تاثیر دکوراسیون منزل بر انرژی شما

منبع : های دکتر
شاید نیمی از روز خود را در خانه به سر می بریم به همین علت است که باید فضای خانه را برای خود مناسب و آرام کنیم. دکوراسیون مناسب می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی افکار و انرژی شما داشته باشد. این مسئله تا حدی مهم است که علمی به نام فنگ شویی فقط به مسئله ی دکوراسیون می پردازد.

میز نهار خوری و کنسول چوب بلوط لوکس و درجه یک

میز نهار خوری و کنسول چوب بلوط لوکس و درجه یک

انرژی فنگ شویی
فنگ شویی علمی است از چین باستان كه برای زندگی بهتر انسان ها به یادگار باقی مانده است. این دانش به دلیل سادگی اجرا و كاركردهای شگفت انگیزش تاثیر زیادی بر مردم داشته است چون با دقت در انتخاب لوازم منزل و قرار دادن آن ها در مكان مناسبشان در خانه می توانید موجب تعادل در نیروهای ناپیدای آنها شده، در نتیجه فضایی سالم و سرشار از انرژی مثبت را به خانه مان هدیه بدهیم. در فنگ شویی ایجاد هماهنگی بین رنگ ها هم اهمیت به سزایی دارد. ترگل شعبانخانی از محققین ایرانی در جلد دوم كتاب پزشكی مكمل و درمان های موازی اشاره كرده اند كه انسان آگاهانه یا نا آگاهانه تحت تاثیر رنگآمیزی محیط اطراف، مبلمان اتاق ها و محل كار، لباس و حتی غذایی كه می خورد، است. بعضی رنگ ها به او انرژی می دهد و برخی آن را به هدر می دهد. برای همین فنگ شویی می تواند تعادل و هماهنگی را به خانه ما به ارمغان بیاورد.از همین الگو می شود در دیگر ابعاد زندگی هم استفاده كرد حتی در بدن خودمان تا با توجه به غذایی كه می خوریم و لباسی كه می پوشیم انرژی فعال بدنمان را متعادل و هماهنگ كنیم.

(فرانك ایكرمن) مدرس و كارورز یكی از روش های فنگ شویی است.او چنین اظهار دارد كه دانشش را مدیون سرچشمه و مبدا آن است كه بر اساس غیب گویی در سیستم های باستانی شكل گرفته است. او می گوید كه این سیستم ها ریشه در دوران آتلانتیس دارند.

فرانك و شاگردش (پاتریشیا بنكه) بهترین راه را برای این كه چیزی در رابطه با این روش یاد بگیریم اجرای عملی آن دانست و پیشنهاد كرد كه در دفتر مركزی نشریه كیندرد اسپیریت آن را اجرا كند. او در یك بعدازظهر روز جمعه كه دفتر خیلی شلوغ بود از راه رسید. با وجود حضور ما و فعالیت هایی كه درمحل داشتیم، او انسداد انرژی را در مناطقی از ساختمان تشخیص داد. تشخیص او كاملا منطبق بر دریافت هایی بود كه ما نیز در آن مكان ها حس می كردیم. پاتریشیا تفاوت این سیستم را با دیگر سیستم های فنگ شویی در حین اجرا توضیح داد:(اگرچه فنگ شویی به ظاهر یك هنر برای ایجاد هماهنگی در درون و بیرون فضای ساختمان به نظر می رسد، اما در اصل این هماهنگی به انرژی فنگ شویی(كه گاهی روح فنگ شویی نیز نامیده می شود)، یعنی سرچشمه و مبدا و منبع این سنت مربوط است. آن چه كه این روش را از دیگر فنگ شویی ها جدا می كند این حقیقت است كه در این نوع، سیستم های نافذ انرژی در یك فضا مستقیما در همان سطح انرژی متعادل می شود.

در این نوع انرژی فنگ شویی نیازی به جابه جایی مبل ها نیست و یا اینكه به دیوارها ضربه زده شود و یا اشیای اضافی در منزل قرار داده شود. این روش از یك الگوی ثابت و یا استفاده از اشكال هندسی خاصی پیروی نمی كند. در واقع اجرای این نوع فنگ شویی به سادگی یك درخواست و یا نیت است كه كارورز درك می كند و تشخیص می دهد كه فضا چگونه است و افرادی كه در آنجا زندگی یا كار می كنند به چه چیزی نیاز دارند.

