کابینت آشپزخانه از قسمت های مهم خانه شماست .کابینت ها ممکن است در درجه اول برای اهداف ذخیره سازی طراحی شده باشند ، اما می توانند فراتر از این موارد نیز باشند . کابینت های خوش ساخت آشپزخانه ارزش زیادی به یک خانه می دهند . کابینت ها می توانند یک نوع زیبایی باشند که در اولین نگاه باعث جذابیت بیشتری به فضای آشپزخانه شما بدهند .در این مقاله شما می توانید در مورد انواع کابینت هایی که می توانید در داخل آشپزخانه خود نصب کنید بیشتر بدانید . برخی از انواع کابینت های آشپزخانه که در این فهرست مشاهده خواهید کرد عملکردی بهتر از مدل های استاندارد دارند ، در حالی که نمونه های دیگر نوع خاصی از سبک را ارائه می دهند . با ما همراه باشید تا بدانید کدام نوع کابینت برای طراحی آشپزخانه به بهترین وجه خانه شما را زیبا می کند.

انواع مختلف کابینت آشپزخانه را بشناسید

1 . کابینت شیکر

کابینت هایی به سبک شیکر از جمله مواردی هستند که در بسیاری از خانه ها پیدا خواهید کرد . این نوع کابینت ها معمولاً از چوب ساخته می شوند و از ساختار داخلی استانداردی برخوردار هستند . از نظر عملکردی ، کابینت های شیکر مناسب خانه شما خواهند بود . می توان از آن ها برای نگهداری تعداد زیادی از وسایل آشپزخانه و سایر وسایل سنگین دیگری که باید در انبار نگه دارید ، استفاده کرد .ظاهر کابینت های شیکر فریبنده نیست ، آنها به سادگی طراحی شده اند و به جای ماندگاری در ذهن ، برای کارایی بالا ساخته شده اند .

همانطور که گفته شد ، چیزی در مورد طراحی مینیمالیستی آن ها هنوز هم بسیار جذاب است .آشپزخانه هایی با طرح های جسورانه تر می توانند از افزودن کابینت های شیکر کم رنگ بهره مند شوند .

2 .  کابینت لوور

بیشتر افراد با این موضوع موافق هستند که کابینت های لوور از لحاظ بصری نسبت به کابینت های شیکر استاندارد چشمگیرتری دارند . اسلاید های چوبی که به عنوان مشخصه اصلی کابینت های لوور عمل می کند ، مانند عناصر طراحی یکپارچه به نظر می رسد ، آن ها همچنین بسیار زیبا به نظر می رسند و ارزش زیادی به آشپزخانه شما می بخشند . شایان ذکر است که تخته های چوبی موجود در کابینت های لوور برای تهویه نیز مفید هستند ، به همین دلیل است که اگر فضای لازم برای کابینت را ندارید ، یک کابینت لوکس نیز می تواند به عنوان یک انبار کوچک عمل کند.

3 . کابینت اسلب یا صفحه تخت

اگر هنوز هم فکر می کنید که کمترین میزان کابینت شیکر برای کاری که می خواهید داخل آشپزخانه خود ایجاد کنید بسیار زیاد است ، شاید کابینت به سبک دال کارایی شما را بیشتر کند .کابینت های تخته ای که به عنوان کابینت های صفحه تخت نیز شناخته می شوند ، بسیار خوب هستند ، آن ها مانند صفحه عمل می کنند . مشخصه متمایز آن ها این است که کاملا صاف هستند . جدا از اینکه جلوه ظاهری مینیمالیستی به آشپزخانه شما می بخشد ، از کابینت های تخته ای می توان برای بسته شدن خوب وسایل نیز استفاده کرد .

4 . کابینت توو کار

نمونه کابینت توو کار
نمونه کابینت توو کار

می توانید استدلال کنید که کابینت های توو کار سخت ترین کابینت ها هستند ، زیرا مراقبت و برنامه ریزی های زیادی برای اطمینان از عملکرد صحیح آن ها لازم است . یک محاسبه غلط در ، درهای تنظیم شده در قاب کابینت ممکن است نتیجه نهایی را فاجعه بار کند . با توجه به تمام کار هایی که برای ساخت یک کابینت داخلی انجام می شود ، نباید تعجب کنید که خرید یا ساخت آن ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد . با این اوصاف ، اگر پولی برای خرج کردن دارید و می خواهید یک لوازم جانبی نفیس به خانه خود اضافه کنید ، سخت است که با کابینت های توو کار به خواسته تان برسید .

