15 ایده کابینت آشپزخانه چوبی

بهترین روش های جدید برای استفاده از الوار

آشپزخانه چوبی در حال پیشرفت است و اینها جدیدترین سبک های طراحی هستند که باید به آنها توجه کنید .

کابینت آشپزخانه تمام چوب

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

کابینت های چوبی آشپزخانه یک انتخاب محبوب برای کسانی است که به ظاهری بی انتها یا کلاسیک علاقه دارند – البته ناگفته نماند که چوب با افزایش سن بهتر هم می شود .

اما اگر فکر می کنید که آشپزخانه چوبی در یک خانه امروزی بیش از حد سنتی احساس می شود ، دوباره به این موضوع فکر کنید . ما شاهد بازگشت به ایده های کابینت آشپزخانه چوبی هستیم که زیبایی چوب را در تمام اشکال آن به نمایش می گذارد .

در سال‌ های اخیر ، تعدادی از تکنیک ‌های جدید و جالب وجود داشته است که سبک را دوباره تقویت کرده و این کالای قدیمی را به محبوبیت مدرن تبدیل کرده است . اگر ایده های کابینت آشپزخانه ساخته شده از چوب در لیست شما قرار دارد ، در این مقاله راه های کلیدی برای ایجاد یک چرخش تازه در ظاهر آورده شده است .

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی

ظاهر جدید آشپزخانه های چوبی ، خودانگیختگی و خلاقیت دارد .

چوب های تیره و روشن با هم مخلوط می شوند . چوب خام و الوار کامل در حال بازگشت هستند . و ما در حال یافتن طرح ‌هایی هستیم که ایده‌ های کابینت آشپزخانه رنگ‌ شده را با چوب طبیعی ترکیب می ‌کنند تا حالتی جدید و آرام را در قلب خانه ایجاد کنند .

ما با طراحان آشپزخانه صحبت کردیم تا روندهای کلیدی در طراحی کابینت آشپزخانه چوبی امروز را شناسایی کنیم .

کدام یک را برای بازسازی بعدی آشپزخانه خود انتخاب می کنید ؟

1 . چوب را با رنگ ترکیب کنید

آشپزخانه چوبی به رنگ نارنجی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

« از لحاظ تاریخی ، الوار به عنوان یک ضرورت در ساخت آشپزخانه در نظر گرفته می شد و در نتیجه اغلب با رنگ تزئین می شد تا آن را پنهان کند و اخیراً زیبایی چوب مورد استقبال قرار گرفته است . »

ترکیب چوب در معرض رنگ راه خوبی برای افزایش تاثیر یک طرح است ، به خصوص اگر از رنگ های پررنگ و عمیق برای تضاد با چوب استفاده شود .

در این طرح ، زیبایی ملایم کابینت‌ های بلوط لاکی صاف ، با درب هایی به رنگ قرمز غنی ربکا از رنگ ‌های فرانچسکا و رنگ آبی عمیق مخلوط شده دکوراسیون را خاص می کند .

« الوار عنصری از نرمی و طبیعت را به ارمغان می آورد که وقتی با رنگ ها جفت می شود ، جذابیت و تعادل را به ارمغان می آورد . »

2 . به دنبال یک جزیره چوبی بروید

آشپزخانه چوبی با جزیره چوبی و کابینت آبی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

زیبایی طبیعی و گرمای چوب ، همراه با استحکام و انعطاف پذیری آن ، آن را برای انواع کابینت ایده آل می کند . اما اگر یک آشپزخانه تمام چوب خیلی سنگین به نظر می رسد ، چرا ویژگی های خاص آن را با یک ویژگی مرکزی ، مانند جزیره جشن نگیریم ؟

” چوب با بالا رفتن سن بهتر به نظر می رسد و شخصیت بیشتری پیدا می کند . ” و در هنگام بررسی ایده های جزیره آشپزخانه ، مواد را ایده آل می کند .

