سَبک و دکوراسیون حد و مرزی ندارد ، اما هنگامی که با یک مکان کوچک تر به ویژه آشپزخانه کوچک کار می کنید ممکن است کمی کار برای تان سخت شود . در حالی که می توانید بیشتر اتاق ها را مرتب و مطابق میل خود تنظیم کنید ، اما وقتی برای اولین بار نگاهی به آشپزخانه کوچک می اندازید ممکن است به دلیل ندانستن نحوه تزئین فضا کمی دلسرد شوید . با این حال ، اگر آشپزخانه کوچکی دارید ، در این مقاله چند نمونه از نحوه چیدن آشپزخانه های چوبی کوچک را برای شما آورده ایم .

رنگ ذغال خاکستری در آشپزخانه کوچک شما  رنگی که مطمئنا دوست دارید .

رنگ خاکستری ذغالی آنقدر زیبا و جذاب است که با تکه های چوبی که پیچ و تاب روستایی شیکی به آشپزخانه می دهد نیز به خوبی کار خواهد کرد . اگر چه رنگ های تیره برای آشپزخانه کوچک تر ترسناک به نظر می رسند ، اما وقتی با رنگ های مخالف خود یعنی رنگ های روشن تر که فضا را روشن می کند ادغام شود ترکیب فوق العاده ای را خلق می کند . رنگی مانند خاکستری ذغالی را در نظر بگیرید ، این رنگ غنی و پر رنگ است اما زمانی که با جزیره ای از سنگ مرمر ترکیب شود ، این رنگ فوق العاده به ساده ترین شکل زنده می شود . بنابراین ، در اطراف حاشیه آشپزخانه و در مرکز آن رنگ های تیره تر داشته باشید .

لوازم مخفی

مکانی برای مخفی کردن وسایل در آشپزخانه های کوچک که مطمئنا دوست خواهید داشت . پنهان کردن وسایل شما می تواند احساس راحتی بیشتری در اتاق ایجاد کند . نه تنها احساسی که به شما می دهد بلکه اتاق احساس بزرگی و مدرنی می کند . آخرین بروز رسانی آشپزخانه موجود در بازار در حال حاضر استفاده از لوازم پنهان شده است . در یک آشپزخانه کوچک تر وسایل خود را پنهان کنید و اجازه دهید اندازه بزرگی آشپزخانه بیشتر به چشم بیاید . به جای داشتن وسایل فلزی ، تمرکز اصلی بر روی فضای اتاق خواهد بود .

آشپزخانه و لوازم مخفی
آشپزخانه و لوازم مخفی

استخر رنگی

علاقه ای به افزودن رنگ زیاد یا بافت به آشپزخانه خود ندارید ؟ به دنبال یک دیوار صفحه غنی بروید ، حتی با رنگ های خنثی می توانید آشپزخانه ای خاص داشته باشید ، همیشه به رنگ ها اعتماد کنید . اگر آشپزخانه شما کمی ” بیش از حد ” کوچک به نظر می رسد ، رنگ یک انتخاب فوق العاده برای شما است . به سراغ یک صفحه پشتی کاشی کاری شده با رنگ های غنی یا حتی یک کاغذ دیواری جسورانه بروید که با همه چیزهایی که برای احیای احساس به زندگی نیاز دارید ، بدون نیاز به بیت های تزئینی اضافی نیاز باشد . در این آشپزخانه حتی می توان از کفپوش نیز لذت برد .

استخر رنگی
استخر رنگی

کفپوش جالب

از کاشی های خود لذت ببرید تا تمرکز مستقیم را دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارید ، بیاورید . هرچه رنگ بیشتری به کف آشپزخانه خود بیاورید تزئین اطراف آن راحت تر خواهد شد . همان طور که در بالا ذکر شد ، به جای آن که به مسائل دیگر بپردازید ، روی کفپوش خود تمرکز داشته باشید . اگر می خواهید یک رنگ غنی و پر رنگ را در آشپزخانه خود امتحان کنید که باعث شود فضا بزرگ تر و باز تر احساس شود ، اما احساس نکنید فضای آشپزخانه بیش از اندازه باز است ، کفپوش چوبی راهی مناسب برای انتخاب است . شما فضای کافی برای انتخاب رنگ ها ، الگو ها و کاشی های متناسب با دکوراسیون قبلی خود دارید .

کفپوش جالب
کفپوش جالب

قفسه باز

از قفسه های باز استفاده کنید تا آشپزخانه شما فوراً تغییر شکل دهد . قفسه ها را ساده نگه دارید و فقط آنچه را که برای نتیجه بهتر نیاز دارید نمایش دهید . آشپزخانه های کوچک معمولاً فضای کابینت کمی دارند و اگر کابینت های اضافی داشته باشند ، به طور سنتی خیلی بزرگ هستند یا فضا را بیش از حد اشغال می کنند . به منظور از بین بردن حجم ، اکثر کابینت ها سیستم قفسه باز را در نظر می گیرند . قفسه های باز ، سنگینی اتاق را برطرف می کند و احساس هوای یکپارچه ای ایجاد می کند .

