با توجه به تنوع انتخاب ، چگونه تصمیم می گیرید بهترین چوب مورد نیاز شما چیست؟ این راهنمایی مفید می تواند با توصیف برخی از ویژگی های انواع مختلف چوب های مبلمان غذاخوری میز مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

1. چوب بلوط برای مبلمان غذاخوری

بلوط قرمز شمالی به طور معمول در شرق ایالات متحده ، به ویژه در کوه های آپالاچی رشد می کند. بلوط لکه دار به رنگ صورتی مایل به قرمز مایل به قهوه ای است اما رنگ آن بسیار یکنواخت می شود و می توان آن را به راحتی و با هر رنگی ترکیب کرد. بلوط دانه ای مستقیم ، برجسته و بافتی درشت و باز دارد که سطح آن را بسیار بادوام می کند.

چوب بلوط برای انواع مبلمان ناهار خوری
چوب بلوط برای انواع مبلمان ناهار خوری

2. چوب افرا برای مبلمان غذا خوری

افرا که به طور کلی از قسمت شمال شرقی ایالات متحده تهیه می شود ، یک انتخاب بسیار محبوب برای کف ، کابینت و مبلمان است. بافت نرم تر و دانه های کوچک ، افرا را به گزینه ای زیبا برای مبلمان غذاخوری تبدیل کرده است. هنگامی که لکه تمام شد ، تغییر در چوب و دانه در افرا بارزتر می شود. در حالی که افرا یک چوب سخت است ، اما کمی نرم تر ازچوب بلوط می باشد.

چوب افرا برای مبلمان
چوب افرا برای مبلمان

3. چوب گیلاس برای مبلمان چوبی غذاخوری

گیلاس یک الگوی دانه بسیار چشمگیر دارد که شامل موج ، روبان و گره است. به دلیل چشمگیر بودن ، اغلب در مبلمان استفاده می شود. گیلاس دارای بافتی صاف می باشد که اغلب شامل گره های باز و فلک است. گیلاس به نور ماورا بنفش حساس است و با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور تیره می شود. گیلاس یکی از زیباترین گونه های موجود و اما نرم ترین است.

چوب گیلاس برای سرویس میز و مبلمان ناهارخوری
چوب گیلاس برای سرویس میز و مبلمان ناهارخوری

4. چوب خار مریم

این چوب سخت ترین ، سنگین ترین و محکم ترین چوب آمریکایی است. تراکم بالای آن باعث می شود برای میزها و انواع دیگر مبلمان سطح بسیار با دوامی داشته باشد. گل خار مریم غالباً با روكشی روشن از كت به پایان می رسد تا الگوی دانه ای چشمگیر و گره های طبیعی را به نمایش بگذارد و ظاهری کمی روستایی ایجاد كند.

چوب خار مریم برای مبلمان چوبی
چوب خار مریم برای مبلمان چوبی

5. چوب نارون برای مبلمان ناهارخوری

سنجد یک چوب سخت دانه باز است که دارای تنوع بالا و الگوی دانه ای بهم پیوسته است. دانه باز ، نارون را به سطحی بسیار بادوام و مقاوم در برابر شکاف و خراش تبدیل می کند. نارون با کنتراست بالا ، دانه ای بسیار مواج و چند جهته ، چوبی خیره کننده است.

چوب نارون برای ساخت مبل های چوبی میز غذاخوری
چوب نارون برای ساخت مبل های چوبی میز غذاخوری

تمام گونه های چوبی مورد استفاده در ساخت مبلمان با دوام و با کیفیت هستند. برخی از آنها سخت تر از گونه های دیگر هستند ، در حالی که گونه های خاص دارای الگوهای منحصر به فرد دانه هستند که مبلمان را به یک اثر هنری تبدیل می کنند. این چوب ها که در ده ها رنگ وجود دارد ، افزودنی غنی برای هر آشپزخانه یا اتاق غذاخوری است. متخصصان ما می توانند به شما کمک کنند مبلمان متناسب با سبک زندگی شما زیبا و دلپذیر باشد.

نویسنده: ف.حسنخانی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی: