ایده های نرده

11 طرح نرده راه پله برای تغییر راهروها

راه پله خود را با یکی از این ایده های متفکرانۀ نرده قاب کنید و مطمئن باشید از این راهرو بیشترین استفاده را خواهید کرد .

چه راه پله شما بزرگ باشد چه کوچک ، ایده های نرده مناسب می تواند فضا را کاملاً ارتقا دهد . زیرا از تاثیری که نرده های راه پله شما بر راهرو و پاگرد شما می گذارد شگفت زده خواهید شد .

جیمز موری ، طراح پلکان ارشد در نویل جانسون ، توضیح می‌دهد : « کل پلکان را می ‌توان با به‌ روزرسانی و نصب نرده‌ ها ، کف ها ، ریل ‌ها و محور‌های جدید کاملاً تغییر داد . » از جلوه خام و صنعتی – ایده آل برای یک فضای مدرن یا مینیمال – گرفته تا تزئینات چوبی غنی برای یک خانه سنتی ، یک رایزر جدید یک عنصر طراحی متفاوت را به خانه اضافه می کند .

برای جیمز ، توجه به جزئیات کلید ایده ‌های پلکان محور نرده اوست . از آن دست ‌های تزئینی بسیار مهم مانند محور‌های چوب بلوط تابیده یا فرفورژه می ‌توان برای معرفی جذابیت سنتی استفاده کرد . از طرف دیگر ، پانل‌ های شیشه‌ ای را برای افزودن نور به راهروی خود و ایجاد حسی امروزی بگنجانید .

ایده های نرده برای راه پله :

 1 . طراحی منحنی امروزی را انتخاب کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

با تغییر شکل طرح ، انتخاب یک ریل منحنی برای راهنمایی شما در طول راه پله ، روی نرده چوبی تجدید نظر کنید . یک نرده چوبی صیقلی و براق که در لبه ‌ها گرد شده است ، به ملایم ‌تر شدن وجود چنین ساختار محکمی کمک می‌کند . شکل سیال لبه را از بین می برد ، به خصوص زمانی که با پانل های شیشه ای امروزی ترکیب شود . این ظاهر برای یک فضای داخلی مدرن یا اگر به دنبال ایده ‌هایی برای راهروهای کوچک هستید که حس فضا را ارتقا می ‌دهند ، عالی است .

 2 . نرده ها را با رنگ تازه کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

اگر پله ‌ها و نرده ‌های موجود شما شکل خوبی دارند و فقط نیاز به به‌ روزرسانی دارند ، رنگ می ‌تواند زیبایی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد . با انتخاب رنگ برجسته ، نرده را روی یک راه پله سفید تعریف کنید . برای اینکه رنگ را به یک انتخاب عملی تبدیل کنید ، سایه ای را انتخاب کنید که شاید به راحتی رنگ سفید ، علائم ساییدگی و پارگی را نشان ندهد .

برای تقویت بیشتر پلکان کلی ، انتخاب کنید که درب انبار زیر پله و دیوار کنار پله را با رنگی هماهنگ ، رنگ آمیزی کنید تا ارتفاع راه پله مشخص شود .

 3 . اطراف نرده را رنگ کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

برای یک رویکرد سنتی تر برای تزئین پله ها ، نرده را طبیعی بگذارید و تمام عناصر اطراف آن را رنگ کنید . از طرح رنگ راهروی انتخابی خود استفاده کنید ، در این مورد سفید درخشان ، برای رنگ آمیزی با دقت دیوارها ، پانل های دیوار و محور پله ها که فقط نرده ها را بدون رنگ باقی می گذارد . این به ایجاد پس ‌زمینه ‌ای آرام کمک می‌کند که نرده در برابر آن بدرخشد .

 4 . با مخلوط کردن مواد ، کنتراست ایجاد کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

در این طرح برای تبدیل خانه به زیبایی مواد را با هم ترکیب می کند تا کلاسیک را با مدرن ترکیب کند . طراحی سفارشی Bisca از مواد طبیعی برای تجلیل از ساختمان با در نظر گرفتن طراحی مدرن استفاده می کند .

ساختار اصلی یک روبان فولادی با کفپوش های بلوط خشک شده در کوره و محور های فولادی مخروطی است . نرده ها از یک نرده چوب بلوط بیضی شکل ساخته شده است که در بالای نرده ، فلز قرار دارد .

 5 . زیبا با طرح سیم :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

این پلکان نویل جانسون به وضوح نشان می دهد که چگونه مواد جایگزین واقعاً می توانند در طراحی یک نرده تأثیر بگذارند . اگر در حال طراحی یک راه پله از ابتدا هستید ، این آزادی را دارید که اشکال و پوشش های مختلف را کشف کنید .

این راه پله فلزی چشمگیر مانند یک اثر هنری به نظر می رسد و باعث می شود یک عنصر بسیار کاربردی از خانه شما تاثیرگذارتر و به خوبی فکر شده باشد تا اینکه فقط مانند یک راه پله بی هیچ زیبایی و جذابیتی قرار گرفته باشد . همچنین ، ایده خیره کننده نورپردازی راه پله با چراغ های پیچیده شده در اطراف شاخه ها ، محور های شاخه مانند روی راه پله را تکمیل می کند .

 6 . منابع پایدار مواد :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

این راه پله جدید در یک ملک بازسازی شده با استفاده از مواد محلی و پایدار ساخته شده است . یکی از اعضای تیم طراحی Bisca توضیح می‌دهد : « مشتری در حال بازسازی و نوسازی یک خانه مزرعه سنگی در نزدیکی هارتلپول بود . “مصالح محلی بازیابی شده توسط صاحب خانه الهام بخش طراحی یک راه پله جدید است که در یک فضای ورودی سه ارتفاع جدید ایجاد شده است که پیوندی بین کلاسیک و مدرن را ایجاد می کند . “

7 . زیبایی طبیعی چوب را در آغوش بگیرید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

هنگام رنگ آمیزی یک راه پله ، انتخاب کنید که نرده را در حالت طبیعی خود رها کنید تا به دانه های طبیعی تبدیل شود تا چوب را برجسته نشان بدهد و زیبایی طبیعی آن را به خوبی به رخ بکشید . با طبیعی نگه داشتن نرده و محور ها در مقابل یک پس زمینه نقاشی شده ، به تعریف ساختار راه پله کمک می کنید . همچنین ، این ایده فرش راه پله یک حس روستیک را به خانه شما اضافه می کند و چوب سخت را نرم و دوست داشتنی نشان می دهد .

8 . به دنبال طراحی حساس در یک ساخت جدید باشید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

قبل از بازسازی یا ساخت راه پله از نو ، هنگام برنامه ریزی طراحی به محیط اطراف دقت کنید . نماینده تیم طراحی توضیح می ‌دهد : « برای یک خانه جدید در دربی ‌شایر که جایگزین خانه قبلی مالک در همان مکان شد ، Bisca یک راه پله برای راهرو ورودی اصلی ، طراحی کرد و ساخت » .

این ملک از معماری هنر و صنایع دستی الهام گرفته شده است ، و خلاصه برای راه پله جدید شامل ویژگی های متمایز مرتبط با حرکت است – یک طراحی ساده و کاربردی که در آن زیبایی مواد طبیعی اجازه می دهد تا به خوبی بدرخشد .

” حساسیت به طراحی مناسب برای مکان مناسب ” در این پروژه واقعاً خود را نشان می دهد ، جایی که راه پله تمام شده افزودنی زیبا و شیک به ساختمان جدید داده است .

9 . چارچوب را با طرحی شکسته متفاوت کنید :

یک راه پله با پانل های شیشه ای و نرده های فولادی

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

با جدا شدن از طراحی نرده های پیوسته سنتی ، علاقه ایجاد کنید . به دنبال ظاهری مدرن تر ، مانند این مثال توسط نویل جانسون ، بروید . جریان یک قطعه از مواد را با بخش های جداگانه ، که با اتصالات در همان مواد به هم متصل شده اند ، متفاوت کنید .

9 . نرده ‌ای را در راه پله‌ ای باریک نصب کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

در راهروی باریکی که پله‌ ها با دیوار قاب می ‌شوند ، برخلاف محور‌های باز ، بهتر است یک نرده باریک را روی دیوار نصب کنید . برای صرفه جویی در فضای ارزشمند ، یک دیوار غالب را برای قرار دادن نرده انتخاب کنید . همچنین آن را عملاً قرار دهید تا به سفرهای بالا و پایین از پله ها کمک کند .

اتفاقاً ، ما از طرفداران پرشمار این ایده کفپوش های راه پله هوشمند هستیم که چشم ها را به خود جذب می کند . و اگر می خواهید راه پله را پهن تر نشان دهید ، می توانید به جای آن نوار یک نوار افقی را انتخاب کنید .

 10 . با فولاد منحنی علاقه بیشتر ایجاد کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

این ایده نرده یک راه پله چوبی را با یک نرده استیل جایگزین براق در تضاد قرار می دهد . در این راه پله منحنی ، نرده منحنی گرد است تا ظاهری شیک به طراحی پلکان مدرن بیافزاید .

 11 . نرده را تک رنگ کنید :

ایده نرده پله چوبی
ایده نرده پله چوبی

یک راه پله و نرده موجود ، شاید قدیمی ، را با پوششی از رنگ چوب تازه کنید . این نگرش خلاقانه در دکوراسیون ، پایانی تک رنگ را ارائه می دهد و پایه ای عالی برای طرح راهرو رنگارنگ ارائه می دهد . برای یکسان سازی طرح ، یک راه پله را به همان رنگ ادامه دهید تا روی چارچوب درب ها و تخته های دامن در راهرو ادامه یابد .

فضای باز زیر پله ها در اینجا برای ذخیره یک سبد لباسشویی و یک واحد ذخیره سازی سفید استفاده می شود که به ظاهری آرام و راحت کمک زیادی می کند .

هزینه تعویض نرده چقدر است ؟

هزینه های تعویض نرده به موادی که برای انجام کار انتخاب می کنید بستگی دارد ، یک نجار بسته به کار انجام شده و اندازه راه پله ، یک نرده را با قیمت مناسب جایگزین می کند . شما به جای هزاران ، صدها مورد را می توانید جستجو کنید . با این حال ، مانند هر عنصر طراحی داخلی ، اگر بودجه لازم را دارید ، می توانید یک گزینه عالی را انتخاب کنید .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : نرده چوبی ، نرده پله چوبی ، طراحی نرده چوبی

منبع : idealhome.co.uk


مطالب مرتبط با موضوع نرده چوبی راه پله :


گالری عکس نرده چوبی خراطی و CNC :

WhatsApp us