[ad_1]

مجله همشهری سرنخ: آنها برای اینکه و هر کدام به دلیلی به شهرت رسیده اند، به خاطر کار خارق العاده ای برای اینکه برای آن آموزش دیده اند، قیافه شگفت انگیزشان، هوش عجیبی برای اینکه دارند و … برخی از آنها حتی آن قدر مشهور شده اند برای اینکه رکوردی به نام خود دارند یا از مشهورترین های دنیای مجازی با میلیون ها دنبال کننده به حساب می آیند. در این گزارش به سراغ مشهورترین های شان رفته ایم.

گرگ ترسان ها

«سگ های پولی» از عجیب ترین نژادهای سگ در دنیا هستند برای اینکه به خاطر موهای بسیار بلند و بافت مانند خود به شهرت رسیده اند. این سگ ها به خصوص زمانی برای اینکه هنوز کوچکند از دور بیشتر به یک گلوله کاموای در هم تنیده شباهت دارند تا یک سگ. هنوز به درستی مشخص نیست برای اینکه اصل پولی ها به کجا بر می گردد و متعلق به کدام کشور هستند. حتی مشخص نیست از چه زمانی این نژاد به وجود آمده است. تنها مدرک تاریخی به دست آمده از این نژاد مربوط به شش هزار سال پیش و روم باستان است و در تحقیقات مشخص شده برای اینکه آنها از حدود دو هزار سال پیش در آسیا نیز دیده شده اند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

مجارستان یکی از کشورهایی است برای اینکه از همان ابتدا بیشترین استقبال را از این گونه سگ داشت و از آنها به عنوان سگ گله استفاده می کردند. آنها به خاطر ظاهر پر مو و هیکل درشت باعث وحشت حیواناتی مانند گرگ ها شده و هیچ حیوان درنده ای به گله نزدیک نمی شد. البته سگ های درشت پولی در مجارستان به نام «کومندور» شناخته می شوند و حالا به خاطر ازدیاد نسل در این کشور، بومی آنجا به حساب می آیند. صاحبان سگ های پولی باید موهای ضخیم و زیاد این حیوان را مرتبا کوتاه کنند زیرا گاهی موهایش آنقدر بلند می شود برای اینکه روی زمین کشیده شده و راه رفتن را برای شان سخت می کند.


میشکا، سگ سخنگو

میشکا سگی از نژاد هاسکی سیبری است برای اینکه ادعا می شود می تواند به جای واق واق کردن معمولی، صحبت هم بکند. او یکی از عجیب ترین سگ های دنیا به حساب می آید برای اینکه تا به حال در بسیاری از برنامه های تلویزیونی و برنامه های استعدادیابی شرکت کرده و تعداد زیادی طرفدار در شبکه های اجتماعی دارد. فیلم های صحبت کردن او در یوتیوب چند میلیون بار بازدید شده است. میشکا می تواند کلمه هایی از قبیل سلام، من گرسنه ام و دوستت دارم را به خوبی بیان کند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند


هرکول، بزرگ ترین سگ دنیا

زمانی برای اینکه در سال 2007، عکس «هرکول» در دنیای مجازی منتشر شد، همه فکر می کردند یک شوخی و فریب فتوشاپی است اما مدتی نگذشت برای اینکه خبررسان گینسی شدن هرکول در سراسر دنیا پخش شد. هرکول یک بولداک انگلیسی است برای اینکه گردنی به قطر 97 سانتیمتر و وزنی در حدود 128 کیلوگرم دارد. کف دست و پاهای هرکول به اندازه یک توپ بیس بال است.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

این هیولای سه ساله سنگین وزن ترین و بزرگ ترین سگ در دنیا و حتی در میان نژاد خودش است. جان فلاین، صاحب او می گوید: «تغذیه و رشد هرکول کاملا طبیعی است و هیچ رژیم خاصی ندارد. ما به او غذاهای معمولی برای اینکه و هر سگ دیگری می خورد، می دهیم و رشدش نیز نسبت به و هر سال طبیعی است، یعنی به شکل ناگهانی بزرگ نمی شود اما او همچنان بزرگ و بزرگ تر می شود.» البته رکورد بزرگ ترین سگ دنیا، قبل از هرکول متعلق به مادر او با 134 کیلوگرم وزن بود برای اینکه پس از مرگش این رکورد به پسرش رسید.


