نقاشی بر روی مبلمان

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

اگر شما از جمله افرادی هستید که عاشق نقاشی هستند ، آیا تمایلی به نقاشی روی دکوراسیون چوبی داشته اید ؟ اگر پاسخ ” بله ” است ، به شما تبریک می گوییم ، شما در حال خواندن مقاله ای هستید که می توانید با روش های دقیق پوشش رنگ آشنا شوید و بتوانید خواسته های خود را در نقاشی روی دکوراسیون چوبی برآورده کنید .

از طرف دیگر ، اگر قبلاً نقاشی روی دکوراسیون چوبی را امتحان کرده اید و در نهایت عجیب و غریب شده است . خواسته هایتان را بر باد ندهید ! حتی نقاشان حرفه ای هم گاهی برای نقاشی روی دکوراسیون چوبی تلاش می کنند . برای پایان دادن به مشکلات خود در مورد نحوه رنگ آمیزی دقیق دکوراسیون ( چوبی ) ، مجموعه ای از مراحل را در اختیار شما قرار داده ایم که در طول فرآیند نقاشی باید رعایت کنید .

مراحل رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی :

تمیز کردن :

تمیز کردن دکوراسیون چوبی شما نقشی حیاتی در رنگ آمیزی بازی می کند زیرا دوده و آلودگی های ریز را از بین می برد . لکه های گرد و غبار روی دکوراسیون چوبی باعث کاهش چسبندگی بین رنگ و دکوراسیون می شود . پاک کننده های پودری لکه ها را با دقت بیشتری از بین می برند و می توانید این پاک کننده ها را از رنگ فروشی ها خریداری کنید . فرآیند پاکسازی بیشتر به عنوان سنباده زدن و بریدن طبقه بندی می شود .

1 . سنباده زدن :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

این فرآیند از بین بردن خراش روی گوشه و اتصالات دکوراسیون است . در اثر سنباده زدن سطح دکوراسیون چوبی زبر می شود و به راحتی رنگ را می گیرد .

 2 .  لایه برداری :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

لایه برداری برای پاک کردن رنگ یا برچسب های موجود روی هر قسمت از دکوراسیون چوبی انجام می شود .

تست چسبندگی :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

پس از اتمام فرآیند سنباده کاری و صاف کردن ، کیفیت چسبندگی دکوراسیون چوبی خود را بررسی کنید . برای این کار روی سطح دکوراسیون خود پرایمر بزنید . به محض اینکه پرایمر روی قطعه چوبی شما خشک شد ، مطمئن شوید که بدون تشکیل حباب به سطح چسبیده است .

جدا کردن مونتاژ :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

پس از انجام تست چسبندگی ، سعی کنید دکوراسیون چوبی خود را به طور کامل از هم جدا کنید . جدا کردن برخی از دکوراسیون چوبی شما سخت است . در چنین مواردی ، فقط می توانید اتصالاتی را که توسط پیچ به هم وصل شده اند ، جدا کنید . جداسازی مونتاژ به شما این امکان را می دهد که در هر مفصل و گوشه دکوراسیون خود را رنگ آمیزی کنید . پس از اتمام مراحل رنگ آمیزی قطعات چوبی جدا شده ، اجازه دهید تا خشک شود و دوباره آن را مونتاژ کنید .

پیرایش :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

اگر تکه دکوراسیون چوبی دارای قالب است ، باید پرهای قلم مو را کوتاه کنید . اگر این فرآیند پیرایش انجام نشود ، می توانید رنگ ها را به قسمت های دیگر دکوراسیون چوبی خود تقسیم کنید . جایی که باید چند رنگ دیگر را اعمال کنید .

کاور اول :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

همیشه فرآیند نقاشی خود را با حداقل مقدار رنگ شروع کنید . در حین رنگ آمیزی ، غلتک های خود را با فشار یکنواخت حرکت دهید و در تمام مراحل آن را در همان جهت ادامه دهید . علاوه بر این ، مطمئن شوید که اولین پوشش را روی لبه ها زده اید و هرگز رنگ را روی حفره ها نریزید . اگر رنگ دکوراسیون چوبی شما قهوه ای یا مشکی است ، باید در رنگ آمیزی دقت بیشتری داشته باشید زیرا رنگ های تیره کل ظاهر زیبای دکوراسیون چوبی شما را خراب می کند .

