پله های چوبی جالب

انواع پله , پله چوبی دوبلکس لوکس , نصب پله کف پله قیمت و ساخت
انواع پله

راه پله ها به خانه ها ظرافت می بخشند. مستقیم، مارپیچ یا قطعات متصل در زوایای انتخاب ها فراوان است .

راه پله جزء جدایی ناپذیر طراحی داخلی خانه است. انتخاب سبکی که مناسب با سبک طراحی خانه شما باشد می تواند یک کار بزرگ باشد. طرح‌های فراوانی وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید و همچنین طرح‌هایی با صرفه‌جویی در فضا و ویژگی‌های دیگر وجود دارد. هر طرحی جذابیت بصری متفاوتی را ارائه می دهد و فضای متفاوتی را اشغال می کند. این بدان معنی است که شناسایی انواع طراحی راه پله که با اندازه خانه و خانواده شما همخوانی داشته باشد, مهم است.


پله های مدرن و جالب با کف چوبی و نرده و دست انداز
پله های مدرن و جالب با کف چوبی و نرده و دست انداز

پله های مارپیچ فشرده هستند و در فضا صرفه جویی می کنند

پله های مارپیچ خلاقانه ترین و مبتکرانه ترین در بین تمام طرح های موجود هستند. قدمت این نوع طراحی به قرون وسطی باز می گردد و اغلب از سنگ در قلعه ها ساخته می شد. در دوران مدرن، پله‌های مارپیچ به دلیل ویژگی‌های صرفه‌جویی در فضا و زیبایی که به خانه‌ها می‌آورند، شناخته می‌شوند. در این طرح، پله ها در اطراف یک پست عمودی مرکزی گردش می کنند. راه پله های مارپیچ با هر سبکی از طراحی داخلی – روستیک، مدرن، صنعتی یا مینیمال سازگار است. چه صاحب یک ویلای دوبلکس بزرگ یا یک آپارتمان کوچک دو خوابه در شهر باشید، یک راه پله مارپیچ را می توان در هر مکانی ساخت. می توانید آن را برای صعود به طبقه دوم یا بیرون برای رسیدن به یک گاراژ بزرگ در فضای باز بسازید. تنها عیب این طرح این است که ممکن است نتوانید وسایل سنگین یا حجیم را حمل کنید و تنها یک نفر بتواند از آن بالا برود زیرا قسمت داخلی راه پله باریک است.

انواع پله
راه پله مارپیچ

راه پله مارپیچ حس ظرافت را به شما می دهد و باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود


راه پله L شکل برای گوشه ها

پله‌های L شکل که به پله‌های ربع‌پیچ نیز شناخته می‌شوند، در جهت متفاوتی در ۹۰ درجه تغییر می‌کنند و از این رو به این پله‌ها می‌گویند. این زاویه منجر به یک فضای فرود می شود و یک طراحی عالی برای گوشه ها یا فضاهای محدود است. این طرح از پله های مستقیم معمولی ایمن تر است، به لطف منطقه فرود که به یک منطقه استراحت طبیعی تبدیل می شود. اگر نمی‌خواهید گوشه‌های شما از طرح طراحی داخلی شما حذف شود ، پله‌های L شکل را انتخاب کنید. این امر جذابیت خرید خانه شما را نیز افزایش می دهد. جنبه منفی این طرح این است که حمل مبلمان بزرگ دشوار است و نصب آنها کمی دشوارتر از راه پله های مستقیم است.

