چوب درخت نمدار

درخت نمدار در منطقه هایی از نیمکره شمالی می روید , مانند شمال ایران , شمال شرق آمریکا 

چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها

در این مقاله که ترجمه ای از وب سایت ویکی پدیا است به سه تعریف متفاوت برخور کرده ایم که هر دو تعریف در این بخش آورده شده است . در بخش اول در ویکی پدیا انگلیسی میگوید درخت نمدار با لیمو تفاوت دارد و طبقه بندی آن را از گروه گیلاس ها درج کرده است که البته به نظر من ویکی پدیا انگلیسی معتبر تر از ویکی پدیا  فارسی است . بخش سوم به معرفی نمدار امریکایی از نظر چوب و رنگ میپردازد . اطلاعات کمی از نمدار ایران در دسترس است که شباهت بسیار زیادی به نمدار امریکایی دارد . به درخت نمدار در شمال ایران درخت معطر جنگل های شمال میگویند . 

در هر دو بخش نام انگلیسی  Tilia  میباشد

طبقه بندی علمی
پادشاهی: گیلاس
کلاد : Angiosperms
کلاد : Eudicots
کلاد : روده ها
سفارش: مالوالز
خانواده: مالواسه
زیرشاخه: Tilioideae
جنس: Tilia

Tilia یک جنس حدود 30 گونه از درختان یا بوته ها است که بومی در نیمکره شمالی معتدل است. در جزایر بریتانیا آنها معمولا درختان لیمو یا بوته های آهک نامیده می شوند، گرچه آنها به درختی که از آهک ( لیمو ) تولید می کند نزدیک نیستند. نامهای دیگر شامل لیندن برای گونه های اروپایی و  برای گونه های آمریکای شمالی است.  این جنس در اروپا و شرق آمریکای شمالی رخ می دهد اما بیشترین تنوع این گونه در آسیا یافت می شود. تحت سیستم طبقه بندی  Cronquist این جنس در خانواده Tiliaceae قرار داده شده است ، اما تحقیق ژنتیکی که توسط گروه فیلوژنز Angiosperm خلاصه شده است، پیوند این جنس و بیشتر خانواده های قبلی را بهMalvaceae منجر شده است . نمدار گونه عمدتا یک درخت بزرگ است ، از نوع درختان برگ‌ریز  ،  به طور معمول 20 تا 40 متر (65 تا 130 فوت) قد بلند ارتفاع دارد ، با برگ های مورب قلبی شکل 6 تا 20 سانتی متر  . مشخص کردن تعداد گونه ها تقریبا غیر ممکن است ، زیرا اگر اکثر گونه ها به راحتی با گونه های دیگر ترکیب می شوند ،   لیمو ها هرم افردی هستند ، دارای گل های کامل با هر دو قسمت نر و ماده، که توسط حشرات گرده افشانی می شوند.

نمدار

بخش دوم ویکی پدیا فارسی

نمدار، زیرفون، نرمدار (نام علمی: Tilia) نام جنسی از درخت‌ها است. این درخت از تیرهٔ پنیرکیان راسته پنیرک‌سانان است. در حدود ۳۰ گونه درخت در جنس نمدار وجود دارد.

نمدار پیش از این در تیره نمداریان (Tiliaceae) رده‌بندی می‌شد ولی در ایران این گیاه پژوهش‌های جدید نشان داد که از نظر ژنتیکی باید در تیرهپنیرکیان قرار گیرد. ابن درخت به صورت پراکنده در جنگلهای شمال ایران می‌روید، چوبی نرم، راست تار، و سبک دارد. قابل ورق شدن است و وزن مخصوص آن ۰/۵۲ است، نقش و نگار مشخصی ندارد. به رنگ صورتی روشن یا کدر است و بافت آن ریز است.

این درخت معمولا در نواحی مرطوب کشور رشد کرده و چوبی نرم دارد.

از مشخصات ظاهری درخت نمدار برگ‌های قلب‌شکل آن است. برگ درخت نمدار برای دام بسیار مفید است. درخت نمدار سرعت رشد زیادی داشته و در شرایط محیطی مناسب در مدت سه سال به درختی تنومند تبدیل می شود.

