اگر خانه یا اتاق خواب شما از زیبایی خاصی برخوردار است ، به احتمال زیاد می خواهید تختخواب خود را متناسب  با آن تهیه کنید . از تخت های سنتی تا تخت های اسکاندیناوی ، سبک های مختلف تختخواب را برای هر خانه ای پوشش می دهیم .

1 . تختخواب سنتی

سبک سنتی تخت شامل تعدادی طرح از دوره های گذشته است . این طرح ها شامل تخت های تاج دار ، تخت های سایبان دار و … می باشد . تخت سنتی به طور معمول با چوب تیره ساخته می شود تا سبک سنتی بی انتها را به خود اختصاص دهد .

 2 . تخت روستیک

تختخواب روستیک
تختخواب روستیک

یک تخت روستایی جلوه ای خشن ، پیر و طبیعی را که بسیاری از آن دنبال می کنند ، به تصویر می کشد . این سبک از تخت در کابین ها یا خانه های قدیمی بسیار محبوب است .

3 . تخت کلاسیک

تختخواب کلاسیک
تختخواب کلاسیک

مشابه تخت روستایی ، تخت سبک کلاسیک دارای جذابیت بیرونی و قدیمی است . آنها به طور معمول از چوب ساخته می شوند و اغلب دارای صفحه هایی در قسمت پا و سر هستند .

4 . تختخواب مدرن

تختخواب مدرن
تختخواب مدرن

یک تخت به سبک مدرن به معنای به روز بودن با طراحی است . این نوع تخت ها اغلب ساده و شیک هستند . آنها خیلی پر زرق و برق نیستند و تقریباً در هر سبک خانه عالی به چسم می آیند .

5 . تختخواب صنعتی

تختخواب صنعتی
تختخواب صنعتی

تخت های صنعتی از کارخانه الهام گرفته شده اند ، به این معنی که آنها دارای چارچوب آهن فرفورژه و حس روستایی هستند . آنها جلوه خوبی  دارند و در خانه های معاصر به خوبی به چشم می آیند . اگر می خواهید در تختخواب خود احساس راحتی داشته باشید ، به دنبال یک تختخواب فلزی با چوب باشید .

6 . تختخواب یکپارچه سازی با سیستم عامل

تختخواب یکپارچه
تختخواب یکپارچه

تخت های یکپارچه طراحی های قدیمی  را دارند . می توان آنها را به شکل قدیمی یا مدرن درآورد و در خانه های مدرن اواسط قرن عالی کار کردند .

7 . تخت سبک کرکره ای

تختخواب کرکره ای
تختخواب کرکره ای

تختخوابهای سبک کرکره معمولاً با استفاده از چوب طبیعی برای ایجاد ظاهری ساده و ظریف مشخص می شوند . قاب های تخت معمولاً دارای صفحات تخت و خطوط افقی و عمودی هستند .

8 . تخت به سبک کلبه

تختخواب سبک کلبه
تختخواب سبک کلبه

تختخواب های کلبه یک سبک قدیمی از تختخواب ها است که همراه با یک  تاج چوب مخصوص وجود دارد . تاج چوبی معمولاً دارای کنده کاری یا رنگ های منحصر به فرد است . آنها در خانه های مزرعه ای ، روستایی یا ساحلی بسیار زیبا و به خانه جلوه ویژه ای می دهند  .

9 . تختخواب میانه قرن

تختخواب میانه قرن
تختخواب میانه قرن

طراحی تخت های میانه قرن ظریف است . آنها معمولاً دارای سبک های دهه 1900 هستند و معمولاً از چوب ساخته می شوند – ظاهری زیبا ایجاد می کنند .

10 . تختخواب فرانسوی

تختخواب فرانسوی
تختخواب فرانسوی

تخت های فرانسوی کلاسیک و زیبا هستند . آنها معمولاً دارای تابلو فرش های روکش دار فوق العاده در قسمت تاج هستند . آنها در مجموعه های اصلی عالی به چشم می آیند و می توانند حس عاشقانه را به هر اتاق اضافه کنند .