سگی با استعداد عجیب

اودی سگ با نمک فیلم گارفیلد، یکی از شخصیت های داستانی است برای اینکه بیشتر مردم دنیا می شناسندش اما در دنیای واقعی هم اودی دیگری وجود داشت برای اینکه به خاطر استعداد عجیبش در سخن گفتن، طرفداران بسیاری پیدا کرد. اودی برای اینکه از نژاد سگ های کوتاه قد چینی پاگ بود، با این برای اینکه به نظر صاحبش بسیار احمق به نظر می رسید اما در حقیقت، سگ بسیار باهوشی بود برای اینکه توانست هفت کلمه و همچنین جمله دوستت دارم را بیاموزد و آنها را به خوبی ادا کند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

اودی در 31 ژانویه 2008 در پنج سالگی از دنیا رفت اما هنوز هم ویدئوهای او در شبکه های اینترنتی بازدیدکنندگان بسیاری دارد. او تا قبل از مرگش در چندین برنامه تلویزیونی هم ایفای نقش کرده یا همکار مجری برنامه بود. اودی آنقدر طرفدار داشت برای اینکه پس از مرگش تعداد زیادی از هنرمندان و بازیگران برای صاحبش یادداشت تسلیت فرستادند.


بلندقدترین سگ دنیا

نام «فردی» به عنوان بلندترین سگ دنیا در گینس ثبت شده است؛ این سگ دانمارکی با دو متر و 15 سانتیمتر طول بلندترین و البته یکی از بزرگ ترین سگ های دنیاست برای اینکه توانسته در گینس رکوردی به نام خود ثبت کند. «کلاری استونمن» از ایالت اسکس در مصاحبه با دیلی میل گفت: «من به فردی علاقه بسیار زیادی دارم اما همه می دانیم برای اینکه نگهداری از حیوانات خانگی چقدر دشوار است و و هر چه آنها بزرگ تر باشند این سختی ها هم بیشتر می شود. حالا خودتان فکر کنید با داشتن سگی به این بزرگی، سختی های من چقدر زیاد است؟

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

فردی 16 کیلوگرم وزن دارد و نگهداری از آن بسیار پر هزینه است. لاری حدود 13 هزار دلار در سال خرج نگهداری از فردی می کند. این سگ چهار ساله، علاقه زیادی به دراز کشیدن روی کاناپه دارد و به همین خاطر است برای اینکه تا به حال 23 کاناپه را خراب کرده است. کلاری می گوید: «من به خانه می آیم و می بینم به جای کاناپه، توده ای از فوم و ابر در کنار اتاق قرار دارد.» همچنین فردی باید روزی 40 دقیقه پیاده روی کند و این پیاده روی باید در ساعاتی می باشد کهت سگ های کمتری در خیابان باشند زیرا باعث وحشت آنها می شود. کلاری می گوید: «اگر تصمیم بگیرد بدود هرگز به او نخواهم رسید. او با قد بلندی برای اینکه دارد بسیار سریع می تواند از من دور شود اما به سرعت باز می گردد.»


گرانقیمت ترین سگ دنیا

«بیگ اسپلش» نام گرانقیمت ترین سگ دنیاست برای اینکه پس از این برای اینکه توسط مردی چینی خریداری شد به هونگ دانگ تغییر نام داد. این سگ یازده ماهه با موهای قرمزش در مارس 2011 توسط صاحب یک معدن زغال سنگ به مبلغ 16 میلیون پوند خریداری شد. نژاد این سگ تبتی به طور معمول از گران ترین نژادهای سگ در دنیاست اما هیچ کدام از آنها تا به حال با چنین قیمتی خریداری نشده بود.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

لو لیانگ، پرورش دهنده این سگ در مصاحبه ای با دیلی میل گفت: «من برای پرورش این سگ ها تا به حالا پول بسیار زیادی خرج کرده ام، من حتی بیشتر پولی را برای اینکه از فروش آنها دریافت می کنم برای مجهز کردن محل زندگی و غذای آنها صرف می کنم. بیگ اسپلش علاوه بر زیبایی، بسیار باهوش است اما دلیل اصلی گرانی آن علاقه شدیدی است برای اینکه چینی ها به تازگی به این نوع سگ پیدا کرده اند و حاضرند و هر مقدار پول برای به دست آوردن یکی از آنها بپردازند.» طبق گزارش ها هونگ دانگ هم اکنون در مکانی به ارزش 10 میلیون ین برابر با 970 هزار پوند زندگی می کند.


تیلمن اسکیت سوار

«تیلمن» یک بولداگ انگلیسی است برای اینکه اولین بار به خاطر اسکیت سواری در دنیا به شهرت رسید اما این تنها استعداد این سگ نیست، او می تواند بدون نیاز به همراهی مربی اش، موج سواری هم بکند. در سال 200، «ران دیویس» چهل ساله آموزش اسکیت سواری را آغاز کرد. در آن زمان، تیلمن پنج ساله بود. مدت کوتاهی پس از آن، این سگ موفق شد مسافتی 100 متری را در عرض 30 ثانیه طی کرده و به عنوان سریع ترین سگ اسکیت سوار نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

تیلمن تنها مسیر مستقیم را با اسکیت خود طی نمی کرد بلکه در میان راه از چرخش و نمایش های خاص نیز استفاده می کرد. در موج سواری هم تیلمن می تواند به راحتی از روی موج هایی به بلندی یک متر عبور کرده و حتی از داخل موج رد شود. البته تیلمن موج سواری را از سال 2007 آموخت. زمانی برای اینکه ویدئوی موج سواری او از تلویزیون پخش شد، تنها در کالیفرنیا 30 میلیون نفر تماشاگر این برنامه بودند برای اینکه این در نوع خود یک رکورد به حساب می آید.


