نجار و نجاری

نجاری یکی از قدیمی ترین مشاغل ساختمانی است و تقاضای زیادی دارد . نجارها از مواد طبیعی ( چوب / الوار ) برای نصب وسایل و اتصالات چوبی استفاده می کنند . به عنوان یک نجار می‌توانید درب ها ، کف ‌ها و مبلمان را در ساختمان‌ های جدید نصب کنید ، سازه ‌های موجود را بازسازی یا تعمیر کنید ، مجموعه ‌های ساختمانی برای شرکت ‌های فیلم و تئاتر و موارد دیگر نیز زیر مجموعه نجاری هستند .

ابزار های برش چوب در نجاری
ابزار های برش چوب در نجاری

 به عنوان یک نجار از شما سوالات متعددی پرسیده می شود :

    چه کاری انجام می دهید ؟

    نجاری چه شکلی است ؟

    چقدر توانستی درآمد داشته باشی ؟

    مسیر شغلی و پیشرفتت چگونه بوده است ؟

چگونه نجار شویم :

راه های مختلفی برای نجار شدن وجود دارد . شما می توانید مدارک مورد نیاز خود را با گذراندن دوره های کالج یا کارآموزی به دست آورید .

شما باید این مسیرها را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام راه برای شما مناسب است . اگرچه برخی از گزینه ها الزامات صلاحیت را فهرست می کنند ، بسیاری از کارفرمایان بیشتر به افرادی علاقه مند هستند که مشتاق ، مایل به یادگیری هستند و قادر به پیروی از دستورالعمل ها هستند .

نجاری
نجاری

دوره کار آموزی

کارآموزی ساخت و ساز در نجاری و نازک کاری راه خوبی برای ورود به این صنعت است .

کارآموزی متوسطه نجاری و نازک کاری حدود دو سال طول می کشد . اگر کارفرمای شما بتواند تجربیات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد ، می توانید به سطح بالاتری بروید یا در میراث و بازسازی تاریخی ، یا ساخت دکوراسیون / کابینت تخصص پیدا کنید .

تجربه کاری

تجربه کاری برای به دست آوردن شغل در صنعت ساختمان ضروری است . شما می توانید این را در مدرسه یا با کار کردن در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات با یک شرکت یا بستگانی که در ساخت و ساز کار می کند به دست آورید .  

چوب در نجاری و کاربرد و نکات مهم
چوب در نجاری و کاربرد و نکات مهم

مهارت ها

مهارت های اضافی که ممکن است برای هر کسی که به عنوان شغل نجار فکر می کند مفید باشد عبارتند از :

    توانایی استفاده ، تعمیر و نگهداری ماشین آلات و ابزار .

    دانش ساختمان و ساخت و ساز .

    مهارت و دانش طراحی .

    دقیق باشید و به جزئیات توجه کنید .

    مهارت های ارتباط کلامی عالی .

    بتواند به خوبی با دیگران کار کنید .

    قادر به استفاده از ابتکار عمل شما .

    قادر به استفاده از رایانه و بسته های نرم افزاری اصلی با اطمینان .

آموزش نجاری و درودگری , صنایع چوب
آموزش نجاری و درودگری , صنایع چوب

یک نجار چه می کند ؟

شما به عنوان یک نجار در طراحی ، برش و ساخت مبلمان با استفاده از انواع مختلف چوب شرکت خواهید داشت . شما می توانید در محل کار ، در خانه مشتریان یا در یک کارگاه کار کنید .

نقش شغلی یک نجار شامل وظایف زیر است :

     اندازه گیری ، علامت گذاری ، برش ، شکل دادن ، نصب و تکمیل الوار

     استفاده از طیف وسیعی از ابزارهای دستی و برقی

     نصب تیرچه کف ، تخته کف ، خرپا سقف و پارتیشن دیواری

     تطبیق فضاهای داخلی مانند راه پله ، درب ، تخته دامن ، کمد و آشپزخانه

     نصب قاب برای پل ها ، جاده ها ، سدها و ساختمان ها

     طراحی و کار با نقشه های فنی

     آشنایی با انواع چوب و کاربرد آنها

     کار در ساختمان های مسکونی یا تجاری

     مرمت بناهای تاریخی

     کار در یک کارگاه ، خانه مشتری ، یا در یک سایت ساخت و ساز

     انجام کار در شرایط گرد و غبار یا کار در فضای باز در هر شرایط آب و هوایی و در ارتفاع .

برترین ایده های کار با چوب,کار با چوب,نجار کوچک,نجاری,ساخت وسیله با چوب,لوازم چوبی,وسایل چوبی,نجاری مدرن,ایده های ساخت وسیله با چوب,چوب,
نجاری در حال ساخت یک صندلی

انواع مختلف نقش نجاری چیست ؟

نجاری یکی از قدیمی ترین مشاغل است و امروزه نیز در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته است . انواع مختلفی از نجاری وجود دارد که به این معنی است که فرصت های شغلی زیادی برای افراد وجود دارد تا در یک زمینه مورد علاقه رشد کنند و تخصص پیدا کنند .

شما می توانید نقش شغلی نجار را در اینجا پیدا کنید .

در همه تخصص ها ، یک نجار باید با استفاده از طیف وسیعی از ابزارهای دستی و برقی راحت باشد و باید سازماندهی شود تا اطمینان حاصل شود که تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در روز به همراه دارد .

حالا بیایید انواع نجاری را بررسی کنیم  …

نجار خشن :

یک نجار خشن نه تنها در ساخت سازه های چوبی حرفه ای است ، بلکه اغلب با سایر مصالح ساختمانی مانند فولاد ، بتن و سنگ کار می کند . آنها به طور دقیق نقشه ها را برای درک ابعاد سازه مطالعه می کنند و سپس چارچوب ها و تکیه گاه ها را اندازه گیری ، برش و مونتاژ می کنند .

