رنگ عسلی روی چوب کاج روسی

سلام

برای ساخت همرنگی عسلی چند تکه چوب را ( از همین جنس ) سمباده و آماده کنید تا بتوانید در مراحل ساخت آستر رنگ خود را روی این چوب ها تست کنید  – شاپان قهوه‌ای را با بنزین مخلوط کنید تا حدی که وقتی با دستمال آن را روی چوب روسی می زنید رنگ زرد روشن تا قهوه ای کمرنگ ایجاد شود – در مرحله دوم رنگ زرد و قرمز را به آستر اضافه کنید ( کم کم و مدام تست بگیرید ) تا جایی که رنگ شما به عسلی برسد .

کفپوش و پارکت سالن ورزش , قرنیز چوب راش پلی مایر آلمانی , پروژه شهرک گلستان
کفپوش و پارکت سالن ورزش , قرنیز چوب راش پلی مایر آلمانی , پروژه شهرک گلستان

اگر رنگ عسلی روشن بود به آن آستر شاپان قهوه ای یا رنگ مشکی اضافه کنید – اگر روشن بود بنزین اضافه کنید – اگر می‌خواهید قرمزی عسلی بیشتر شود قرمز و اگر قهوه ای شد به آن زرد و بنزین قاطی کنید – در کل برای ساخت رنگ عسلی باید یه نمونه داشته باشید و آن را بگذارید کنار نمونه رنگ های تان تا بدانید چه رنگی کم است و چه رنگی زیاد است – بهتر است که از یک نمونه عسلی پرینت بگیرید .

بعد از ساخت آستر با رنگ روغنی , این آستر را با دستمال یا قلم ( دستمال , تنظیف و پارچه نخی بدون پرز ایده آل است ) روی چوب خام اجرا کنید .

آستر دوم

به آستری که در بالا توضیح دادیم آستر اول میگویند . آستر اول روی چوب خام اجرا می شود و به درون بافت های چوب نفوذ می کند و در صورت اشتباه پارک کردن آن بسیار مشکل و حتی غیر ممکن است , به همین جهت توصیه می شود ابتدا روی یک تکه چوب این آستر را اجرا کنید و حتی سیلر و کیلر آن را هم بزنید تا مشاهده کنید کار نهایی دقیقا چگونه می شود .

آستر دوم هم همین آستر یا آستر تیره تر یا روشن تر است که بعد از مرحله سیلر و بعد از سمباده کاری روی سیلر اجرا می شود . این مرحله باعث می شود کیفیت آستر شما بیشتر شود .

در اکثر پروژه ها ما چوب را در سه مرحله آستر می کنیم . یعنی استر اول را آبکی و روشن می گیریم و با آستر دوم و سوم به رنگ نهایی می رسیم .

در مرحله کیلر هم می توانید بسیار کم همرنگی با رنگ فوری بسازید و در رنگ خود مخلوط کنید تا بیشتر بهرنگ مورد نظر نزدیک شوید . البته مخلوط کردن رنگ در کیلر نیاز به تجربه بسیار دارد و اگر تازه کار هستید به همان آستر اول اکتفا کنید .

در اصل آستر دوم نوعی پتینه کاری است که نیاز به مهارت کار با دستمال و اعمال آستر روی سیلر می باشد . بهتر است این روش را چند بار روی صفحه چوبی بطول و عرض 50 سانت تست کنید تا از مهارت و روش کار اطمینان پیدا کنید .

در نهایت بعد از اجرای سیلر و کیلر می توانید یک لایه رنگ با پلی استر هم ایجاد کنید و اینجا کار شما تمام است .

گالری عکس رنگ های عسلی