8 طرح کمد دیواری چوبی برای اتاق های کوچک ( ایده های هوشمند برای صرفه جویی در فضا ! )

شما در اتاق خواب کوچکی زندگی می کنید و نمی دانید که چه نوع کمد برای این فضا مناسب تر است ؟ این مقاله با 8 طرح هوشمندانه و مدرن برای اتاق های کوچک به شما کمک می کند .

اگر مرتباً مقاله های ما را دنبال کرده باشید ، می ‌توانیم با خیال راحت فرض کنیم که تا به حال چندین نکته طراحی را برای فضاهای کوچک انتخاب کرده ‌اید . خواه در آپارتمان کوچک خود ، یک دفتر کار خانگی را در یک اتاق خواب کوچک راه اندازی کنید ، یا فقط ایده های طراحی آشپزخانه کوچک برای خانه امروزی تان ، ما به شما نشان داده ایم که چگونه در فضاهای کوچک نیازی به سازش در سبک یا عملکرد نیست . شما با مطالعه مقاله های ما و تماس با مشاورین و مهندسین ما می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید . انتخاب چوب برای متریال کار زیبایی را کنار نظم به شما می دهد .

طرح های ما برای اتاق های کوچک نیز به همین صورت است . با چند ترفند و نکته اساسی و در عین حال هوشمندانه ، می ‌توانید کمد بزرگ ، کاربردی و در عین حال خیره‌ کننده‌ ای را در اتاق خواب خود داشته باشید – چه چوبی ، چه ساده و چه مدرن . بنابراین ، هوشمندانه فکر کنید و از بین این 8 طرح کمد برای اتاق خواب های کوچک نمونه ای را انتخاب کنید – می توانید هر کدام را که بیشتر به چشم تان می آید را انتخاب کنید .

 1 . از دیوار پشت تخت استفاده کنید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

ما اغلب از دیوار پشت تخت خود به عنوان گزینه ای برای نصب کمد چشم پوشی می کنیم . اما زمانی که فضای کمی دارید ، این قسمت را برای ساخت کمد لباس خود در نظر بگیرید . می ‌توانید میزهای کنار تخت را در طراحی ادغام کنید و کمد را تا سقف بالا ببرید تا فضای ذخیره‌ سازی را به حداکثر برسانید . یک نکته برای احتیاط : طراحی و سبک را حداقل نگه دارید تا اتاق خفه کننده به نظر نرسد .

2 . رنگ را با دیوارها یا کفپوش خود هماهنگ کنید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

گاهی اوقات ، یک طراحی خوب به خلاق بودن بستگی دارد . با رفتن به سراغ کمدهایی با رنگ های یکسان یا مشابه دیوار مجاور آن یا زمینی که روی آن قرار دارد ، چشم ها را فریب دهید . این عملکرد یک ظاهر یکپارچه و بدون مرزبندی محکم ایجاد می کند و به افزایش سیالیت و فضا به اتاق کمک می کند . انتخاب MDF براق بهترین انتخاب است و شما تنها باید از آن به خوبی مواظبت می کنید .

3 . طراحی درب کشویی ما را انتخاب کنید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

واقعیتی که بیشتر مردم نادیده می گیرند این است که کمدها فقط فضایی را که روی آن ساخته شده اند اشغال نمی کنند ، بلکه در هنگام باز شدن توسط درب ها نیز پوشیده می شوند . بنابراین ، بهتر است در یک اتاق خواب کوچک به سراغ درب های کشویی بروید . این یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا است و همچنین ظاهر مدرن تری دارد . انتخاب دو رنگ چوب ، زیبایی اتاق شما را بیشتر می کند ، ولی قبول کنید فکر نمی کردین ترکیب رنگ نارنجی و چوب می تواند اینقدر جذاب باشد .

4 . از طراحی کمد لباس با آینه لذت ببرید :

ایده و مدل کمد دیواری ام دی اف , قیمت و ساخت کمد دیواری
ایده کمد دیواری چوبی

این یکی از قدیمی ترین ترفندها در کتاب های طراحی است . آینه ها نور را منعکس می کنند و به بزرگ تر نشان دادن فضای کوچک کمک می کنند . بنابراین ، انتخاب کمد لباس با درب های آینه ای کاملا منطقی است و بسیار شیک به نظر می رسد . همچنین آینه ها باعث می شوند کمد لباس کمتر حجیم به نظر برسد . به علاوه ، شما مجبور نیستید روی میز آرایش سرمایه گذاری کنید ، که به معنای تنها یک چیز است : فضای ذخیره شده بیشتر !

کمد دیواری چوبی بارها نشان داده است که گنجایش زیادی دارد و شما می توانید طرح های زیادی را در آن اجرا کنید .

5 . از مواد بازتابنده دیگر استفاده کنید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

در حالی که رنگ ‌های تیره ‌تر می‌ توانند ظاهری شلوغ ایجاد کنند ، پالت رنگ ‌های روشن ‌تر با بزرگ ‌تر نشان دادن فضا برعکس عمل می ‌کند . بنابراین ، وقتی یک کمد فقط در یک سایه اما کمد روشن ‌تر انتخاب می ‌کنید ، این امر به روشن‌ تر شدن اتاق کمک می‌ کند . انتخاب رنگ سفید برای کمد دیواری چوبی فوق العاده است ، شما تعداد و سایز درب ها را با سلیقه خود و البته مشاوره از مهندسین ما می توانید انتخاب کنید .

7 . به سراغ طرح های توکار برای اتاق های کوچک بروید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

به جای ساخت کمد روی فضای خالی اما گرانبها یا اضافه کردن یک کمد مستقل در آن ، کمد لباسی را که در حفره های دیوار تعبیه شده است ایجاد کنید . با انجام این کار ، کمد لباس را با طراحی اطراف آن گره می زنید و بنابراین به ترکیب شدن آن کمک می کنید . در طرح فوق ، از فضای کنار صندلی پنجره برای ساخت کمد استفاده شده است . عدم وجود دستگیره ، طراحی شیک و تعبیه پانل آینه ای ، این طرح را برای یک اتاق کوچک عالی می کند . ترکیب دو رنگ سفید و سیاه و البته آینه می تواند بهترین گزینه باشد .

8 . کمدها را تا سقف امتداد دهید :

ایده کمد دیواری چوبی
ایده کمد دیواری چوبی

هر سانتی متر از فضا در یک اتاق کوچک با ارزش است و هدر دادن آن مساوی است با هدر دادن فضای بسیاری که برای هر عملکرد دیگری می توان از آن استفاده کرد . بنابراین ، نجارِ خود را وادار کنید تا یک طرح زیبا بسازد که تا سقف ادامه داشته باشد ، به طوری که حداقل یک قفسه فضای اضافی داشته باشید . اگر کمد شما قبلاً با فضای زیر شیروانی خالی ساخته شده بود ، از نجار خود بخواهید کمدهای جدیدی برای آن منطقه ایجاد کند . می توانید از آن برای نگهداری اقلامی که فقط چند ماه یکبار به آنها نیاز دارید مانند چمدان استفاده کنید . چوب زیباست و اتاق را زیباتر می کند ، در انتخاب MDF  دست شما برای انتخاب رنگ باز است ، پس می تواند بنا به سلیقه و فضای اتاقتان انتخاب مناسبی داشته باشید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی چوبی اتاق خواب ، دکوراسیون اتاق خواب ، دکور با چوب MDF

گالری عکس کمد دیواری چوبی :


مطالب مرتبط با موضوع کمد دیواری :

WhatsApp us