[ad_1]

زاینده رود نوروز امسال خشک خواهد ماند

نایب رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان، گفت: نوروز امسال که زاینده رود از نعمت جاری بودن محروم است و این روح در اصفهان در جریان نیست، باید برای گرشگران جذابیت دیگری ایجاد کنیم تا برای سفر به اصفهان ترغیب شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irامیر احمد زند آور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: شهرداری اصفهان باید تمام تلاش خود را برای مدیریت و ساماندهی مسافران نوروزی به کار بسته و برای اسکان این مسافران چاره اندیشی کند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد نوروزی در شهر اصفهان، ادامه داد: امسال که رودخانه زاینده رود در شهر جاری نیست باید جذابیت‌های دیگری در شهر اصفهان ایجاد کنیم تا گردشگران علاوه بر بازدید از آثار تاریخی از دیگر امکانت تفریحی و گردشگری شهر و پارک ها خصوصاً پارک جنگلی ناژوان و پارک کوهستانی صفه استفاده کنند و مدت بیشتری در اصفهان بمانند که در نتیجه به اقتصاد اصفهان کمک می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه مسافران علاقمند به اسکان در مدارس و پارک‌های فدک و غدیر هستند، شهرداری اصفهان باید به این مکان‌ها توجه بیشتری کرده و تلاش کند با تامین امنیت و آرامش و همچنین خدمات مورد نیاز، این فضاها را به مطلوبیت قابل قبولی برساند، به همین دلیل پیشنهاد می‌کند در باغ فدک سوییت های ۵۰ تا ۷۰ متری ساخته شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: رینگ حفاظتی چهارم اصفهان باید به نحو احسن و در کوتاه ترین زمان ممکن تکمیل شود. رشد ترافیک در این شهر در سال های اخیر به گونه‌ای بوده است که مسائل پیش بینی شده در طرح های جامع و تفصیلی چندین سال زودتر در شهر نمود پیدا کرده اند. همچنین پیدایش شهرهای جدید نیز بر ترافیک اصفهان تاثیر بسیاری داشته است و اصفهان را تبدیل به یک کلانشهر مرکزی کرده است.

زندآور گفت: توسعه و رشد شتابان شهر اصفهان نشان می‌دهد باید توسعه حمل و نقل و زیر ساخت‌های شهری نیز به همان سرعت به پیش رفته تا از نیاز شهر عقب نماند و احداث رینگ ترافیکی چهارم اصفهان یکی از طرح‌هایی است که موجب افزایش سرعت توسعه در شهر می‌شود.

وی با اشاره به اعتراضات کشاورزان در روزهای گذشته گفت: درخواست‌های کشاورزان کاملا به حق است و باید استاندار اصفهان که اقدامات ارزشمندی را در اصفهان آغاز کرده است با طرح هایی همچون بهینه سازی پساب و پرداخت خسارات به کشاورزان باعث شود که این قشر زحمت کش در آستانه عید نوروز خجالت زده خانواده خود نشوند.

 

ایسنا

نوشته زاینده رود نوروز امسال خشک خواهد ماند اولین بار در بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان و مسکن. پدیدار شد.

[ad_2]

Source link
به نقل از وب سایت : www.ashwood.ir

WhatsApp us