گونه های چوب : برای ماندگاری پله ها چه چوبی بهتر است ؟

پروژه های پله به خصوص هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه گونه های چوبی بیشتر به مشتری خدمت می کند ، شایسته بررسی بیشتری هستند . هنگامی که پله ها قرار داده می شوند ، برای مشکلات ناشی از تاب یا پارگی ، نباید آنها را متلاشی کرد . صنعتگرانِ خود ما برای انواع نیاز های پروژه های سفارشی ، چوب و قطعات مربع ساخته شده ایجاد می کنند ، به این معنی که مهم است که سازنده چوب بداند کدام گونه چوب برای هر پروژه بهتر کار می کند .

بهترین چوب برای پوشش سازه فلزی پلکان چیست ؟ آیا به نظر شما ام دی اف یا لترون یا لمینت هایی که برای پارکت استفاده میشود را می توان برای کف پله استفاده کنیم .

انواع چوب برای پله

علاوه بر این که به دنبال کیفیت ساخت و سفارشی کردن قطعات پله چوبی چرخانده شده و مربع شکل هستیم ، ما همیشه توصیه می کنیم که افراد به دنبال یک سازنده مناسب باشند که گونه های برتر چوب را برای هر نوع پروژه می داند . در این حالت ، ما در حال بررسی انواع چوبی هستیم که موجود است و بهترین و با دوام ترین پله ها و قطعات را تولید می کند .

چوب مناسب پله چوبی
چوب مناسب پله چوبی

  7 نوع شگفت انگیز چوب که برای پروژه های پله خانه شما عالی عمل خواهند کرد .

1 . بلوط قرمز

چوب بلوط قرمز , انواع چوب
چوب بلوط قرمز , انواع چوب

رایج ترین گونه برای قطعات راه پله چوبی ، بلوط قرمز است ، دلیل این امر هم فراوان بودن این چوب و طبیعت بخشنده آن است . نرده ها و آج های بلوط قرمز محبوب ترین وسایل ساخته شده از این چوب هستند ، اما چوب های تراش خورده و قطعات مربع ساخته شده توسط صنعتگران نیز مورد علاقه طراحان داخلی ، صاحبان خانه ها و صاحبان ساختمان ها هستند . بلوط قرمز همچنین یکی از ساده ترین پایان بندی ها ، رنگ آمیزی و سنباده را دارد .

2 . بلوط سفید

سختی و مقاومت این چوب در برابر آب بسیار بیشتر از هم خانواده خود ، بلوط قرمز است . به نظر می رسد بلوط سفید با کمی رنگ سبز و الگوی چرخشی یک بافت بی همتا دارد ..

چوب بلوط سفید , معرفی انواع چوب
چوب بلوط سفید , معرفی انواع چوب

3 . چوب اش

این چوب شباهت های زیادی با بلوط دارد اما الگوی دانه بسته آن کمی واضح تر است . اگر خاکستر را به جای بلوط انتخاب کنید ، می توانید پس انداز کنید اما ممکن است هزینه بیشتری برای تولید صرف کنید زیرا ساخت این چوب بیشتر شبیه یک چالش است .

چوب راش برای میز آشپزخانه
چوب راش برای میز آشپزخانه

4 . چوب ماهون آفریقایی

چوب ماهون آفریقایی با توجه به سَبک بودن بسیار سخت است . قیمت این محصول ، آن را به یکی از با کیفیت ترین مواد برای قطعات راه پله چوبی تبدیل کرده است ، اما بسیاری از مشتریان چوب سرد موافقت می کنند که ظاهر عالی دانه های ظریف چوبِ ماهون و نحوه پیر شدن آن بسیار مناسب است و قیمت به صرفه ای دارد .

چوب ماهون برای ساخت درب چوبی
چوب ماهون برای ساخت درب چوبی

5 . سرو

سَبُک ، ریز دانه ، به خوبی رنگ را نگه می دارد و پایان بندی فوق العاده ای دارد و از اکثر چوب های نرم قوی تر است ، سرو همه موارد مناسب و دلخواه شما را را بر آورده خواهد کرد .

درب چوب سرو
درب چوب سرو

6 . گیلاس آمریکایی

مشهور به خاطر وام دادن کیفیت موروثی به پله ها و قطعات آن ها . تُن چوب عملاً با گرما از رنگ بور بلوطی تا بور توت فرنگی می درخشد . اگرچه نشبت به چوب های دیگر چوب نرم تری است اما گیلاس آمریکایی برای ساختن پله های با دوام به اندازه کافی محکم است .

چوب درخت گیلاس برای درب
چوب درخت گیلاس برای درب

7 . گیلاس برزیلی

این چوب برخی از کیفیت های گونه های چوب گیلاس آمریکایی را به اشتراک می گذارد ، اما دارای یک رنگ قهوه ای مایل به قرمز زیبا است که غنای فوق العاده آن را به نمایش می گذارد. سخت و به همان اندازه سنگین است ، اما انتخاب این چوب یک انتخاب مادام العمر است ، زیرا در شرایط مناسب به همین مدت دوام خواهد آورد .

8. چوب راش

در ایران این چوب بیشترین استفاده برای کف پله را دارد

اجرای کف پله چوب راش ، پروژه کرج ، ساخت پله چوبی
اجرای کف پله چوب راش ، پروژه کرج ، ساخت پله چوبی

کیفیت پروژه شما به شما بستگی دارد

شما به عنوان کسی که به دنبال بهترین صنعتگران برای ساخت چوب کف پله , نرده و هندریل پله مورد نیاز تان است ، در واقع بهترین مدافع کیفیت شما هستید. بهترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص ساخت خود در زمینه اجزای پله با کیفیت ، یافتن یک تولیدکننده چوب محلی است که کارهای برجسته ای انجام دهد و به مواد مورد استفاده خود اهمیت دهد . در اینجا بیشتر توضیح داده شده است که چرا ما به همه مواد خام چوبی که ذخیره و استفاده می کنیم بسیار اهمیت می دهیم .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : چوب مناسب پله ، روش انتخاب چوب مناسب پله چوبی

چرا نمیشود از ام دی اف , لترون و لمینت برای پله استفاده کنیم ؟

  1. به دلیل اینکه این مواد برای کف ساخته نشده اند . از ام دی اف و لترون برای ساخت باکس و کمد استفاده میشود
  2. پله نیاز به نظافت و شستشو دارد و این مواد هیچ مقاومتی در برابر رطوبت ندارند . البته باید به این نکته هم توجه شود که روی چوب خالص هم نمیشه از آب زیاد استفاده کنیم ولی تحمل پارچه نم رادارد و اگر خیس شود و باد کند با کمک یک سمباده و مرمت دوباره به حالت قبل بر میگردد .
  3. چوب را میتوان ابزار زد و ابزار کف پله لب گرد و کروی است ولی ام دی اف و .. دارای لبه تیز هستند .

مطالب مرتبط با موضوع شناخت انواع چوب :

WhatsApp us