کاج تیره

Pinus rigida، کاج تیره، کاج کوچک و متوسط ​​است. این بومی به شرق آمریکای شمالی، از مركز مین به جورجیا و تا غرب به كنتوكی و در دو جیب در امتداد رودخانه سنت لارنس در جنوب كبك و انتاریو است. ویکیپدیا
نام و نام خانوادگی: کاج کاج

تخته کاج روسی٬ چوب کاج٬ چوب کاج روسی٬ درخت کاج٬ کاج روسی٬
کاج ساسنا , درخت کاج اسکاتلندی , کاج معمولی تخته کاج روسی٬ چوب کاج٬ چوب کاج روسی٬ درخت کاج٬ کاج روسی٬

نام علمی: Pinus rigida

توزیع: شمال شرقی ایالات متحده

اندازه درخت: 50-65 فوت (15-20 متر) قد، 2 فوت (6 متر) قطر تنه

میانگین وزن خشک: 34 پوند / فوت 3 (545 کیلوگرم / متر 3 )

وزن مخصوص  پایه، 12٪ MC : .47، 55

سختی Janka: 620 lb f  2760 N

مدول پارگی: 10،800 lb f / در 2 (74.5 MPa)

مدول الاستیک: 1،430،000 lb f / در 2 (9.86 GPa)

قدرت خردایش : 5،940 lb f / در 2 (41.0 MPa)

انقباض: شعاعی: 4.0٪، مماس: 7.1٪، حجم: 10.9٪، نسبت T / R: 1.8
رنگ / ظاهر: قارچ قهوه ای مایل به قرمز است، نمک زرد سفید است.
دانه / بافت: با بافت متوسط ​​برنجی درست شده است.

Endgrain: کانال های رزین بزرگ، متعدد و به طور مساوی توزیع شده، بیشتر انحصاری؛ مواجهه با چوب های اولیه به طور ناگهانی، کنتراست رنگ نسبتا زیاد است. قطر تراشه متوسط ​​و بزرگ.

مقاومت به انقباض : چوب قلع به عنوان مقاومت متوسط ​​و کم مقاومت در برابر پوسیدگی محسوب می شود.
قابلیت کارکرد: به طور کلی، Pitch Pine با اکثر ابزارها نسبتا خوب عمل می کند، هرچند رزین می تواند ابزار و سمباده را از بین ببرد. پیاز پیاز چسب و خوب به پایان رسید.

بوی: دارای بوی مشخصی است که در بین گونه های بیشتری از جنس Pinus به اشتراک گذاشته شدهاست .
آلرژی / سمیت: در بعضی از افراد، کار با کاج باعث ایجاد واکنش های پوستی آلرژیک و یا علائم آسم می شود.

کاج نرم

انواع لمبه، انواع لمبه چوبی، تولید لمبه، چوب لمبه، درباره لمبه، دکور چوبی لمبه، دیوار کوب چوبی و تزیینی لمبه و سقف کاذب، دیوارپوش لمبه، دیوارکوب لمبه، رنگ لمبه چوبی، سقف کاذب لمبه، سقف لمبه، عکس لمبه، فروش لمبه، قیمت لمبه، قیمت لمبه چوب سقف، قیمت لمبه چوبی، قیمت لمبه کوبی سقف، کارخانه تولید لمبه، لمبه چوبی، لمبه چوبی چیست، لمبه چیست، لمبه دیوارکوب، لمبه سونا، لمبه کاج، نصاب لمبه، معنی لمبه، مدل لمبه،
انواع لمبه، انواع لمبه چوبی، تولید لمبه، چوب لمبه، درباره لمبه، دکور چوبی لمبه، دیوار کوب چوبی و تزیینی لمبه و سقف کاذب،

این گروه توسط کاج های دارای تراکم کم، حتی دانه، و یک چوب اولیه تدریجی برای گذار از چوب های آهنی مشخص می شود. گونه های موجود در این گروه قابل اعتماد نمی توانند از یکدیگر جدا شوند، اما می توانند ویژگی های آنها را برای تشخیص آنها از چوب کاج مفید بدانند. سه گونه اصلی کاج نرم وجود دارد:

کاج شکر (Pinus lambertiana)
کاج سفید غربی (Pinus monticola)
کاج شرقی شرقی (Pinus strobus)

از سه کاج شرقی سفید، تمایل دارد بهترین بافت (یعنی کوچکترین تراشه های قطر) و کوچکترین کانال های رزین داشته باشد. در مقابل، کاج شکر دارای کمترین بافت و بزرگترین کانال های رزین است. کاج سفید غربی در جایی بین دو گونه ذکر شده ذکر شده است. تمام گونه ها با وزن متوسط ​​تقریبا 25 تا 28 پوند بر مترمکعب وزن می کنند.

گونه چهارم در گروه کاج نرم، تقریبا به طور معمول استفاده نمی شود:

کاج Limber  Pinus flexilis 

پنبه های سخت
این گروه تا حدودی مخالف کاج های نرم، نه تنها در مناطق مشخص سختی و تراکم، بلکه در مورد انتقال اولیه چوب و درختان و همچنین رطوبت دانه است. 

کاجهای هیزم به طور کلی تمایل دارند که انتقال سریعتری از چوب اولیه به چوب های قدیمی داشته باشند و ظاهر غلیظی دارند (هرچند گونه های خاصی وجود دارد که استثنا هستند). به طور کلی وزن خشک شده برای گونه های کاج سخت بین 28 تا 42 پوند در هر فوت مربع است.

