راهنمای محبوب ترین چوب برای درهای داخلی

درست مانند در های خارجی ، در های داخلی چوبی نیز بسیار قابل تنظیم هستند و می توان آنها را با استفاده از انواع چوب ها ساخت . با این حال ، گاهی اوقات بسیاری از گزینه ها می توانند روند تصمیم گیری صاحب خانه را پیچیده تر کنند . این کمک می کند تا هنگام انتخاب بین انواع مختلف در داخلی چوبی  راحت تصمیم بگیرید .  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محبوب ترین انواع در داخلی چوبی ، ادامه مطلب را بخوانید .

درهای داخلی چوبی :

چوب جامد

همانطور که درهای خارجی چوب جامد یک قسمت جذاب از خانه است ، در های داخلی چوب جامد نیز لوازم جانبی زیبایی است . با این حال ، گونه های مختلف چوبی وجود دارد ، بنابراین به شما کمک می کند تا بیشتر بدانید کدام گونه ها را هنگام برداشتن درهای داخلی چوب انتخاب کنید .

از آنجا که چوب جامد ظریف به نظر می رسد ، در داخلی چوب جامد برای تنظیماتی که از افزایش سطح ظرافت بهره مند هستند ، بهترین عملکرد را دارد . درهای داخلی چوب جامد در اتاق های ناهار خوری ، دفاتر خانه و اتاق های خواب زیبا به نظر می رسند .

در زیر برخی از گزینه های محبوب برای در داخلی چوب جامد را مشاهده خواهید کرد : 

    گیلاس : اغلب به رنگ قرمز مایل به سایه های تیره است . گیلاس با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور تمایل به تاریکی دارد ، بنابراین گونه ای ایده آل برای در های داخلی چوبی است که از نور خورشید در امان  باشد .

    صنوبر : غالباً به آن ” گیلاس ارزان قیمت ” گفته می شود ، زیرا این گونه چوب از  گیلاس قیمت کمتری دارد . صنوبر کار آسانی است و رنگ را به خوبی می گیرد .

    گردو : شفاف و گره خورده ، گردو گونه ای زیبا و گران قیمت است . گردو چوبی متراکم است که از رنگ قهوه ای تیره تا سیاه متغیر است .

    توسکا : گونه ای همه کاره از چوب با الگوی دانه ای نسبتاً مستقیم و چند خوشه گره است . توسکا سبک و روستایی به نظر می رسد و اغلب پس از اتمام ، بافت تیره ای پیدا می کند .

    افرا : چوبی سخت ، متراکم و محکم با امید به زندگی طولانی است . افرا دارای یک بافت صاف با دانه ای ریز است و تمایل دارد با گذشت زمان محو شود .

    کاج : یکی از محبوب ترین گونه ها برای درهای داخلی چوب ، کاج شفاف و گره خورده است و می تواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرد . کاج به خوبی پیر می شود و با انواع رنگ ها و  روکش های سبک بسیار عالی به نظر می رسد .

درب چوبی
درب چوبی

در های داخلی چوبی مانند گیلاس و گردو از لوازم زیبایی خانه هستند .

درهای داخلی چوبی :

هسته جامد و هسته توخالی

هر دو در هسته توخالی و در هسته جامد با یک تخته سه لا یا یک قاب کامپوزیتی قالب ساخته شده اند ، اما در های توخالی دارای یک فضای داخلی توخالی هستند ، در حالی که در های هسته جامد دارای یک ترکیب جامد ، الیاف چوب هستند . در های داخلی چوب جامد مقاوم هستند و بیشتر شبیه چوب واقعی هستند ، در حالی که در های داخلی چوب هسته توخالی کمتر به چوب واقعی شباهت دارند و دوام کمی دارند . هر دو گزینه های مقرون به صرفه ای هستند و می توانند در تنظیمات مختلف مورد استفاده قرار گیرند .

در های داخلی چوب هسته جامد به ویژه برای درهای اتاق خواب به خوبی کار می کنند ، زیرا آنها مانع صوتی پایدار هستند .

در های داخلی چوبی : MDF

تخته فیبر با تراکم متوسط ​​( MDF ) ماده ای محبوب و پر کاربرد برای در های داخلی چوبی است . این ماده یک محصول چوبی مهندسی شده است که از ضایعات چوب ، تراشه و سایر مواد بازیافتی تولید می شود . MDF فاقد دانه است ، رنگ آمیزی یا روکش آن آسان نیست ، تاب نمی  خورد و پوسیده نمی شود ، و به طور کلی ارزان و مقرون به صرفه است ، و آن را برای درهای داخلی چوبی که معمولاً بیشتر از اهداف زیبایی و کاربردی مانند درهای کمد و انبار استفاده می کنند ، ایده آل می کند .

گزینه های متنوعی برای در داخلی چوبی وجود دارد و به راحتی می توان گزینه های ارزان قیمت و پیشرفته را پیدا کرد . خواه ظاهری کلاسیک از چوب واقعی داشته باشید ، و یا سهولت اقتصادی کامپوزیت چوب ، مطمئناً درهای داخلی چوبی را که برای خانه خود نیاز دارید پیدا خواهید کرد .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع درب چوبی :

WhatsApp chat