نحوه نصب کفپوش زیبا برای پله ها در 5 مرحله

ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

آنچه شما نیاز دارید :

ابزار :

میخ

چسب پلی اورتان

بتونه چوب

رنگ تکمیل چوب

نوار اندازه گیری

 سندر

 اره تاجی شکل

 تفنگ میخکوبی

 کمپرسور هوا

 چاقوی فرش (در صورت برداشتن فرش)

 مته

چکش

 دیلم

 پتک لاستیکی

 جارو و خاک انداز

بسیاری از صاحبان خانه ها رویای یک راه پله زیبا را در سر می پرورانند که واقعاً به خانه شان احساس خانه بودن و گرمای آن را بدهد . قسمتی که روی آن قدم می گذارید – کفپوش پله – می تواند طرح راه پله را بسازد یا بشکند . و در حالی که نصب کفپوش پله ، پروژه ای به نظر می رسد که تقریباً هر کسی می تواند آن را انجام دهد ، این نصب می تواند پیچیده باشد .

چه در حال نصب کفپوش پله برای ایمنی ، تعمیر و یا برای بازسازی کامل هستید ، باید آمادگی ها و اقدامات لازم را برای اطمینان از انجام صحیح کار انجام دهید .

آماده سازی برای نصب کفپوش پله

بسته به اینکه آیا خودِ شما یا فردِ حرفه ای که استخدام می کنید ، کفپوش های از پیش ساخته شده و از قبل برش خورده را در مقابل کفپوش های برش خورده سفارشی انتخاب کنید ، ممکن است مواد و ابزار متفاوت باشد .

توصیه ما این است که فقط افراد باتجربه با مهارت های نجاری پیشرفته وارد این پروژه شوند . دست سازهای عمومی ممکن است همه ابزار یا مواد را در اختیار نداشته باشند و نصب پله ها می تواند به یک تلاش پرهزینه و خطرناک تبدیل شود .

نصب کفپوش پله در 5 مرحله

در صورتی که شما یک متخصص خانگی هستید یا قصد دارید یک متخصص حرفه ای پله را استخدام کنید ، بهرحال این مراحل را برای برنامه ریزی ، آماده سازی و تکمیل پروژه خود دنبال کنید .

     بررسی ایمنی پله را کامل کنید :

با بررسی طول پله ها ، یک بررسی ایمنی از پله های خود را داشته باشید . شما باید مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی بزرگ هستند که تمام پای بزرگ ترین فرد خانه شما را بپوشاند .

     نوار اندازه گیری خود را بگیرید
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

کفپوش های متوسط پله ها باید 32 سانتی متر عمق داشته باشند ، همراه با یک بالابر 21 سانتی متری – قطعه عمودی متصل به کفپوش پله شما .

کفپوش ها و رایزرها را باید 52  سانتی متر اندازه گیری کنید که یک استاندارد ایمنی معمولی است که برای اکثر قوانین ساختمانی استفاده می شود . اطمینان حاصل کنید که اجازه دهید یک اورهنگ 5 سانتی متر وجود داشته باشد .

شما همچنین می خواهید تعداد پله های مورد نیاز خود را در این مرحله ثبت کنید . اگر از به دست آوردن اندازه گیری های مناسب ناراحت هستید ، ممکن است بخواهید یک متخصص استخدام کنید تا به شروع پروژه شما کمک کند .

     راه پله خود را برای بازسازی آماده کنید :

     برداشتن فرش و چسب از پله ها

ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

  برای این مرحله ، باید مطمئن شوید که زیرسازه راه پله تمیز ، خشک و عاری از هر گونه میخ و آوار است . در اصل ، شما می خواهید پله های خود را به حداقل برسانید تا برای نصب کف پله خود آماده شوید .

بسیاری از راه پله ها دارای فرش هستند . توصیه ای برای افرادی که کار خود را انجام می دهند ، می توانید فرش ، لایی و نوارهای چسب را با یک چاقوی فرش پاره کنید و سپس یک اره دایره ای بردارید تا دهنه های اضافی – لبه بیرون زده کف را بردارید . می ‌خواهید از چکش یا اسکنه برای خراش دادن تکه ‌های موجود از روی پله‌ ها استفاده کنید .

در نهایت ، قبل از نصب پله های خود ، باید مطمئن شوید که راه پله آن ها شکل مناسبی دارد و هیچ گونه حرکت یا صدای جیرجیر ندارد .

کفپوش پله های چوبی خود را انتخاب کنید
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

شما می خواهید پله های جدید خود را با کفپوش های چوبی موجود خود مطابقت دهید . خوشبختانه ، گزینه ‌های رنگی زیادی برای کف چوب سخت وجود دارد و می‌ توانید مطابقت‌ های تقریباً عالی پیدا کنید .

در مرحله بعد ، می ‌خواهید بین پله ‌های از پیش ساخته شده و از پیش برش‌ شده یا سفارشی ‌سازی شده ، یکی را انتخاب کنید . رایج ترین انتخاب های چوب بلوط قرمز و بلوط سفید است . هر دو بادوام و مقاوم در برابر آب هستند و ….  تا …. تومان در هر مرحله هزینه دارند .

دیگر انتخاب های محبوب چوب سخت عبارتند از : افرا ، هیکوری ، بامبو ، کاج و خاکستر . این انتخاب ها بین …. تا …. تومان برای هر پله اجرا می شود .