11. ​​تخت بافته شده

تختخواب بافته شده
تختخواب بافته شده

تخت های بافته شده ( حصیری  ) نامیده می شوند ، احساس شیکی  به اتاق می دهند  . آنچه این تختخوابها را بسیار منحصر به فرد می کند ، قاب تختخوابی است که با بافتن مواد چوبی ایجاد می شود . این یک روش عالی برای افزودن بافت به خانه های  روستایی ، مدرن ، یا خانه های به سبک ساحلی است .

12 . تخت پریشان ( شلخته )

تختخواب پریشان
تختخواب پریشان

تختخوابهای پریشان از نظر ظاهری  زیبا هستند . آنها با چوب پریشان ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که عمداً عیوب را نشان می دهند . حتی می توانید تخت  پریشان خود را با کاغذ سنباده یا برش دهنده رنگ ایجاد کنید .

13. تختخواب اسکاندیناوی

تختخواب اسکاندیناوی
تختخواب اسکاندیناوی

این تخت های الهام گرفته از نوردیک ظاهری تمیز و ساده ارائه می دهند که برای خانه های مدرن بسیار مناسب است . تاج تخت های این سبک معمولاً تمیز و از چوب جامد ( چوب محکم ) ساخته می شوند .

14 . قاب تخت استاندارد

تختخواب استاندارد
تختخواب استاندارد

یک قاب تخت استاندارد در سطح پایین قرار دارد و معمولاً هم دارای یک تخته سر و هم تخته پایه است . فنرهای جعبه ای برای این نوع قاب تخت خواب مورد نیاز است .

15 . قاب ساده تختخواب

تختخواب با قاب ساده
تختخواب با قاب ساده

یک قاب تخت ساده بسیار اساسی است . برای نگه داشتن تیرهای نگهدارنده همراه با پایه است و به همراه سر و پایه نیست . مجبورید آن ها را جداگانه خریداری کنید . بعضی اوقات یک فنر جعبه ای مورد نیاز است . فقط قبل از خرید توضیحات محصول را بررسی کنید .

16 . قاب تخت فلزی

تختخواب فلزی
تختخواب فلزی

یک قاب تخت فلزی محکم و ساده است . آنها می توانند مقدار زیادی از وزن را تحمل کنند و بسیار با دوام هستند . انواع مختلفی از قاب های تخت خواب فلزی وجود دارد .

16 . قاب تختخواب چوبی

تختخواب چوبی
تختخواب چوبی

قاب های تختخواب چوبی از چوب های ضخیم ساخته شده و بسیار محکم هستند . سفارشی سازی آنها آسان است ، اما متقاضی بیشتری دارند . در بیشتر موارد ، شما به این نوع قاب تخت نیازی به فنر جعبه ای ندارید . با این حال ، همیشه قبل از خرید توضیحات محصول را بررسی کنید .

 17 . قاب تخت برنجی

تختخواب قاب برنجی
تختخواب قاب برنجی

قاب های تخت برنجی ظاهری عتیقه  دارند . برنج نوعی فلز است که در رنگ های مختلف از طلایی تا زرد نقره ای وجود دارد . به طور معمول ، هرچه قاب تخت برنجی نقره ای تر باشد ، ارزان تر است .

18. قاب تخت خواب روکش دار

قاب تختخواب روکش دار
قاب تختخواب روکش دار

قاب های تخت خواب روکش دار در پارچه پیچیده شده اند .  پارچه مورد استفاده می تواند شامل مواد مختلفی از جمله جیر ، مخمل ، چرم مصنوعی و . . . باشد . این قاب های تختخواب می توانند در طرح های مختلفی تهیه شده و اغلب با گلدوزی و گلدسته های دکمه ای  تزئین شوند .

19 . قاب تخت قابل تنظیم

تختخواب قابل تنظیم
تختخواب قابل تنظیم

با یک ریموت متصل ، قاب های تختخواب قابل تنظیم را می توان در چندین موقعیت مختلف کاهش فشار تغییر داد . پاها و سر تخت را می توان بلند کرد تا متناسب با موقعیتی باشد که دنبال آن هستی . این ماده برای کمک به کسانی که هنگام خواب درد دارند ، ایجاد شده است . قاب تختخوابی قابل تنظیم دارای یک ویژگی ماساژ آرام با سه سطح فشار است .