این درخت استفاده صنعتی گسترده ای نیز برای ساخت در و پنجره های چوبی دارد.

منبع : ویکی پدیا 

درخت نمدار در فرهنگ جهان

درخت لیمو در فرهنگ
از ویکیپدیا، دانشنامه آزاد

درخت نمدار و یا لیندن ( نمدار ) در مهم است اساطیر ، ادبیات و فرهنگ عامه از تعدادی از فرهنگ ها.

اهمیت فرهنگی
اساطیر اسلاوی
در اسطوره قدیمی اسلاوی ، گاو ( لیپا ، همانطور که در همه زبانهای اسلاوی خوانده می شود ) درخت مقدس در نظر گرفته شد. به ویژه در لهستان، بسیاری از روستاها نام “Święta لیپکا” (یا مشابه) دارند، که به معنای واقعی کلمه “آهو مقدس” است. تا به امروز، درخت است نماد ملی از جمهوری چک ، اسلواکی ، اسلوونی ، و Lusatia.  از Lipa نام به نام سنتی اسلاوی برای ماه ژوئن (داد کرواتی ، دسامبر ) و یا ژوئیه ( لهستانی ، lipiec، اوکراین “lypen” / липень “). این نیز ریشه برای شهرستان آلمانی از لایپزیگ ، گرفته شده از صربی نام lipsk .   کرواتی ارز، کونا ، متشکل از 100 lipa در (نمدار). “Lipa” همچنین نام پیشنهادی برای پول اسلوونیایی در سال 1990 بود اما نام ” tolar ” در نهایت غلبه داشت.  در جهان مسیحی ارتدوکس اسلاوی ، چوب لیمو چوب مورد نظر برای نقاشی آیکن پانل بود .آیکون های دست آندره روبول ، از جمله تثلیث مقدس (مهمانی ابراهیم) و نجات دهنده، در حال حاضر در گالری خارجه تبتاکوف در مسکو، در چوب آهار نقاشی شده است.چوب آن برای توانایی آن برای شسته شدن بسیار صاف و برای مقاومت در برابر پاره شدن یکبار مصرف شده انتخاب شده است . روستای جنوبی اسلوونیای ” لیپیکا ” نام یک درخت لایم کوچک است و نام آن را به نژاد اسب لیپیزان معرفی کرده است.

اساطیر برلین 
در اساطیر بالتیک ، یک الهه مهم از سرنوشت به نام وجود دارد Laima / laɪma /، که درخت مقدس آهک است. محل زندگی لایما یک درخت آهک بود ، جایی که او تصمیماتش را به عنوان یک کوسه انتخاب کرد . به همین دلیل زنان لیتوانی دعا و قربانی هایی را درختان آهکی که خواهان موفقیت و باروری هستند دعا می کنند. آنها با احترام به چوب های آهکی رفتار می کردند و با آنها صحبت می کردند مثل اینکه آنها انسان بودند.

اساطیر آلمانی  

خیابان با آهو در گورستان توسط Ringkøbing، Jutland ، دانمارک
گوزن نیز درختان بسیار نمادین و سمبلیک به اقوام آلمانی در اسطوره های مادری پیشزمینی مسیحی آلمان بودند .

نوشته اصلی، جوامع محلی مونتاژ نه تنها برای جشن و رقص زیر یک درخت نمدار، اما برای برگزاری قضایی خود چیزی جلسات وجود دارد به منظور بازگرداندن عدالت و صلح. اعتقاد بر این بود که درخت به حقیقت می پیوندد. بنابراین درخت حتی پس از مسیحیت ، به عنوان مثال در مورد Gerichtslinde ، با فقه پیوند داده شد و حکم در روستایی آلمان اغلب تا دوران عصر روشنگری تحت عنوان تلایی Unter der linden بازگشت .

در Nibelungenlied ، یک کار آلمانی قرون وسطی در نهایت بر اساس سنت شفاهی در حال بررسی رویدادهای میان قبیله های ژرمنی در قرن پنجم و ششم، زیگفرید دستخوش آسیب ناپذیر خود را با حمام شدن در خون اژدها. در حالی که او این کار را انجام داد، یک برگ آهو به او میچسبد، یک نقطه در بدنش به وجود میآید که از خون ناپدید شده است و بنابراین او تنها نقطه آسیب پذیری دارد.

