آشنایی با انواع یونیت های دیواری چوبی برای خانه

حتی اگر طراحی واقعی یونیت دیواری چوبی مهم باشد ، شاید حتی مهمتر از آن روشی است که شما می توانید آن را در دکوراسیون اتاق نشیمن خود ادغام کنید. اگر یک واحد سفید در مقابل یک دیوار تاریک نشان داده شود ، می تواند خودنمایی کند و اگر محیط اطراف آن نیز سفید باشد ، می تواند با هم ترکیب شود.

واحدهای دیواری چوبی مدرن
واحدهای دیواری چوبی مدرن

قبل از شروع به جستجوی یک واحد دیواری جدید ، اولویت های خود را مشخص کنید. کشف کنید که واقعاً چه چیزهایی مهم است: فضای ذخیره سازی ، تلویزیون بزرگ ، کارهای هنری جالب و غیره. اگر واقعاً تأکید زیادی بر ذخیره سازی ندارید ، یک واحد مینیمالیستی گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

واحدهای دیواری چوبی ساده
واحدهای دیواری چوبی ساده

بعضی از واحدهای دیواری چوبی تا سقف بالا می روند و این به آنها امکان می دهد فضای بیشتری را ذخیره کنند. با این حال ، اگر می خواهید واحد مورد استفاده در دسترس و راحت باشد ، با طراحی کم بچسبانید تا به راحتی به همه قفسه ها برسید. بخاطر داشته باشید که ابتدا تلویزیون را باید در ارتفاع مناسب قرار دهید.

می توانید بر برخی از ماژول ها تأکید کرده و دیگران را در پس زمینه ناپدید کنید. برای انجام این کار ، رنگ دیوار را با دقت انتخاب کرده و به نورپردازی توجه کنید. یک سری ماژول های سیاه و سفید در برابر یک دیوار سیاه می تواند یک مثال عالی از این لحاظ باشد.

واحدهای دیواری چوبی سیاه سفید
واحدهای دیواری چوبی سیاه سفید

شما می توانید واحد دیوار خود را به عنوان یک معما تصور کنید. هر قفسه ، جعبه و کابینت نمایانگر یک قطعه است و معمولاً می توان آنها را به طرق مختلف مختلف چید. بسیاری از طراحی های مدرن نیز مدولار هستند که به این معنی است که کاربر می تواند ماژول ها را به دلخواه و با توجه به نیازها و تنظیمات خود مرتب کند.

واحدهای دیواری چوبی کوچک
واحدهای دیواری چوبی کوچک

مبلمان چوبی که در واقع دانه چوب را در معرض دید قرار می دهد و بخشی از طرح را می سازد دقیقاً محبوب ترین نوع این روزها نیست. هنوز بسیاری از واحدهای دیواری مدرن از زیبایی این ماده بهره می برند. حتی یک واحد کوچک مانند این نیز برجسته است.

واحدهای دیواری چوبی با نور LED
واحدهای دیواری چوبی با نور LED

نور LED توکار گاهی به منظور برجسته کردن بخش خاصی از عنصر واحد دیوار استفاده می شود. گوشه و کنار تلویزیون یکی از این عناصر است. قفسه های باز اغلب به روشی مشابه تأکید می شوند. در بعضی موارد رنگ چراغ ها نیز در طراحی کلی نقش مهمی دارد.

واحدهای دیواری چوبی برای فضاهای محود
واحدهای دیواری چوبی برای فضاهای محود

هنگامی که فضا محدود است و یا آنچه شما واقعاً به یک پلتفرم برای قرار دادن تلویزیون خود احتیاج دارید ، یک طراحی مینیمالیستی مانند آن می تواند درست باشد. این می تواند برای سینماهای خانگی یا برای اتاق های کوچک نشیمن کار کند. می توانید از اشکال دیگر فضای ذخیره سازی را به اتاق اضافه کنید.

واحدهای دیواری چوبی با پانل کشویی
واحدهای دیواری چوبی با پانل کشویی

از طرف دیگر ، یک اتاق نشیمن بزرگ می تواند واحدی داشته باشد که کل دیوار را پوشانده باشد. این می تواند از ماژول های بزرگ و محفظه های ذخیره سازی همراه با قفسه های باز برخوردار باشد. برخی از طراحی ها بسیار جالب هستند و دارای پانل های کشویی هستند که می توانند برای پنهان کردن تلویزیون یا قسمت های دیگر واحد در حالی که دیگران را نشان می دهند ، استفاده شوند.

واحدهای دیواری چوبی
واحدهای دیواری چوبی

حتی واحدی که فقط دارای سه ماژول است می تواند به روش های مختلف و متنوعی پیکربندی شود. گاهی اوقات این طراحی برای تصمیم گیری در مورد نحوه نمایش و ترکیب این ماژول ها ، انعطاف پذیری کافی را برای کاربر فراهم می کند. جزئیات کاربردی اضافه شده به ماژول های پایین تر ، گاهی اوقات مجموعه ای از کاستورها است که به شما امکان می دهد برای دسترسی آسان و تمیز کردن ، پخش شود.

