6 نوع مختلف در که باید برای خانه خود در نظر بگیرید   

انواع درها بر اساس ماده ساخت

انواع زیادی از درها و پنجره ها وجود دارد که می توانند تولید شوند یا برای تعمیر آماده در بازار موجود هستند . بر اساس ماده ساخت ، برخی از انواع آنها به همراه ویژگی اصلی آنها ، مزایا و معایب در اینجا آورده شده است تا انتخاب آسان برای صاحب خانه را تسهیل کند .

  1. در های چوبی / چوبی

درب الوار

درب ساخته شده از تخته و الوار
درب ساخته شده از تخته و الوار

به طور سنتی ، چوب همانطور که در بین مردم مشهور است ، پایه اصلی تولید در / پنجره بوده است . مزیت اصلی آن دسترسی محلی به مواد و سهولت ساخت آن توسط نجارهای محلی بوده است .

درب ساخته شده از تخته و الوار
درب ساخته شده از تخته و الوار

در حال حاضر انواع زیادی از چوب در بازار موجود است و انتخاب آن باید بر اساس خواص طول عمر و بودجه صاحب خانه انجام شود . اگرچه می توان از آنها برای همه مکانهای خانه استفاده کرد ، اما بهترین انتخاب مکان برای مکانهای خارجی است .

درب ساخته شده از تخته و الوار
درب ساخته شده از تخته و الوار

از الوار معمولاً برای ساخت در / پنجره استفاده می شود .

  • درهای بسته و لبه دار

درهای خمیده

درب چوبی لبه دار
درب چوبی لبه دار

درهای خمیده و لبه دار ساده ترین شکل در ها هستند و از زمان های بسیار دور مورد استفاده قرار می گیرند . این در ها از دسته های چوبی عمودی به ارتفاع در با ضخامت های حدود 35 میلی متر تشکیل شده اند که معمولاً به صورت زبانه ای و شیاری هستند . معمولاً سه تاقچه ( اعضای افقی ) تهیه می شود که یکی در بالا و پایین و دیگری در وسط قرار دارد .

درهای خمیده و لبه دار نیز می توانند مهاربند و قاب باشند تا از استحکام و ظاهر بهتر برخوردار شوند .

این درها معمولاً برای توالت ، حمام ، سرویس بهداشتی و غیره و همچنین در خانه هایی که اقتصاد از اهمیت بیشتری برخوردار است استفاده می شود .

3 .  در های قاب دار و پنجره ای

در قاب دار و روکش دار

درب شیشه خور
درب شیشه خور

این نوع درها و پنجره ها معمولاً در خانه ها تهیه می شوند . قاب در از چوب و پانل های کرکره ای از چوب ، تخته سه لا ، تخته بلوک ، تخته سخت و غیره ساخته شده است . تعدادی از طرح ها را می توان روی پانل ها ایجاد کرد ، بدین ترتیب این در کاملاً تزئینی است .

پنل ها را می توان از شیشه نیز ساخت . در مواردی که بخشی از در ، در صفحه های چوبی باشد و بقیه قسمت آن از صفحات شیشه ای باشد ، در را با روکش و لعاب می شناسند .

چنین درهایی از انعطاف پذیری در طراحی برخوردار هستند که می توانند از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر برسند .

طراحی را می توان با توجه به نیاز و موقعیت در خانه انجام داد .

قاب در برای این نوع درها می تواند از چوب ساخته شود یا از بخشهای فلزی مانند فولاد و غیره ساخته شود .

4 . در های شستشو

فلاش در

در فلاش یک در کاملاً صاف است که دارای تخته سه لا یا تخته فیبر با دانسیته متوسط ​​روی قاب چوب است که نسبتاً سبک است . هسته توخالی بدست آمده اغلب با مواد هسته مقوایی پر می شود .

در های شستشو معمولاً در فضای داخلی یک خانه استفاده می شوند ، اگرچه با برخی تغییرات از آنها به عنوان درهای خارجی در خانه ها نیز استفاده می شود .

قاب های این در ها می توانند از چوب ، فولاد و غیره ساخته شوند که می توانند وزن آن را حفظ کنند . درها معمولاً در یک طرف لولا می شوند تا در فقط در یک جهت باز شود .

در های شستشو به دلیل صرفه اقتصادی ، ظاهر دلپذیر ، دوام و غیره معمولاً در خانه ها تهیه می شوند و معمولاً در بازار موجود هستند .

در حالی که این درها را برای توالت ، حمام تهیه می کنید . قسمت داخلی در باید با ورق های آلومینیوم پوشانده شود تا برابر آب محافظت کند .

قاب های این درها / پنجره ها را می توان به هر روشی سنتی ساخت .

5 . در های شیشه ای

در های شیشه ای داخلی

شیشه معمولاً برای در و پنجره تهیه می شود ، بیشتر برای تابلو . اما اگر مالک تمایل داشته باشد ، می توان درها را برای مکانهای خاص از شیشه ساخت . به طور معمول چنین درهایی در پشت خانه ارائه می شوند زیرا منظره ای بدون مانع از حیاط خانه یا باغ را فراهم می کند .

درهای جلو که از شیشه ساخته شده اند به همان اندازه زیبا هستند ، اما باید اطمینان حاصل شود که هم از حریم خصوصی و هم از دوام آن اطمینان حاصل کنید . پانل های شیشه ای برش خورده به قاب های چوبی یک گزینه مکرر و زیبا برای در های ورودی است . چنین درهایی هزینه بر بوده و نیاز به نگهداری خوب دارند .

معمولاً سنگین تر از درهای دیگر هستند علاوه بر اینکه گران هستند .

6 . در های فلزی

در های استیل

از فلز یا سایر سازه های فلزی دیگر سالها استفاده شده است زیرا کارآمد هستند و برای درهای داخلی و خارجی به عنوان گزینه ای محکم محسوب می شوند . این درها می توانند جامد یا توخالی باشند .

مشخص شده است که جایگزین مناسبی برای چوب است و به طور گسترده ای برای ساخت قاب استفاده می شود . قابها را می توان از زاویه ، سه راهی ، کانالها یا صفحات فولادی فشرده ساخته شده است . نگهدارنده ها و لولاها به طور معمول در مورد قاب های فولادی به قاب جوش داده می شوند .

کرکره های معمولی ساخته شده از چوب و غیره را می توان روی این قاب های فولادی ثابت کرد .

قاب های فولادی کاملاً مشهور هستند و برای خانه ها و مکان های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند زیرا از قاب های چوبی معمولی به صرفه تر هستند .

کرکره ها همچنین می توانند از ورق های فولاد خفیف (MS) ساخته شوند ، در یک قاب از آهن یا قسمت کانال زاویه دار جوش داده یا پرچ شوند ، به درستی مهار شوند .

در های فولادی را می توان با کیفیت بالا در فولاد ملایم نورد سرد ، مهندسی دقیق نیز ساخت . آنها دوام طولانی مدت دارند و نیاز به حداقل نگهداری دارند . آنها در سایه های زیبا با بافت متنوع دانه چوب موجود هستند .

در مواردی که امنیت بیشتر مهم است ، می توان از اینها استفاده کرد .

نوشته توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با درب چوبی :

WhatsApp chat