قابل توجه ترین خیابان در برلین، آلمان، نام Unter den Linden نامیده می شود، که به نام درختانی که در خیابان قرار دارند ، نامگذاری شده است . این مرکز از مرکز برلین به پوتسدام ، محل اقامت کشور پادشاهان پروسی، هدایت می شود.

در فرهنگ عامه پسند، درخت لعنتی “درخت عشاق” است. به خوبی شناخته شده آلمانی علیای میانه شعر زیر لیندن توسط والتر فون DER Vogelweide (ج. 1200)، به میعادگاه بین یک دختر و یک شوالیه در زیر یک درخت زیرفون.

Hohenlinden (به عنوان “High Linden” ترجمه شده است) یک انجمن در منطقه بالایی Bavarian Ebersberg است که در آن نبرد Hohenlinden رخ داد؛ توماس کمپبل شعر Hohenlinden را در مورد جنگ گفت.

اسطوره یونانی 
هومر ، هوراوس ، ویرجیل و پلینی اشاره به درخت عنکبوت و فضایل آن. همانطور که اوویید داستان قدیم Baucis و Philemon را می گوید، او به یک آهو تبدیل شد و او را به بلوط تبدیل کرد، زمانی که برای آنها هر دو به مرگ می آمدند.

هرودوت می گوید:

غیبگویان سکایی نیز برگ درخت نمدار، که، تقسیم به سه بخش، آنها دور انگشتان خود ریسمان را؛ آنها سپس آن را از بین می برند و هنر را به آن اعمال می کنند.
فلیرا ، مادر سنتور Chiron ، پس از تحمل Chiron تبدیل به یک درخت آهک.

منابع ادبی  ( ترجمه بدون ویرایش )

