چوب و دکوراسیون داخلی منزل

نقش چوب در زندگی و مسکن

نقش چوب در خانه های امروزی
با وجود پیشرفت روزافزون ابزارآلات و وسایل مدرنی که در ساخت لوازم منزل مورد استفاده قرار می گیرند می توان گفت که هنوز هم چوب از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار می رود.
به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران با وجود پیشرفت روزافزون ابزارآلات و وسایل مدرنی که در ساخت لوازم منزل مورد استفاده قرار می گیرند می توان گفت که هنوز هم چوب از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار می رود.

در واقع امروزه هیچ خانه ای را نمی توان بدون چوب و وسایل چوبی تصور کرد. چوب از جمله موادی است که در طول زندگی بشر به طور فراوان در دسترس او قرار داشته است، از این رو نقش پررنگی در زندگی انسان بازی کرده است.

از ساختن سرپناه های ابتدایی در دوران بعد از غارنشینی گرفته تا ساخت مدرن ترین چیدمان های امروزی همه جا رد و نشانی از چوب هست.

چوب در خانه های امروزی

اگر روزگاری بشر به دلیل دسترسی نداشتن به فلز و دیگر وسایل مستحکم تر، از چوب استفاده فراوان می کرد، بشر امروزی که در محاصره عصر فلز زندگی می کند و به همین دلیل برخی افراد به استفاده از چوب آورده اند.

هنوز مردمانی با قاشق های چوبی غذا می خورند و ظروف چوبی دارند. هنوز در مکان های مذهبی و حتی بسیاری از خانه ها، عود و عودسوز جایگاه ویژه ای دارند. هنوز هم درهای چوبی قدیمی حس نوستالژی را در انسان ها ایجاد می کند.

اکنون چوب در خانه شماست. نزدیکتر از آنچه فکرش را بکنید. مبلی که روی آن استراحت می کنید، صندلی که روی آن می نشینید، میز تلویزیون، کابینت های آشپزخانه و بسیاری از وسایل خانه شما از چوب است. امروزه بسیاری از وسایل را با طرح چوب وارد بازار می کنند. این عمل دلیل ویژه ای می تواند داشته باشد و آن چیزی جز آرامش بخش بودن چوب نیست.

چوب در خانه های امروزی

چوب، روح طبیعت

چوب نماینده طبیعت در خانه شماست و روح زنده طبیعت را به فضای خانه شما تزریق می کند. چوب به نوعی فرزند آب محسوب می شود و آب منشأ آرامش است. در حافظه میزها و صندلی های شما درختان زیادی نفس می کشند.

درختانی که گاه برای بودن در کنار آنها مسافت زیادی را طی می کنید. غافل از اینکه یار در خانه و شما گرد جهان می گردید. حتی تصور این وضعیت و تفکر در مورد آن می تواند برای شما آرامش بخش باشد.

چوب در خانه های امروزی
ارزش چوب

وسایل چوبی کم خطرند و اگر در محیط خانه قرار بگیرند، در صورت وقوع زلزله خرابی کمتری ایجاد می کنند. اگر روی دست و پا بیفتند نیز آسیب کمتری ایجاد می کنند. با گذشت زمان و کهنه شدن وسایل چوبی خانه می توانید به راحتی با کمی رنگ و جلا تازگی و طراوت را به وسایل خود برگردانید.

همچنین چوب عایق بسیار خوبی در مقابل صداهاست. در دنیای پر سروصدای امروزی، انسان های اطراف ما، استفاده از چوب بسیار مفید است زیرا صداها را به راحتی کنترل می کند.
چوب تمیز

وسایل چوبی با همه زیبایی و طراوتی که دارند و آن را به خانه شما می بخشند، بعد از مدتی استفاده کردن، از رنگ و جلا می افتند.

چوب در خانه های امروزی

در این مواقع باید به مرمت آنها اقدام کنید. این وسایل بعد از مدت زمانی کدر و تار می شوند. برای براق و زیبا کردن مجدد آنها از پارافین مایع استفاده کنید. به این صورت که مقداری پارافین را با پنبه روی وسایل چوبی بکشید که نتیجه کامل رضایتبخش خواهد بود.

چوب در خانه های امروزی
آب دیدگی چوب

اگر وسیله ای چوبی در خانه شما در اثر خیس شدن و آب دیدن به مدت طولانی به هر طریقی آسیب دیده است، ناامید نشوید و آن وسیله را دور نیندازید. شما می توانید وسایل چوبی آسیب دیده منزل خود را به راحتی مرمت و بازسازی کنید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
بازار ، چوب ، دکوراسیون

WhatsApp us