پس از اتمام اولین فرآیند پوشش ، اجازه دهید رنگ به مدت 60 تا 120 دقیقه خشک شود . اگر در طول فرآیند خشک کردن نقاطی را پیدا کردید که از دست داده اید ، عجله نکنید ، آن را روی پوشش دوم ثابت کنید . اگر دکوراسیون چوبی شما بعد از اولین روکش اشباع شده به نظر می رسند ، به طور غیرمستقیم نشان دهنده این است که شما کاملاً رنگ آمیزی کرده اید .

کاور دوم :

نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب
نقاشی بر روی مبلمان ، رنگ کاری چوب

تقریباً تمام کارهای نقاشی شما روی اولین پوشش کامل می شود . هدف از پوشش دوم فقط این است که مطمئن شوید دکوراسیون چوبی در تمام سطح یکدست به نظر می رسد . در طول پوشش دوم ، رنگ ها را فقط روی نقاطی که کمرنگ شده است ، بمالید .

برای ساده کردن افکار در مورد چگونگی رنگ آمیزی دقیق دکوراسیون و نوع رنگ مورد استفاده ، ما بسیاری از رنگ ‌های دکوراسیون چوبی مانند کلارتون ، Wood Magic و ملامیک را در اختیار شما قرار می ‌دهیم . هر کدام از رنگ های ما دارای خاصیت منحصر به فردی در خود هستند . مانند کلارتون در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است ، Wood Magic محتوای سرب کمتری دارد ، و ملامیک ظاهری براق را برای شما به ارمغان می آورد . علاوه بر این ، ما هر از گاهی حس زیبایی شناسی شما را نیز دنبال می کنیم ، بنابراین می توانیم بسیاری از رنگ های جدید نقاشی دکوراسیون چوبی را ابداع کنیم تا بهترین رنگ ها را از بازار به شما ارائه دهیم .

سوالات متداول

هنگام رنگ آمیزی چوب چه کارهایی را نباید انجام داد ؟

من می خواهم رایج ترین اشتباهات رنگ آمیزی چوب را که توسط مبتدیان هنگام تلاش برای رنگ آمیزی و اتمام پروژه انجام می شود مرور کنم .

     سنباده زدن به اندازه کافی نیست . …

     لکه های چوب از چوب محافظت نمی کنند . …

     رنگ های نمونه لکه دقیق نیستند . …

     دفع مناسب …

     از یک نرم کننده چوب استفاده کنید . …

     لکه اضافی را پاک کنید . …

     شما نمی توانید لکه را لغو کنید . …

قبل از رنگ آمیزی چوب چه چیزهایی باید بدانم ؟

سنباده کامل

بهترین راه برای رنگ آمیزی چوب این است که سطح چوب را با سمباده زدن با بلوک سنباده یا سنباده مداری آماده کنید . کاغذ سنباده‌ای با عدد سنباده کمتر چوب را زبرتر می‌کند و اجازه می‌دهد رنگ بیشتری جذب شود و رنگ تیره‌تری ایجاد کند . با کاغذ سنباده 120 روی قطعات آماده شده شروع کنید .

آیا باید قبل از رنگ آمیزی چوب را خیس کنم ؟

فواید ریزش آب هنگامی که آب قبل از رنگ آمیزی به چوب اضافه می شود ، منافذ دانه را دوباره باز می کند . کف‌های چوب سخت را دوباره بادوام می‌کند تا کف‌پوش‌های چوبی به‌درستی رنگ‌آمیزی و تکمیل شوند . این فرآیند فواید زیادی دارد .

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی ، نقاشی ، چوب ، مبلمان ، میز

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع :

لینک

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :


گالری عکس خدمات رنگ کاری چوب تهران :

WhatsApp us