این بخش در یک فرمت لیست است که بهتر است با استفاده از پروزه ارائه شود . در صورت لزوم ، می توانید با تبدیل این بخش به پرویز مفید باشید . ویرایش کمک در دسترس است ( فوریه 2015 )
یکی از بهترین اشعار شناخته شده از Minnesanger والتر فون DER Vogelweide است تحت لیندن ، که به میعادگاه بین یک دختر و یک شوالیه در زیر یک درخت نمدار توصیف می کند.
یک بازی به نام The Linden Tree (1947) توسط رمان نویس انگلیسی، نمایشنامه نویس و پخش کننده JB Priestley نوشته برادفورد نوشته شده است .
ساموئل تیلور کالیرج درختان لعنتی را به عنوان نماد مهم در شعر او «این آهو آهو درختان من در زندان» نوشته شده است (نوشته شده 1797؛ اولین بار در سال 1800 منتشر شد).
اشعار کوتاه (Fraszki) شاعر لهستانی یان Kochanowski معمولا درختان آفتاب، به ویژه “Na Lipę” (“به درخت Tilia”)، منتشر شده در سال 1584 منتشر شده است. Kochanowski شد توسط Czarnolas یا لهستانی جنگل سیاه، که در آن گونه های درخت غالب است.
شعر از چرخه شعر Winterrell در ویلهلم مولر “Der Lindenbaum” (“درخت لیندن”) نامیده می شود. در سال 1827 فرانتس شوبرت بر اساس این اشعار چرخه آهنگ مشهور ” Winterreise ” (D 911) نوشت.
داستان کوتاه هانس کریستین اندرسن “الف رز” اشاره به یک درخت آهو و برگ آن اغلب.
گوته “غم و اندوه ورتر جوان” یک درخت ربایی را در طول رمان نشان می دهد و شخصیت اصلی، ورت، زیر درخت پس از خودکشی اش دفن می شود.
در راه سوان ، اولین کتاب پراست در جستجوی زمان از دست رفته ، راوی، یک ریزه کاری ساخته شده را به یک فنجان چای شکوفه تیلیا می اندازد. عطر و طعم کیک و چای اولین خاطره غیرارادی آگاه خود را آغاز می کند.
” سه درخت لندن ” یک داستان پری 1912 توسط هرمان هسه به شدت تحت تاثیر افسانه یونانی دیمون و پتیاس است . داستان، که در دوره قرون وسطایی قرار دارد، تلاش می کند تا سه درخت عنکبوت بزرگ را که شاخه ها در هم ادغام می شوند، برای پوشش کل گورستان بیمارستان روح القدس در برلین توضیح دهند (به توضیحات کامل هارمان هس ).
رمان جان آپدایک Centaur ، مانند جیمز جویس در Ulysses ، با استفاده از اسطوره در تلاش برای تبدیل یک صحنه مدرن و مشترک به چیزی عمیق تر، مدیتیشن در زندگی و ارتباط انسان با طبیعت و ابدیت. در این آپدایک، زندگی کاراکترهای مدرن را با اسطوره یونانی نشان می دهد که در آن مادر فیورای مادر Chiron به یک درخت آبی تبدیل می شود تا از شر زدن به زاد و ولد نیمی از اسب به نظر می رسد، نیمه مرد به علت تجاوز او توسط Kronos .
درخت آهک در داستان ” مردی که کاشته درختان ” توسط ژان جونو اشاره کرد. راوی بی نام از داستان دوباره بازدیدکننده داشته است یک بار یک روستای رها شده و متروک که در اطراف انسان اشاره شده توسط عنوان کتاب (Elzéard Bouffier) یک جنگل در طی یک دوره 40 سال کاشته است. او به چشمه می آید:
“من دیدم این بود که در واقع یک چشمه وجود دارد، که در آن فراوان بود، و، که من را لمس ترین، که کسی یک درخت نمدار در کنار آن، که در حال حاضر ممکن است چهار ساله، در حال حاضر به ضخامت شده کاشته بود؛ یک نماد غیر قابل انکار معاد .
Linden Tree Eminescu ( رومانیایی : Teiul lui Eminescu ) یک آهک نقره ای 500 ساله است که در Iaşi رومانی واقع شده است. بعلاوه Mihai Eminescu بعضی از بهترین آثار خود را زیر این آهک نوشت، این درخت یکی از مهم ترین آثار تاریخی رومانیا و یکی از برجسته های Iaši بود.
در نام خانوادگی
اطلاعات بیشتر: Epithet گیاهی
در سوئد، که در آن درخت لیمو است به نام “لیند”، 100 نام خانوادگی رایج در 2015 در 17 لیندبرگ (آهک-تپه)، در 21 Lindstrom به (آهکی جریان)، در 22 لیندکویست (آهک-ترکه)، شامل در 23 Lindgren (شاخه لیمو) و در 99 Lindholm (جزیره لیمو).

باسوود (Tilia americana)

نام و نام خانوادگی: Basswood، American Basswood، Lime، Linden

نام علمی: Tilia americana

توزیع: شمال شرق امریکا 

درخت اندازه:  65-120 فوت (20 تا 37 متر) بلند، 3-4 فوت (1-1.2 متر) قطر تنه

میانگین وزن خشک: 26 پوند / فوت 3 (415 کیلوگرم / متر 3 )

وزن مخصوص (پایه، 12٪ MC): .32، .42

سختی Janka: 410 lb f (1.824 N)

مدول پارگی: 8،700 lb f / در 2 (60.0 MPa)

مدول الاستیک: 1،460،000 lb f / در 2 (10.07 GPa)

خرد کردن قدرت: 4730 پوند F / در 2 (32.6 مگا پاسکال)

انحنا: شعاع: 6.6٪، مماس: 9.3٪، حجم: 15.8٪، نسبت T / R: 1.4
رنگ چوب نمدار امریکایی / ظاهر: سفید رنگ مایل به رنگ قهوه‌ای  ، با بلوک چوب و  جداره هایی که به وضوح مشخص نیست. حلقه های رشد تمایل به ظریف بودن دارند، و رنگ بیش از حد دانه چوب مشخص است. گره ها و نقایص دیگر در این چوب غیر معمول است . 

 قابلیت کار : چوب نمدار آسان برای کار است ، بسیار نرم و سبک است. شاید یکی از مناسب ترین گونه های چوبی برای حکاکی دست باشد.  این چوب مناسب خمکاری با بخار است .

چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
چوب نمدار ، فروش چوب و چوب روسی و چوب فروش , انواع و اقسام چوب و ویژگی آنها
WhatsApp us