راهنمای انتخاب مواد در داخلی

خیلی از افراد ، مشابه پرده های پنجره یا قالب اتاق ، از درهای داخلی خانه هم اغلب از جزئیات غافل می شوند . با وجود ظرافت ، در زیبا و خوش آوازه ای نیز می تواند تفاوت ساکت و در عین حال قابل توجهی ایجاد کند . در حالی که بسیاری از خانه ها با درهایی که از قبل آویزان و نصب شده اند ساخته شده اند ، اما عاقلانه است که بدانید کدام مواد در داخلی برای خانه شما بهترین است .

مدل و سبک درب چوبی
مدل و سبک درب چوبی

موادی که برای در داخلی خود انتخاب می کنید در کیفیت و جذابیت زیبایی آن نقش اساسی دارند . در حالی که سلیقه و سبک در مهم است ، اما در نظر گرفتن سایر عوامل مانند هزینه و عملکرد نیز مهم است . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محبوب ترین مواد برای طراحی در داخلی ، ادامه مطلب را بخوانید .

در های چوبی جامد

در داخلی چوبی جامد که اغلب مورد علاقه افراد با ذوق سنتی قرار می گیرد ، می تواند جلوه ای گرم و طبیعی داشته باشد . درهای داخلی از گونه های مختلف چوبی ساخته می شوند ، از چوب های سخت کلاسیک مانند چوب ماهون ، تا چوب های نرم ارزان قیمت مانند کاج .

 از آنجا که گونه های چوبی زیادی استفاده می شود ، قیمت این نوع مواد بسیار متفاوت است . در بیشتر موارد ، چوب جامد معمولاً گرانترین ماده در داخلی است . محبوب ترین چوب در های داخلی شامل گیلاس ، گردو ، افرا ، یا ارس است .

صاحبان خانه باید به خاطر داشته باشند که ، صرف نظر از نوع چوب ، با تغییر دما و رطوبت ، همه چوب های جامد کوچک یا منبسط می شوند . بهتر است از استفاده از در داخلی چوب جامد در حمام یا محل دیگری که در معرض رطوبت زیاد است خودداری کنید .

در های جامد هسته ای

یک در داخلی با هسته ای جامد می تواند عایق صوتی و دمایی مشابه در های چوبی جامد را ارائه دهد ، اما با قیمت بسیار پایین تر . یک در هسته جامد که معمولاً با پوسته بیرونی ساخته شده از تخته سه لا یا کامپوزیت قالب ساخته می شود ، با ترکیبی از الیاف چوب پر می شود که از احساس محکم چوب جامد تقلید می کند . در حالی که هیچ چیز واقعاً نمی تواند جایگزین چوب واقعی شود ، یک جلد ( روکش ) در هسته ای جامد هنوز هم یک گزینه عالی و ارزان است .

مدل درب ریلی
مدل درب ریلی

تنوع در داخلی باعث می شود که شما بدون توجه به ترجیحات طراحی ، تزئین خانه را به آسان انجام بدهید  .

در های توخالی

در حالی که یک در داخلی هسته ای جامد دارای هسته ای از ترکیب الیاف چوب برای شبیه سازی بهتر چوب جامد است ، داخل در هسته توخالی ، خالی است . این در ها معمولاً مناسب ترین گزینه چوبی برای در های داخلی هستند . یک در توخالی با مواد سبک تر و ارزان تری مانند تخته سه لا یا کامپوزیت قالب ریزی شده برای یک پوست خارجی ساخته شده است . از آنجا که توخالی هستند ، ماندگاری بالایی ندارند و مانع سر و صدا و همچنین نمونه های خوب آن نمی شوند .

در های ام دی اف

تخته فیبر با تراکم متوسط ​​( MDF ) ، محصولی از چوب مهندسی شده است که از الیاف چوب بازیافتی ساخته می شود و به دلیل مقرون به صرفه بودن و دوام ، یکی از متداول ترین مواد در داخلی شده است برخلاف در داخلی چوبی سنتی ، در MDF در برابر تاب خوردگی مقاوم است و بافت دانه چوب ندارد و در را صاف و رنگ آمیزی آسان می کند .

در های فلزی و شیشه ای

به عنوان جایگزین در داخلی چوبی سنتی ، درهای فلزی و شیشه ای به سرعت محبوبیت بیشتری پیدا می کنند . آنها می توانند ظاهری شیک و روانتر از در چوبی یا MDF استاندارد داشته باشند . در حالی که درزهای شیشه ای آنها این در ها را نسبت به سایر سبک های در داخلی گران می کند ، درهای فلزی و شیشه ای هنوز ارزان تر از درهای کلاسیک ساخته شده از چوب جامد هستند .

به طور کلی ، بسیاری از طراحی در داخلی و گزینه های مواد برای انتخاب وجود دارد ، از چوب جامد ظریف تا در های MDF با بودجه مناسب تر . نیاز شما هر کدام باشد .

 حتماً بانک اطلاعاتی ما را بررسی کنید تا بهترین درهای داخلی خانه خود را پیدا کنید .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp us