33281231 - 33281232 - 33281484 آدرس :تهران بازار چوب ایران شهرک صنعتی خاوران bestart2000@gmail.com
0 مورد
انتخاب صفحه

ایده های زیبا برای کابینت آشپزخانه چوبی 

درود بر شما

در این بخش زیباترین ایده ها از سراسر جهان گردآوری شده و می‌توانید سفارش ساخت آنهارا به ما بدهید.

دکوراسیون تمام چوب آشپزخانه، سبک روستیک

دکوراسیون تمام چوب آشپزخانه، سبک روستیک

دکوراسیون تمام چوب آشپزخانه، سبک روستیک

دکوراسیون تمام چوب آشپزخانه، سبک روستیک

انسان‌شناسی و فرهنگ

انسان‌شناسی و فرهنگ

معرفی یک سایت با موضوع

انسان‌شناسی و فرهنگ

انسان شناسی فرهنگی مطالعه انسان است فرهنگ ، باورها، عملکردها، ارزش ها، ایده ها، فن آوری، اقتصاد خود و دیگر حوزه های سازمان اجتماعی و شناختی است.

 

انسان‌شناسی و فرهنگ یک گروه علمی / ترویجی است که از مهر ماه سال ۱۳۸۴ شروع به کار و مطالب تولیدی را در سایت تحت عناون انسان شناسی و فرهنگ منتشر کرد.

این سایت در همهٔ زمینه‌های فرهنگ، علوم اجتماعی و انسانی با تأکید ویژه و با اولویت دادن به نگاه اجتماعی فعالیّت می‌کند. این وب‌گاه در حال حاضر صرفاً به زبان فارسی منتشر می‌شود و مرکز ثبت آن در جمهوری اسلامی ایران است. مدیریت این وب‌گاه را ناصر فکوهی در دست دارد.بیش از ۸۰ درصد از مطالب این سایت تولیدی و باقی بازنشر دیگر مقالات نویسندگان عضو سایت هستند. مشی عمومی انسان‌شناسی و فرهنگی، حرکت بر اساس رویکردی میان رشته‌ای و میان فرهنگی است. در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ این سایت به رقم ۷ هزار بازدید روزانه رسید. نیمی از همکاران این سایت دانشجو و نیم دیگرشان را دانشجویان و پژوهشگران آزاد سایت تشکیل داده‌اند.

تارنمای انسان‌شناسی و فرهنگ با این شعار که می‌توان سلسله مراتب و تقسیم‌بندی‌های اغلب بی‌معنا، ناعادلانه، ایدئولوژیک، هژمونیک، خود شیفته و دستکاری کننده علمی و اجتماعی که به جامعه تحمیل می‌شوند را کنار گذاشت و برخلاف تمام ادعاهایی که درباره ناممکن بودن کار جمعی، غیر محفلی، سالم و صمیمانه میان جماعتی از کسانی که صرفاً دوست دارند دانش خود را با دیگران شریک شوند و از دانش دیگران بهره بگیرند، به چنین اهدافی دست یافت. انتشار مطالب این سایت و ایجاد بخش‌هایی به سه زبان انگلیسی، عربی و فرانسه نیز از برنامه‌های این سایت علمی است.

این تارنما سعی در متقاعد کردن موضوع همکاری استاد پر سابقه را در کنار یک دانشجوی تازه کار که می‌خواهد مطلب خود را منتشر کند را دارد. تارنما با این سیاست که هیچ اشکالی وجود ندارد که یک استاد در کنار دانشجو مطالبی منتشر کنند زیرا در نهایت قضاوت بر عهده خوانندگان خواهد بود که نمی‌توان آنها را فاقد دانش دانست. همچنین این تارنما کار کردن صرفاً با «چهره‌ها» را سیاست سالمی نمی‌بیند و آن را نه برای خود آن «چهره‌ها» و نه برای کل نظام دانش تخصصی و عمومی کشور مفید نمی‌داند.

تارنمای انسان‌شناسی و فرهنگ همه‌ساله در ماه مرداد به دلیل نیاز به انجام تغییرات فنی و برنامه‌ریزی‌هایی در شکل و محتوا تعطیل می‌شود

 

درباره سایت

 

در این سایت ارتباط بین دانش و اطلاعات تئوریک در کنار تجربه به عنوان محصول فرهنگی است که ارتباط با کارگردانان نمونه‌ای از آن است. همچنین ارائه نگاه تازه به انسان‌شناسی است که آن را به عنوان علمی که به مسائل و موضوعات جاری اجتماعی می‌پردازد و راه حل ارائه می‌دهد/معرفی می‌کند، در حالیکه پیش از این رویکرد انسان شناسی بیشتر با نظریه تکامل و زیست‌شناسی گره خورده و معرفی شده بود. معرفی مفهوم فرهنگ به عنوان عامل وحدت برای نگاه به پدیده‌های مختلف و در بین علوم و حوزه‌های مختلف فرهنگی. این سایت دارای شاخه‌های متعددی است، بیش از نیمی از شاخه‌ها به فرهنگ‌های کشورها و اقوام و شهرهای ایران اختصاص دارد. از فرهنگ ژاپنی و ایتالیایی و فرانسوی گرفته تا فرهنگ کردی، بلوچی، عرب، آذری، ارمنی، آشوری و یهودی تا فرهنگ کویر، کاشان و… وجود این تعداد از بخش‌ها نشان از وجود تنوع فرهنگ‌هایی در ایران است که یا در کنار هم زندگی می‌کنند و بدون اینکه یکدیگر را بشناسند، امّا اثرشان بر زندگی و فرهنگ کشور ایران وجود دارد.

