عنوان مقاله : نحوه انتخاب سونا

سونا و اتاق بخار در خانه ها  رفته رفته محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. مزایای بی شماری که در مورد سلامتی و همچنین آرامش و انزوائی که باعث محبوبیت آنها می شود وجود دارد .

سونا انواع مختلفی دارد  و برخلاف تصور عامه ، پیدا کردن فضایی برای ساخت و ساز آن چندان دشوار نیست.

با داشتن سونا  خودتان می توانید درجه حرارت را بر روی هر آنچه که راحت هستید تنظیم کنید ، تا زمانی که دوست دارید در آن بمانید ، به همان اندازه که بخواهید مناسب باشد به آن آب اضافه کنید و هر زمان که مناسب شما باشد از راحتی و فواید آن لذت ببرید.

سونای خشک
سونای خشک

مهمترین انتخاب برای تصمیم گیری در مورد سونا این است که آیا شما می خواهید یک سونا بخار و سنگ مرمر سنتی یا سونا دور مادون قرمز (FIR) یا اتاق بخار استفاده کنید ؟

بیشتر سوناها از طریق همرفت گرم می شوند. بخاری های جابجایی را می توان با برق ، گاز یا آتش چوبی  راه اندازی کرد که همان چیزی است که بیشتر مردم هنگام تصور یک سونا سنتی به آن فکر می کنند.

بخاری در برابر یک دیوار ، یک تنور پر از سنگ را گرم می کند ، از یک ملاقه برای ریختن آب با روغنهای اساسی بر روی آنها برای آزاد کردن بخار معطر استفاده می کند و شما گرما را در اطرافتان احساس می کنید ، این ویژگی های بارز سونا سنتی است.

از طرف دیگر بخاری های FIR نوع بسیار مختلفی از تجربه سونا را ارائه می دهند. گرمای تولید شده توسط این سونا ها نه از هوا می آید بلکه از امواج مادون قرمز است که توسط پنل های گرمایش تولید می شوند.

امواج کمی شبیه به مایکروویو کار می کنند و شما را از داخل گرم می کنند (نگران نباشید ، ایمن است!) بنابراین دمای هوا بسیار پایین تر است و هیچ بخار و رطوبت دیگری وجود ندارد.

این می تواند یک انتخاب عالی برای کسانی باشد که یک سونا سنتی را رد می کنند یا کسانی که از مشکلات تنفسی رنج می برند.

سونای خشک
سونای خشک

البته ، امروزه اصرار دارند که احساس سونا FIR کاملاً متفاوت است. قبل از انتخاب بین سونا معمولی و سونا FIR ، باید از این فرصت استفاده کنید که هر دو را امتحان کنید .

نویسنده : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با موضوع سونای خشک :

WhatsApp chat