشیدن طرحی جالب در تغییر دکوراسیون فضای موجود نقش داشته باشید. بله این امکان با مشکی کردن دیواری از خانه امکان‌پذیر است.

می‌توان در دیزاین قسمت‌های مختلف یک خانه از آن استفاده کرد و به نتایج جالبی رسید.

راهرو ورودی یعنی اولین جایی که هنگام ورود به چشم می‌خورد را می‌توانید با جمله‌ای زیبا و با بعضی حروف برجسته مزین کنید.

با کشیدن تصاویری مانند آینه و صندلی، در راهرو ساده تغییر ایجاد کنید.

یک قسمت از اتاق پذیرایی را با کشیدن ستون، سرستون و حاشیه به صورت صحن درآورید.

شاید مناسب‌ترین جا برای داشتن تخته سیاه دیوار یک کتابخانه باشد تا ضمن مطالعه امکان ممارست وجود داشته باشد.

آشپزخانه می‌تواند جای خوبی برای تخته سیاه باشد. جایی که فهرست مواد لازم و منوهای مختلف غذا نوشته می‌شود.

دور قفسه‌های ساده آشپزخانه را با کشیدن قاب و حاشیه تزیین کنید.

پشت شیر ظرفشویی اگر بدون کاشی است را رنگ مشکی زده، هنری کنید و با یک یا دو کلمه ساده یا کشیدن طرح، آن را از سادگی درآورید.

برای ایجاد حالت کلاسیک و تبدیل آشپزخانه به کافی شاپ‌های فرانسوی کافیست قابی زیبا برای تخته در نظر بگیرید. چیزی که هرگز قدیمی نخواهد شد.

استفاده از تخته سیاه می‌تواند به فضای غذاخوری نیز کشیده ‌شود. به طوری که قسمت پایین اپن آشپزخانه را می‌توانید رنگ مشکی مات بزنید.

استفاده از تخته در ناهارخوری با آن که غیررسمی به نظر می‌رسد اما گذاشتن پیغام‌ها در کنار گلدانی از گل‌های تازه به زیبایی فضا می‌افزاید.

اختصاص یکی از دیوارهای اتاق کار و تبدیل آن به تخته سیاه آن را بسیار جالب و پرکاربرد می‌کند.

جدا از محاسبه صورتحساب‌ها، دیوار سیاه در اتاق کار یک خانه فرصتی است برای خلق تصاویر هنری.

اختصاص یک دیوار کامل به رنگ مشکی در اتاق بچه‌ها فرصتی است تا آن‌ها فارغ از محدودیت‌ها به نوشتن، نقاشی و در نتیجه یادگیری آن هم به صورت کاملا سرگرم‌کننده ادامه دهند. در این اتاق می‌توانید فضای بالای کاناپه را به عنوان تخته سیاه در نظر بگیرید.

کاربرد تخته سیاه به عنوان تاج تخت و زدن رنگ حاشیه دور آن، کاربرد دیگری از این وسیله و جای مناسبی برای نوشته‌هاست.

اختصاص دیواری بزرگ و زدن رنگ مشکی جلوه‌ای خاص به تابلوهای آویزان شده روی آن می‌دهد.

در کمدها انتخابی دیگر برای داشتن تخته سیاه است. در کمدها فضای کاملا ابتکاری برای کسانی است که مایل نیستند یک دیوار کامل را به رنگ مشکی اختصاص دهند.

کاربرد تخته سیاه را می‌توان به باغ نیز کشاند، اختصاص رنگ مشکی به گلدان‌ها فرصتی برای نوشتن و دادن طرح‌های مختلف به یک گلدان است.

http://www.decoist.com


مطالب مرتبط دکوراسیون داخلی :

WhatsApp us