ایده ساخت کتابخانه چوبی

کتابخانه ای برای چوب و سابقه درختان

کتابخانه چوبی (+عکس)
در قرن هجدهم جنگلبانی مدرن در آلمان نوع عجیبی از کتابخانه آغاز شد. علاقمندان شروع به جمع آوری نمونه چوب های مختلف کردند، اما به جای بلوک های ساده این نمونه ها را به شکل کتاب در می آوردند.

ایده ساخت کتابخانه چوبی

ایده ساخت کتابخانه چوبی

ایده ساخت کتابخانه چوبی

ایده ساخت کتابخانه چوبی

ایده ساخت کتابخانه چوبی

ایده ساخت کتابخانه چوبی

به طور سنتی، نمونه های Xylotheque در قالب حجم کتاب های شکل ساخته شده بودند، هر کدام از چوب های خاص ساخته شده و نمونه هایی از قطعات مختلف گیاه مربوطه را نگه داشتند. در حالی که اصطلاحات اغلب استفاده می شود تعویض، برخی از استفاده از xylotheque به اشاره به مجموعه های قدیمی از چوب “برای مجموعه های مدرن که برخی یا همه نمونه ها در شکل های ساده تر هستند، مانند بلوک ها یا پلاک هایی با اطلاعات بر روی سطوح آنها حک شده است. منبع ویکی پدیا

این کتاب های چوبی باز می شدند تا حفره تو خالی میان آن ها آشکار شود که در آن ها نمونه های گیاهی از درخت منبع شامل برگ ها، دانه ها، شاخه، میوه، گل، قطعاتی از ریشه و تنه درخت نگهداری می شدند. در برخی موارد، توصیف نوشته شده از درخت و بیماری هایی که ممکن است از آن رنج ببرد نیز آورده می شد.
کتاب ها در قفسه ها چیده شده اند، درست مثل یک کتابخانه، با برچسب هایی که روی آن ها چسبانده شده بود. این کتابخانه ها زایلوتکس نامیده می شوند.

زایلوتکس های زیادی در سراسر حهان وجود دارد، بزرگترین آن ها کلکسیون ساموئل جیمز در دانشگاه ییل است که بیش از 60000 نسخه چوب مختلف دارد. دومین زایلوتکس بزرگ متعلق به موزه سلطنتی آفریقای مرکزی در بلژیک با بیش از 57000 نمونه است.
منبع وب سایت عصر ایران

http://www.asriran.com/fa/news/539049/کتابخانه-چوبی-عکس

WhatsApp us