طراحی اسلامی

گروه فن و هنر ایران زمین

ترجمه کلمه به کلمه

اسلام با دین اولیه، دین تنها جنبه فرهنگی نیست. هنر قدیمی هنر اسلامی که از قرن هشتم میلادی به بعد از فرهنگ ایرانی و رومی گرفته شده است. جنبه های مختلف هنر اسلامی به صورت خوشنویسی، نقاشی، شیشه، سفال و منسوجات متفاوت بود. در میان دیگران، منحصر به فرد جذاب الگوهای هندسی هندسی است که می تواند در هر نقطه – در مساجد، مدرسه ها، کاخ ها و حتی خانه های خود را پیدا کنید. الگوهای هندسی نقش اساسی در طرح های اسلامی ایفا می کنند زیرا هنر اسلامی به طور عمده از تصاویر فریبنده ای مانند انسان ها و حیوانات اجتناب می کند زیرا آنها خلقت خداوند برای جلوگیری از تبدیل شدن به اشیاء عبادت هستند. 

قبل از خواندن ادامه دهید، لطفا کمی وقت بگیرید تا این ویدیو را تماشا کنید تا طرز تفکر طراحی اسلامی را جلب کنید.

با این وجود ممکن است به نظر می رسد پیچیده، این در واقع کاملا پیچیده نیست، زیرا با استفاده از ابزارهای ساده می توان آن را به دست آورد. ما سعی کردیم طراحی اسلامی خودمان را مجددا بسازیم. برای شروع، ما یک طرح بسیار ساده تر به عنوان یک گروه داشتیم.

شما نیاز خواهید داشت

– خط کش

– مداد

– نشانگر / قلم (از رنگ های مختلف)

– قطب نما (اختیاری)

– قالب

– ردیابی مقاله

قبل از شروع طراحی، شما ممکن است بخواهید اصل اساسی طراحی اسلامی را در نظر بگیرید: شما ممکن است بخواهید شبکه را با استفاده از خط کش و قطب نما برای خطوط ساختاری به همان اندازه ساده تر کنید.

مراحل

گام 1:

با استفاده از یک قطب نما، یک دایره را بکشید و دایره را به هشت قسمت مساوی تقسیم کنید. اگر می خواهید، می توانید از یک الگو استفاده کنید که به نظر می رسد این است:

طراحی گره چینی هنر ایران زمین
طراحی گره چینی هنر ایران زمین

گام 2:

خطوط ساخت را با استفاده از یک مداد و حاکم، رسم کنید. خطوط شما باید نقاط تقاطع تقاطع داشته باشند و این باید دقیق باشد. در غیر این صورت، طراحی شما غیرمنصفانه خواهد بود.

طراحی گره چینی هنر ایران زمین
طراحی گره چینی هنر ایران زمین

گام 3:

مرحله 2 را تکرار کنید و خطوطتان باید نقاط تقاطع را دقیقا تقاطع کنید.

طراحی گره چینی هنر ایران زمین
طراحی گره چینی هنر ایران زمین

مرحله 4:

با این مرحله، خطوط ساخت و ساز شما را تکمیل می کنید و ممکن است طراحی خود را شروع کنید. خطوط ساخت و ساز خود را با استفاده از یک نشانگر یا قلم رنگی مختلف، ردیابی کنید.

طراحی گره چینی هنر ایران زمین
طراحی گره چینی هنر ایران زمین

مرحله 5:

شکل هشت پا (که به نظر می رسد مثل یک ستاره است) در داخل دایره ردیابی شود.

طراحی گره چینی هنر ایران زمین
طراحی گره چینی هنر ایران زمین

مرحله 6: 

پاک کردن خطوط ساخت و ساز شما و در نهایت، شما باید طراحی خود را تسهیل کنید. Tessellate بدین معنی است که سطوح را به صورت مکرر با استفاده از یک شکل بدون پوشش و شکاف پوشش دهید. شما می توانید از کاغذ ردیابی برای ساخت نسخه های طراحی خود استفاده کنید. سپس طرح های خود را با دقت به لبه ها متصل کنید.

این طراحی طراحی شده ما شامل کار افراد دیگر است. من از نحوه طراحی معلوم شدم چون خطوط دقیق هستند که باعث تسهیل تسهیل و جذابیت بصری در نگاه آنها می شود.