جدیدترین مدخل به زبان فارسی در زمینهٔ فیلم قوم‌نگارانه و مردم‌شناسی، وبگاه انسان‌شناسی و فرهنگ بوده است. این سایت در سپتامبر ۲۰۰۶ توسط ناصر فکوهی رئیس دانشکدهٔ انسانشناسی دانشگاه تهران به عنوان وبگاهی شخصی راه‌اندازی شد. این وبگاه به‌طور نیرومند در مسائل قوم‌شناسی رشد کرد. در حال حاضر نزدیک به بیست ویرایشگر از دانشگاه‌های ایرانی، اروپایی و امریکایی در حال نوشتن بخش‌های مشخصی از وبگاه زیر نظر فکوهی هستند اگرچه خودمختارند.

 

منبع http://anthropology.ir/

وبسایت گروه فن و هنر ایران زمین

وبسایت گروه فن و هنر ایران زمین

دکوراسیون چوبی

art wood

دکوراسیون چوبی

 


وبسایت جدید گروه با موفقیت راه اندازی شد .
ما همواره در حال تکمیل نمونه کارها ، ساخت گالری تصاویر و ارسال نمونه کارها بر روی سایت هستیم .
امیدوارم همواره ما را در این راه حمایت و نظرات خود را به ما ارجاع کنید .
با تشکر ف. حیدری

 

 

چوب روسی , همه چیز درباره کاج , راش و بلوط روسی

چوب روسی 

چوب روسی به تمام گونه ها از چوب های موجود درکشور روسیه مانند اکراین ؛ گرجستان , جنگلهای سیبری و .. که وجود دارد گفته می شود. این چوب ها در فصل گرما که اصولا از اردیبهشت اغاز می شود , برش و برداشت می شود وبرای برش و تبدیل شدن به تخته روسی به کارخانه چوبری ارسال می شود . اصولا کارخانه ها بیشتر در مناطق نزدیک به شهر ها هستند تا بتوانند تامین نیرو کنند . چوب روسی اغلب بوسیله رودخانه و یا کامیون به نزدیکترین ریل قطار آورده می شود و به کارخانه جهت برش انتقال می یابد . رودخانه ها هم برای حمل چوب ها بسیار عالی هستند .

برش و خشکن چوب در روسیه

چوبها بعد از برش به کانکس های خشکن منتقل میشوند و بعد از رساندن رطوبت به کمتر از 15% بسته بندی و به کشورهای منطقه مانند ایران , چین , پاکستان و.. صادر می شوند .

از گونه های معروف باید به انواع چوب کاج مانند نراد , ساسنا , یولکا , نوئل و انواع چوب راش , چوب بلوط , گرده بینه های خانه سازی که از تراورس های چوب روسی میباشد را نام ببریم

ابعاد چوب روسی

ابعاد تخته های روسی از یک استاندارد خاص پیروی میکنند. این ابعاد برای چوب کاج به شرح زیر است .

تراورس ها : 20*20 سانتی متر 25 * 25 سانتی متر – 20*10 سانتی متر

تخته های از نظر ضخامت شامل :   2.5 سانت 4 سانت – 5 سانت – 6.3 سانت 7.5 سانت

عرض تخته های روسی : 10 سانت – 12 سانت -15 سانت – 20 سانت – 25 سانت – 30 سانت

قد چوب های روسی : 200 سانت – 400 سانت – 600 سانتی متر

شکل بسته بندی

بندیل های چوب روسی با تسمه کش فلزی انجام میشود . هر بندیل بین 5 الی 7 متر مکعب میباشد که در هر تریلی حدود 20 متر مکعب بهوزن 14 تن بارگیری می شود .

کاربرد چوب روسی

بیشترین مصرف چوب ها و تخته های روسی در قالب بندی و ساختمان سازی می باشد . این مصارف میتواند شامل : تخته بنایی , تخته قالب بندی بتن , نمای بیرونی ساختمانها , نمای داخلی , سقف کاذب , تیر و ساخت کلبه و شله و..

چوب کاج روسی بدلیل وزن سبک و مقاومت بالا درهنگام خمش یک گزینه عالی برای ساخت و ساز کلبه و ساختمانهای چوبی است .

استفاده از چوب روسی در دکوراسیون داخلی و خارجی بسیارمتداول و لوکس است . خانه های بسیار لوکس و خارق العاده ای با چوب های کاج روسی که از قیمت نسبتا مناسبی برخوردار است ساخته شده است .

از بیشترین موارد استفاده باید به چوبهایی که بصورت آماده برش میخوردند اشاره کنیم : مانند چوب لمبه از کاج روسی , چوبزیرسازی  چوب نیمکتی , ابزار های امادهمانند فتیله و نبشی و بخصوص تخته بنایی نیز اشاره کنیم .

