دکوراسیون اتاق غذاخوری
اتاق غذاخوری به دلیل وجود مبلمان بزرگ وپرتعداد، نقش مهمی در هماهنگی دکوراسیون خانه عهده داراست.کارکرد چندگانه این اتاق اهمیت خاصی دارد و همه این دلایل باعث می گردند اتاق غذاخوری، یکی ازمهم ترین بخش های هر خانه ای بحساب بیاید.
برای جمع اوری عناصر یک اتاق زیبا به تهیه لوازمی هم شکل با قیمت زیاد نیازی نیست.تنوع رنگ و بافت درمبلمان واکسسوری های این اتاق، دلیل زیبایی آن است.صندلی های چوبی با میزسفید آنتیک، نه تنهاغریبه نیستند؛ بلکه همنشینی زیبایی هم پدید اورده اند.در هماهنگی در فرانسوی با اینه نیزبه زیبایی این اتاق اضافه کرده است. همچنین اینه، و شیشه تلالو نوری بیشتردر این محیط به وجود اورده است و برجذابیت بصری آن اضافه کرده است.
این غذاخوری رویایی است چون….
این اتاق درفصل سرما و برای کسانی که تابش افتاب را دوست دارند واقعا رویایی است.چون گذشته ازتابش مستقیم نورخورشید، رنگ روشن اتاق و وجود اینه نیز انعکاس بیشتری ازین تابش گرما بخش به وجود اورده است.نورپردازی بی مانند اتاق نیز، علاوه بر افزایش منابع نوری؛ حسی نوستالژیک به وجود اورده است.
قانون طراحی
1-برای داشتن یک دکورکانتری، بهتر است از ورود نور طبیعی به محیط جلوگیری نکنید.پرده ارایی ساده و سبک مثل تور، بهترین گزینه برای چنین دکوری است. رنگ افتابی برای دیوارها نیزوجود نور طبیعی را تداعی می کند.درنتیجه اگراز نور طبیعی بهره نمیبرید، رنگ زرد افتابی جایگزین خوبی برای آن است.
2-سعی نکنید مبلمان و اکسسوری ایده ال و بی نقصی اماده کنید.زیرا شما در حال تدارک یک فضای روستایی با جنبه خانگی و خودمانی هستید.مبلمان غیرهم شکل و لوستری متشکل ازچندعدد لامپ معمولی نیز درهمین راستا عمل می کنند.
3-محیطی شفاف و روشن با کمک اینه ودر فرانسوی با شیشه زیاد، پدیدارمی شود.هماهنگی در واینه، از دیگرنکاتی است که به این دکورنمایی منحصر بفرد میدهد.
منبع : کتاب 101 اتاق نشیمن نویسنده دکتر فاطمه کاتب

گروه فن و هنر ایران زمین