كلید انجام كار این است كه كارورز به طریق بخصوصی نگاه كند و سیستم های انرژی موجود در فضا را ببیند و تشخیص بدهد كه آیا جایی وجود دارد كه در آن، انرژی مسدود و یا شدیدا قطبی شده باشد و براساس این تشخیص سیستم انرژی را با كمترین دستكاری و یا دخالت تغییر دهد. وقتی ما راجع به این موضوع با فرانك ایكرمن بنیان گذار این سیستم صحبت كردیم او راجع به اشكالاتی كه سیستم های فنگ شویی می توانند برای زندگی ایجاد كنند این چنین گفت: (اغلب این سیستم ها نمی توانند با موقعیت ها هماهنگ شوند. تئوری هایی هستند كه گرایش به تكیه كردن به یك قانون خاص را دارند اما زندگی خیلی به ندرت شرایط خاص مورد نظر آن تئوری را به وجود می آورد. شخصی كه برای سال ها در مكانی زندگی میكند، ناخودآگاه انرژی های آن مكان را تغییر میدهد. این چیزی است كه لازم است در نظر گرفته شود، بنابراین حتی اگر سیستم صحیح و درست باشد با این حال ممكن است بازتاب لازم در زندگی را موجب نشود.) پاتریشیا توضیح داد كه این سیستم از یك سری قوانین ثابت و قطعی پیروی نمی كند: (چیزی كه من برای بیشترین بهره در نظر می گیرم این است كه از طریق جاری شدن صحیح انرژی، انرژی هایی كه در فضای كاری یا زندگی افرادی كه در آنجا هستند، تغییر كند.

نتایج تغییراتی كه به وجود می آیند، در هر زمانی متفاوت است، زیرا برای هر كسی این تغییرات می تواند و یا لازم است متفاوت باشد.

آینه خورشیدی

آینه خورشیدی

این نمونه فنگ شویی چنین وعده ای نمی دهد كه به محض درخواست كسی، به عنوان مثال درخواست افزایش پول از یك فنگ شو كار، پولش به شكلی جادویی زیاد شود، یا تمام مشكلاتش حل شود. ولی چیزی كه این روش تضمین می كند این است كه تغییرات انرژی حاصله درجایی كه لازم است، حمایتش كند و البته در مراحل بعدی نیاز به تغییر انرژی در خود فرد است. ارزیابی و مشاهده پاتریشیا در مكان ها به سرعت و با دقت بالایی انجام شد. او توضیح داد كه دریافتن سیستم انرژی ابتدا ضعیف ترین مكان را جستجو می كند. این مكان ممكن است در یك اتاق باشد، یا در كل خانه و یا در باغچه و محیط اطراف. سپس او مناطق ضعیف را از نو متعادل می كند تا سیستم انرژی تغییر یافته را در آن مناطق به جریان بیندازد.

قاعده كلی این است كه ابتدا انسدادهایی كه در انرژی وجود دارد، برطرف شود، انرژی های اضافی بیرون بروند، سپس سطح انرژی مثبت بالا برود. لازم است آهنگ و ارتعاشات هماهنگ با آن فضا را پیدا كرد تا فهمید كه چه چیزی برای افرادی كه در آنجا زندگی یا كار می كنند، اید ه آل است. پاتریشیا، بعد از شناسایی مناطقی كه مشكل داشتند، نماد های ساده ای را برروی برگه هایی نقاشی كرد و آنها را در مكان های مناسب بر روی دیوار ها، زمین و سقف ها چسباند. او توضیح داد كه می خواهد موقعیت نمادها را مشخص كند و ظرفیت اتاق را افزایش بدهد چون احساس تنگی جا می كند و بعد او در هر یك از مناطقی كه انتخاب می كرد یك كبریت آتش زد و آن را در طول آن نماد به حركت درآورد. اساسا این روش یك شیوه كاملا در دسترس است، تئوری های چندانی ندارد و بیشتر تمرینی است. پاتریشیا در مورد نمادهایی كه علامتشان فرق دارد توضیح داد كه تفاوت این نمادها، در یك فضای خاص جریان انرژی، كیفیت و مسیر آن را از راه های مختلفی تحت تاثیر قرار می دهد.

به عنوان مثال، یك نماد برای شناسایی انرژی در سطوح عمودی یك مكان است، یكی برای سطوح افقی (مثلا برای شناسایی اختلالات الكتریكی زیرزمینی یا آبراهه ها مناسب است)، یكی برای راندن انرژی نامطلوب به بیرون از آن مكان و دیگری برای دعوت كردن انرژی خوب به داخل مكان. فرانك این روش را برای تغییر و یا تبدیل انرژی در انسان با طب سوزنی ادغام كرده است و از طریق آن تشخیص می دهد كه قطب های مثبت و منفی احتیاج به توجه دارند. شناختن این كه كدام قطب باید به كار رود، چیزی است كه این سیستم را شفابخش كرده است، دقیقا همین امر در ساختمان ها نیز به كار می رود. شناختن این كه كدام قسمت ساختمان منطقه حیاتی آن است. كبریت مثل یك كلید آتش سوزی است كه نماد ها را روشن می كند و باعث به كار افتادن آنها می شود. من و چند تن از دوستانم كه شاهد عملیات پاتریشیا بودیم به وضوح تغییراتی كه به وجود می آمد را لمس كردیم، عجیب این بود كه همه این تغییرات قابل توجه تنها حاصل همان كارهای سادهای بودند كه پاتریشیا انجام داد.

