راهنمای درب های داخلی هلندی

درب های داخلی هلندی راهی عالی برای جلوه دادن کلاسیک به خانه شما هست . این ظاهر زیبا  از قرن هفدهم هلند سرچشمه می گیرد و سرانجام ، این سبک در  همه دنیا محبوب شد .

درب های هلندی به عنوان درب هایی طبقه بندی می شوند که به دو نیمه افقی تقسیم می شوند . این طرح اجازه می دهد تا نیمه بالایی باز شود در حالی که قسمت پایین بسته می ماند . درهای هلندی که هم در فضای داخلی و هم در خارج مورد استفاده قرار می گرفتند ، در واقع به منظور نگهداری حیوانات وحشی و پرسه زدن حیوانات مزرعه در بیرون بود ، در حالی که اجازه ورود هوای تازه و نور خورشید را می داد .

امروزه درهای داخلی هلندی گزینه های منحصر به فردی برای جدا کردن آشپزخانه از اتاق نشیمن هستند . این درب مقدار کمی تفکیک بین این اتاق ها را فراهم می کند ، در حالی که هنوز این گزینه را برای شما فراهم می کند که قسمت بالایی درب را برای فضای بازتر نیمه باز بگذارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر درب داخلی هلندی به ادامه مطلب بروید .

درب ورودی هلندی
درب ورودی هلندی

مواد برای درب های داخلی هلندی

مواد بسیاری برای درب های داخلی هلندی موجود است که هر کدام مزایای خاص خود را دارند .

 بلوط یک گزینه عالی برای هر کسی است که به دنبال یک ماده قوی و ارزان است . به دلیل ماهیت فراوان ، توسکا به دلیل گران بودن نیز محبوب است . علاوه بر این ، توسکا دانه ای مشخص با ظاهری گره ای دارد .

گیلاس ظاهری جسورانه و روستایی دارد که می تواند ظرافت را به خانه شما ببخشد . چوب گیلاس به دلیل زیبایی طبیعی در درب های داخلی هلندی نیز محبوب است .

با این حال ، برخی از صاحبان خانه تصمیم می گیرند از شیشه های فایبرگلاس برای درب های داخلی هلندی خود استفاده کنند . فایبرگلاس را می توان به منظور تقلید از شکل ظاهری با چوب ساخت ، در حالی که نسبت به چوب هزینه کمتری دارد و نگهداری آن نیز کمتر است .

هزینه درب های داخلی هلندی

شما می توانید برای درب های داخلی هلندی خود از 750 تا 1000 دلار به بالا بپردازید . این هزینه شامل درب شما و همچنین کلیه کارگران و مواد می شود . قیمت شما بسته به نوع ماده ای که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود . به عنوان مثال ، درب های داخلی هلندی بلوط به طور کلی قیمت کمتری نسبت به درب های داخلی هلندی گیلاس دارند . همراه با سخت افزار کلی ، موارد اضافی دیگری نیز در دسترس است . در حالی که قفل ها به طور کلی در نیمه پایینی در نصب می شوند ، شما همچنین می توانید یک گیره به نیمه بالایی اضافه کنید. با اضافه کردن یک گیره ، تقریباً 100 دلار به هزینه نهایی درب های داخلی هلندی شما اضافه می شود .

تعمیر و نگهداری درب های داخلی هلندی

درب های داخلی هلندی نسبت به نمونه های خارجی خود به نگهداری کمتری نیاز دارند . این به این دلیل است که آنها از هرگونه آسیب وارد شده توسط هوا و سایر عناصر خارجی جلوگیری می کنند . علاوه بر این ، ماده ای که انتخاب می کنید در میزان نیاز به تعمیر و نگهداری تأثیر خواهد گذاشت . به عنوان مثال ، فایبرگلاس به مرور زمان نسبت به چوب به مراقبت بسیار کمتری نیاز دارد .

بررسی درب و سخت افزار آن به طور دوره ای برای بررسی سایش عمومی مهم است . استفاده از آن در طول زمان باعث بسته شدن فیلتر هوا در درب می شود . سکونت گاه طبیعی خانه شما نیز می تواند به مرور زمان به لولاها آسیب برساند . بررسی این فاکتورها و تمیز کردن در صورت لزوم باعث می شود که درب های داخلی هلندی بیشتر دوام داشته و بهتر به نظر برسند .

 نکته : افزودنی جذاب و منحصر به فرد در خانه شما

درهای داخلی هلندی گزینه بسیار مناسبی برای هر صاحبخانه ای است که می خواهد ظاهری کلاسیک و معمولی به داخل خانه خود اضافه کند . آنها نه تنها جلوه ای جالب به فضای داخلی شما می بخشند ، بلکه در انواع مختلفی از مواد نیز موجود هستند . درهای هلندی داخلی با داشتن یک تاریخچه جالب و طراحی منحصر به فرد ، برای صاحبان خانه ایده آل است .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع ساخت درب چوبی :

WhatsApp chat