زیبایی طراحی اسلامی من را جذاب کرده است و من را به خود مشغول کرده و با اشکال و الگوهای مختلف، به چالش کشیدم.

سپس الگوی اصلی خود را با استفاده از شش ضلعی طراحی کردم که کمی جزئی تر است اما ساده است برای ایجاد آن به عنوان قطب نما مورد نیاز نیست. اگر چه قطارها لازم نیست، همیشه به یاد داشته باشید که از خط کش و مداد برای اطمینان از درست بودن خطوط استفاده کنید.

مراحل

گام 1: 

شما می توانید برای این مرحله یک قطب نما استفاده کنید یا به جای آن شما می توانید یک الگو را در اینجا چاپ  کنید  (Template-Square A4). تقسیم دایره خود را به دوازده بخش مساوی تقسیم کنید.

گام 2:

هنگامی که دایره خود را به دوازده بخش تقسیم کرده اید، خطوط ساخت و ساز را با کشیدن یک سوزن بزرگ بیرونی خارجی دایره شروع کنید.

گام 3:

با کشیدن شش ضلعی دیگر در شش ضلعی خارجی از مرحله قبلی، نقاشی شبکه را ادامه دهید.

مرحله 4:

مثلث (سه خط گسترده) را که تقاطع ها را در میدان قرمز تقاطع می کند، رسم کنید. به یاد داشته باشید، دقت کلید است!

مرحله 5:

مرحله 4 را با کشیدن یک مثلث دیگر (سه خط دیگر دیگر) تکرار کنید که نقاط تقاطع مربع قرمز را تقاطع می کند.

مرحله 6:

در حال حاضر، خطوط ساخت و ساز شما کامل شده است که شما می توانید شروع به ردیابی طراحی خود را. یک نشانگر / قلم رنگی مختلف را بیابید و شکل شبه دو طرفه (که در قرمز مشخص شده است) را از جمله شش ضلعی بیرونی نشان دهید. خطوط ساخت را پاک کنید.

           

گام 7:

استفاده از کاغذ ردیابی برای ردیابی طرح خود را برای tessellation. هنگام تسل کردن، اطمینان حاصل کنید که خط ها با دقت پیوند داده می شوند و مطمئن شوید که هر یک از شش ضلعی ها به یکدیگر نزدیک هستند، بقیه شش ضلعی که شش گوشه در وسط را احاطه کرده اند برای ایجاد ساختار لانه زنبوری. سعی کنید از شکاف یا همپوشانی جلوگیری کنید.

برای نتیجه گیری، من فکر نمی کنم طرح اسلامی پیچیده باشد، زیرا روش ساده تر برای استفاده از یک قطب نما و استفاده از یک حاکم را انتخاب کردم. با وجود پیچیدگی، حاکمان برای طرح کردن عالی هستند زیرا شما می توانید خطوط را دقیق اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که طراحی شما دقیق است. صحبت از پیچیدگی، من این را با به چالش کشیدن خودم با اشکال مختلف و با استفاده از قطب نما، من با استفاده از فرمول برای محاسبه یک منطقه از یک دایره و همچنین دور. به این ترتیب، می توانم اندازه گیری دقیق را برای حلقه هایم دریافت کنم.

منابع:

معماری اسلامی٬ معماری ایران٬ آموزش گره چینی٬

http://www.sigd.org/pattern/pattern-4/

https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_geometric_patterns

https://www.youtube.com/watch؟v=pg1NpMmPv48


به طور کلی، هنر اسلامی به هنرهایی اطلاق می شود که توسط مسلمانان و در قالب تمدن اسلامی خلق شده اند. این هنرها شامل مختلفی از جمله هنرهای دیواری، زخرفه‌های سفالی، صنایع دستی، نگارگری، معماری و غیره است. هنر اسلامی به دلیل عدم تصویر نمودن اشیای بشری و حیوانی، تمرکز بر روی زیباییات نمادین، فرم‌های هندسی و موزاییک‌های شناور را دارد. این هنر با رعایت قوانین دین اسلام توسعه یافته است و با توجه به قواعد زیبایی اسلامی، اغلب به قالب‌های زیبایی مقدس دین اسلامی پوشانده شده است. درباره هنر اسلامی می‌توان گفت که در عصر وسطی به اهمیت خاصی رسید و در نوع خود از نظر تاریخ و فرهنگ پرباری است.


مطالب مرتبط :

WhatsApp us