6  مهارتی که برای تبدیل شدن به یک نجار موفق به آن نیاز دارید

نجار ماهر
نجار ماهر

بسیاری از مردم به نجار شدن فکر می کنند . بسیاری نجاری را به عنوان یک سرگرمی انجام می دهند . اما فقط برخی از آنها عملاً آن را دنبال می ‌کنند ، آموزش را تکمیل می ‌کنند و مشاغل طولانی و موفق را در این تجارت حفظ می ‌کنند .

چه چیزی این افراد را متفاوت می کند ؟

اگر می ‌خواهید نجار شوید ، چه ویژگی ‌های طبیعی را باید داشته باشید – و چه مهارت ‌های فنی را باید یاد بگیرید ؟

اگر قصد سرمایه گذاری در آموزش نجاری دارید ، اینها سوالات کلیدی هستند که باید به آنها فکر کنید .

یادگیری هر تجارتی به زمان ، پول و انرژی نیاز دارد ، بنابراین منطقی است که قبل از اینکه وارد آن شوید ، بفهمید که آیا مناسب آن شغل هستید یا خیر .

پس بیایید به این موضوع بپردازیم . اینها 6 مهارتی هستند که برای تبدیل شدن به یک نجار موفق و ایجاد یک شغل طولانی مدت به آنها نیاز دارید .

مهارت ضروری نجار شماره 1 : مهارت های ریاضی جامد :       

نجار ها باید با اندازه گیری های بسیار دقیق کار کنند . برش های شما باید به میلی متر محاسبه شود . دستیابی به این سطح از دقت به مهارت های ریاضی جامد نیاز دارد .

شما باید از جبر ، حساب دیفرانسیل و انتگرال ، هندسه و آمار برای اندازه گیری مواد ، جمع کردن حجم ها ،  تعیین ابعاد و برآورد منابع مورد نیاز برای هر پروژه استفاده کنید .

حساب کردن ( توانایی کار با اعداد ) یک مهارت اساسی است که شما برای برتری در آموزش نجاری به آن نیاز دارید و در هر سایت شغلی به خوبی انجام می دهید .

مهارت ضروری نجار شماره 2 : تجزیه و تحلیل نقشه های فنی :

نجاران چه در حال کار بر روی یک ساختمان کاملاً جدید باشند و چه در پروژه نوسازی کمک کنند ، نجارها باید مشخصات فنی خاصی را رعایت کنند .

این بدان معنی است که بدانید چگونه نقشه های فنی را بخوانید و تفسیر کنید ، مانند نقشه های ساختمان ، ارتفاعات ، و چاپ های آبی .

اگر این اسناد را درک نکنید ، نمی ‌توانید مقادیر مواد را تخمین بزنید ، اندازه‌گیری ‌ها را محاسبه کنید و مطمئن شوید که کارتان مطابق با کد است .

اما به خاطر داشته باشید ، این مهارتی نیست که از روز اول انتظار داشته باشید . مربی آموزش نجاری شما قوانین ساختمان را به شما آموزش می دهد و نحوه کار با چاپ های آبی را به شما آموزش می دهد .

چیزی که به آن نیاز خواهید داشت یک چشم بسیار دقیق برای جزئیات ، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و مهارت در حل مسئله است . اینها ویژگی های طبیعی هستند که قطعا برای تبدیل شدن به یک نجار موفق به آنها نیاز دارید .

مهارت ضروری نجار شماره 3 : مهارت های مکانیکی و حرکتی ظریف :

همه نجارها به مهارت های مکانیکی خوب نیاز دارند . ما در مورد دانش و هماهنگی فیزیکی لازم برای کار با اره ‌های مدور ، سنباده ‌های برقی ، نردبان‌ های اکستنشن ، سطوح الکترونیکی و لیزری ، چکش ‌ها ، تفنگ‌ های میخکوبی ، اسکنه ‌ها و بسیاری دیگر از ابزارهای نجاری صحبت می ‌کنیم .

