طرح های مدولار کمد لباس برای تبدیل اتاق خواب شما به یک مکان زیبا

ایده کمد لباس ، کمد دیواری
ایده کمد لباس ، کمد دیواری

کمدهای مدولار می توانند یک اتاق ساده را بگیرند و آن را به فضایی تبدیل کنند که جادار به نظر برسد . چگونه این اتفاق می افتد ؟

کمد لباس می تواند قابل مشاهده یا نامرئی باشد . بستگی به نحوه ساخت آنها دارد . آنها از جمله مبهم ترین دکوراسیون در خانه هستند ، اما بیشترین تاثیر را دارند . کمدهای مدولار گسسته هستند ، اغلب دیده نمی شوند و تنها با هدف ذخیره سازی ساخته شده اند . با این حال ، در چند دهه اخیر ، کمد لباس ها دستخوش تحولی جادویی شده است . آنها شیک ، مد روز ، فریبنده و خاص است . به همان اندازه که هدف آنها ثابت مانده است ، آنچه تغییر کرده است ظاهر و احساس آنها است .

کمدهای مدولار موهبتی برای خانه های مدرن و امروزی بوده است . خانه ‌هایی که دوست ندارند خود را به یک دوره تاریخی محدود کنند ، خانه ‌هایی که فضاها و دکوراسیون خود را به رخ می ‌کشند .

کمدهای مدولار همانطور که از نام آن پیداست ، فضاهای ذخیره سازی آسانی هستند ، می توانند به راحتی ساخته و جدا شوند ، براق هستند و به طور محجوب روی دیوارها اجرا می شوند . برخلاف نمونه های چوبی سنگین قدیمی که به ندرت از طرح استاندارد منحرف می ‌شدند ، کمدهای امروزی با شیشه ، کروم و فلز ، در رنگ ‌هایی مانند سفید تا قرمز و سبک ‌هایی که از طرح‌های L شکل تا طرح‌ های موازی تغییر می‌ کنند ، تجهیز شده ‌اند . برخی از این کمدهای مدولار امروزی دارای عملکردهای پیشرفته ‌تری هستند – مجهز به تخت خواب یا میز تاشو به عنوان یک معیار صرفه ‌جویی در فضا یا کف تا سقف برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره ‌سازی .

طرح‌ ها در آشپزخانه ‌های مدولار متنوع و همه‌ کاره هستند و انتخاب برای شما ممکن است دشوار باشد .

عملکرد برای شما مهم تر است یا ظاهر ؟ آیا ذخیره سازی برای پنج سال آینده کافی است یا می خواهید طراحی را تغییر دهید ؟ قبل از انجام هر نوع کاری روی کمد لباس خود باید سوالاتی از این دست از خود بپرسید .

همانطور که قبلاً بحث شد ، طرح های کمد لباس مدولار فراوان هستند . برای آسان کردن کارها ، ما سه مفهوم اصلی طراحی را فهرست کرده ایم که از مفاهیم ساده گرفته شده تا جایی که رنگ و فضاهای اتاق خواب آنها را تعریف می کنند .

طرح های کمد لباس مدولار هوشمند

همانطور که از نام آن پیداست ، کمدهای هوشمند با در نظر گرفتن تصویر بزرگتر و هدف ، هوشمندانه طراحی شده اند . به هوشمندی فکر کنید که بسیار فراتر از دکوراسیون معمولی است . انواع مختلفی از کمدهای هوشمند وجود دارد .

کمد لباس با تخت های مخفی

کمدهای صرفه جویی در فضا ، دکوراسیون انتخابی برای ذخیره سازی نیستند ، اما وقتی هوشمندانه در نظر گرفته شوند ، می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند . اگر تخت شما فضا را اشغال می کند و در آپارتمان کوچکی زندگی می کنید که اتاق خواب ها می توانند به عنوان یک منطقه سرگرمی یا برای استراحت تبدیل شوند ، این گزینه ای عالی برای کاوش است .

