انواع میز ناهار خوری کوچک و کم جا

این روزها یکی از دغدغه های اصلی افرادی که در کلان شهرها زندگی می کنند، نبود فضای کافی برای یک چیدمان مناسب و زیبا برای فضای خانه است. به همین دلیل اغلب افراد برای چیدمان فضای خانه خود دچار مشکل کمبود فضا می شوند.

از آنجایی که به دلیل گران بودن زمین های مسکونی و مصالح ساختمانی، اغلب خانه ها را به حالت آپارتمانی می سازند. بنابراین بیشترین نگرانی افراد از کمبود فضا بوده که نمی توانند هر گونه وسایلی خود را به راحتی در فضای منزل خود بچینند.

میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک
میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک

البته این نکته را نباید از یاد برد که کمبود فضا می تواند انگیزه طراحی و دکوراسیون شیک برای فضای آپارتمان را از شما بگیرد. زیرا می توان از زیباترین و شیک ترین وسایل و تجهیزات کم جا، برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا و شیک برای فضای منزل استفاده کرد. استفاده از میزهای ناهارخوری کوچک، کم جا، شیک یکی از گزینه های انتخابی برای زیباسازی فضای منزل به حساب می آید.

مجموعه میز ناهار خوری کم جا گرد ساخته شده از چوب

میز ناهارخوری نقلی مناسب برای دکوراسیون فضاهای کوچک

خانه های کوچک آپارتمانی اغلب فضایی برای میز ناهارخوری ندارند. به همین خاطر در بازار از میزهای ناهارخوری استفاده می شود که کم جا بوده و کاربردی تر هستند. برای انتخاب میز ناهارخوری کافیست که میزی را انتخاب کرد که هم فضا را به طور مناسب پر کرده و هم اینکه گویای شیوه زندگی تان باشد.

میز ناهارخوری تاشو کم جا
میز ناهارخوری تاشو کم جا

برای انتخاب میزهای ناهارخوری خانه های کوچکتر باید به این نکته دقت داشت که میز انتخابی بتواند طیف گسترده ای از کاربردهای مختلفی همچون اندازه را پوشش دهد. میزهای ناهار خوری کم جا، با طراحی دقیق و سنجیده ای که دارند می تواند مشکل کمبود فضای محیط آپارتمانی را حل کنند.

دکوراسیون کم هزینه

 این میزهای ناهارخوری با طراحی زیبا و منحصر به فردی که دارند یک راه حل ایده آل و مناسب برای خانه های نقلی و کوچک محسوب می شوند. چرا که استفاده از میزهای ناهارخوری کوچک هم می تواند مشکل کمبود فضا را برای خانه های نقلی برطرف کند و هم اینکه یک دکوراسیون شیک و جذاب به فضای خانه ببخشد.

به همین علت اگر در محیط آپارتمان زندگی می کنید و استفاده از میزهای ناهارخوری برای تان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، می توانید از میزهای ناهارخوری کم جا و نقلی موجود در بازار استفاده کنید. استفاده از میزهای ناهارخوری کم جا هم می تواند زیبایی فضای خانه را ایجاد کند و هم اینکه موجب ایجاد محیط راحتی در زمان ناهار خوردن افراد خانواده شود.

میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک
میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک

چه نکاتی را باید در زمان خرید میز ناهارخوری رعایت کرد؟

در این قسمت می خواهیم نکاتی را یادآور شویم که باید در زمان خرید میز ناهارخوری کوچک و کم جا باید به آن دقت کرد. یک میز ناهارخوری کوچک می تواند بارها در طول روز مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین در زمان انتخاب یک میز کم جا کافیست به نکاتی همچون اندازه، شکل و جنس آن دقت کرد. در حال حاضر میزهای ناهارخوری مدرن و مختلفی در بازار وجود دارند که می توان بر اساس سلیقه و نیاز شخصی آن را تهیه کرد.

اما به این نکته باید دقت داشت که استفاده از میز ناهار خوری کوچک و مدرن در هر فضایی می تواند نیاز افراد خانواده را برطرف کند. ابعاد میزی که برای ناهار خوردن از آن استفاده می شود باید متناسب با تعداد افراد یک خانواده باشد.

در صورتی که تعداد افراد خانواده با نوع میز متناسب نباشد، افراد خانواده ترجیح می دهند که بر روی زمین کنار سفره بشیند. البته یک میز نا متناسب با فضا این احساس را برای افراد ایجاد می کند، که انگار چیز اضافه ای در فضای خانه وجود دارد.

میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک
میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک
اندازه میز ناهارخوری نقلی و کم جا

اولین نکته ای که باید در زمان خرید میز ناهار خوری نقلی و کم جا به آن دقت داشت، اندازه آن است. اندازه میز ناهارخوری تاثیر بسیار زیادی در فضای منزل هر شخصی دارد. البته یک قانون اصلی این است که حداقل فاصله ای که میز از هر طرف باید داشته باشد، در حدود 90 سانتی متر باید باشد.

اما دلیل اینکه این فضا باید 90 سانتی متر باشد، این است که افرادی که می خواهند از کنار فردی که بر روی صندلی نشسته اند، به راحتی بتوانند این کار را انجام دهند. در ادامه نکاتی که باید در زمان انتخاب اندازه میز ناهار خوری مناسب به آن دقت کرد، شامل این موارد است:

در زمان انتخاب میز ناهار خوری باید از قبل طول و عرض اتاق پذیرایی را اندازه گرفت. بعد از اندازه گرفتن باید ابعاد بدست آمده را از 180 کم کرده تا قاعده حداقل 90 سانتی متری رعایت شود.

ابعادی که بدست می آید، حداکثر اندازه میز ناهار خوری کم جا است که می توان از آن در اتاق پذیرایی استفاده کرد. به عنوان مثال اگر طول اتاق 370 سانتی متر بوده و عرض آن 290 سانتی متر است، حداکثر ابعاد میز ناهار خوری باید 280*200 سانتی متر باشد. بدین صورت که از هر طرف باید 90 سانتی متر کم کرد.

میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک
میز ناهارخوری چوبی کم جا و کوچک

انتخاب میز ناهار خوری کم جا در فضای باز

پذیرایی در فضای باز خانه، شامل یک میز پذیرایی بوده که در فضای آزاد قرار دارد. به همین خاطر باید از یک چتر برای میزهای پذیرایی در فضای باز استفاده کرد. البته این نکته را باید در نظر داشت که ابعاد میز بر حسب تعداد افرادی که دعوت می شوند، مشخص می شود.

پس ابعاد میز کاملا سلیقه ای بوده و به محیطی ارتباط دارد که قرار است در آن از میز ناهار خوری  استفاده شود. حتی می توان محیط پذیرایی در فضای باز را با یک فرش و یا یک موکت تعیین کرد.

حتی می توان برای جذابیت فضا از نورپردازی ساده اما شیک استفاده کرد که تاثیر بسیاری بر روی محیط پذیرایی خواهد داشت.  

نویسنده: میتراابراهیمیان

مطالب مرتبط با میز ناهارخوری چوبی :


از غذا خوردن از روی مبل خسته شده اید؟ همه ما در مورد فضای ناهار خوری در خانه خوش شانس نیستیم ، بنابراین ایده های هوشمندانه ای لازم است ، یعنی میزهای کوچک غذاخوری کم مصرف . یک میز ناهار خوری جمع و جور را که متناسب با کمترین فضا باشد

WhatsApp us