قفسه باز
قفسه باز

کاملاً سفید

چه یک آشپزخانه طویل داشته باشید که کوچک باشد و چه یک آشپزخانه باریک ، استفاده از یک نمایشگر کاملاً سفید روش عالی برای زیبایی و ایجاد فضای بزرگ تر و کنار هم قرار گرفتن فضای آن است . هیچ چیز در اتاق به اندازۀ رنگ سفید احساس انبساط به وجود نمی آورد . بنابراین ، اگر شک دارید که می توان عاشق آشپزخانه کوچک خود شد ، به دنبال یک طراحی کاملاً سفید بروید . یک آشپزخانه کاملاً سفید در اولین دیدار از اندازه فضای طبیعیِ خود ، بزرگ تر و باز تر احساس می شود . به آن به عنوان روشی عالی که باعث می شود اتاق شما دوبرابر اندازه شود فکر کنید .

آشپزخانه چوبی کاملا سفید
آشپزخانه چوبی کاملا سفید

نور را فراموش نکنید

یافتن لامپ های منحصر به فرد ممکن است دشوار باشد اما تأثیر زیادی در هر اتاق ، به ویژه آشپزخانه دارد . دو تا از وسایل روشنایی یکسان اضافه کنید تا بیشترین تأثیر را داشته باشید . ما هرگز نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت داشتن وسایل روشنایی پر نور تأکید کنیم ، به ویژه هنگامی که روی تزئین یک آشپزخانه کوچک تمرکز دارید . وسایل روشنایی تفاوت بزرگی در اندازه و فضای اتاق دارد . حتی می توانید بگویید آنها هستند که باعث زیبایی یا خرابی اتاق می شوند . به قسمت هایی که نیاز به روشنایی دارند تا فضای طبیعی را بزرگ تر نشان دهند ، چندین وسیله روشنایی اضافه کنید .

نور در آشپزخانه
نور در آشپزخانه

جزیره شما دوست شماست

یک جزیره اضافه کنید که فضای ذخیره سازی آن جذابیت کلاسیک را دارد که به سازماندهی اتاق بدون نیاز به افزودن مبلمان جدید کمک می کند . از جزیره آشپزخانه خود دور نشوید زیرا در واقع دوست شماست. این جزیره می تواند آشپزخانه را در کنار هم قرار دهد و اساساً یک احساس خانه راحت را به طور طبیعی به اتاق بکشاند . مهم داشتن یک جزیره متناسب با اتاق است ، این جزیره نباید از فضا دور شود یا احساس کند به آن تعلق ندارد ، بلکه باید احساس کند یکپارچه و منسجم است مثل اینکه آنجا باشد .

آشپزخانه جزیره
آشپزخانه جزیره

مبلمان چند منظوره

جزیره خود را نه تنها به عنوان یک مجموعه ذخیره سازی بلکه به عنوان یک میز صبحانه نیز داشته باشید . با این کار بدون نیاز به افزودن دکوراسیون اضافی ، می توانید همزمان دو وسیله داشته باشید . بهترین کاری که می توانید برای آشپزخانه خود انجام دهید افزودن مبلمان چند منظوره است ، ضمن اینکه فضای اتاق را جمع و جور می کند باعث صرفه جویی در فضا نیز می شود . بعلاوه ، شما بدون نیاز به وسیله اضافه ، همه چیز را در یک اتاق خواهید داشت . نکته اصلی ساده نگه داشتن این جزیره زیبا و افزودن آن بیت های کلیدی است که در عین داشتن جلوه ای ساده ، فضای اتاق را بزرگ نشان می دهد .

مبلمان چند منظوره
مبلمان چند منظوره

رنگ های پر اهمیت

برای انتخاب یک رنگ فوق العاده ، شما می توانید جسورانه و سرگرم کننده عمل کنید مانند یک قطعه زرد ، قرمز یا حتی یک قطعه کوچک آبی می تواند تمام آنچه باشد که به آن نیاز دارید . این رنگ ها جذابیت زنده ای را که هنوز گرم و باز است اضافه می کند.  برای فضا های کوچک ، داشتن رنگ های پر حرارت و شاداب نکته اصلی است . بعلاوه ، این رنگ ها اتاق را به زندگی باز می گرداند در حالی که فضا دارای بافت و ویژگی خاصی می شود . در نظر داشته باشید که بیت هایی زنده هستند که زیبایی را به فضای شما باز می گردانند در حالی که هنوز در اتاق ساده و منسجم خود هستید  .

آشپزخانه های کوچک ، از نوع مورد علاقۀ خیلی ها هستند اما تزئین آنها همیشه سرگرم کننده نیست .

بهرحال کدام یک از این آشپزخانه ها را امتحان خواهید کرد ؟

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی آشپزخانه ، طراحی آشپزخانه چوبی ، میز و صندلی چوبی

مقالات مرتبط با دکوراسیون آشپزخانه:

WhatsApp chat