طراحی چوبی کفپوش برجسته

گاهی اوقات یک روش خوب برای به حداکثر رساندن ظرفیت ذخیره سازی یک فضای کوچک ، باز کردن کل منطقه و ایجاد بخشهای متمایز است که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند. به عبارت دقیق تر ، شما می توانید یک فضای باز بزرگ داشته باشید که در آن هر اتاق به اصطلاح با استفاده از یک پالت خاص از مواد و رنگ بندی طراحی شده است.

به این ترتیب شما به هر یک از افراد بدون نیاز به دیواره های واقعی در بین خود فردیت می دهید و این فضای بیشتری برای ذخیره سازی باقی می گذارد. با توجه به این موضوع ، این آپارتمان کوچک از شانگهای طراحی جالبی دارد که در آن کل اتاق خواب روی یک سکوی کف برجسته قرار گرفته است. این مجموعه ای از فضای ذخیره سازی مخفی را معرفی می کند که از آشپزخانه قابل دسترسی است. این یک ایده هوشمندانه است ، ایده ای که استودیوی استارلیک به آن فکر شده است.

کمد دو طرفه

یک ایده ذخیره سازی واقعا هوشمندانه دیگر ، داشتن کمد مستقل است که از دو طرف قابل دسترسی است. همچنین به عنوان یک تقسیم کننده اتاق دو برابر کاربرد دارد که نیازی به دیوارهای جداکننده بین اتاق ها دیگر وجود ندارد.

طراحی چوبی برای کمد دو طرفه
طراحی چوبی برای کمد دو طرفه

فضاها را می توان با مبلمان تقسیم کرد و این باعث صرفه جویی در فضای کم کف می شود. این استراتژی توسط استودیو An Rolland Architecte برای یک آپارتمان کوچک در پاریس مورد استفاده قرار گرفته که فقط 24 متر مربع وسعت دارد.

طراحی چوبی پله های قفسه کتاب

استودیو 3XA  با داشتن تنها 29 متر مربع فضا در این آپارتمان از لهستان ، تصمیم گرفت از یک فضای داخلی سنتی اجتناب کند و به جای آن چیزی منحصر به فرد ایجاد کند. معمار از سقف نسبتاً بلند استفاده کرده و موفق شد اتاق خواب را با بالا بردن و قرار دادن آن در بالای حمام و راهرو ورودی از بقیه نقشه طبقه جدا کند.

طراحی چوبی پله کتابخانه
طراحی چوبی پله کتابخانه

سطح بالای آن کاملاً بزرگ است اما زیاد بلند نیست . این یک نوع نیم طبقه ( نیمه مزانسن ) است. با این وجود کافی است تا فضای زیادی در کف اتاق خالی شود و اتاق نشیمن ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری بتوانند به فضای دلباز و مطبوعی تبدیل شوند. برای دسترسی به اتاق خواب می توان از پله های کتابخانه سفارشی شده بالا رفت که دو عملکرد را در یکجا ترکیب کرده و در عین حال بسیار زیبا به نظر می رسد.

یک اتاق خواب کمد مخفی

در اینجا مثالی دیگر از چگونگی به حداکثر رساندن فضای داخل خانه با استفاده از راهکارهای ذخیره سازی هوشمندانه و استراتژی های سفارشی در طراحی آن است. اگرچه این آپارتمان از ملبورن واقعاً کوچک نیست ، اما نیاز به بیش از یک اتاق خواب داشت.

به همین ترتیب ، طراح Clare Cousins ​​تصمیم گرفت تا فضای مکان های خواب را به حداقل برساند تا بتواند فضای سایر اتاق ها را به حداکثر برساند تا به خانواده اجازه دهد از فعالیت های روزمره با هم لذت ببرند.

طراحی چوبی کمد مخفی
طراحی چوبی کمد مخفی

یکی از اتاق خواب ها داخل چیزی شبیه به کمد پنهان شده است. در واقع این یک ساختار جعبه مانند بزرگ است که از چوب و تخته سه لا ساخته شده و فضای خالی آن در داخل برای یک تخت دو نفره و کمی فضای ذخیره سازی است. همچنین دارای قفسه های ذخیره سازی باز در قسمت بیرونی است که اجازه می دهد محل خواب در دید بصورت ساده پنهان شود.

