اخبار سیاسی : ایران – عربستان سعودی 

ارجاع پرونده ماموران عربستانی به دادستانی کل این کشور

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) گزارش داد که وزارت کشور عربستان اعلام کرده است که پرونده مجازات عاملان بی حرمتی به زائران ایرانی به دادستانی کل ارسال شده است.

 به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وزارت کشور عربستان اعلام کرده است که پرونده بی‌حرمتی به زائران ایرانی به دادستانی کل ارسال شده است.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان با اشاره به هتک حرمت به زائران ایرانی در فرودگاه ملک عبدالعزیز گفت: مسئولان امنیتی پس از دریافت شکایت در این خصوص، این پرونده و متهمانش را برای انجام تحقیقات و اتخاذ اقدامات لازم به هیئت تحقیق و دادستانی کل ارجاع داد.

این سخنگو همچنین تاکید کرده است که سفیر ایران در عربستان در جریان امور قرار گرفته و سیستم قضایی عربستان بر اساس قرآن و سنت اشد مجازات را برای کسانی این گونه جرائم را مرتکب شوند در نظر خواهد گرفت.

متن بیانیه سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان سعودی که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده به شرح زیر است: طرف های امنیتی در فرودگاه در تاریخ ۸ / ۶ / ۱۴۳۶ هجری قمری به موجب شکوائیه ای که حکایت از تعرض به دو نوجوان با تابعیت ایرانی داشته است، پرونده مربوطه و متهمان آن به هیئت بازجویی و دادستانی کل ارجاع داده شد تا بازجویی ها را انجام دهد و تمام تدابیر لازم اداری در این زمینه صورت گیرد.

ما این مسائل را به اطلاع سفیر ایران در پادشاهی عربستان سعودی رسانده ایم، و وی در جریان تدابیر صورت گرفته قرار داده شد. نظام و سیستم حاکم در پادشاهی عربستان سعودی براساس کتاب و سنت پایه ریزی شده است و بر این اساس هر کس به ارتکاب چنین اتهاماتی متهم شود و این قبیل جرایم را انجام دهد، با شدید ترین مجازات روبه رو می شود، چرا که این قبیل اقدامات مورد نکوهش تمام جامعه مسلمان سعودی است.

منبع: تسنیم

WhatsApp us