ساخت کف پله چوبی
یک راه پله L

یک راه پله L شکل برای فضاهای گوشه ای عالی و برای خانه های کوچک ایده آل است


پله با قفسه بندی اضافی

جایی برای نگهداری کتاب ها یا کفش هایتان ندارید؟ آیا به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارید؟ به فضای زیر پله های خود نگاه نکنید. طراحی یک راه پله با قفسه ها و فضای ذخیره سازی در زیر یک راه عالی برای شلوغ کردن و کاربردی تر کردن فضای بلا استفاده است. از این قسمت برای ذخیره کتاب استفاده کنید، آن را به یک دفتر کار خانگی تبدیل کنید یا چیزهای جذاب را به نمایش بگذارید. یک راه پله به تنهایی می تواند باورنکردنی به نظر برسد، اما اگر مانند این تصویر آن را با یک قفسه کتاب طراحی کنید، بیانیه ای جسورانه خواهد داشت. امکانات با این یکی بی پایان است.

ساخت کف پله چوبی
استفاده از فضای زیر راه پله

همیشه در زیر راه پله جا برای ذخیره سازی اضافی وجود دارد، آن را هدر ندهید


طراحی پلکان استیل کلاسیک مدرن

فولاد یک ماده همه کاره است و امکانات طراحی متعددی را ارائه می دهد. نگهداری فولاد آسان است و نیازی به لایه محافظ اضافی ندارد. آنها مقرون به صرفه، بادوام هستند و حتی برای فضاهای بیرونی، در باغ یا خانه های چند طبقه عالی هستند. این همچنین می تواند برای هر نوع سبک طراحی داخلی استفاده شود، حتی اگر فکر می کنید فقط با سبک صنعتی ترکیب می شود. پله‌های استیل در طرح‌های مختلفی مانند راه پله مارپیچ، تیرهای فولادی، پله‌ها و نردبان‌ها ارائه می‌شوند و می‌توانند به سلیقه و نیاز شما سفارشی شوند.

پله مستقیم با کف پله چوبی
پله مستقیم با کف پله چوبی

راه پله چوبی عالی برای خانه شما

قدمت راه پله های چوبی به اندازه دنیای معماری است. با گذشت زمان، به دلیل تطبیق پذیری و جذابیت زیبا، توسط صاحبان خانه استفاده شده است. راه پله های چوبی به دلیل زیبایی، سازگاری با طراحی و کیفیت خود شناخته شده اند و همیشه انتخاب افرادی هستند که سبک زندگی نخبگانی دارند. چوب راش, افرا، گیلاس، گردو یا ماهاگونی: اینها تنها تعدادی از انتخاب های متعدد چوب هنگام انتخاب طرح راه پله عالی شما هستند. راه پله های چوبی برای شما و نسل بعدی که برای زندگی در خانه شما خواهند آمد دوام خواهند آورد.

انواع پله چوبی
انواع پله چوبی

پلکان شناور با پوشش شیشه ای

آیا پله‌ای شناور با پوشش شیشه‌ای معاصر دیده‌اید؟ به نظر خنک نمی آید انگار پله ها در هوا شناور هستند؟ بله، مطمئناً آنها چشم نواز هستند و قطعاً مهمانان شما را تحت تأثیر قرار می دهند. یک راه پله خیره کننده با تخته های چوبی که توسط شیشه های نازک در کناره نگه داشته شده اند طراحی کنید. خانه‌ای با سبک صنعتی با این طراحی جذاب‌تر به نظر می‌رسد، مخصوصاً اگر دیوارهای شما روکش خشن داشته باشند. این نوع طراحی همچنین ظاهری باز و مطبوع به خانه شما می‌بخشد. و اگر دکورهایی را روی دیوارهای خود نصب کنید، آنها نیز پنهان نمی مانند!

انواع پله چوبی
پله های شناور ( معلق )

راه پله های شناور ( معلق ) سبکی مطبوع و سبک را به فضای داخلی خانه می بخشد


راه پله ها چیزی بیش از یک قطعه معماری هستند. آنها عملکردی را ارائه می دهند و جذابیت خاصی را به کل خانه اضافه می کنند. چه طراحی بزرگ را انتخاب کنید یا یک سمفونی مینیمالیستی از فلز و شیشه، یک راه پله با طراحی خوب، سبک خانه شما را افزایش می دهد.


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :

WhatsApp us