از این 20 نکته برای ایجاد طرح های راه پلۀ عالی برای خانه های کوچک خود استفاده کنید

با افزایش جمعیت ، محدودیت فضای داخل خانه ها به یک عامل رایج تبدیل شده است . با طراحی پله های می توان از فضاهای محدود و کم استفاده بهینه کرد و مشکل فضا های کوچک توسط صاحبان خانه را برطرف کرد . با توجه به فضاهای کوچک ، هر جنبه ای از طراحی باید به خوبی فکر شود تا بهترین استفاده از فضا انجام شود ، به همین دلیل انتخاب پله برای خانه های کوچک و استفاده از فضای زیر پله ها گزینه بسیار خوبی است . این به جای دادن هر ویژگی منفرد در فضای کوچک کمک می کند .

طراحی پله های کوچک بخش کلیدی معماری و طراحی خانه است . در حالی که زیبایی و جذابیت باید در نظر گرفته شود ، ارگونومی و بهترین استفاده از فضا نیز باید به خوبی برنامه ریزی شود . در اینجا چند طرح پله منحصر به فرد برای خانه های کوچک آورده شده است که می تواند کار را برای شما راحت کند . اگر قصد دارید یک راه پله در خانه خود بسازید ، این 20 ایده برتر را بررسی کنید و یک راه پله زیبا و در عین حال در اندازه کامل بسازید .

طراحی پله برای خانه های کوچک

راه پله مارپیچ

این یک راه حل قدیمی برای مدیریت موثر برای ساخت پله ها در فضاهای محدود است . این نوع از پله ها یک نقطه کانونی تقویت شده در خانه ایجاد می کنند . طراحی مارپیچ پله ها یک فضای کوچک کامل طراحی پله ها است که نقش مهمی در حفظ جذابیت مثبت کل دکوراسیون خانه دارد .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

با جریان روز حرکت کن

پله ها را باز کنید

ایجاد پله های باز نیز یک روش محبوب در طراحی راه پله در خانه های کوچک است و یک انتخاب رایج در بین خریداران خانه های مدرن است . در اینجا رایزرها غایب هستند. تصور بصری این نوع پله ها سبک است . این نوع راه پله ها در یک محیط محدود احساس وسعت ایجاد می کنند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

به نگاهی جدید خوش آمدید

پله های باز تک رو

راه پله های این طرح آدم را به یاد نردبان های زیر شیروانی می اندازد . این نوع از راه پله ها از نظر بصری بسیار سبک وزن هستند و در فضاهای کوچک بسیار کارآمد هستند . این طرح از راه پله ها راه حلی عملی برای پوشش فواصل عمودی بین دو طبقه در یک محیط فشرده است .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

درب را باز کن

پله معلق

اگرچه پله های آویزان بسیار محبوب نیستند ، اما این راه پله های آویزان منحصر به فرد هستند و به فضای زیادی برای ساخت و ساز نیاز ندارند . این رااه پله های دوست داشتنی به راحتی در محدوده های باریک خانه قرار می گیرند . این پلکان های آویزان که توسط قاب های فلزی محکم آویزان شده اند ، حتی یک اینچ از فضای کف را هدر نمی دهند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

یک تعلیق برازنده

راه پله نرده سیمی نازک

راه پله های باریک با پشتیبانی از نرده های سیمی نازک ، این پله های سیمی از نگاهِ بصری سبُک به نظر می رسند و در فضا باعث صرفه جویی بسیار زیادی می شود . با راه پله های طراحی شده احتمالی ، می توانید از فضای زیر پله ها برای ساخت کابینت یا قفسه کتاب و غیره نیز استفاده کنید .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

طراحی مینیمالیستی

پله های کم قطر

عرض باریک آن با بالابرهای بلند مطابقت دارد تا این نوع پله‌ های کم‌ جا ، صرفه‌جویی در فضا را ایجاد کند . این مراحل می توانند به سادگی و به راحتی در محدوده باریک تنظیمات فضای محدود خانواده ها قرار گیرند . این طرح در کنار خانه ها برای فضاهای اداری – تجاری ، مغازه ها و . . . نیز ایده آل باشند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

راحتی در قدم زدن

پلکان چرخان

راه پله هایی که به آرامی می چرخند به طور موثر در فضا صرفه جویی می کنند . علاوه بر این ، این نوع طرح ‌ها جذابیت مجسمه‌ سازی را در بیان سبک دکوراسیون منزل می ‌افزایند . اگر این طرح از راه پله ها با دقت و وسواس با ترکیب رنگ سفارشی ، طراحی شوند ، واقعاً به سطح جاذبه و جذابیت کل فضای داخلی می ‌افزایند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

با این راه پله سبُک بچرخید

طراحی ستون پلکانی

به دلیل وجود ناامنی که به طور فعال در این نوع راه پله وجود دارد ، بنابراین این طرح نتوانسته محبوبیت چندانی پیدا کند . با آنکه این نوع راه پله برای طراحی و دکوراسیون خانه های کوچک ایده آل است اما برای استفاده افراد مسن و کودکان مناسب نیست . اگر بتوان همه این عوامل را رد کرد ، پس این راه پله شیک قطعاً یک معماری هوشمندانه برای ایجاد یک راه پله با صرفه جویی زیاد در فضا است .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

آزمایش خیره کننده

پله های باریک متناوب

در این گونه پله ها ، عرض پله ها به طور متناوب با معماری کنسولی خبره چیده می شود . این گونه از پله ها به صورت محوری با یک چوب براق پشتیبانی می شوند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