تخت ‌خواب‌ های تاشو معمولاً در کمد لباس تعبیه شده‌اند ، بنابراین پایه‌ های تاشو دارند و در صورت عدم استفاده می ‌توانند تا شوند . آنها با مواد محکم تری ساخته شده اند و کمد لباس به گونه ای طراحی شده است که فضای ذخیره سازی زیادی نیز دارد . این طراحی مشابه برای یک واحد تلویزیون یکپارچه که می تواند در صورت عدم استفاده در آن قرار گیرد ، اعمال می شود . در فضاهای اتاق خواب کودکان ، تخت های تاشو می توانند به عنوان میز مطالعه دو برابر شوند . این قابلیت عملکرد و همچنین طراحی عالی را فراهم می کند .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

کمدهایی که دیوارهای شما را تقسیم می کنند

کمدها را نیز می توان به گونه ای طراحی کرد که اتاق خواب ها را به فضاهای کاربردی مختلف تقسیم کند . اگر اتاق خواب بزرگی دارید و می خواهید حد و مرزی در آن ایجاد کنید ، یک کمد لباس با در کشویی بسازید .

کمد لباس را به گونه ای قرار دهید که فضاهای کاربردی با توجه به کاربردشان به وضوح مشخص شوند .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

دیوارهای جداکننده شیشه ای که یک اتاق بزرگ را به بخش های کاربردی مختلف تقسیم می کند .

کمد لباسی که تمام ذخایر شما را پنهان می کند

کمد و تخت اغلب با هم ادغام نمی شوند و می دانید که برای این دو نوع دکوراسیون یک فضای مشخص وجود دارد . با این حال ، زمانی که فضای بالای تخت‌ ها به جای دست نخورده ماندن ، با کابینت‌ های ذخیره ‌سازی کمد تعبیه می ‌شود ، می ‌تواند فضا را به میزان قابل توجهی به حداکثر برساند .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

قفسه‌ های بالای تخت به ‌عنوان فضای کوچکی برای نگهداری لباس ‌های زیبا و سایر لوازم ضروری عمل می ‌کنند .

طرح های مدولار کمد لباس

کمدهای شیک و مد روز نه تنها کاربردی هستند ، بلکه ظاهر خوبی نیز دارند . آنها اتاق خواب ها را تزئین می کنند ، آنها را روشن تر می کنند و حس طراحی را به فضا می بخشند .

در این مقاله چند ایده کلیدی وجود دارد که یک کمد لباس را از چیزی بد و زشت به یک انتخاب شیک و خاص تبدیل می کند .

نمای بیرونی که شما را درگیر نگه می دارد

کمد لباس ها اگر به خاطر نمای بیرونی شان نباشد ، ساده هستند . روزهای خسته کننده چوب و پانل ها گذشته است . در عوض ، طرح های کمدهای مدولار اکنون دارای روکش شیشه یا آینه ، لایه بندی و ترکیب مواد ، بافت و موارد دیگر هستند . به دنبال دکوری زیبا هستید تا شما را به اتاق خوابتان جذب کند ؟ وقتی کمد لباس شما آن را جبران می کند ، پس به چیزی نیاز ندارید .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

سطح براق یک کمد لباس دو رنگ که نیاز شما را به آینه برطرف می کند .

با طرح‌ های کمد لباس‌ های کاربردی ، زندگی بدون شلوغی را در آغوش بگیرید .

فضاهای گوشه ای برای پنهان کردن وسایل تان

کمدهای مدرن از تمام فضاهای موجود استفاده می کنند حتی فضاهای گوشه ای در صورت لزوم .

در گوشه ‌های خالی و فضاهای بزرگ می توان قسمتی را برای نگهداری جواهرات و لباس ‌های زیر ، حتی کفش‌ ها و لباس ‌های زمستانی ایجاد کرد . کمدها وقتی طراحی می شوند که نه تنها خوب به نظر برسند ، بلکه مقدار زیادی فضای ذخیره سازی داشته باشند ، که این امر طراحی هوشمندانه را منعکس می کنند . علاوه بر این قفسه های L شکل به خوبی کار می کنند و باید از این طرح حداکثر استفاده را کرد .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

یک کمد لباس L شکل که فضایی برای نگهداری هر چیزی که از سر تا پا نیاز دارید را در خود دارد .

کابینت های مدولار که کمد لباس را جذاب تر می کنند

کابینت ها در کمد لباس های امروزی جا داده شده اند . چیزی که آنها را متمایز می کند این است که چقدر هوشمندانه طراحی شده اند . کمدهای قدیمی را می توان با کابینت های امروزی ست کرد ، کمدهای چوبی را می توان به عنوان نمونه های کلاسیک تلطیف کرد . کابینت‌ ها می ‌توانند از پایین تا بالا وجود داشته باشند ، یا به صورت قفسه های کوچک در تمامِ فضای کمد قرار بگیرند .. اجازه دهید ذخیره سازی و طراحی پیشرو باشد .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

ببینید این کابینت های تعبیه شده در کمد چگونه به این اتاق خواب فضای بیشتری می دهد ؟

این یک طراحی هوشمند است .

