طرح های شگفت انگیز بافت چوب و گوشه های تیز و بی عیب و نقص – اینها از برجسته ترین ویژگی های قطعات  مبلمان اسکرام هستند . ما با پیشنهادات این شرکت در ICFF 2016 روبرو شدیم و تصمیم گرفتیم که ما باید در مورد محصولات و همچنین طراح و صنعتگران برند مبلمان اسکرام اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

شرکت مبلمان اسکرام در سال 2001 تأسیس شد و توسط طراح جیکوب مارک هدایت می شود که اخیراً به عنوان یکی از 50 طراح برتر جوان قاره آمریکا انتخاب شده است . وب سایت شرکت توضیح می دهد که طرح های مارکس “ریاضت و گرمی متمایز و کیفیت بی انتهایی است که با استفاده از مواد طبیعی مانند چوب ، چرم ، سنگ و فلز برجسته می شود.”

ما از مارکس در مورد طراحی ، الهام و سابقه خود سوال کردیم :

صندلی آسان آلتایی با روکش چرم ناپا ، با میز کوکتل آلتای ، روکش شده است.

چطور شروع به طراحی مبلمان اسکرام کردید؟

    “من خودآموز یاد گرفته ام . این روند پس از دانشگاه ، زمانی که من در سانفرانسیسکو زندگی می کردم ، آغاز شد. در دانشگاه من تاریخ خواندم و پس از فارغ التحصیلی در مسیری قرار گرفتم که در آن رشته کارشناسی ارشد را دنبال کنم. اما در آن زمان بود که با دنیای مبلمان ظریف روبرو شدم. به همان دلیل به تحقيق و تحرير تاريخي كشيده شده بودم ، به این کار نیز کشیده شدم . هر دو به تعادل دقیق دقت و خلاقیت نیاز دارند. هر دو نیاز به نظم ، خویشتنداری و وقف در جزئیات دارند. اما طراحی و ساخت مبلمان برای من خوش آیندتر از نوشتن بود ، بنابراین من آن مسیر را طی کردم.”

ساخت مبلمان مدرن
ساخت مبلمان مدرن

چه عاملی شما را به سمت ایجاد فروشگاه برای ساخت مبلمان مدرن در کارولینای شمالی سوق داد – که مدتهاست با مبلمان سنتی مرتبط است؟

    “کارولینای شمالی مجاورت با بازارهای اصلی ما در شمال شرقی و حمل و نقل آسان کالاهای ما به اروپا و خاورمیانه را ارائه می دهد. این شبکه همچنین دارای شبکه عالی تأمین کنندگان مربوط به صنعت مبلمان است. یکی از اهداف ما به عنوان یک شرکت ارائه مدلی از تولید پایدار برای نسل جدید صنعت مبتنی بر صنایع دستی است. این مدل حول یک تفسیر واقعاً گسترده از پایداری سازمان یافته است. از این نظر ، پایداری مسئولیت زیست محیطی را در بر می گیرد (اسکرام در سال 2015 آرایه ای خورشیدی را در بالای کارگاه خود نصب کرد) بلکه یکپارچگی ، مشارکت جامعه و رفاه کارمندان را نیز در نظر می گیرد.”

بنابراین ، در اینجا در کارولینای شمالی ، در مقابل زمینه های زیادی برای از دست دادن شغل در تولید – به ویژه صنعت مبلمان – Skram با صنعت موجود در فرآیند و تولید تفاوت دارد و سال به سال به طور پیوسته رشد می کند ، و بر ایجاد محصولات با کیفیت موروثی با دوام و پایدار تمرکز دارد.

صندوق پیمونت
صندوق پیمونت

صندوق پیمونت نسخه محدود در گلدان چوب فلفل با جزئیات چوب ماهون.

از کجا برای طراحی های خود الهام می گیرید؟ آیا ایده های شما حرف اول را می زند یا بیشتر محصول یک کمیسیون یا چالش خاص است؟

    “برای من ، طراحی در درجه اول قرار دارد و مواد ( الوار ، چرم ، فلز ، سنگ ) برای برجسته سازی و تزئین وجود دارند. من معتقدم که طراحی باید بدون وابستگی به ماده خاصی به خودی خود بایستد ، بنابراین در حالی که ما از همه نوع مواد گران بها و دوست داشتنی استفاده می کنیم ، هر محصولی را که تولید می کنیم به صورت سیاه و سفید نمونه اولیه می شود تا حداقل حواس پرتی از فرم و عملکرد وجود داشته باشد.”

