برای طراحی یک خانه شاد چه کار کنیم؟

مهم نیست که مالک خانه خود هستید یا آن را اجاره می کرده اید ، واقعیت این است که شما وقت زیادی را در خانه می گذرانید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان و تلاش کافی برای زیبایی و جلوه دادن به خانه خود دارید. در اینجا چند نکته برای طراحی خانه ای شاد برای شما آورده ایم.

1- شلوغی خانه

بیایید با آن روبرو شویم؛ ما می توانیم درهم و برهمی را به سرعت جمع کنیم ، و شلوغی اصلا زیبایی هم ندارد! بی نظمی استرس غیرضروری و انرژی منفی به خانه شما می افزاید.

  • سازماندهی خوب وسایلتان به شما کمک می کند تعادل بیشتری در زندگی خود کسب کنید.
  • با کمد لباس های خود شروع کنید . لباس هایی را که دیگر مناسب نیستند یا از مد افتاده اند بیرون بیاندازید.
  • کتاب های قدیمی ، لامپ های شکسته ، حساب و کتاب های قدیمی ، ملافه های پاره شده – هر چیزی ک دیگر کارایی اش را ندارد و هر آنچه که قدیمی شده است را همگی بیرون بیاندازید !
  • به سمت آشپزخانه بروید و قابلمه های بدون دستگیره ، تابه های نچسب که پوشش آن را از دست داده اند ، جعبه هایی که درب آنها از بین رفته است ، بیرون بیاندازید . شلوغی را کنار بگذارید – و اجازه به چیزهای مثبت دهید!
  • پنجره ها را باز کنید و اجازه دهید آفتاب به داخل خانه وارد شود!

اشعه های شاد و روشن تابش نور خورشید از پنجره ها می تواند روحیه شما را بالا ببرد همانطور که هیچ چیز دیگری نمی تواند جای نور مفید خورشید را بگیرد . باز نگه داشتن پنجره ها باعث ورود هوای تازه می شود و اتاق های شما را روشن و سرزنده نشان می دهد. پرده های سنگین را با پرده های سبک که اتاق شما را روشن می کند جایگزین کنید.

اگر پنجره ها کثیف است ، خوب تمیز کنید تا شیشه تمیز شود و تا آفتاب بتواند به خوبی وارد خانه شود.

2- خانه خود را با گلدان گیاهان پر کنید

وجود گیاهان خانگی در خانه می تواند روحیه شما را تقویت کرده و احساس خوشبختی را در شما تقویت کند. آنها نه تنها هوا را تصفیه می کنند و هم سموم را از بین می برند ، بلکه طراوت به تزئینات شما می بخشند. گیاهانی را انتخاب کنید که به نور خورشید زیاد احتیاج ندارند و با حداقل رسیدگی می توانند در محیط داخلی به خوبی رشد کنند. اگر بالکن نزدیک آشپزخانه خود دارید ، سعی کنید یک باغ عمودی با گیاهان و سبزیجات نصب کنید. هیچ چیز کاملاً شبیه پخت و پز با مواد تازه از باغ خود شما نیست !

گیاهان برای طراحی خانه ای شاد
طراحی شادتر خانه با گیاهان

3- یک دیوار خاطرات بسازید

قبل از اینکه عکس های دیجیتالی به یک امر عادی تبدیل شود ، همه ما آلبوم های عکس داشتیم که برای یادآوری گذشته آنها را مرور می کردیم. اکنون که عکس های بی شماری در تلفن ها و لپ تاپ های خود ذخیره کرده ایم ، به نظر می رسد دیگر عکس هایمان را چاپ نمی کنیم … و ارتباط ما با همه خاطرات از بین رفته است!

دیوار خطرات برای طراحی خانه ای شاد
دیوار خاطرات برای طراحی یک خانه شاد

مجموعه عکس های دیجیتال خود را مرور کنید و تعدادی را برای چاپ در اندازه های مختلف انتخاب کنید. دیواری را انتخاب کنید که بتوانید با عکسهای خانواده و دوستانتان تزیین کنید. خاطرات دوست داشتنی ضبط شده در قاب ها تضمین می کنند که لبخند را به صورت شما می‌آورند به ویژه زمانی که شما بیشترین نیاز به لبخند را دارید ! قاب ها را ترکیب کرده و مطابقت دهید ، چاپ های سیاه و سفید قدیمی را با تصاویری که با رنگ های روشن ظاهر می شوند ، از هم جدا کنید. این فضا را تا آنجا که می توانید سرزنده بسازید و خوشبختی خود را نشان دهید!

اگر در سفرهای خود به خارج از کشور سوغاتی برداشته اید ، در اتاق های مختلف جای خود را به آنها دهید تا تعطیلات خوشی را به شما یادآوری کنند.

4- فضایی ایجاد کنید که بتوانید استرس خود را کاهش دهید

همیشه مهم است که کمی وقت بگذارید و فضایی آرام پیدا کنید تا بتوانید خودتان باشید ، بنابراین ایده های طراحی خانه ای شادتر را طوری برنامه ریزی کنید که چنین فضایی را فراهم کنید. اگر مدیتیشن مورد علاقه شما است ، یک قسمت ایجاد کنید که بتوانید حصیر خود را بگذارید و به صدا های تق تق زنگ گوش دهید و از دنیا دور شوید. اگر عاشق مطالعه هستید ، یک صندلی راحتی با چراغ مطالعه فضای مناسبی برای غرق شدن شما در یک کتاب است . آیا شما به موسیقی علاقه دارید؟ فضایی برای گیتار ، سیستم موسیقی و اسپیکرهای شما دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید! مهم است که شما فضای مخصوص خود را داشته باشید که بتوانید ذهن ، جسم و روح خود را تازه کنید.