در این طرح از بلوط اروپایی برای ایجاد یک نقطه کانونی استفاده شده است که به عنوان مرکز خوشامدگویی اتاق طراحی شده است . رنگ گرم و دانه ها و ساختار زیبای چوب در مقابل کمدهای بلند رنگ آبی سرد که پس زمینه آشپزخانه را تشکیل می دهند خودنمایی می کند .

3 . با برجستگی ها علاقه و زیبایی را اضافه کنید

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

یکی از راه ‌های معرفی شخصیت مدرن به آشپزخانه ، بازی با بافت است . چوب زمانی که با دیگر مواد طبیعی مانند سنگ مرمر و گرانیت در فهرست ایده‌ های میز آشپزخانه قرار می ‌گیرد ، به خوبی کار می ‌کند و می ‌توان از آن برای ایجاد گرمای ملایم در مقابل فولاد و شیشه صیقلی استفاده کرد .

از بافت‌ های شیاردار و آجدار می ‌توان برای ارتقای بیشتر طراحی استفاده کرد و ویژگی ‌های سه بعدی را معرفی کرد که چشم ‌ها را جلب می ‌کند و اتاق را منحصر به ‌فرد نشان می دهد .

در این آشپزخانه رنگ آمیزی شده ، از الوارهای چوبی برای مخفی کردن هود استخراج در بالای اجاق استفاده شده است .

 صفحات چوبی Skog با موفقیت حس عمق و بافت را به طراحی اضافه می‌ کنند . «Skog» به زبان سوئدی به معنای « جنگل » است ، و نوارهای عمودی به گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که شبیه درختان بلند هستند .

4 . به دنبال یک ظاهر روستیک مدرن با چوب خام باشید

آشپزخانه چوب خام

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

الوار در انواع مختلفی (با بلوط و گردو که به طور گسترده ای برای آشپزخانه ها مورد پسند است) و در برش های مختلف ، برخی با دانه های عمودی ثابت ، و برخی دیگر با نتایج با طرح های غنی در دسترس هستند . انتخاب روکش ، از لاک ها و رنگ ها گرفته تا روغن ها و موم ها ، همچنین می تواند برای افزایش رنگ و دانه و همچنین محافظت از چوب استفاده شود .

در این آشپزخانه مترو اوربو در بخش‌ های سبز لاکی مات از بلوط اره‌ شده ، کیفیتی روستیک و خانگی به آن اضافه می ‌شود . این یک رویکرد دوست داشتنی برای ایده های آشپزخانه سبز است .

« با استفاده از چوب در آشپزخانه ‌ای با کابینت ‌های مدرن و کف‌ پوش‌ های کاشی‌ شده ، می ‌توانید از احساس بالینی فضا جلوگیری کنید . »

5 . الوار خاص را انتخاب کنید

بخش های چوبی آشپزخانه

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

الوارهای قابل بازیافت و تجدیدپذیر از جنگل های مدیریت شده پایدار ، آن را به انتخابی سازگارتر با محیط زیست نسبت به بسیاری از مواد دیگر تبدیل می کند – دلیل دیگری که زیبایی طبیعی آن در آشپزخانه های پایدار امروزی تجلیل شده است همین است .

« الوارهای قابل بازیافت همیشه مراقب استفاده از چوب با منبع پایدار برای تمام دکوراسیون خود بوده است . این کار ، همراه با کاردستی دقیق ، ماندگاری آشپزخانه های چوبی را تضمین می کند . »

«آنها برای افرادی که به دنبال چیزی هستند که در آزمون زمان مقاومت کند ، چه از نظر عملی و چه در طراحی بی زمان ، بسیار جذاب هستند » .

بگذارید این الوارها در طرح ‌هایی بدرخشد که رنگ ‌های عسلی و دانه ‌ای آن را به نمایش می ‌گذارد ، مانند این آشپزخانه منحصر به ‌فرد با الهام از پیشخوان ‌های مغازه ‌ها در اواسط قرن .

