تخت خواب گرد به دلیل شکل خاص و منحصر به فردی که دارد مورد پسند و سلیقه هر کسی نیست. اگر به دنبال تختی متفاوت با تخت های مستطیلی هستید تخت های گرد و بیضی بهترین گزینه می باشند اما پیش از انتخاب باید مزایا و معایب آن را بندانید تا یک انتخاب درست داشته باشید.

مزایای تخت خواب گرد

تخت های گرد شکل فضا و دکوراسیون اتاق را کمی متفاوت و خاص تر از تخت های معمولی می کنند که این خاص بودن موجب شیک تر بودن اتاق شما خواهد بود. همچنین این تخت ها فضای اتاق خواب را به یک فضای مجلل تبدیل می کند که اگر طرفدار این سبک هستید حتما تخت گرد را برای خود انتخاب کنید.

تخت خواب گرد مدرن

تخت خواب گرد مدرن
مزایای تخت های گرد
مزایای تخت های گرد

اتاق خواب برای استراحت و کسب آرامش طراحی شده پس فضای آن باید دور از هر استرس و انرژی منفی باشد. همانطور که می دانید لبه های تیز و گوشه دار انرژی منفی بیشتری منتقل می کنند پس بهتر است در فضای اتاق خواب از میزهای بدون لبه و تخت گرد و بیضی استفاده شود.

تخت های گرد و مزایای آنها
تخت های گرد و مزایای آنها

تخت گرد نیز مانند دیگر تخت ها از تنوع طرحی و نگی بالایی برخوردار است و تقریبا تمامی سلیقه ها را در بر می گیرد.

انواع تخت خواب های گرد
انواع تخت خواب های گرد
تخت خواب های گرد
تخت خواب های گرد

معایب تخت خواب گرد

تخت خواب های مستطیلی که بیشتر ما از آنها استفاده می کنیم عموما در گوشه اتاق قرار می گیرند و در نتیجه فضای کمتری را اشغال می کنند. اما تخت های گرد برای زیبایی بیشتر بهتر است در وسط اتاق قرار گیرند که مسلما برای این کار نیاز به فضای بزرگی می باشد. پس اگر فضای کافی برای این تخت ها را ندارید به دنبال تخت های مستطیلی باشید.

نمونه تخت گرد
نمونه تخت گرد

تخت خواب شما به هر شکلی که باشد رو تختی و پتوی آن هم باید به همان شکل باشد. پس اگر تختی گرد دارید باید رو تختی گرد برای آن فراهم کنید که این کار کمی سخت است و شما نمی توانید دقیقا طرح و رنگ دلخواه خود را برای رو تختی تخت خواب انتخاب نمائید.

برای خرید تخت خواب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

بهتر است رنگی را برای تخت خواب انتخاب کنید که بعدا مجبور به انتخاب و خرید تنها یک رنگ روتختی و پتو نشوید. رنگ های مناسب برای تخت خواب بیشتر رنگ های سفید، مشکی، استیل و رنگ و طرح خود چوب طبیعی می باشند.

تخت های گرد خاص
تخت های گرد خاص

مورد دیگری که باید در نظر بگیرید این است که سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که به دیگر وسایل چوبی خانه اعم از مبلمان و راحتی، کابینت آشپزخانه، قفسه و کتابخانه، دراور و میز آرایش و … هماهنگ باشد تا یک دکوراسیون شیک برای منزل خود ایجاد کنید.

نکات خرید تخت خواب
نکات خرید تخت خواب

نکته بعدی که در دکوراسیون اتاق شما تاثیر زیادی می گذارد این است که اگر یک تخت خواب گرد را برای اتاق خواب انتخاب کردید دیگر وسایل و دکوراسیون اتاق هم حالتی گرد و بیضی شکل داشته باشند و از قرار دادن وسایل لبه دار در اتاق بپرهیزید. و برعکس اگر اتاقی با تخت خواب مستطیل شکل دارید بهتر است از تابلو ها و وسایل تزئیتی گوشه دار و مستطیل مربع استفاده کنید تا چیدمانی شیک داشته باشید.

امیدواریم این مطلب مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

نویسنده: ف.حسنخانی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp chat