انرژی از اشیای منزل
این دانش به دلیل سادگی اجرا و كار كردهای شگفت انگیزش تاثیر زیادی بر مردم داشته است، چون با دقت در روش چیدمان اتاق نشیمن، آشپزخانه، حمام و دستشویی و انتخاب لوازم منزل و قرار دادن آن ها در مكان مناسبشان در خانه می توانیم موجب تعادل در نیروهای ناپیدای آنها شده، موقعیت های زندگی مان را بهبود ببخشیم و در نتیجه فضایی سالم و سرشار از انرژی مثبت را به خانه مان هدیه بدهیم. از نظر علم معماری كهن چینی، همه قسمت های یك خانه با عناصر چهارگانه یا همان آب، باد، خاك و آتش در ارتباط مستقیم هستند. اتاق نشیمن هم عنصر فلز دارد، عنصری سنگین و بسیار مرتبط با احوال روزانه شما كه با وجود ساعت های بزرگ دیواری، تلویزیون های صفحه بزرگ، وسایل تهویه، رادیاتور شوفاژ، ضبط صوت و دی وی دی، كه در اغلب اتاق های نشیمن پیدا می شوند، سنگین تر هم می شود. چینی ها و البته ایرانی هایی كه جدیدا به این علم قدیمی و جالب علاقه مند شده اند، برای نجات اتاق نشیمن و قابل تحمل كردن آن پیشنهادات بامزه ای دارند، مثلا داشتن ساعتی گرد به رنگ طلایی در اتاق، آن هم رو به روی در برای این كه انرژی منفی اتاق را مهار كند، یا استفاده از تابلوهای نقاشی مثل نقش ماهی كه چینی ها معتقدند طول عمر می آورد یا تصاویر زیبایی غیر آن منظره های بی ریخت غروب كه دلسردی می آورد و تصاویر عجیب ببرهایی كه توی كوبلن فروشی ها می بینیم و بی نهایت ترسناك و پر از خشونت هستند.

 

مهندسین علاقه مند به فنگ شویی در طراحی دكوراسیون اتاق نشیمن علاوه بر محدود كردن تصاویر، به رنگ ها هم می پردازند، مثلا رنگ قرمز را برای اتاق شما ممنوع می كنند، چون كه روحیه تند و خشن و پرخاشگر كه مشخصه رنگ قرمز است، احوال خانواده شما را كه در این اتاق امن گرد هم آمده اند به هم خواهد ریخت. بعد هم پیشنهاد می كنند كه برای اتاقتان از رنگ های مخصوص جنگل مانند سبز و قهوه ای و آبی و زرد استفاده كنید و با پارچه خوشرنگ و مبل ساده و نرم و حتی پشتی هایی كه فضای گرم و خودمانی شبیه كلبه جنگلی ایجاد می كنند، فضای اتاقتان را كاملا امن و دوست داشتنی كنید. علاوه بر همه این ها اگر می خواهید اتاقی كه در آن دور هم جمع می شوید اتاقی بدون دل نگرانی های معمول باشد، عكس همه افراد خانواده و همه كسانی كه دوست دارید را در قاب های كوچك بر در و دیوار آن آویزان كنید، تا همیشه به یادشان باشید. اتاق نشیمن شما جایی است كه در آن روزنامه می خوانید، عصرانه می خورید، با بقیه افراد خانواده گپ می زنید، تلویزیون تماشا می كنید و حتی گاهی چرت می زنید! آیا این اتاق پر از شادی ارزش ندارد كه با روش هایی ساده، هرچند غیرمعمول، دوست داشتنی تر شود؟

art-wood-ash-wooden-best-ir-117

پس اگر یك لحظه، فقط یك لحظه با علوم عجیب شرقی همراه شدید، یعنی فقط علاقه مند شدید بدانید (این ویانگ)، یعنی دو عنصر مثبت و منفی متعادل كننده انرژی از نظر چینی ها، ژاپنی ها، هندی ها و همه شرقی ها در اتاق نشیمن شما به یك اندازه وجود دارد،كافی است كه امروز در تنهایی، بدون حضور كسی، در اتاق خلوت كنید، روی صندلی راحتی بنشینید و چشم هایتان را ببندید. اگر ذهنتان به هزار جا رفت، اگر دلشوره داشتید، اگر احساس امنیت و آرامش نداشتید، اگر جریان هوای كاذبی را احساس می كردید، اگر قالی اتاقتان ناراحت و گل و گیاه گوشه اتاق برایتان غیرقابل تحمل بود، اگر صداهایی در اطراف می شنیدید و دلتان می خواست پاهایتان را بالا بگیرید و خودتان را نجات دهید، اگر سرتان مثل یك دیگ كه با چكش بر آن بكوبند صدا داد، اگر یاد بدهكاری ها، غذاهای مانده توی یخچال، مهمان های سرزده، رییس بداخلاق، همسایه های دوست نداشتنی، خاله خرس های آشنا و همه اتفاقات و جریاناتی كه هر روز مثل میخ توی پایتان فرو می رود افتادید، اگر دلتان نخواست پاهایتان را دراز كنید، چند دقیقه تلویزیون نگاه كنید یا كتاب بخوانید و اگر خنكی كولر و یك دانه زردآلود خوشحالتان نكرد، نترسید!

#اهمیت دکوراسیون مناسب در خانه#بهترین دکوراسیون برای منزل#دکوراسیون#دکوراسیون منزل

طرح های لوکس و لاکچری

WhatsApp us