چه نوع چوب یا مصالح چوب مانند در دکوراسیون داخلی خانه استفاده می شود و چرا؟

خانه های ما دیگر به معنای سنتی کلمه, از چوب ساخته نمی شوند. با این حال، چوب و مواد چوب مانند همچنان بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی خانه هستند. در واقع یافتن خانه ای که اصلا چوب نداشته باشد تقریبا غیرممکن است! اما آیا واقعا می دانید که چه نوع مواد چوبی در دکوراسیون داخلی خانه شما استفاده می شود؟ آیا می توانید به یک مبلمان یا کابینت نگاه کنید و بگویید از چه نوع یا کیفیت چوبی ساخته شده است؟

اکثر صاحبان خانه در نهایت مبالغ گزافی را برای مبلمان چوبی می پردازند زیرا دانش کمی در مورد مواد چوبی دارند. بنابراین در اینجا یک راهنمای دقیق ارائه شده است که انواع مواد چوبی را که عمدتاً به چوب های خالص و مهندسی شده تقسیم می شوند را توضیح می دهد تا بتوانید بر اساس نیازها و بودجه خود تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

چوب تمام چوب خالص :

چوب بلوط
چوب بلوط

چوب خالص یا تمام چوب به مواد چوبی اطلاق می‌شود که فضای خالی ندارند و از الوار درختان به دست می‌آیند. این چوب به عنوان چوب سخت – که شامل چوب درختان پهن برگ یا سخت چوب مانند ؛ چوب ماهون، گردو، بلوط، افرا، گیلاس و توس است – و چوب درختان سوزنی برگ یا نرم چوب – که شامل کاج، صنوبر، سرو قرمز و چوب سرخ است طبقه بندی می شود.

امکانات و مشخصات اصلی چوب طبیعی :

1: دانه‌ها و گره‌های منحصربه‌فردی که در چوب دیده می‌شوند، ظاهری منحصربه‌فرد به آن می‌دهند که قابل تکرار نیست

. 2: بادوام در طول دهه‌ها

3: به مرور زمان پیر می‌شود زیرا طبیعی است

4: قابل بازسازی و بازیابی است

5: باید از نور مستقیم خورشید و رطوبت محافظت شود

استفاده می شود در :
مبلمان
کمد لباس
تیرهای سقفی
در، پنجره و چهارچوب
پارتیشن ها
کفپوش

چوب مهندسی شده

چوب مهندسی
چوب مهندسی

یک محصول چوبی مشتق شده، چوب مهندسی یا ساخته شده با اتصال یا تثبیت رشته ها، ذرات، الیاف و غیره چوب به همراه چسب ها یا با استفاده از روش های دیگر برای تشکیل یک ماده کامپوزیت ساخته می شود. انواع مختلف مصالح چوبی مهندسی شده با خواص و کاربردهای مربوطه در زیر فهرست شده است.

تخته سه لایی :

هنگامی که ورق های نازک روکش های چوبی به صورت متقاطع لمینت می شوند و با چسب های مقاوم در برابر رطوبت تحت گرما و فشار به هم چسبانده می شوند، تخته سه لا دریافت می کنید که نوعی ماده چوبی است.

تخته سه لایی
تخته سه لایی

ورق ام دی اف :

ورق های ام دی اف در ضخامت های مختلف در دسترس است واز انوع روکش شده آن نیز استفاده می شود .

ورق ام دی اف - MDF
ورق ام دی اف – MDF

مطالب مرتبط با موضوع انواع چوب :

WhatsApp us