پله های خود را برش دهید
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

برای افراد کاربلد یا حرفه ‌ای ، وقت آن است که آستین‌ ها را بالا بزنید .

از یک اره میتر برای بریدن کفپوش مورد نیاز با اندازه دقیق استفاده کنید – از یک زاویه یاب برای اطمینان از برش مستقیم زاویه 90 درجه استفاده کنید .

همانطور که کفپوش های خود را برش می دهید ، هر کدام را در قسمت پشت شماره گذاری کنید . از پله پایین شروع کنید – اولین کف را شماره ۱ بزنید و پشت سر هم بالا بروید تا به پله بالایی برسید .

کف های پله را که از قبل آماده نشده اند رنگ کنید  – اجازه دهید لایه اول خشک شود ، لایه دوم را بمالید و قبل از نصب اجازه دهید کفپوش ها کاملا خشک شوند .

پله های خود را نصب کنید

پله های چوبی رنگ بلوط

ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله
ایده هایی برای نصب کف پله چوبی ، ساخت کفپوش پله

در ادامه قسمتی وجود دارد که کف پله های از پیش برش شده و سفارشی برای نصب متفاوت هستند . به هر سمتی که انتخاب می کنید ، توصیه می کنیم از پله پایین شروع کنید و به سمت بالا بروید ، هر کف را یکی یکی نصب کنید .

برای یک پله بلوط از قبل برش خورده و آماده نصب شده روی پله های موجود ، باید کفپوش های جدید را روی پله موجود میخ بزنید و بچسبانید . این کفپوش ها باید به درستی جا بیفتند . قبل از رفتن به پله بعدی مطمئن شوید که کفپوش ها خشک و محکم هستند .

برای پله های برش زده سفارشی ، مراحل زیر را انجام خواهید داد :

تمام کفپوش های پله‌ ها را روی هر زیرلایه ردیف کنید تا مطمئن شوید که به درستی جا می ‌شوند .

چسب پلی اورتان را روی هر رشته – تخته نگهدارنده عمودی که در کنار یا مرکز راه پله قرار دارد ، بمالید .

چسب پلی اورتان را در پایین کف فشار دهید – دقت کنید که چسب را به شکل U شکل بپوشانید .

کفپوش را روی ریسمان قرار دهید و از یک پتک لاستیکی برای محکم کردن کف در جای خود استفاده کنید .

با استفاده از یک تفنگ بادی ، کف خود را مستقیماً روی بند پله میخ کنید – همچنین می توانید قسمت هایی را از قبل سوراخ کنید تا از شکافتن کف های چوبی اطمینان حاصل کنید .

اجازه دهید چسب خشک شود و از راه رفتن روی پلکان خود دوری کنید – مقدار زمان خشک شدن به دستورالعمل های سازنده بستگی دارد .

با نصب نوک پله و قالب ‌گیری برای اطمینان از نمای کامل ، یک انتقال آسان به کفپوش خود در بالای راه پله فراهم کنید .

پس از پایان بندی ، از پله ‌های جدید خود برای سال‌ های طولانی لذت خواهید برد . برای ایمنی بیشتر ، ممکن است بخواهید به منظور جلوگیری از هر گونه لغزش و افتادن روی راه پله های چوبی خود ، روکش های کف پله را اضافه کنید .

نصب خانگی کف پله در مقابل استخدام حرفه ای

با نصب کفپوش پله ها از چوب سخت می توانید مقدار قابل توجهی در هزینه خود صرفه جویی کنید . با این حال ، فقط افراد باتجربه با مهارت های نجاری سطح بالا باید این پروژه را انجام دهند .

اگر قصد دارید یک حرفه ای را برای این پروژه استخدام کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ….. تومان برای هر مرحله و قیمت کل از ….. تومان تا ….. تومان با نیروی کار برای یک پرواز متوسط 10 تا 12 پله بپردازید . اگر در این پروژه به کمک نیاز دارید ، می ‌توانید یک پله ‌ساز عالی در نزدیکی خود پیدا کنید تا پیشنهادات و گزینه ‌هایی را برای نصب کفپوش پله‌ تان ارائه دهد .

چه سوالاتی را باید از نصاب کفپوش چوبی بپرسیم ؟

10 سوال اصلی که باید قبل از انجام کار بدانید .

     آیا ارائه دهنده خدمات کفپوش شما بیمه شده است ؟ …

     آیا می توانند مرجع ارائه کنند ؟ …

     کار چقدر طول خواهد کشید ؟ …

     آیا به شما گارانتی می دهند ؟ …

     برنامه پرداخت آنها چگونه است ؟ …

     آنها چگونه با پاکسازی برخورد خواهند کرد ؟ …

     آیا آنها عضو انجمن ملی کفپوش چوبی هستند ؟

نصب کفپوش های چوبی روی پله ها چقدر زمان می برد ؟

این فرآیند حدود چهار یا پنج ساعت زمان می برد . در پایان ، نیاز است که پله ‌ها را به سرعت سنباده بزنید و کف را با پوشش دلخواه خود بپوشانید . در حال حاضر ، بهترین کارشناسان کفپوش از پوشش های سطح بالایی استفاده می کنند که به سرعت خشک می شوند .

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، طراحی کفپوش چوبی ، کفپوش چوبی بلوط ، کفپوش چوبی افرا ، کفپوش چوبی گردو

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :  www.angi.com


مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

WhatsApp us