20 . قاب تختخواب بستر

یک قاب تخت بستر را می توان با پایه ضخیم و محکم که تشک را بالا نگه دارد ، تعریف کرد . به دلیل پایه آن ، معمولاً برای حمایت از تشک خود نیازی به خرید فنر جعبه ای یا پایه تشک دیگری ندارید . با این حال ، قاب های تخت سکو معمولاً پایین تر از سطح زمین هستند و می توان برای افزایش ارتفاع ، یک پایه اضافه کرد .

21 . قاب تزیینی، تزیین شده

تختخواب تزئینی
تختخواب تزئینی

قاب های تختخواب تزئین شده معمولاً دارای طرح های پیچیده ای در قسمت تاج و تخت هستند . آنها می توانند از مواد مختلفی از چوب تا فلز ساخته شوند . آنها پیچیده هستند و طراحی سرگرم کننده ای به دکوراسیون اتاق خواب شما می بخشند .

22 . قاب تختخواب آهن

تختخواب آهنی
تختخواب آهنی

قاب های تختخواب فرفورژه با یکی از با دوام ترین فلزات ساخته می شوند . آنها می توانند وزن زیادی را تحمل کنند و هرگز خم نخواهند شد . قاب های تخت خواب فرفورژه همچنین می توانند طرح های مفصلی را در قسمت سر و تخته قرار دهند .

23 . قاب تختخواب تاج دار

تختخواب تاج دار
تختخواب تاج دار

قاب های تختخواب با این طرح بیشتر به دلیل تاج هایشان شناخته می شوند . قاب های تختخواب دار به جای سرتختی مسطح که معمولاً روی قاب های تخت خواب می بینید ، دارای تابلوهایی هستند که دارای خطوط منحنی و دو طرف بیرون زده هستند . آنها را می توان با انواع مواد از جمله مخمل تهیه کرد .

24 . قاب تخت خواب سورتمه

تختخواب سورتمه
تختخواب سورتمه

همانطور که از نام آن مشخص است ، قاب تخت سورتمه شبیه سورتمه است . دارای پایه های مخصوص خمیده و تخته های سر منحنی که به طور معمول از چوب ساخته می شوند . این یک نوع قاب سنتی تختخواب است که در اوایل قرن نوزدهم ایجاد شده است .

25 . قاب تخت خواب اسکلت

تختخواب اسکلت
تختخواب اسکلت

قاب تخت سفالی یکی از ساده ترین انواع قاب تخت خواب است که می توانید تهیه کنید . از تخته های چوبی ساخته شده است که توسط نگهدارنده های لاستیکی نگه داشته می شوند . این اساساً پایه ای برای پوشیدن تشک شماست .

26 . قاب تخت با محور

تختخواب با محور
تختخواب با محور

آنچه این نوع قاب تخت را منحصر به فرد می کند ، ردیف محورهای اسپیندل است که در سر تاج و گاه تخته گنجانده می شود . این یک ظاهر بی انتها است که تقریباً برای هر طراحی اتاق خواب  خوب است  .

انتخاب تخت مناسب برای شما

در انتخاب تخت جدید باید موارد زیادی را در نظر گرفت .

آیا شما یک تخت با فضای اضافی یا تختی می خواهید که به راحتی جمع شود ؟

آیا شما تخت با یک تاج تخت  فانتزی یا یک قاب ساده می خواهید ؟

 دکوراسیون اتاق خواب فعلی خود را در نظر بگیرید و نوع تخت متناسب را پیدا کنید .

دفعه دیگر که برای خرید یک تخت جدید به بازار آمدید ، حتماً به راهنمای ما مراجعه کنید تا به شما در تصمیم گیری کمک کند . هنگامی که اندازه ، سبک و قاب تخت را انتخاب کردید ، حتماً تشک و ملافه را متناسب تهیه کنید .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

WhatsApp chat