زیر گروه A:

کاج های زرد جنوبی

گونه های اصلی این گروه در مشخصات کاج سخت کاشته شده اند: آنها دارای بیشترین تراکم (بین 36 تا 42 پوند در هر کیلوگرم وزن متوسط ​​خشک)، بسیار ناگهانی درختان اولیه درختان به دوران کودکی هستند و دانه های بسیار نازک دارند. 

همه گونه های این گروه بندی اساسا از یکدیگر جدا نمی شوند، حتی تحت بررسی میکروسکوپی. چهار گونه عمده کاج زرد جنوبی عبارتند از:

کاج کوتاه (Pinus echinata)
کاج صخره ای (Pinus elliotti)
کاج Longleaf (Pinus palustris)
کاج لوبلولی (Pinus taeda)

علاوه بر این، تعدادی از گونه های دیگر نیز وجود دارد که کاج زرد جنوبی را تشکیل می دهند. این گونه ها برای چوب بیشتر از گونه های اصلی استفاده می شوند و دارای تراکم کمی اندک (از 32 تا 36 پوند در هر فوت مربع). برخی از گونه های کوچک کاج زرد جنوبی عبارتند از:

کاج شن و ماسه (Pinus clausa)
کاج صورتی (Pinus glabra)
ککوهستانی (Pinus pungens)
چوب کاج (Pinus rigida)

ویرجینیا کاج (Pinus virginiana)
کاج بید (Pinus serotina)
در نهایت، یک گونه اضافی به طور معمول در مزارع رشد می کند و تقریبا یکسان است با چهار گونه اصلی کاج زرد جنوبی ذکر شده در بالا:

کاج کارائیب (Pinus caribaea)
زیر گروه B: کاج های زردرنگ

این گروه بندی می تواند به عنوان یک موقعیت متوسط ​​بین سوسیس نرم و کاج های سخت مورد توجه قرار گیرد. 

بر خلاف کاجهای زرد جنوبی، این گروه کاملا متناقض با ویژگی های معمول چوب کاج نیست. اگرچه گونه های گوناگون آن در ابتدای فصل به طور نسبی در حال تغییرند، اما در وزن آنها سبک تر است (وزن خشک متوسط ​​بین 28 تا 29 پوند در هر فوت مربع است) و ظاهر دانه ای بالاتری دارد. 

دو گونه اصلی در این گروه بندی در ویژگی های کاری بسیار شبیه به هم هستند که فروش و تعویض آنها به بازار عرضه می شود. چوب ساختمانی از این گروه با نام اولیه PP-LP مهر می شود، که دو نوع از کاج زرد غرب را نشان می دهد:

چوب کاج (Pinus conorta)

کاج Ponderosa (Pinus ponderosa)
اگرچه این دو جنگل از نقطه نظر تشریحی تمایز دشواری دارد (Ponderosa Pine تمایل دارد که دارای کانال های رزوه ای کمی باشد)، گاهی اوقات می توان با دیدن چوب در یک مقیاس بزرگتر از هم جدا شوند.

درختان کاج Ponderosa معمولا دارای قطر تنه بزرگتر از چوب کاج (دو تا چهار فوت برای Ponderosa در مقایسه با یک تا دو فوت برای Lodgepole) است. بر این اساس، چوب Ponderosa Pine معمولا چوب گسترده تر و بدون گره بیشتر فراهم می کند و در رقابت های رشد در قوس های رشد بیشتر است، در مقایسه با چوب کاج.

سومین، بسیار کمتر گونه معمولی بسیار نزدیک به Ponderosa Pine مربوط است:

جفری پاین (Pinus jeffreyi)

جفری پاین و Ponderosa Pine از لحاظ آناتومیک قابل تشخیص نیستند و بین چوب دو گونه تفاوت وجود ندارد. هر دو به سادگی به عنوان Ponderosa Pine به فروش می رسند.

چند گونه دیگر کاج زرد که کاملا “غربی” نیستند، اما بسیاری از ویژگی های مشابه را به عنوان گونه های ذکر شده در بالا به اشتراک می گذارند:

جک پاین (Pinus banksiana)
کاج رادیاتور (Pinus radiata)

جک پاین بیشتر در شرق (و شمال) رشد می کند و معمولا با گونه های مختلف از صنوبر، کاج و شاهزاده و با SPF مخفف مهر و موم شده است. به طور کلی، در قسمت های فلتاسون کوچکتر ظاهر می شود و کمتر در جک پین نسبت به درخت کاج Lodgepole ظاهر می شود.

بومی ساحلی کالیفرنیا، امروز کاج رادیاتا تقریبا به طور انحصاری بر روی گیاهان رشد می کند، بیشتر در شیلی، استرالیا و نیوزیلند.

 در نیمکره جنوبی، که در آن کاج های واقعی در اصل وجود ندارد، این بیشتر کاج کاشته شده است و برای رشد و کاربرد سریع آن هر دو به عنوان یک منبع چوب ساخت و همچنین چوب خمیر در صنعت کاغذ ارزشمند است.

زیر گروه C: کاج قرمز

در ایالات متحده، این گروه تنها از یک گونه تشکیل شده است:

کاج قرمز (Pinus resinosa)
همچنین دو نوع از گونه های نزدیک در اروپا وجود دارد:

کاج اتریشی (Pinus nigra)
اسکاتلند کاج (Pinus sylvestris)
زیر گروه D: Pinyon Pines

سرامیک های سرامیکی، زنجیرهای باریک رشد، کانال های متعدد رزین، افزایش وزن، قطر کوچک، بوی جالب، به ندرت برای چوب استفاده می شود.

پینیون کاج (Pinus edulis)

WhatsApp us