نجار تراش

نجار تراش به عنوان نجار پایانی نیز شناخته می شود زیرا آنها معمولاً کار را با استفاده از کارهای تکمیلی ، تکمیل می کنند . آنها مسئول نصب و تعمیر بر روی قالب‌ ها ، تریم ‌های موجود بر روی درب و پنجره ‌ها ، دامن ‌ها و قطعات زینتی هستند .

کابینت ساز

وظیفه کابینت ساز در طول سال ها تغییر کرده است . قبلاً آنها مسئول ایجاد مبلمان برای منازل و محل کار بودند ، اما از زمان اختراع طراحی صنعتی ، دیگر نیازی به این کار نیست .

امروزه ، کابینت سازان یک تجربه سفارشی را ارائه می دهند . مشتری یک قطعه یا پروژه سفارشی درخواست می کند و کابینت ساز اندازه گیری می کند ، نقشه هایی را برای کمک به تجسم کل پروژه ارائه می دهد و مواد مختلفی را پیشنهاد می کند که می توان از آنها استفاده کرد .

دکوراسیون چوبی آشپزخانه، کابینت تمام چوب
دکوراسیون چوبی آشپزخانه، کابینت تمام چوب

قاب ساز

قاب سازها معمولاً اولین تاجران در محل ساخت و ساز هستند زیرا ساخت سازه دیوارها ، کف ها و سقف ها بر عهده آنهاست . آنها با انواع مختلفی از مواد از چوب ، ورق چوب ، الوار و گاهی اوقات الوار کامپوزیت کار می کنند .

در ابتدای یک پروژه ، یک قاب ساز بر اساس یک سایت ساخت و ساز خواهد بود ، بنابراین مهم است که توجه داشته باشید که در صورت وجود آب و هوای بد ، کار آنها تحت تأثیر قرار می گیرد . پس از تکمیل چارچوب ، یک قاب ساز به داخل می رود و قاب هایی را در سراسر دیوارهای داخلی نصب می کند .

روفر ( سقف ‌ساز ) :

سقف‌ سازها در ساخت سقف تخصص دارند که شامل برنامه ‌ریزی ، ساخت و نگهداری تیرها ، خرپاها و تیرهای پروژه‌ های مسکونی و تجاری است . پروژه ها می توانند پیشرفت های کاملاً جدید ، نوسازی یا تعمیر سقف باشند . اصل در کل یکسان است – نقشه ها را ارزیابی کنید و بهترین مواد را برای نصب تعیین کنید . مواد مختلفی وجود دارد که یک سقف‌ ساز می ‌تواند از آنها استفاده کند ، از جمله لاستیک ، پلیمر ، فلز ، آزبست و کاشی .

هدف نهایی این است که اطمینان حاصل شود که سقف از نظر ساختاری بادوام است ، چه در داخل و چه در خارج .

نجار کشتی

با اشاره ای به نام ، نجاران کشتی از طرح های اولیه برای ساخت و تعمیر قایق استفاده می کنند . حضور در این شغل تخصصی ، فرصت هایی را برای کار بر روی کشتی های کروز ، کشتی های دریایی یا قایق های ماهیگیری صنعتی ارائه می دهد . یک نجار کشتی قاب ها را برپا می کند ، سازه ها را جمع می کند و آنها را تعمیر می کند . مواد مورد استفاده در کشتی سازی کمی متفاوت از نمونه های دیگر است – این مواد شامل فایبرگلاس ، چوب و آلومینیوم هستند .

ساخت سکان کشتی ، دکوراسیون چوبی دریانوردی
ساخت سکان کشتی ، دکوراسیون چوبی دریانوردی

جویستر ( تیرچه ) :

کار تیرچه شامل نصب تیرچه های کف ( تخته های افقی که به ساختار قاب متصل می شوند ) است . مشابه یک نجار خشن ، این تخصص تمرکز اصلی بر یکپارچگی و دوام ساختاری دارد .

نجار سبز ( نجاری سبز )  :

تکنیک قدیمی نجاری سبز شروع به بازگشت کرده است .

این تکنیک شامل استفاده از درختان تازه بریده شده و تقسیم آنها در امتداد دانه برای ساخت مبلمان یا اشیاء دیگر است . با استفاده از درختان تازه بریده شده ، چوب رطوبت بالایی دارد ، بنابراین کار با آن بسیار آسان تر است – کارگر فقط برای کار با این نوع چوب باید از ابزار دستی استفاده کند .

نجار

این نجار به عنوان نجار تئاتر نیز شناخته می شود ، دکورها و عناصر صحنه را برای اجرای زنده در تئاتر و کنسرت می سازد . آنها با چوب و فلز کار خواهند کرد تا سازه هایی را برای استفاده روی صحنه برپا کنند .

نجارهای قالب

قالب ‌سازها با نصب و انجام تعمیرات و نگهداری چارچوب ‌های موقت ، فرآیند ساختمان را در حین ساخت و ساز پشتیبانی می‌ کنند .

آنها به احتمال زیاد از چوب یا فلز برای کمک به انجام وظایف خود استفاده می کنند ، از جمله :

    تشکیل پایه ها

    سازه های ساختمانی

    ریخته گری را از بین ببرید تا بتوان از آنها دوباره استفاده کرد

    اندازه گیری ، برش و شکل دادن به مواد .

نجاری برای شما جالب به نظر می رسد ؟ همین الان این شغل جذاب را بررسی کنید .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#نجار #نجاری #قالب #کشتی


مطالب مرتبط با موضوع نجاری :

WhatsApp us