دکوراسیون

خانه » Blog » دکوراسیون » دکوراسیون چیست ؟

توضیحات و تعاریف بسیاری درباره دکوراسیون و طراحی دکوراسیون در کتابها و سایتها آورده شده و اما در هیچ یک از این تعاریف درباره عوامل مضر در دکوراسیون داخلی ایرانی هیچ کلمه ای گفته نشده و نشده فقط مدام کلماتی از قبیل :

ساخت دراور چوبی ، سازنده دکوراسیون سفارشی چوبی
ساخت دراور چوبی ، سازنده دکوراسیون سفارشی چوبی

دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون هنری داخلی ، دکوراسیون داخلی هنری هارمونی ، هماهنگ سازی ، رنگ

فهرست مطالب

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه ، حرفه ای ، و غیره تکرار میشود مثلا به متن زیر توجه فرمایید :

بهترین ایده های میز تحریر چوب گردو 2023
بهترین ایده های میز تحریر چوب گردو 2023

با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌مان فکر می‌كنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

آیا دکوراسیون داخلی حرفه‌ای پرطرفدار است؟

برخلاف تصور عامه، تعداد دکوراتورهای داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می‌کنند و حتی برخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز هستند، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته‌ها نباشند، اما با این وجود بسیاری از دکوراتورهای داخلی از راه طراحی درآمد بسیار بالایی نیز کسب می‌کنند.

شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آنها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد، گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.

به هر حال در دنیای امروز بیشتر تجربیات زندگی افراد در فضاهای بسته و داخلی به دست می‌آید.

درب و پنجره گره چینی و اسلیمی ، سازنده انواع دکوراسیون سنتی
درب و پنجره گره چینی و اسلیمی ، سازنده انواع دکوراسیون سنتی

شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم، اما همین شادی فرار از محیط بسته، نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق‌ها سپری می‌کنیم. به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب، بهترین راه حل برای بهبود وضعیت کاری، تحصیلی و زندگی‌مان می‌باشد.


ادامه سخن نویسنده : دکوراتور فربد

ایا تا بحال سونامی شنیده اید ، آیا میدانید سونامی سرطان چیست ؟

بهتر است بدانید شما وسط این سونامی هستید و خبر ندارید !

حداقل باید از راهکارهای پیشگیری خبردار شوید … ما را دنبال کنید ؟

البته این متن دربین تمام سایتها مشترک است و همه این متن را در گوشه ای از وبسایتشان دارند . اما موضوع مهم این است که هارمونی رنگ و رنگ آمیزی دیوار ، سقف ، دکور ، مبل و .. به چه قیمتی ؟

ایا میدانید 99% رنگ های ایرانی و خارجی موجود در ایران 100% سرطان زا هستند . ما بزرگتر ها به کنار مگر کودکان ، نوزادان و خردسالان این مملکت چه گناهی دارند که مدام باید بخارات ناشی از سموم موجود در رنگ ها ، دود ماشین ، چسب ورقه های mdf  ، پلاستیک ها و تفلون و هزار چیز دیگر را باید استنشاق کنند .

معنی دکوراسیون در دنیای امروز باید این باشد :

یک دکوراسیون ساده با رنگ های طبیعی ، موادطبیعی ، سازه هایی ساخته شده با دست انسان و بدون دخالت ماشین الات است که بتواند حداکثر امنیت را برای افراد یک اجتماع و خانواده تامین کند .

ایا به نظر شما این بهتر نیست .


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون :

 • گزینه های دکوراسیون برای فضاهای کوچک که تأثیر زیادی دارد
  دکوراسیونی که انتخاب می کنید نه تنها باید کاربردی باشد ، بلکه باید از فضای محدودی که در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرد . خوشبختانه ، بسیاری از گزینه های دکوراسیون فضای کوچک می توانند به شما کمک کنند
 • پتینه کاری در دکوراسیون داخلی و معماری
  هنرمندان پتینه کاری در دکوراسیون داخلی، به برچسب خود تبدیل شده‌اند و بسیاری از مشتریان، برای دستیابی به زیبایی و هنر پیشنهادات آنان را برای تزئین دکوراسیون داخلی مورد استفاده خودشان قرار داده‌اند
 • گرایش های طراحی آشپزخانه 2023 :
  از جدیدترین طرح‌ های کابینت و چیدمان آشپزخانه گرفته تا رنگ ‌های پرطرفدار ، کارشناسان هر آنچه را که باید در مورد روند آشپزخانه ۲۰۲۳ بدانید را بیان می‌ کنند .
 • 5 طراحی شگفت انگیز آشپزخانه قرن میانی مدرن
  طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه مدرن، عناصر طراحی آشپزخانه قرن میانی مدرن شامل خطوط تمیز و متقارن و رنگ هایی مانند نارنجی ، زرد و سبز است .
 •  20 طرح آشپزخانه مدولار موازی برای خانه شما
  آشپزخانه مدولار که در قسمتی بین دو دیوار روبه‌روی هم ساخته و برنامه‌ریزی می‌شود، به عنوان آشپزخانه مدولار موازی شناخته می‌شود. 
 • ایده های آشپزخانه تجدید پذیر
  اگر در حال بازسازی آشپزخانه خود هستید ، طراحی یک آشپزخانه تجدید پذیر باید بخشی جدایی ناپذیر از برنامه ‌های شما باشد و به لطف آخرین نوآوری ‌ها و مواد ، نباید مشکل سختی برای شما پدید آورد .
WhatsApp us