معایب چوب کاج روسی

کلا خانواده کاج دربرابر ضربه در برابر اجسام سلب و نوک تیز ضعف دارند برعکس چوب راش و بلوط روسی که از تراکم بالاتری برخوردارهستند چوب کاج بسیار نرم است .  در برخی ازپروژه ها دیده می شود برای کفپوش و کف پله از چوب کاج استفاده می شود که این امری اشتباه است . مگر کفپوش داخلی در مسیر تردد با کفش نباشد .

گونه های مهم و پرمصرف چوب روسی

چوب راش روسیه

چوب راش روسیه که از مناطق گرجستان , ارمنستان گرداوری , برش و در ضخامت های 4 سانت الی 7 سانتی متر با عرض آزاد و طول حدود 300 سانت صادر می شوند .

چوب بلوط روسی

کمیاب و با رنگ روشن و نقوش زیبا , بیشترین بلوط در بازار ایران بلوط ایرانی , بلوط ترکیه , بلوط امریکا میباشد

بلوط دارای رنگ قهوه ای روشن است . آوند های این چوب بسیار درشت هستند بطوری که چوبهایی بالایه های نازک قابلیت عبور نور را دارد .

چوب بلوط یک چوب سنگین و دارای مقاومت بالا دربرابر فشار و رطوبت میباشد . چوب بلوط یک گزینه عالی برای درب کابینت ,کفپوش , درب لابی  و دکوراسیون لوکس چوبی میباشد .

یکی از پرمصرف ترین چوب های مورد استفاده درایران کاج روسی میباشد .مانند چوب کاج یولکا , چوب کاج ساسنا , چوب کاج نراد , چوبکاج نوئل  یکی از بهترین نوع کاج روسی ,کاجی است که از منطقه اکراین برداشت میشود این کاج دارای رنگ روشن تر وگره ریزترینسبت به کاج های دیگر است .

با تشکر از توجه شما 

گروه فن و هنر ایران زمین وارد کننده انواع تخته کاج روسی  – برش و کارشناسی چوب  – طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی , تمام چوب 

چوب کاج ساسنا

چوب نراد روسی (یولکا، ساسنا )

کاج  خشک 

کاج نوعی درخت ازدسته مخروطیان است که برگهای دائمی دارد. کاج را از خانواده درختان سوزنی برگ میدانند و  برخی به آن کاجیان میگویند .  کاج‌ها به ترتیب در شاخه‌های دانه‌داران،بازدانگان، مخروط‌داران قرار دارند. پولک‌های مخروط کاج همان برگ‌های کاج هستند که تغییر شکل یافتند. ماده موجود در یاخته کاج نای‌دیس نام دارد. ویکی‌پدیا

طبق داده های جدید،حدود 130  گونه  کاج، که در نیمکره شمالی از استوا به قطب بصورت طبیعی پراکنده شده اند . کاج ها در ناحیه های کوهستانی و آب و هوای سرد , معتدل و خشک بخوبی رشد میکنند . این درخت بدلیل برگ های سوزنی شکل توانایی رشد در مناطق سرد سیر و قطبی با دمای  زیر صفر را دارد . 

جنگل های کاج به طور خاص از خاک ماسه ای و بستر سنگی معمولی هستند . کاج در سراسر شمالروسیه و بیشتر سیبری بسیار گسترده است و هر دو جنگل های خالص و جنگل های مخلوط با صنوفو گونه های دیگر را تشکیل می دهند. 

خیابان ناصریه (ناصر خسرو) سال ۱۳۰۱ شمسی

خیابان ناصریه (ناصر خسرو) سال ۱۳۰۱ شمسی

خیابان ناصریه (ناصر خسرو)
حوالی سال ۱۳۰۱ شمسی

خیابان ناصرخسرو یا خیابان ناصریه  یکی از تاریخی‌ترین خیابان‌های شهر تهران است. این خیابان دارای بناهای تاریخی بسیاری از جمله شمس‌العماره و دارالفنون است.

اولین داروخانه و چاپخانه تهران نیز در این خیابان بنا شد. در حال حاضر این خیابان بورس لوازم پزشکی و تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و کتاب و لوازم التحریر و لوازم دوربین می‌باشد.

خیابان ناصرخسرو 


خیابان ناصرخسرو یکیاز خیابان‌های قدیمی تهران است که در گذشته بخشی از ارگ سلطنتی بوده و تاریخ ساخت آنبه سال ۱۲۸۵ برمی‌گردد. بعد از اینکه خندق جدید را حفر می‌کنند، خندق قدیمی را پر می‌کنندو این خیابان به دستور ناصرالدین‌شاه قاجار خیابان ناصریه نام‌گذاری می‌شود و بعدهانام آن به خیابان ناصرخسرو تغییر می‌یابد.

گروه فن و هنر ایران زمین تاسیس 1340 تهران محله قلهک است . ما تولید کننده دکوراسیون لوکس منزل بصورت سفارشی ساز هستیم . رد کردن