رنگ کاری سیار چوب چیست ؟

به اکیپ هایی که با ابزار ( مثل پمپ باد کوچک و ابزار مخصوص ) بصورت سیار در محل مشتری به خدمات رنگ کاری میپردازند اکیپ سیار رنگ کاری گفته می شود . این مجموعه به خدمات رنگ کاری سیار در زمینه انواع رنگ دیوار ، رنگ چوب ، رنگ کاری چهارچوب و درب و کمد و غیره می پردازد .

رنگ آمیزی چوب و دیوار سیار

آموزش رنگ کاری درب چوبی، رنگ کاری درب چوبی
آموزش رنگ کاری درب چوبی، رنگ کاری درب چوبی

رنگ کاری چوب (Wood Staining) فرآیندی است که با استفاده از رنگ‌ها، محلول‌ها و مواد دیگر بر روی سطح چوب انجام می‌شود تا رنگ و طرح مورد نظر روی چوب ایجاد شود. این فرآیند ممکن است به منظور تغییر رنگ طبیعی چوب یا حفظ رنگ و طرح آن تا حد ممکن انجام شود. روش‌های مختلفی برای رنگ کاری سیار چوب وجود دارد، از جمله استفاده از رنگ‌های آبی، رنگ‌های روغنی، رنگ‌های آکریلیک و غیره.

خدمات رنگ کاری درب کابینت
خدمات رنگ کاری درب کابینت

علاوه بر رنگ کاری سیار چوب، اکیپ رنگ کاری در کارخانه واقع در شهرک صنعتی خاوران مشغول به فعالیت حرفه ای خود می باشد .

رنگ کاری پلی اورتان نیز یک عمل است که در آن رنگ‌های مناسبی از جنس پلی اورتان بر روی سطح‌های مختلف از جمله دیوارها، سقف، درب و پنجره و دیگر قسمت‌های ساختمانی اعمال می‌شوند. زنگ کاری با پلی یورتان شامل مراحلی است نظیر سمباده کاری ، بتونه زدن، روسازی و استفاده از رنگ‌های مختلف بر اساس نیاز و سلیقه مشتری. این کار برای تغییر رنگی بر روی سطح‌ها، محافظت از سطح‌ها در برابر عوامل خارجی و بهبود ظاهر سطح‌ها انجام می‌شود.

رنگکاری چوب
رنگکاری چوب

سوالات متداول درباره رنگ کاری چوب :

رنگ آمیزی چوب چیست؟

رنگ یا روغن مخصوص چوب نوعی پوشش است که روی چوب اعمال می شود تا ظاهر آن را تغییر دهد . ممکن است رنگ را تغییر دهد، رنگ را افزایش دهد. دانه یا چوب را از آسیب محافظت کنید. در طول فرآیند تکمیل، یک استر یا رنگ ، لاک روی چوب اعمال می شود. برای تغییر رنگ چوب رنگدانه شده است و چندین رنگ موجود است. رنگ هایی مانند پلی استر یا پلی اورتان در بازار رنگ کاری چوب ایران بسیار پر مصرف هستند .

لاک یا رنگ با چوب چه می کند؟

رنگ‌آمیزی منافذ چوب را می‌بندد و از آب گرفتن آن جلوگیری می‌کند . این درمان علاوه بر افزودن رنگ، لایه ای از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید را نیز اضافه می کند و تغییر رنگ را به حداقل می رساند یا از آن جلوگیری می کند.

مراحل رنگ آمیزی چوب چیست؟

چگونه چوب را در 6 مرحله لکه دار کنیم
چوب را سنباده بزنید. با سمباده زدن چوب ناتمام خود با سمباده 120 گریت شروع کنید و حتماً در جهت دانه سنباده بزنید. …
رنگ خود را هم بزنید. …
رنگ را اعمال کنید. …
رنگ اضافی را پاک کنید. …
قبل از استفاده از سیلر اجازه دهید چوب خشک شود. …
پاک کردن.


مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

WhatsApp us