مفهوم درب پنهان مربوط می شود به آرزوی کودکی برای هر کدام از ما که برای مکانی مخفی و اشتیاق مادام العمر برای داشتن یک اتاق خصوصی و دعوت دیگران به حریم خصوصی خودمان  . خطوط یک اتاق مخفی را می توان با هر تعداد روش هوشمندانه پنهان کرد .

ممکن است یک واحد قفسه کتاب به صورت اسلاید یا محوری باز شود تا یک راه عبور خفا به یک اتاق خصوصی ایجاد کند . یک درب مخفی ساخته شده به صورت سفارشی که به طور یکپارچه  رنگ آمیزی شده است  ، می تواند به عنوان یک درگاه مخفی برای شما عمل کند و می توانید هر چیزی را از دید دیگران مخفی کنید .

درهای پنهان می تواند به اتاق بازی ، گوشه  دنج کتاب خواندن ، دفتر خانه ، درب شومینه ، درب اتاق ناهارخوری یا  انباری  وصل شود که به بقیه فضای شما کمک می کند تا بدون سر و صدا  مکانی شخصی برای خود داشته باشید  .  می توان از یک درب مخفی به جای راهرو برای جدا کردن اتاق خواب از اتاق نشیمن در فضای کوچکتر استفاده کرد . برای پنهان کردن اتاق کار از دید دیگران در هنگام استفاده یا مکانی برای  استراحت در میان سر و صدای اعضای خانواده می توانید ایجاد کنید .

در این مقاله ایده های درب مخفی زیر را بررسی کنید تا به شما کمک کند تا فضای مخفی  مورد نظر خود را ایجاد کنید .

درب اتاق ناهارخوری پنهان

درب پنهان برای اتاق نهارخوری
درب پنهان برای اتاق نهارخوری

ایده این اتاق مخفی در هنگام بازسازی گسترده یک خانه تاریخی در کالیفرنیا به وجود آمد .

ارین ویلیامسون ، طراح داخلی از ارین ویلیامسون دیزاین مستقر در TX ، می گوید : ” معمار راه پله اصلی را برای ایجاد ورودی بهتر، ایجاد کرد ، اما یک اتاق عجیب ایجاد کرد که فقط از طریق اتاق غذاخوری قابل دسترسی بود . ”  ” بنابراین ما تصمیم گرفتیم که فضای باقی مانده را به یک کتابخانه مخفی تبدیل کنیم  – مخفیگاهی برای یک مادر شاغل برای کار در  مکانی بی سرو صدا  . “

کتابخانه مخفی

کتابخانه مخفی
کتابخانه مخفی

ویلیامسون می گوید : ” اتاق ناهار خوری دارای یک دیوارپوش مخفی ( لبه ) است که برای پنهان کردن آن درست شده است . ”  ” داخل کتابخانه کاملاً متفاوت اصلاح شده است . “

جزئیات لولای درب

لولای درها
لولای درها

درب لبه بین اتاق ناهار خوری و کتابخانه دفتر خانه یک جدایی بین فضاهای موجود در این طرح از Erin Williamson Design ایجاد می کند .

صفحه اصلی بار

یک درب لبه ای قوس دار که با قفسه های کتاب مبدل شده که با یک حفاظ در کتابخانه روکش چوب فیروزه ای باز می شود .

درب ورودی پنهان

درب ورودی مخفی
درب ورودی مخفی

این درب مخفی ورودی سالن که یک کمد روکش از جان مک کلین دیزاین را پنهان می کند ، به صورت سفارشی ساخته شده بود. درب از مکانیزم لچ لمسی با آهنربا استفاده می کند که آن را کاملاً در جای خود نگه می دارد .

مک کلین می گوید : ” همانطور که می بینید هیچ سخت افزار یا دسته وجود ندارد ، بنابراین مکانیسم ها کاملا در پشت درب مخفی شده اند .”  ( ببینید آیا می توانید برش درب را در قسمت انتهایی سمت چپ مشاهده کنید . )

درب زیر پله

درب زیرپله ها
درب زیرپله ها

جان مک کلین دیزاین انباری مخفی را طراحی کرده است که از فضای بلااستفاده زیر این پلکان جاروبرقی برای هدفی سفارشی استفاده می کند : ایجاد یک درب مخفی برای استتار فضای مرده زیر پلکان به مالک این امکان را می دهد تا پس از استفاده از وسایلهای کم مصرف به راحتی در زیر پله آن را جا بدهد و بعدها به راحتی وسایل را بیرون بکشد و استفذاه کند .

میکلان می گوید : ” ما طرح را در محل درب قرار دادیم و یکپارچگی در را در چوب ایجاد کردیم .” ( درب مخفی در بالا ، انتهای سمت راست واقع شده است . )

کمد لباس مخفی

کمد لباسی مخفی
کمد لباسی مخفی

کمدهای مخفی وسایل کلاسیک کودکانه و خیالات مادام العمر است . طراح داخلی لارا مدیس با ایجاد یک مکان پنهان و مخفی جذاب پنهان شده در پشت ظاهر عایق بندی شده  جلوی دهانه کمد ، رویای دخترش سیلویا را زنده کرد .

گوشه دنج مخصوص کتابخوانی

کتابخانه و کتابخوانی
کتابخانه و کتابخوانی

طراح داخلی لورا مدیکوس با تبدیل یک کمد به یک اتاق مخفی که از طریق درهای عایق شده به آن دسترسی پیدا می کند ، مکانی خصوصی برای مطالعه ، تماشای تلویزیون و استراحت برای دخترش ایجاد کرده و سفر به فضای پنهان را به اندازه اتاق سرگرم کننده می کند .

دیوار شومینه

دیوار شومینه
دیوار شومینه

آنچه به نظر می رسد یک دیوار شومینه سنگ مرمر سیاه ثابت است ، به لطف یک ساختار ستون کشویی کاملاً خودکار که نشان دهنده هدف دوگانه آن است ، کمی هوشمندانه از تروما است .

درب شومینه

ستون شومینه سنگ مرمر سیاه و سفید کشویی برای آشکار و پنهان کردن دهانه یک اتاق مخفی باز و بسته می شود .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us