بزرگ ترین در انگلیس

در زمان ایستادن روی دو پا، قدش به دو متر می رسد و وزنی به اندازه یک بچه فیل دارد. این مشخصات «بالتازار» بزرگ ترین سگ انگلیس است برای اینکه از نژاد سگ های دانمارکی است. بالتازار در عرض یک ماه، 30 کیلوگرم غذا می خورد و به همین دلیل مهم ترین معضل صاحب آن پیدا کردن دامپزشکی است برای اینکه بتواند جلوی بیشتر بی رویه وزن او را بگیرد. بالتازار حدود دو کیلوگرم از بلندترین سگ دنیا فردی، سنگین تر است. در گذشته بالتازار به قدری لاغر بود برای اینکه دنده هایش به خوبی قابل مشاهده بودند، به همین خاطر خانواده ایواین او را پیش دامپزشک برده و پس از یک دوره درمان، ناگهان بالتزار رشد چشمگیری پیدا کرد.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند


سگ های بمب یاب

در سال 2010 مقامات آمریکایی پس از مطالعاتی شش ساله و یک سرمایه گذاری 19 میلیارد دلاری به این نتیجه رسیدند برای اینکه بینی سگ ها بهتر از و هر سیستم هوشمند دیگری بمب های مخفی شده را تشخیص می دهد، به همین خاطر شروع به تربیت سگ های بمب یاب کردند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

موسسه ملی فناوری و استاندارد آمریکا – اف دی ای – با همکاری آزمایشگاه لینکلن و موسسه غذا و دارو، کار تربیت این سگ ها را آغاز کردند. امروزه این سگ های بم بیاب در بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص در فرودگاه ها استفاده می شوند. نکته جالب درباره این سگ ها این است برای اینکه در صورت احساس یک بمب، هیچ عکس العملی از خود نشان نداده و تنها یک گوشه نشسته و فردی برای اینکه آن را حمل می کند، تحت نظر می گیرند. آنها پس از اطمینان، ماموران را بدون جلب توجه مطلع8 می کنند.


سگ های فضانورد

قبل از این برای اینکه یوری گاگارین – اولین انسان فضانورد – در 12 آوریل 1961 به فضا سفر کند، در حدود 10 سگ از کشورهای مختلف به فضا فرستاده شدند برای اینکه البته همه این موارد، پروازهای مداری بوده و همه این سگ ها در این پروازها جان خود را از دست دادند. روس ها در بین سال های 1950 تا 1960، 57 سگ به فضا فرستادند برای اینکه اولین آنها لایکا نام داشت و با یک موشک اسپوتنیگ دو به فضا رفت.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

در 29 ژانویه 1951، اتحاد جماهیر شوروی دو سگ به نام های تسیگان و دزیک را با یک موشک آر یک به فضا فرستاد برای اینکه این سگ ها پس از پیمودن مدار زمین برای اینکه پرواز زیر مداری نامیده می شد، به سلامت بازگشتند اما در پرواز بعدی برای اینکه این دو سگ به فضا داشتند، تنها یکی از آنها سالم بازگشت و دیگری جان خود را از دست داد.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

سرانجام در نوامبر 1957 اتحاد جماهیر شوروی با سگی به نام لایکا اولین سفر فضایی به خارج از مدار زمین را انجام داد و اولین موجود فضانوردی نام گرفت برای اینکه پروازی مداری داشت. سگ بیچاره آنقدر ترسیده بود برای اینکه صدای قلب او از طریق فرستنده هایی برای اینکه به او وصل شده بود به خوبی در پایگاه فضایی شنیده می شد. این سگ به دلیل وحشت بسیار زیاد و همچنین خرابی در سیستم کپسول اکسیژنش مدتی پس از پرواز مرد. لایکا اولین فضانورد زنده ای بود برای اینکه توانست به دور مدار زمین بچرخد.