واحدهای دیواری بزرگ چوبی
واحدهای دیواری بزرگ چوبی

برای سبک به نظر رسیدن یک واحد بزرگ ، می توان از ترفندهای مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال ، مقدار زیادی قفسه باز می تواند کمک کند. همچنین ، با استفاده از رنگ های روشن تر در ماژول های پایین تر و سایه های تیره در قسمت های بالا ، می توان به اثر مشابهی دست یافت. تأکید بر فضای توخالی در مرکز نیز می تواند یک گزینه باشد.

واحدهای دیواری چوبی با قفسه کتاب
واحدهای دیواری چوبی با قفسه کتاب

چندی پیش قفسه های کتاب محبوب بودند و به نظر می رسد که با همه واحدهای دیواری چوبی مدرنی که قفسه های باز را ترجیح می دهند ، دوباره محبوبیت خود را شروع کرده اند. طرحی از این دست می تواند فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه دهد بدون اینکه بسیار حجیم یا بزرگ به نظر برسد.

واحدهای دیواری چوبی ساده
واحدهای دیواری چوبی ساده

اگر شما از نوع شخصی هستید که مبلمان ساده و مرتب را دوست دارید ، شاید مدلی مانند این برای شما مناسب باشد. این دستگاه جمع و جور است و دارای فضای ذخیره سازی فراوان و همچنین چهار قفسه باز و براق برای چیزهایی است که می خواهید به نمایش بگذارید. این یک واحد دیواری است که به راحتی با سایر قطعات تکمیل می شود.

واحدهای دیواری چوبی برای اتاق نشیمن کوچک
واحدهای دیواری چوبی برای اتاق نشیمن کوچک

هرکسی نمی خواهد در اتاق نشیمن خود تلویزیون داشته باشد. برخی پروژه ها را ترجیح می دهند و واحدهای دیواری وجود دارد که این گزینه را ترجیح می دهد ، ذخیره سازی آنها را از یک طرف خوشه بندی می کند و فضای زیادی را برای تصویر پیش بینی شده روی دیوار قرار می دهد. البته می توان از طرح هایی مانند اینها با تلویزیون عادی نیز استفاده کرد.

وقتی یک اتاق نشیمن کوچک دارید ، توانایی این را ندارید که بسیاری از ماژول ها را به صورت افقی پهن کنید و یک دیوار کامل مانند آن را اشغال کنید. در عوض شما باید به طرح های عمودی فکر کنید که از ارتفاع دیوار برای ذخیره سازی بیشتر و ترکیب تمام ویژگی های لازم در یک پوسته کوچک بهره می برند.

واحدهای دیواری چوبی کلاسیک
واحدهای دیواری چوبی کلاسیک

سیاه و سفید ترکیبی است که همیشه شیک به نظر می رسد. این یک کلاسیک است اما به این معنی نیست که قدیمی یا منسوخ به نظر می رسد. یک واحد دیواری مدرن یا مدرن دارای این ترکیب رنگ با توجه به زاویه ها ، خطوط و جزئیات مناسب می تواند به راحتی آینده نگرانه به نظر برسد.

واحدهای دیواری چوبی متقارن
واحدهای دیواری چوبی متقارن

طراحی های متقارن در مواقعی که احساس نظم در اتاق لازم باشد ترجیح داده می شوند. تقارن در گذشته یکی از ویژگی های طراحی سنتی بود اما می تواند با تمام سبک های دیگر سازگار باشد. این طرح کاملا جالب است. به نظر می رسد که درهای خاکستری مرکزی می توانند یک تلویزیون را پنهان کنند.

واحدهای دیواری چوبی 4 ماژوله
واحدهای دیواری چوبی 4 ماژوله

این واحد از چهار ماژول تشکیل شده است. دو تا به صورت افقی و دو تا دیگر به صورت عمودی قرار می گیرند. این یک ترکیب نامتقارن ایجاد می کند ، و فضای خالی را به سمت چپ می گذارد. این تلویزیون برای اشغال بخشی از این فضا در نظر گرفته شده است در حالی که بقیه را می توان با عکس های قاب شده و آثار هنری پوشاند.

واحدهای دیواری چوبی برای تلویزیون های بزرگ
واحدهای دیواری چوبی برای تلویزیون های بزرگ

این ترکیب از براقیت های براق و خشن می تواند کمی عجیب به نظر برسد. این دقیقاً همان نگاه مورد نظر بود. پانل چوبی با بافت در ماژول های پایین ، نقطه کانونی کل واحد است و فقط با تلویزیون بزرگ رقابت می کند.

هماهنگی را می توان از طرق مختلف ایجاد کرد. به عنوان مثال ، در مورد یک واحد دیواری چوبی ، این می تواند به معنای نسبت خوبی از فضای ذخیره سازی بسته در مقایسه با قفسه های باز باشد ، شاید حتی یک ماژول با درهای ورودی شیشه ای برای یک نگاه نوستالژیک.

واحدهای دیواری چوبی مدرن
واحدهای دیواری چوبی مدرن

برخی از مبلمان طراحی شده اند که مجسمه سازی می شوند و بنابراین به نظر می رسند. طرح هایی مانند این یکی از زیبایی های طبیعت را به شکلی مدرن و صیقلی وارد اتاق نشیمن ما می کند.

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طرح های دیواری چوبی ، واحد های دیواری چوبی

مقالات مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us