درهای مخفی کتابخانه

با ورود به این آپارتمان از اسلواکی متوجه می شوید که ، یک منطقه بزرگ که اتاق نشیمن ، آشپزخانه و اتاق ناهار خوری با هم ترکیب شده است ، و متعجب می شوید . این خانه زیبا و دلباز است ، با یک شومینه کوچک دنج ، قفسه های باز و یک احساس خوشامدگویی که همه در این خانه جمع شده اند.

طراحی چوبی درهای مخفی کتابخانه
طراحی چوبی درهای مخفی کتابخانه

اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که در این فضا مکان دیگری وجود داشته باشد ، بنابراین اتاق خواب کجاست؟ خوب ، آن در پشت قفسه کتاب پنهان شده است و برای ورود به داخل باید درب مخفی را باز کنید که بصورت یکپارچه ساخته شده است تا مانند بخشی از قفسه کتاب باشد. این طراحی مبتکرانه توسط استودیوی JRKVC ایجاد شده است.

یک پلکان در دید باز پنهان شده است

این یک طراحی بسیار جالب است که شامل برخی از ایده هایی است که قبلاً دیده ایم نیز هست . این کمد دارای جعبه بزرگ چوبی است که کاملاً مرموز به نظر می رسد. بلکل سفید رنگ است و مشخص نیست که هدف چیست. در واقع یک واحد چند منظوره است.

طراحی چوبی پلکان
طراحی چوبی پلکان

داخل آن حمام به علاوه فضای ذخیره سازی اضافی قرار دارد و در بالای آن اتاق خواب و یک گوشه کوچک دفتر با کمی میز تحریر و یک واحد قفسه بندی سفارشی قرار دارد. برای رسیدن به اتاق خواب باید از پله ها استفاده کرد و اینها هوشمندانه به عنوان قفسه های کتاب مبدل می شوند. راه پله بصورت مخفی است و اصلاً مزاحم شما نیست و فضای اضافی را اشغال نمی کند ، بعلاوه اصلاً شبیه یک راه پله نیست.

یک واحد ذخیره سازی با ارتفاع دو برابر

یک استراتژی خوب دیگر استفاده از معماری و طرح بندی یک فضا است. در مورد این خانه که توسط ZONA Architekci  طراحی شده است ، حال دارای سقفی با ارتفاع دو برابر هستند . و همچنین دارای یک واحد دیواری سفارشی ساخته شده است که از این ارتفاع استفاده مفید می کند.

طراحی چوبی
طراحی چوبی

ماژول ها کاملاً تا سقف بالا می روند و تبدیل به یک دیوار بزرگ ذخیره سازی می شود . برای دسترسی به قسمت های بالا می توان از نردبان فلزی استفاده کرد . این نه تنها راهی برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی بلکه روشی جالب برای ایجاد یک بیانیه و تزئین یک دیوار بزرگ خالی است.

طراحی چوبی انبار زیر راه پله

اگرچه راه پله ها طبق تعریف عملی هستند و می توانند در داخل ساختمان ها تبدیل به قطعه هایی شگفت انگیز شوند ، اما فضای زیادی را در خانه اشغال می کنند که به معنای فضای کمتری برای ذخیره سازی است. راه حل آن ساده است و مستقیم به چهره ما خیره می شود: یک راه پله با ذخیره سازی داخلی.

طراحی انبار راه پله
طراحی انبار راه پله

این استراتژی بود که معماران Syte هنگام بازسازی این مکان زیبا در انگلستان استفاده کردند. راه پله در واقع جایی است که بیشتر فضای انبار در آن متمرکز شده است. بسیاری از ماژول های بزرگ و کوچک ، کشوها ، قفسه ها و غیره وجود دارد که از هر نظر بسیار راحت و کاربردی و بسیار جالب به نظر می رسد.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کمد های دیوار چوبی ، جدا کننده های چوبی ، طراحی و ایده های جدید چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us