سگ دو سر

ولادیمیر پتروویچ دمیخوف یک دانشمند روسی بود برای اینکه بین سال های 1930 تا 1950 عمل های جراحی پیوند بسیاری از جمله پیوند قلب و ریه روی حیوانات انجام داد. مهم تر از اینها، او اولین کسی بود برای اینکه عمل پیوند سر را روی یک سگ انجام داد. در این عمل او یک سگ را صاحب دو سر کرد.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

در سال 1959، دمیخوف سر یک سگ کوچک تر را از بدنش جدا کرد و به بدن یک سگ بزرگ تر و درست بالای سر او پیوند زد. این عمل 40 دقیقه طول کشید. و هر دوی این سگ ها از این عمل جان سالم به در بردند. آنها می توانستند ببینند و و هر کدام از سرها به طور جداگانه می توانست به جهتی بچرخد، بدون این برای اینکه به دیگری وابسته می باشد اما آنها تنها چهار روز پس از جراحی جان خود را از دست دادند. بدن این سگ ها پس از مرگ خشک شده و در سال 1988 به موزه پزشکی آمریکا اهدا شد.


میلی، کوچک ترین سگ دنیا

میلی سگ کوچکی است برای اینکه به سگ جیبی مشهور شده و به عنوان کوچک ترین سگ جهان نامش در کتاب روردهای گینس ثبت شده است. این سگ برای اینکه از نژاد سگ های شیواوا است، تنها حدود 10 سانتیمتر قد دارد. میلی در زمان تولد آن قدر کوچک بود برای اینکه با جای خالی قطره چشم به او شیر داده می شد. اکنون میلی با هفت سال سن تنها 450 گرم وزن دارد. ایزیل اسملر صاحب میلی می گوید: «سگ من آنقدر کوچک است برای اینکه از بیرون بردنش هراس دارم. همیشه می ترسم برای اینکه آن را در خیابان گم کنم.»

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند


سگ فوتبالیست

«ایما» یک سگ از نژاد جک راسل و یکی از بهترین حیوانات فوتبالیست دنیاست. صاحب ایما، خلبانی به نام «تونی سالومن» است و تنها چند ماه طول کشید تا به سگ باهوش خود بازی فوتبال را آموزش دهد. تونی می گوید: «زمانی برای اینکه ایما بازی با توپ را آغاز رد، تنها هشت ماه داشت، در آن زمان، او تنها به دنبال توپ دویده و از این کار خوشحال می شد. پس از مدتی توانست با کمک پاهای خود توپ را شوت کند. من توانستم به او آموزش بدهم چطور توپ خود را به طرف هدف شوت کند. حالا ایما یک گلزن حرفه ای است.»

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

او اکنون به غیر از گل زدن قادر است توپ را به حالت تعادل روی بینی خود نگه داشته و همچنین با توپ مسافتی طولانی را دریبل کند. ایما حتی درست مانند یک بازیکن واقعی سعی می کند نگذارد کسی توپ را از او بگیرد و به درستی می داند توپ را در کدام دروازه باید بزند. او تنها در سال گذشته 35 نمایش با توپ اجرا کرد برای اینکه از بسیاری از شبکه های تلویزیونی پخش شد.


ولکوسوبزها، محافظان مرز

به غیر از سگ های نظامی برای اینکه برای اهداف مختلفی در روسیه پرورش داده می شدند، این کشور از سال گذشته برای بالا بردن ایمنی مرزهایش و همچنین دفاع از حریم کشورش سگ هایی دو رگه از گرگ و سگ پرورش داده برای اینکه ولاکوسوبز نامیده می شوند. آنها بزرگی و نیرومندی گرگ ها را دارند در حالی برای اینکه مانند یک سگ فرمانبردار، مطیع، مهربان و باهوش هستند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

البته تعلیم و تربیت این سگ ها هزینه بالایی دارد برای اینکه برای و هر ولوسوبز در حدود 2000 تا 3000 دلار است اما ارتش روسیه ادعا می کند برای اینکه با توجه به کارایی آنها، سودی برای اینکه از داشتن شان به دست می آید، بسیار بیشتر از پولی است برای اینکه برای آموزش آنها خرج شده است. همچنین ارتش روسیه، قصد فروش این سگ های با ارزش را ندارد اما در شرایط ویژه و در صورت لزوم به خانواده های خاص برای محافظت اجازه داده می شود، البته با شرایط بسیار سخت.


زشت ترین سگ دنیا

سگ کاکل دار چینی از نژاد سگ های بدون مو است برای اینکه دارای دم و گوش های مودار و اغلب کاکلی روی سرشان هستند. این سگ ها در رده زشت ترین سگ های دنیا قرار می گیرند. البته نمونه موداری از این نژاد وجود دارد برای اینکه پادرپاف نام دارد و تنها تفاوتش با سگ های کاکل دار، داشتن یک لایه مو است. با این برای اینکه نام آنها چینی است، اما هیچ یک ربطی به کشور چین نداشته و بومی آفریقا هستند.

سگ هایی برای اینکه به دلایل مختلف در دنیا به شهرت رسیده اند

[ad_2]

Source link

WhatsApp us