و اگر در نجاری تکمیلی تخصص دارید ، برای انجام کارهای دقیق‌ تر به مهارت ‌های حرکتی ظریف نیاز خواهید داشت – مانند نصب قالب ‌بندی تاج ، پله ‌ها ، قرنیزها ، درب‌ ها و پنجره ‌های سفارشی ، اطراف شومینه و غیره .

در آموزش نجاری با این ابزار و تکنیک ها آشنا خواهید شد . اما ، از روز اول ، همه دانش آموزان باید توانایی طبیعی برای گرفتن و دستکاری اشیاء کوچک ،  واضح دیدن و ثابت نگه داشتن دست را داشته باشند .

مهارت اصلی نجار شماره 4 : قدرت و استقامت :

علاوه بر آن هماهنگی ها و مهارت های حرکتی ظریف ، نجاران باید در شرایط فیزیکی کلی مناسبی باشند تا با خواسته های کار سازگاری داشته باشند .

شما باید از داربست بالا بروید ، در فضاهای ناخوشایند خمیده شوید و بارهای سنگین را حمل کنید . وقتی یک پروژه در طول زمان اجرا می ‌شود ، به انرژی نیاز دارید تا آن ساعت ‌های اضافی را صرف کنید و دقیق بمانید .

شکی نیست که : اگر می خواهید نجار شوید ، باید مراقب سلامتی خود باشید و قدرت و استقامت خود را حفظ کنید .

مهارت ضروری نجار شماره 5 : ارتباطات و خدمات مشتری :

مانند بسیاری از مشاغل ، نجاری نیازمند کار گروهی است . به ندرت می توانید به تنهایی در یک سایت شغلی کار کنید . البته تجار دیگری مانند لوله کش و برقکارها برای هماهنگی با آنها وجود خواهند داشت .

و البته ، شما باید بتوانید به صورت حرفه ای ( گفتاری و نوشتاری ) با مشتریان و سرپرستان ارتباط برقرار کنید .

این امر به ویژه در صورتی مهم است که شما کار نجاری سفارشی انجام می دهید و مشتری باید ایمان داشته باشد که شما دیدگاه و نیازهای منحصر به فرد او را کاملاً درک کرده اید .

و در یک مفهوم کلی ، صمیمی بودن و دوست داشتنی بودن به شما کمک می ‌کند تا روابط کاری خوبی ایجاد کنید – و اگر می ‌خواهید یک شغل طولانی و موفق در این حرفه داشته باشید ، همه چیز را با رفتار خود به خوبی می توانید مرتب کنید .

مهارت اساسی نجار شماره 6 : سازگار و تحت فشار نبودن :

اگر لوازمی که برای یک کار نجاری سفارش داده بودید به موقع پیدا نشود ، چه می کنید ؟ اگر تمرکز خود را از دست بدهید و در نهایت قبل از برداشتن خاک اره لاک بزنید ، چه ؟ یا اگر تخته ای را کمی کوتاه تر از آنچه که باید برش دهید ؟

همه اینها مسائل بسیار رایج برای نجار است و همیشه در محل کار اتفاق می افتد . اگر می توانید به یک چیز تکیه کنید ، این است که به عنوان یک نجار مرتکب اشتباه خواهید شد .

آنچه موفقیت شما را در این زمینه مشخص می کند ، توانایی شما در تشخیص و حل آن خطاها به سرعت و در آرامش است . و از آنچه اشتباه شده درس بگیرید .

تعداد بسیار کمی از مشاغل نجاری کاملاً طبق برنامه پیش می روند ، به خصوص اگر به سایر تجار یا تأمین کنندگان متکی باشید .

اگر می‌ خواهید نجار شوید ، باید سازگار ، صبور و کسی باشید که بتواند به خوبی  مسائل را کنترل کنید .

بنابراین . . . آیا فکر می کنید برای ادامه شغل نجاری ویژگی های مناسب را دارید ؟ آیا شما قصد کرده اید که درباره شروع آموزش نجاری بیشتر بدانید ؟

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

#نجاری #نجار #چوب  #کمد

منبع :

https://blog.herzing.ca/dev/6-skills-youll-need-to-become-a-successful-carpenter


مطالب مرتبط با موضوع نجاری :

WhatsApp us