    از نظر الهام ، من از روابطی که در دنیای اطرافم می بینم می گیرم. اینها می توانند طبیعی یا ساخته دست بشر باشند.

چوبی که شما استفاده می کنید ، مخصوصاً برای قطعاتی مانند بوفه و صندوقچه ها ، کاملاً زیباست. چوب های شما از کجا تأمین می شود؟

    متشکرم. از نظر چوب ، تمام گزینه های ساخت چوب سخت اسکرام در 500 مایلی امکانات ما تأمین می شوند. اینها چوب های سخت آپالیشین هستند مانند  چوب گردو ، گیلاس ، بلوط سفید و خاکستر هستند اما به دلایل نیاز به ساختار و زیبایی بیشتر از هزینه ، بخشی از محصولات ما در روکش های چوب سخت ارائه می شود. اینها ممکن است از نظر منشأ داخلی یا عجیب و غریب باشند.

بوفه پیمونت
بوفه پیمونت

 بوفه پیمونت با نسخه محدود ساخته شده از چوب فلفل

میز کناری پیمونت
میز کناری پیمونت

میز کناری پیمونت نسخه محدود.

میز کنار مورچه
میز کنار مورچه

میز کنار مورچه با چوب بلوط سفید

صندلی کمرنگ با چوب راش
صندلی کمرنگ با چوب راش

صندلی کمرنگ با چوب راش

آیا هنگام طراحی یک مواد مورد علاقه برای کار دارید؟

    “واقعاً نه ، اما دوست دارم طیف گسترده ای از مواد را کشف کنم. من به سمت مواد طبیعی مانند چوب ، فلز ، چرم ، چوب پنبه و سنگ جذب شده ام. این موارد می توانند زیبا و گرافیکی باشند ، مانند آهک ، چوب فلفل که در بالا ذکر شد ، یا ممکن است کم رنگ و خنثی باشند. در هر صورت ، ایده این است که مواد باید از نظر ساختاری بهترین گزینه ممکن باشد و همچنین باید از نظر بصری هدف کلی طراحی را تقویت کند.”

صندلی خطی
صندلی خطی

صندلی خطی با چوب گیلاس.

چهارپایه پیمونت
چهارپایه پیمونت

چهارپایه شماره 1 پیمونت در بلوط سفید شکافدار طبیعی با یک نشیمنگاه تسمه چرمی.

صندلی پیمونت در چوب بلوط سفید
صندلی پیمونت در چوب بلوط سفید

صندلی پیمونت در چوب بلوط سفید شکاف طبیعی با فلز سیاه مات.

آویزهای اراک
آویزهای اراک

آویزهای اراک بالای بوفه پیمونت.

تخت دجله
تخت دجله

تخت دجله در بلوط سفید.

تخت دجله در راش اروپایی
تخت دجله در راش اروپایی

تخت دجله در راش اروپایی

صندلی های زینتی
صندلی های زینتی

صندلی های زینتی در سه ارتفاع ، روکش شده با چرم کاملاً دانه ای.

صندلی راک
صندلی راک

صندلی راک با چوب گردو

میز تحریر با چوب بلوط
میز تحریر با چوب بلوط

میز تحریر با چوب بلوط قهوه ای انگلیسی.

یک طرح چهار قسمتی مانند با نوار چوب گردو
یک طرح چهار قسمتی مانند با نوار چوب گردو

یک طرح چهار قسمتی مانند با نوار چوب گردو است.

گرچه ممکن است این قطعات ساده باشند ، اما به لطف دانه های زیبای چوب و ویژگی های طراحی غیرمنتظره ، مانند پایه های سری آلتای یا منحنی های ظریف صندلی های چوبی اسکرام و تخت دجله ، بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : مبلمان چوبی اسکرام ، انواع مبلمان چوبی ، صندلی چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us