پیشخوان مسی سفارشی لایه دیگری از گرما را معرفی می کند ، در حالی که میزهای کار مرمر سرد Estremoz و دیوارها ، کف و سقف رنگ شده ، کنتراست نوری ایجاد می کنند و حس تازه ای را به این آشپزخانه روستیک می بخشند .

6 . به سراغ ترکیب عالی بروید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

این آشپزخانه لایه لایه توسط طراح آمریکایی استودیو جیک آرنولد ساخته شده است . جیک می گوید : « ما می خواستیم جذابیت این خانه در لس آنجلس را حفظ کنیم و این آشپزخانه ترکیبی شگفت انگیز از دنیای قدیمی و عناصر مدرن را منتشر می کند . رنگ ‌های کابینت چوبی و تخته ‌های کف باریک تضاد کاملی با تیرهای در معرض دید دارند ، در حالی که لبه ‌های اوجی میز سنگی جزئیات ظریفی را اضافه می‌ کنند . »

7 . یک چوب تیره را برای نمایش انتخاب کنید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی – آشپزخانه چوبی تیره

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

رنگ ‌های سنتی و صنایع دستی دکوراسیون عتیقه با معرفی خطوط و جزئیات امروزی به طرز ماهرانه ‌ای به روز شده است .

در این طرح ، مجموعه Cesar’s Intarsio از خیاطی سنتی الهام گرفته است تا درب ها را با روکش های متقاطع متمایز ایجاد کند که با سنگ مرمر تیره و سایر مواد لوکس جفت شده اند تا آشپزخانه ای منحصر به فرد ایجاد کنند .

8 . برای بافت و عمق یک روکش اضافه کنید

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

سطوح سه بعدی که با نور جا به جا می شوند ، پیچ و تاب مدرنی به چوب در آشپزخانه می بخشند .

« در ترکیب با درب های براق جلوی صاف به رنگ سفید شفاف ، لت ‌های چوبی نازک عمودی ، بافت و عمق را ایجاد می ‌کنند و تنش بین مینیمال و الگو را افزایش می ‌دهند .»

SKOG که در زبان سوئدی به معنای ” جنگل ” است ، نامی است که به این طرح جدید و خیره کننده متمرکز بر چوب از آشپزخانه داده شده است . « این SKOG تا حدودی به این دلیل نامیده می‌ شود که تخته ‌های چوبی شبیه طرح‌ های درختان است ، اما این نام نشان ‌دهنده استقبال از مواد طبیعی است – یک کیفیت معمولی از طراحی اسکاندیناویایی » .

9 . به سراغ طراحی یکپارچه بروید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

الوارهای دانه بندی شده زیبا نقطه برجسته این آشپزخانه شیک خوش ساخت است که شخصیت را به فضای باز می بخشد . « ظاهر صنعتی در اینجا کلیدی است . سطح سرامیکی  Ceralsio Slate Gray، با روکش بافتی آن ، مقاوم است و مراقبت از آن آسان است . »

10 . رویکردی مدرن با سطوح براق داشته باشید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی – آشپزخانه خاکستری با پایه های برنجی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

برداشتن الوار در جهت امروزی نیاز به رویکردی مدنظر دارد تا زیبایی طبیعی چوب را از دست ندهد .

ما واقعاً دوست داریم از چوب به روشی بسیار راحت در آشپزخانه استفاده کنیم . می توانید از خطوط تمیز گذر کنید و از سطوح براق استفاده کنید ، اما چوب به خودی خود کاردستی و بافت ، بصری و لمسی را به ارمغان می آورد .

این آشپزخانه تعادل بین سنتی و امروزی را به خوبی ایجاد می کند و همه را شیفته خود می کند . این طرح به وضوح یک طرح از چوب جامد ( تمام چوب ) واقعی است ، اما رنگ آن را انتزاعی می کند و به آن مدرنیته می بخشد .