انواع کمد لباس مدولار

کمد لباس ها آنقدر که ما آنها را خسته کننده می سازیم خسته کننده نیستند . آنها شکل و شمایل متفاوتی دارند و می توانند حس های مختلفی را با خود حمل کنند . این کاملاً بستگی دارد که تخیل شما تا چه حد گسترش یابد . کمد لباس ها را چکش خوار در نظر بگیرید و آنها را در اطراف تخت یا پنجره کار کنید و بر اساس آن شکل آنها را تعیین کنید . چگونه در این مورد پیش برویم ؟ بیایید در ادامه بحث کنیم .

کمد لباس مستقیم که به معنای تجارت است

کمدهای مستقیم که در امتداد یک دیوار طراحی شده اند ، حس طراحی ساده ای را ایجاد می کنند . آنها به گونه ای قرار می گیرند که بدون مزاحمت ، بدون مانع در دسترس باشند . تکمیل کننده اتاق خواب در حالی که در تمام مدت با هم ترکیب می شوند ، می توانند یک انتخاب بی نظیر باشند . طرح ‌های مستقیم می ‌توانند مدولار و جزئی ، مستقل و جدا شونده یا امروزی با قفسه ‌های باز باشند . انتخاب آنها عمدتاً به نیازهای فوری اتاق خواب شما بستگی دارد .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

تمام کمدهای مدولار مستقیم مکمل و با اتاق خواب های سنتی ترکیب می شوند .

کمد لباس L شکل که دو دیوار را در آغوش گرفته است

بر خلاف موارد مستقیم ، اینها از مسیر شکسته خارج می شوند . کمدهای L شکل که در امتداد دو دیوار ساخته شده اند ، می توانند امکان استفاده از موارد مختلف را محدود کنند . همچنین آنها باید به خوبی برنامه ریزی شوند ، به خصوص در هماهنگ شدن تا با دکوراسیون دیگر تضاد نداشته باشند . آنها فضای ذخیره ‌سازی زیادی دارند ، می ‌توان آن ‌ها را آزمایش کرد و مهم ‌تر از همه ، ذخیره ‌سازی گوشه ‌ای را بهینه کرد که در غیر این صورت اغلب فضا هدر می ‌رود .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

کمدهای L شکل فضای بیشتری را اشغال می کنند اما فضای بیشتری را هم در خود جای می دهند .

به کمد لباس خود ظاهری طراحانه بدهید !

کمد دیواری با تاکید بر حق امتیاز

کمد دیواری همانطور که از نام آن پیداست را می توان در هر زمان و هر شکل به دست آورد . آنها شبیه بخش  های استادانه ای هستند که تمام گنجینه های جهان را در خود جای داده اند . در اصل کمدها را می توان حتی با فضای کمی طراحی کرد . اگر گوشه ‌ای وجود دارد که برای قرار دادن دکوراسیون بسیار کوچک است و در عین حال به اندازه کافی برای قفسه‌ ها بزرگ است ، آن را به یک کمد لباس تبدیل کنید . قفسه هایی از کف تا سقف ، مکان نورپردازی جذاب برای لباس ، کفش ، آینه و آثار بسازید . در این نمونه طرح ها بیش تر از کمدهای مستقل در اتاق خواب ها می توان استفاده کرد .

ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب
ایده کمد لباس ، کمد دیواری اتاق خواب

کمد لباس‌ هایی که جادار به نظر می ‌رسند و منحصر به فرد هستند و لباس پوشیدن را سرگرم ‌کننده می‌ کنند .

کمد لباس ها از دکوراسیونی که فقط روی دیوار هستند معنای بسیار بیشتری دارند . آنها بخشی جدایی ناپذیر از طراحی اتاق خواب هستند و می توانند ظاهر اتاق خواب را بسازند یا از بین ببرند . نحوه انجام این کار با انتخاب طرحی است که شما دوست دارید ، که مکمل اتاق خواب شما باشد و شما مشتاقانه از آن برای نگهداری لباس های خود استفاده کنید .

کلمات کلیدی : طراحی مدولار ، کابینت های چوبی مدولار ، کمد چوبی مدولار ، قفسه چوبی ، کابینت چوبی

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع کمد لباس :

WhatsApp us