5 .  کابینت آنتیک

کابینت های آنتیک به این نام شناخته می شوند زیرا با دقت ساخته شده اند تا ظاهری فرسوده داشته باشند . آن ها معمولاً از چوب ساخته می شوند و می توان از انواع فنون برای ایجاد این ظاهر خاص استفاده کرد . بدیهی است که کابینت هایی که از ظاهری فرسوده برخوردارند ، مانند مبلمان آنتیک ساخته می شوند . کابینت های آنتیک ، آن زیبایی خاص و عتیقه دوست داشتنی را به آشپزخانه شما وارد می کنند بدون اینکه همه دردسرهایی را که برای مراقبت از وسایل قدیمی تر به وجود می آورد را داشته باشد .

6 . کابینت مهره ای

تقریباً مانند کابینت های توو کار ، کابینت های مهره ای نیز به طور پیچیده ای طراحی شده اند ، اگرچه این بار عناصر ریز کار شده عملکرد کمتری دارند . آن ها معمولاً از تخته های چوبی کوچک ساخته می شوند .  کابینت های مهره ای دارای توو رفتگی هایی هستند که به عنوان مهره شناخته می شود و به عنوان مرز هایی از شروع و پایان یک چوب را به ما نشان می دهد . طراحی لمسی این نوع کابینت می تواند واقعاً جذاب باشد ، اما قبل از تصمیم به نصب آن ، باید بدانید که تمیز کردن این دانه ها زمان بر است .

7 . کابینت ترموفیل

کابینت ترموفیل
کابینت ترموفیل

ممکن است هر کسی برای نصب کابینت هایی با طراحی پیچیده پول زیادی نداشته باشد . برای کسانی که به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه تر هستند ، ارزش این را دارد که کابینت ترموفیل را با دقت بررسی کند .کابینت های ترموفیل از چوب ساخته نشده اند ، بلکه از تخته فیبر با تراکم متوسط ​​ساخته شده است . این تمایز مهم است ، اما اگر نگران هستید که کابینت های ترموفیلی از دوام کافی برخوردار نباشند ، دیگر نیازی به این تفاوت نیست .   همچنین برای مراقبت صحیح از کابینت ترموفیل نیازی به کارهای زیادی نیست . تا زمانی که یادتان باشد آن را از منابع گرما دور نگه دارید ، این کابینت برای مدت زمان زیادی برای شما دوام خواهد آورد .

8 .  کابینت پایه

کابینت های پایه هیچ نوع ویژگی بصری متمایزی ندارند .

9 . کابینت دیواری

مشابه کابینت پایه ، کابینت دیواری نام خود را از جایی که روی آن سوار شده گرفته است . کابینت های دیواری انواع مختلفی دارد که می توانید با توجه به نیازتان از آن انتخاب کنید .در خانه های کوچک تر ، می توان کابینت های دیواری را جمع و جورتر ساخت به طوری که به راحتی در آشپزخانه جا شوند ، وقتی فضای بیشتری در آشپزخانه وجود دارد ، می توان کابینت دیواری را بزرگ تر کرد تا بتواند وسایل بیشتری را در خود نگه دارد .کابینت های دیواری را می توان به طرق مختلفی نیز طراحی کرد ، بنابراین سبکی را انتخاب کنید که برای آشپزخانه شما مناسب باشد .

10 . کابینت بلند

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک آشپزخانه بزرگ داشته باشید ، باید به دنبال نصب یک کابینت بلند باشید که مانند انبار های عظیم عمل کند . این نوع کابینت معمولاً از کف آشپزخانه تا سقف امتداد دارد ، و به صورت گسترده ای نیز طراحی شده است و به شما امکان می دهد انواع مواد غذایی و تجهیزات آشپزخانه را در آنها نگه دارید .

11 . کابینت سفارشی

آخرین نوع کابینت آشپزخانه که می توانید به خانه خود اضافه کنید ظاهر یا فرم مشخصی ندارد ، به این دلیل که شما کسی هستید که ظاهر و فرم کابینت سفارشی خود را تعیین می کند .تنها محدودیت هایی که می توانید در کابینت های سفارشی خود ایجاد کنید ، ابعاد آشپزخانه شما است . قبل از اینکه با هر نظم و ترتیب دیگری پیش بروید ، ابتدا آشپزخانه خود را اندازه بگیرید .پس از پایان کار ، می توانید از مجموعه جدید کابینت های سفارشی خود لذت ببرید .

یکی از ساده ترین اشتباهاتی که می توانید به عنوان یک صاحب خانه انجام دهید ، نادیده گرفتن جزئیات است و اگر وقت خود را برای انتخاب دقیق کابینت مورد نظر در آشپزخانه خود اختصاص ندهید ، این می تواند منجر به هزینه بیشتر برای شما شود ، پول زیادی که صرف حل این مسئله می شود . با وجود تعداد زیادی از گزینه های کابینت که در حال حاضر موجود است ، شما تضمین می کنید که یکی از آنها را بی نظیر در نوع آشپزخانه ای که می خواهید ایجاد کنید ، پیدا کنید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کابینت چوبی ، کابینت های جدید چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us