11 . برای داشتن ظاهری منحصر به فردتر و پایدار ، آن را بازیابی کنید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی احیا شده

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

چوب احیا شده دارای مزایای زیست محیطی واضحی است ، به غیر از جذابیت تاریخی منحصر به فرد .

این نسخه توسط متخصصان نجات Retrouvius که اغلب با سبک‌ ها و طرح‌ های آشپزخانه بسیار روستیک و قدیمی همراه است ، رویکرد پیچیده ‌تری را نشان می ‌دهد .

در این دکوراسیون ساخته شده از قفسه های چوبی قدیمی ، جلوی درب های هندسی به زیبایی برای حداکثر تاثیر اجرا شده است .

« چوب های سخت استوایی نجات یافته در مناطقی که پخت و پز اصلی انجام می شود ، استفاده می شود . چوب فوق العاده برای انتخاب در قسمت پشت و رومیزی ، به طور ذاتی مقاوم در برابر آب است ، محکم است و پاشش عجیب روغن ناشی از پخت و پز ، همگی به روغن طبیعی چوب ها می افزاید و برای محافظت از چوب جذب می شود . »

12. دکوراسیون مستقل را تقلید کنید

ایده های کابینت آشپزخانه چوبی مدرن

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

استفاده از چوب زیر سطح چشم بیشتر جنبه جانبی دارد ، بنابراین نباید بر ایده های شما غلبه کند . همچنین می تواند آشپزخانه را کوچک تر نشان بدهد .

« استفاده از میز کار کابینت آشپزخانه بلوط و بسته بندی واحدهای کشو در یک قسمت ، ظاهری مدولار را ایجاد می کند که بیشتر شبیه به بوفه اتاق نشیمن است . ما می‌ خواستیم که هر بخش چوبی یک تکه دکوراسیون مستقل را تقلید کند – بسیار دور از یک آشپزخانه استاندارد . »

بلوط آمریکایی سفید به دلیل دانه های قوی و محکم بافته شده و رنگ های خاص انتخاب شد . این الوار با یک پوشش تخصصی نانو تکمیل شد تا بدون تغییر ظاهر طبیعی چوب ، انعطاف ‌پذیری ایجاد کند .

13 . کابینت های جلوی تخت را برای جذابیت در اواسط قرن انتخاب کنید

ایده های کابینت آشپزخانه مدرن چوبی

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

اگر هدف شما از طراحی آشپزخانه ایجاد فضایی است که کمتر شبیه یک ایستگاه آشپزی باشد و بیشتر شبیه یک فضای نشیمن باشد – جایی که اتفاقاً غذا درست می کنید – ممکن است یک رویکرد ساده برای طراحی جذاب باشد .

کابینت آشپزخانه چوبی با سطح مسطح ، زندگی را آسان می کند و همیشه کاربردی و زیبا می ماند – و اگر الواری انتخاب کنید یا با بافت یا دانه ‌بندی قابل ‌توجهی به پایان برسد ، می ‌تواند ویژگی ‌های زیادی داشته باشد . کابینت ‌های بدون دسته با طرح‌ های هموار درب بهترین عملکرد را خواهند داشت – و حتی می ‌توانند صحنه را برای حسی ظریف آماده کنند .

14 . کابینت آشپزخانه چوبی را با دکوراسیون چوبی آنتیک ترکیب کنید

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

اگر می خواهید ظاهری متفاوت ایجاد کنید که بر ایده های کابینت آشپزخانه چوبی تمرکز دارد ، یکی از راه های انجام این کار ترکیب کابینت های جدید با دکوراسیون آنتیک است . این آشپزخانه متنوع توسط Bert & May دارای واحدهای چوبی مستقل با کیفیت دست ساز است که با کابینت چوب ماهون با جلو شیشه ای ترکیب شده است که بُعد منحصر به فرد دیگری را در این آشپزخانه ایجاد می کند .