رویکرد جایگزین

راه پله نمایشگر یک واحد و نمایشگر تمام دیوار

اگر یک پلکان باریک با طراحی زیبا ، یک واحد دیواری کامل را در جلوی خود با نورپردازی دقیق و هوشمندانه و چیدمان مبلمان نمایش دهد ، توجه به طور خودکار از مسئله محدودیت فضا منحرف می شود . اندازه راه پله هرگز جلب توجه نمی کند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

آن را با سبک نوین نمایش دهید

راه پله مکعبی

اگر یک سازه فلزی مکعبی ، بدنه چوبی راه پله را پشتیبانی کند ، به فضای زیادی نیاز ندارد و حتی مقدار زیادی از فضای کف را هدر نمی دهد .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

کوبیسم دوباره تعریف شد

ترکیبی هوشمندانه از فلز و شیشه

این بیشتر شبیه یک نردبان نامرئی است تا یک راه پله . این پله با قاب ‌های فلزی و پله ‌های شیشه ‌ای که به ‌خوبی ایمن شده است ، به ‌راحتی در فضا صرفه ‌جویی می‌کند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

آن را با شیشه براق و درخشش فلزی زیبا کنید

یک پله کلاسیک چوبی تیره

اگر راه پله کوچک درب ورودی از چوب تیره ساخته شده باشد و به اندازه کافی با نور پردازی شیک ، روشن شود ، جذابیت زیبایی ایجاد می کند . سادگی کلید ظرافت در این زمینه است .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

رویکرد کلاسیک

باریک کرده راه پله ها

با تنظیم در دسترس بودن فضا ، اگر پله ها باریک شوند ، سطح کف خانه را بهینه می کند و آن منطقه با فضای پله غیر ضروری تلف نمی شود .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

کوتاهش کنیم

راه پله چند منظوره

در یک فضای کوچک ، همیشه می توانید از یک فضای واحد برای اهداف متعدد استفاده کنید . حداکثر استفاده از یک فضای خاص ، کلید بزرگ زندگی کردن در یک محیط کوچک است . یک راه پله چند منظوره باید تنها چیزی باشد که ممکن است چندین مشکل فضای کوچک را حل کند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

استفاده بهینه کلیدی است برای زندگی بهتر

پله های مارپیچ به شکل دایره ای

معماری  امروزی تا حد زیادی از راه پله های دایره ای شکل مارپیچ برای خانه های کوچک پشتیبانی می کند . با روشنایی مناسب ، این راه پله ها بسیار جذاب می شوند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

آن را با مارپیچ باد کنید

پله های بدون نرده

اگر می توانید یک راه پله مستقیم بدون نرده را با خطر احتمالی اش بپذیرید ، آن زمان است که طراحی هرگز نمی تواند شکست بخورد . با حداقل چیدمان و ترکیب رنگی دقیق ، این راه پله می تواند فضای داخلی شما را به زیبایی متفاوت کند .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

به نرده نه بگو

مراحل نامرئی

برای ایجاد حس وسعت با نهایت ظرافت و زیبایی ، همیشه می توانید به پله های شیشه ای نزدیک شوید . این راه پله ها هنگامی که به دقت با رنگ های اطراف و سایر لوازم ترکیب شود ، هیچ چیز نمی تواند جذابیت یک راه پله شیشه ای را شکست دهد .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

پله های نامرئی را تجسم کنید

پله های سفید با نرده های سفید

رنگ سفید جذابیت کلاسیک بی انتهایی دارد و هرگز قدیمی نمی شود . رنگ سفید ، به خصوص در فضای محدود ، حس وسعت را به آن اضافه می کند . بنابراین، هیچ چیز نمی تواند این رویکرد معماری مرسوم طراحی راه پله را شکست دهد .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی طراحی و ساخت پله چوبی

سفید بدون سِن

راه پله دو بخش با نردۀ شیشه ای

استفاده از نرده شیشه ای ایجاد موانع بدون از دست دادن فضای اضافی است . این یک رویکرد بسیار شیک است و همچنین در یک محیط محدود بسیار کاربردی خواهد بود .

طراحی و ساخت پله چوبی
طراحی و ساخت پله چوبی

مانع شیشه ای شفاف

راه پله ها جزء ضروری یک خانه چند طبقه هستند . آن ها به جای پوشش دادن فاصله عمودی بین دو طبقه ، به عنوان گذرگاه های شلوغ نیز عمل می کنند . اگر این راه پله ها با برنامه ریزی و معماری دقیق طراحی شده باشند ، آنگاه به کل دکوراسیون خانه شور خاصی می بخشد .

سوالات متداول

    کدام راه پله برای فضاهای کوچک بهتر است ؟

    بهترین طراحی پله برای فضای کوچک ، راه پله مارپیچ است .

    حداقل فضای راه پله چقدر باید باشد ؟

    حداقل فضای عمودی برای یک راه پله ، به خصوص در مورد طراحی پله با فضای کوچک باید حدود 2.1 متر باشد .

    آیا پله های شناور برای فضاهای کوچک مناسب هستند ؟

    پله های شناور یک طرح پله برای فضای کوچک ایده آل است زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند .

    عرض یک راه پله معمولی چقدر است ؟

    یک راه پله معمولی طبق طراحی پله های فضای کوچک می تواند بین 65 سانتی متر تا 1 متر باشد .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : راه پله چوبی ، راه پله برای خانه کوچک ، طراحی راه پله

مطالب مرتبط با موضوع راه پله چوبی :

گالری عکس طراحی پله فضای کوچک :

WhatsApp us