ایجاد فضایی آرام برای اشتن خانه ای شاد
ایده برای خانه ای شاد

5- با رنگ های شاد بازی کنید!

رنگ هایی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما قرار بگیرند و همچنین روحیه شما را بالا ببرند. شما از قبل می دانید که رنگ ها می توانند به طور جدی روحیه شما را تحت تأثیر قرار دهند – قرمزهای روشن و زردهای شاد مثل تابش آفتاب به روزهای شما می شوند. سیاه و سفید و خاکستری بیش از حد در خانه شما می تواند فضای شما را تاریک و دلگیر کند. در حالی که رنگ های روشن روحیه شما را تقویت می کنند ، اما میزان زیادی از روشنایی نیز می تواند غالب باشد. با احساس تعادل ، راحتی و سبک کار کنید.

استفاده از رنگ های شاد برای طراحی خانه ای شاد
طراحی ها خانه ای شاد با استفاده از رنگ

6- فضای سرگرم کننده ای را برای اتاق نشیمن ایجاد کنید

داشتن خانواده و دوستان ، راهی عالی برای تبدیل خانه شما به مکانی شاد است! اتاق نشیمن خود را برای سرگرمی های ساده ، با کمی صندلی که بقیه بتوانند به طور ساده و معمولی در آن دور هم جمع شوند و گپ بزنند ، طراحی کنید. یک طرح منزل با فضاهای طرح باز و با جریان آزاد برای اتاق نشیمن ایده آل است. قطعا هنگام آشپزی میهمانان به آشپزخانه شما وارد می شوند ، بنابراین همیشه آن را مرتب مرتب نگه دارید. اوقات خوشی خود را بسازید و خنده و عشق را در خود جای دهید! چراکه این کار به شما کمک می کند طراحی خانه ای شادتر را داشته باشید.

طراحی خانه ای شاد
استفاده از وسایل سرگرم کننده برای طراحی خانه

7- تعمیرات را به تعویق نیندازید!

یک شیر آب که چکه می کند و خواب شما را خراب کرده است ، یک آبگرمکن شکسته یا یک لامپ با اتصال شل می تواند شما را آزار دهد و عصر شما را آزاردهنده  کند. هرگز تعمیر مواردی که باید درست شوند را به تعویق نیندازید ، زیرا در آخر لیست طولانی از تعمیرات انجام می شود. وسایل و ابزارهای خود را  همیشه سالم و درست نگه دارید تا همیشه وقتی از اینکه از یک روز کاری شلوغ به خانه می آیید احساس خوبی داشته باشید.

8- خوب بخوابید!

یک خواب خوب برای یک زندگی شاد و پربار ضروری است. ما یک سوم از زندگی خود را در رخت خواب می گذرانیم ، بنابراین مطمئن شوید که شما روی یک تشک با کیفیت خوب که به شما یک استراحت شبانه آرام و شاد می دهد ، سرمایه گذاری می کنید. در برخی از ملافه های تخت خواب و با کیفیت عالی استفاده کنید. واقعاً ارزش قیمت اضافی که می پردازید تا بتوانید شب زیر ملافه های نرم و خنک قرار بگیرید.

داشتن خواب خوب عاملی برای داشتن خانه ای شاد
خواب خوب برای خانه ای شاد

حالا که در مورد خواب و تخت خواب صحبت میکنیم ، عادت کنید که به محض بیدار شدن از خواب تخت خواب خود را مرتب کنید. فقط دو دقیقه طول خواهد کشید ، اما شما احساس خوبی را در روز خود شروع خواهید کرد. به ما اعتماد کنید ، هیچ کس نمی خواهد پس از یک روز طولانی و طاقت فرسا به خانه ای که یک تخت خواب نامرتب دارد برگردد!

9- از قطعاتی که برای شما معنا و مفهوم دارند استفاده کنید

جزئیات کوچک را به فضای داخلی خود اضافه کنید – یک حصیر زیبا برای خوش آمد گویی ، نیمکت چوبی زیبا ، یک فرش چند رنگ ، یک مجموعه عجیب از لیوان های چوبی جالب بگذارید . اگر باعث لبخند شما می شود ، باید جایی در خانه شما پیدا کند.

طراحی یک خانه شاد
طراحی خانه ای با استفاده از وسایل چوبی

این چیزهای کوچک است که می تواند تغییر بزرگی را به هنگام طراحی خانه ای شاد ایجاد کند. خانه خود را متناسب با سبک زندگی خود طراحی کنید ، آن را همیشه تمیز و بدون سر و صدا نگه دارید و روش های جدیدی برای ورود انرژی مثبت به خانه خود پیدا کنید. وقت خود را صرف استرس زدایی کنید و طراحی خانه خود را با چیزهایی پر کنید که باعث خوشحالی شما می شود – با این روش قطعا نمی توانید اشتباه بروید!

نویسنده: حسین عتیقی

کلمات کلیدی: طراحی خانه ای شاد ، طراحی وسایل چوبی زیبا

مطالب مرتبط با مبلمان چوبی:

WhatsApp us