15 . بر جزیره آشپزخانه تمرکز کنید

استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه
استفاده از چوب در کابینت آشپزخانه

کانتر جزیره آشپزخانه به طور اجتناب ناپذیری مرکز چیدمان آشپزخانه است – و می توانید با تضاد رنگ یا مواد آن با بقیه واحدهای اتاق توجه بیشتری را به آن جلب کنید .

چرا چوب یک انتخاب عالی برای جزیره آشپزخانه است :

« استفاده از چوب بازیافت شده داستان جالبی به فضای آشپزخانه می ‌افزاید . هر ماده ای که تأثیر ارگانیک داشته باشد به زیباتر کردن اتاق کمک می کند و حس آرامش فوری را ایجاد می کند و چوب بازیافت شده گرم و پر از جزئیات غنی است . ظاهر آن دارای زیبایی منحصر به فرد است و چیزی است که نمی توانید با استفاده از مواد جدید بازسازی کنید . »

سوالات متداول :

آیا کابینت های چوبی آشپزخانه از مد افتاده اند ؟

کابینت های چوبی آشپزخانه همیشه شیک هستند و طرح هایی با استفاده از چوب های تولید شده یا احیا شده پایدارتر از همیشه محبوب هستند . چیزی که تغییر کرده است طراحی کابینت آشپزخانه چوبی است : فلوتینگ ، تزئینات غیرعادی ، بافت دار و منبت کاری در خط مقدم روند آشپزخانه در حال حاضر است .

کابینت های چوبی آشپزخانه چیست ؟

کابینت های چوبی با طیف گسترده ای از مواد و رنگ های مکمل فوق العاده هستند . برای جذابیت امروزی می توانید از چوب های تیره و روشن با میزهای مرمر کم رنگ استفاده کنید و کابینت چوبی را با چوب های دیگر ترکیب کنید تا فضایی با بافت غنی ایجاد کنید . توصیه ما : رنگ ‌ها یا موادی را انتخاب نکنید که با تن و بافت چوب رقابت می ‌کنند – اجازه دهید آنها ستاره نمایش باشند .

محبوب ترین چوب برای کابینت آشپزخانه کدام است ؟

محبوب ترین چوب برای کابینت آشپزخانه عبارتند از : بلوط ، گیلاس ، هیکوری ، کاج و افرا . با این حال ، بهترین انتخاب برای آشپزخانه شما ممکن است یک چوب محلی باشد که واقعاً مکمل خانه و سایر مواد داخل آشپزخانه شما خواهد بود .
آشپزخانه‌ هایی با چوب‌ های مخلوط نیز یک روند محبوب برای سال پیش رو هستند – هم در کابینت و هم در ترکیب کابینت .

چگونه از آشپزخانه چوبی مراقبت کنیم ؟

همیشه دستورالعمل های نگهداری و تمیز کردن خاص تامین کننده خود را برای دکوراسیون آشپزخانه خود دنبال کنید .
درب های چوبی آشپزخانه اغلب با لاک پوشانده می شوند تا در برابر رنگ و خراش محافظت شود ، بنابراین معمولاً نگهداری زیادی وجود نخواهد داشت – یک پاک کردن ساده با یک پارچه مرطوب تمیز و نرم کافی است .
در صورت بروز ریزش حتماً پاک کنید زیرا تأخیر ممکن است باعث شود مواد اسیدی غذا با لاک واکنش نشان دهند و در نهایت پوشش محافظ درب ها را از بین ببرند .
اجازه ندهید آب به مدت طولانی در تماس با چوب بماند ، زیرا ممکن است باعث لکه شدن و تاب برداشتن شود .
برخی از درب های کمد ممکن است نیاز به پرداخت مجدد با واکس اسپری شفاف و طبیعی داشته باشند تا به بهترین شکل ظاهر شوند : دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : آشپزخانه مدرن ، مدل آشپزخانه ، دکوراسیون آشپزخانه ، طراحی آشپزخانه ، آشپزخانه چوبی شیک

منبع : homesandgardens.com


مطالب مرتبط با کابینت آشپزخانه چوبی :

WhatsApp us