ست ناهارخوری

میز و صندلی ناهارخوری

میز و صندلی ناهارخوری

ست ناهارخوری از دو بخش اصلی تشکیل شده است که یکی از این دو بخش صندلی ها هستند.

بعضی مواقع پیش می آید که شما میز ناهارخوری را که می بینید می پسندید ولی صندلی های آن چندان توجه شما را به خود جلب نمی کند. در اینگونه موارد معمولا فروشندگان با فروش میز ناهارخوری تنها مشکلی ندارند و در بعضی موارد سعی می کنند تا شما را قانع کنند که صندلی های بهتری از آنچه که در حال حاضر می بینید نمی توانید پیدا کنید که با میز ست بشوند. بعضی فروشندگان نیز پیشنهاداتی از دیگر مدل های صندلی های خود ارائه می کنند تا برای میز ناهارخوری مورد نظر خود انتخاب کنید و سفارش دهید.

میز ناهارخوری

– اگر میز ناهارخوری شما طرح و مدل کلاسیک یا ساده دارد بهتر است به سراغ صندلی های مدرن نروید و بالعکس. چون به نظم و ترتیب نمای داخلی دکوراسیون اتاق نشیمن شما به شدت ضریه میزند.
– ایجاد تضاد رنگی بین میز ناهارخوری و صندلی ها میتواند جالب باشد ولی نه یک تضاد رنگی صد در صدی که توی ذوق بزند. مثلا اگر میز ناهارخوری شما رنگ زرشکی دارد انتخاب صندلی هایی با روکش کرم یا شیری با طرح های راه راه و ظریف زرشکی می تواند جلوه ای زیبا داشته باشد.
– صندلی های ناهارخوری در دو مدل دسته دار و بدون دسته تولید و به فروش می رسند. اگر مدل دسته دار این صندلی ها را برای خرید انتخاب می کنید باید توجه داشته باشید ارتفاع سطح دسته ها نباید خیلی پایین تر از سطح میز باشد، چون از این دسته ها بعنوان تکیه گاه دست ها هنگام صرف غذا استفاده میشود.
– در اتاق ها و منازل کوچک اصلا به سمت میز و صندلی های رنگ تیره نروید در ضمن انتخاب صندلی های یغور و بزرگ هم در فضاهای کوچک یک جور خودزنی به حساب می آید.
– اگر قسمتی از فضای اتاق پذیرایی و نشیمن خود را برای قرار دادن میز ناهارخوری استفاده می کنید مدل صندلی هایی را انتخاب کنید که هنگام کمبود فضای نشیمن روی مبلمان راحتی یا استیل بتوانید از آنها کمک بگیرید و مهمانان سر پا نمانند.

– اگر میز ناهارخوری را در فضای آشپزخانه قرار داده اید، سعی کنید صندلی هایی را انتخاب کنید که دارای پایه های فلزی استیل یا ضد زنگ هستند تا هنگام شستشوی کف آشپزخانه با مشکل مواجه نشوید.

چند مدل صندلی ناهارخوری ظریف و زیبا را به عنوان حسن ختام در این بخش به شما عزیزان ارائه کرده ایم.

منبع : nobaraneh.com

گرداوری گروه صنایع چوب و هنر ایران زمین

WhatsApp us