اهمیت تضاد رنگ در طراحی داخلی خانه

کنتراست یکی از ویژگی های ضروری در طراحی داخلی خانه است . می توان با انتخاب رنگ های روشن و تیره و استفاده از آنها در یک اتاق ایجاد کرد . اگر از رنگ های تیره روی دیوارها و رنگهای روشن روی مبلمان استفاده می کنید ، رنگهای اتاق را به طور قابل توجهی متضاد می کند . علاوه بر این ، می توانید با اعمال کنتراست رنگ بر روی دیوارها جلوه ای متضاد ایجاد کنید . می توانید سه دیوار را با رنگ های روشن و دیوار چهارم را با رنگ تیره تر رنگ کنید یا برعکس .

انتخاب میز چوبی با رنگ و لکه طبیعی می تواند برای ایجاد حس طبیعی در خانه کمک کند .

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

کنتراست چیست ؟

در یک زبان ساده ، تضاد در طراحی داخلی به ترکیب رنگهای سایه های تیره تر و روشن تر اشاره دارد . کنتراست زمانی است که دو یا چند عنصر کنار هم قرار می گیرند به طوری که ویژگی های متضاد آنها برجسته می شود . اگر از رنگ یکسانی برای دیوارها و مبلمان استفاده شود ، ظاهر کلی اتاق کسل کننده می شود .

ما یکی از این بسترها برای دسترسی به طراحان داخلی حرفه ای هستیم که می توانند ترکیبات پویایی را بر اساس مفهوم تضاد در خانه شما ایجاد کنند . طراحان از ویژگی های زیادی برای ایجاد تضاد در اتاق های خانه شما استفاده می کنند . مثلا –

     روشن و تیره

     روشن و کسل کننده

     ارگانیک و هندسی

     زنانه و مردانه

     بزرگ و کوچک

     زینتی و ساده

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

اهمیت کنتراست در طراحی داخلی

وقتی بافتها یا رنگهای متضاد را کنار هم قرار دهید ، وزن بصری به فضا اضافه می شود . این بدان معناست که قسمت هایی از فضای داخلی خانه توجه شما را به خود جلب می کند . بهترین روش برای این کار استفاده از دو بافت متضاد است که به یکدیگر نزدیک هستند . رنگ های متضاد بهترین نمای داخلی خانه را نشان می دهند ، اعم از دیوار یا مبلمان ، کاشی یا سقف .

به ترکیب ویژگی های پارچه های خشن در زیر مبلمان براق ، نورپردازی بافت دار و دکوراسیون روی سطوح صاف ، سایه تیره رنگ روی دیوار اصلی یا مبلمان رنگ روشن در اتاقی با دیوارهای تیره فکر کنید . علاوه بر این ، می توانید با ترکیب قطعات ساخته شده از چوب و سنگ برای ایجاد تضاد رنگی برای فضای داخلی خانه و ترکیب آنها با عناصر فلزی در اتاق . در مورد پارچه ها ، می توانید یک طرح طرح دار را با یک رنگ ساده ست کنید .

انتخاب میز چوبی در کنار تزئیناتی با چوب می تواند به زیبای‌شناسی شما کمک کند .

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

نحوه انتخاب کنتراست رنگ برای دکوراسیون داخلی منزل

اگر در نهایت تصمیم گرفته اید از تضاد رنگی به عنوان اصلی ترین ویژگی طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید ، بیایید این فکر را به واقعیت تبدیل کنیم ! قسمت پیچیده این است که تعیین کنید چه ترکیب رنگی بیشتر برای خانه شما مناسب است . راه آسان برای انجام این کار این است که یک رنگ را انتخاب کنید و سپس بقیه رنگهایی را انتخاب کنید که در تضاد با آن خوب به نظر برسند . اگر مبلمان را از قبل دارید ، می توانید رنگ دیوار را متضاد کنید و برعکس . شما می توانید ترکیب رنگ را به تنهایی ایجاد کنید ، اما ترکیبات زیر ممکن است به شما در تصمیم گیری کمک کند . فراموش نکنید وجود کتابخانه چوبی و داریور چوبی می تواند کمک شایانی به فضای که می خواهید داشته باشید برای ایجاد کنتراست داشته باشد .

     نیلی و سفید – نیلی و سفید یک ترکیب رنگ آرامش بخش است . نیلی فضای گرم و لطیفی را به اتاق ارائه می دهد و محیطی دنج ایجاد می کند .

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

اسطوخودوس و سفید – اسطوخودوس و سفید رزرو شده ترکیبی از رنگ است که ظاهری منحصر به فرد به هر اتاق می بخشد .

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

سایه های بنفش – وقتی با سایه های روشن تر مقایسه می شود ، سایه های بنفش ، مخصوصاً تیره تر ، جلوه ای زیبا و جسورانه به اتاق می بخشد . بسته به سایه بنفش می تواند ظاهری شاد و همچنین سلطنتی به شما بدهد . این یک ترکیب رنگ کمیاب اما ظریف است .

رنگ در دکوراسیون داخلی
رنگ در دکوراسیون داخلی

افزودن تضاد به فضای داخلی خانه به اندازه خرید رنگ یا مبلمان اهمیت دارد.  ظاهر چشمگیر که جلوه کنتراست به یک اتاق می بخشد ، کاملاً ارزش سرمایه گذاری دارد.  می توانید در مورد ترکیب رنگها در  سایت ما اطلاعات بیشتری کسب کنید ، جایی که کارشناسان می توانند نکات حرفه ای را در اختیار شما قرار دهند و به شما در طراحی داخلی خانه کمک کنند .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی رنگ خانه ، رنگبندی و دکوراسون ، طراحی تضاد رنگی

منبع : homelane.com

مطالب مرتبط با موضوع رنگ :

WhatsApp us